shop.musicserver.cz
Marek Ztracený, O2 arena, Praha, 22.2.2020

Marek Ztracený završil cestu za dětským snem. V O2 areně s ním zpívali Hana Zagorová a posmrtně i Karel Gott

Vydáno: 23.02.2020 10:12 v sekci Naživo - Josef Martínek | foto: Tomáš Parkan / musicserver.cz

O té chvíli snil už jako malý kluk. Na cestě k ní zažil mnohé vzestupy i pády, ztrácel se a zase nacházel. A v sobotu 22. února 2020 se dočkal - postavil se před vyprodanou největší českou halu. Poprvé, ale ne naposledy. Koncert v O2 areně přinesl Markovi Ztracenému i jeho fanouškům mnoho emocí.

Live: Marek Ztracený

místo: O2 arena, Praha
datum: 22. února 2020
host: František Nedvěd
setlist: MinuLost, Sex s ex, Za 100 let, Vlastní svět, Když tě život kope do zadku, Pády, Povoláním syn, Počasí, Káva a sex, Něco končí, Píseň rodičům, Ta pravá, Tak se nezlob, To se mi líbí, Dvě láhve vína, O pravdě, Levná instituce, Ztrácíš. Přídavky: Můj čas, Já nemám strach, Léto 95, Naše cesty
Fotogalerie

Když Marek Ztracený přesně před rokem ohlásil svůj záměr koncertovat v O2 areně, mnozí si mysleli, že si ukousl příliš velké sousto. Vždyť ještě v listopadu 2017 slavil jako obří úspěch vyprodání čtyřtisícového Fora Karlín. Výše své vytoužené laťky se však nezalekl a vytrvale kráčel za svým cílem. V uplynulých dvanácti měsících se jeho jménu nešlo vyhnout. V rádiích, na festivalech ani na billboardech. I díky tomu dokázal arénu zaplnit patnácti tisíci lidmi ne jednou, ale hned dvakrát.

Marek Ztracený, O2 arena, Praha, 22.2.2020
© Tomáš Parkan / musicserver.cz
Publikum prvního ze dvou vystoupení mu rozehřál František Nedvěd s doprovodnými muzikanty. Diváci z řad dvacátníků a třicátníků, kteří v hale převažovali, zřejmě nejsou cílovou skupinou, pro kterou tento písničkář obvykle vystupuje, o vřelé přijetí se ale obávat nemusel. Hity z jeho repertoáru zkrátka zlidověly a znají je všichni. Nedvědovo jméno nebylo v harmonogramu předem ohlášeno, takže se jednalo o překvapení vděčné pro všechny generace.

Ztracený, který příchozím v exkluzivním předprodeji nabídl svou novou desku "Planeta jménem stres" a před koncertem z ní v hale pustil pár skladeb, byl dochvilný - na pódium nastoupil přesně v půl deváté, jak slíbil. Na rozdíl od Fora Karlín, kde se tenkrát hned v úvodu zašmodrchal do konfet, se tentokrát začátek obešel bez komplikací. Pokud tedy pomineme slabší ozvučení, které bohužel poznamenalo nemalou část večera. Začalo se rovnou zostra - hity "MinuLost" a "Sex s ex".

Právě o známé melodie se dvouhodinová show opírala. Ukázalo se, že za dvanáct let od vydání průlomového singlu "Ztrácíš" dokázal rodák ze Železné Rudy rádiový éter obohatit o slušnou přehlídku nadčasových písní, které napsal nejen pro sebe, ale i pro své kolegy.

Marek Ztracený, O2 arena, Praha, 22.2.2020
© Tomáš Parkan / musicserver.cz
Obsah zkrátka vítězil nad formou. Na halové poměry byla výprava koncertu příjemně decentní. Prvky, které se u obdobných akcí již tak nějak přirozeně očekávají, nechyběly - došlo na konfety, plameny i průchod mezi diváky na vyvýšené pódium na opačném konci sálu. Pochvalme i originální projekční plochu a molo ve tvaru písmene M. Nejsilnější zbraní Marka Ztraceného ale zůstávají písničky.

Za pár dní pětatřicetiletý hudebník zpíval o lásce šťastné i nešťastné, o vzpomínkách na bezstarostné dětství prožité v devadesátých letech i o vlastním světě, který si vytváří ve své hlavě, protože ten skutečný se mu v mnoha věcech moc nezamlouvá. To vše s upřímností kluka ze Šumavy, jehož slovní přímočarost a srozumitelnost dokáže zarezonovat u většiny populace a zároveň obvykle nepřekračuje hranici kýče.

A pokud ji zrovna překročila, výjimečnost večera, kdy se plní dětské sny, to unesla. Třeba v "Písni rodičům", jejíž textová doslovnost byla v daný moment na místě. Obzvlášť poté, co zpěvák připomněl, že většina lidí se ambicióznosti jeho kariérního přání posmívala. "Ale ti dva nejdůležitější se nikdy nesmáli," řekl a k songu poté promítal fotografie z rodinného archivu.

Marek Ztracený, O2 arena, Praha, 22.2.2020
© Tomáš Parkan / musicserver.cz
Nedá se říct, že by se Ztraceného premiéra v O2 areně obešla úplně bez chyb. I na samotného interpreta občas tíha události dolehla a dopustil se drobných zaváhání, včetně zapomenutých slůvek. Co se však opravdu nadmíru povedlo, byla gradace koncertu. Své chytlavé písně zpíval absolvent konzervatoře do stále radostnější a stmelenější atmosféry.

Podobně jako při již zmíněném vystoupení ve Foru Karlín pomohla diváky vyhecovat Marta Jandová. Na pódium znovu vtrhla s čertovskou nespoutaností a dva duety s hlavní hvězdou - "Počasí" a "Káva a sex" - patřily k nejenergičtějším kouskům programu. "Ta holka je ďábel," utrousil trefně Mirek Slodičák za pianem. A hned poté se postaral o jeden z vrcholů dvouhodinového setu. Tklivou baladu "Něco končí", první píseň, jakou kdy napsal, doprovázely svítící telefony i husí kůže.

Sílu měla i prezentace skladby "Ta pravá", kterou připravil pro Karla Gotta. Loni zesnulý mnohonásobný slavík i s Markovým živým klavírním doprovodem zazpíval alespoň z projekce.

A když dozněla očekávaná "Ztrácíš", spolu s přídavkem přišel na řadu poslední host - Hana Zagorová. Ta kromě hitu "Můj čas" ze seriálu "Sanitka" zapěla i píseň "Já nemám strach" ze svého zatím posledního stejnojmenného alba. "Před dvěma lety, když jsi mi tu písničku složil, říkala jsem, že o tobě ještě uslyšíme. Ale že za dva roky vyprodáš dvě O2 areny, to by mě ani ve snu nenapadlo," pochválila jeho píli zpěvačka oděná v zářivě žlutých šatech.

Marek Ztracený, O2 arena, Praha, 22.2.2020
© Tomáš Parkan / musicserver.cz
Nebyla to ale poslední emotivní chvilka. Tu si muzikant nechal až na úplný závěr. Jak před několika měsíci přislíbil, koncert zakončil velmi osobně s písní "Naše cesty". Tehdy ještě nevěděl, zda se stane hitem. Stala, celá hala ji zpívala s ním. Sám Ztracený při její interpretaci prokázal mimořádný cit a vkus.

Cesta neposedného kluka z městečka pod horskými vrcholky za vysněným cílem skončila happy endem. Podruhé se před zaplněnou halu postaví v neděli. A nebyl by to Marek Ztracený, kdyby už si v hlavě nevytyčil další metu. "Uvidíme se ještě někdy?" zeptal se šibalsky nadšených fanoušků, zatímco se mu za zády zjevil nápis #SmerEden...

NÁZORY
 • Frajirek! Nechápu jak to mohl vyprodat. Já bych ... (Klara, 23.02.2020 12:10) Reagovat

  Frajirek! Nechápu jak to mohl vyprodat. Já bych na jeho koncert nešla ani zadarmo. Nezapomenu na jeho rozhovor někde v TV kdy řekl, že pro to aby byl vidět udělá všechno a tím se mi zhnusil.

  • Re: Frajirek! Nechápu jak to mohl vyprodat. Já bych ... (Brundibár, 23.02.2020 12:38) Reagovat

   Kláro, jsi opravdová kráva.

   • Re: Frajirek! Nechápu jak to mohl vyprodat. Já bych ... (Radek, 23.02.2020 13:06) Reagovat

    A Ty jsi infatilní píča!

  • Re: Frajirek! Nechápu jak to mohl vyprodat. Já bych ... (Jardys, 23.02.2020 13:01) Reagovat

   Vám vadí že pro úspěch někdo udělá všechno? To se dá ale také přeložit,že někdo tvrdě na sobě maká. Nevím nic o tom, že by někoho okradl,podvedl nebo dokonce zabil. Prostě maká a to opravdu nejsem jeho fanoušek,ale dokážu ocenit úspěch a 2x vyprodaná hala to se počítá.......

  • Re: Frajirek! Nechápu jak to mohl vyprodat. Já bych ... (Anonym, 23.02.2020 16:59) Reagovat

   Já bych nešla ani kdyby mi zaplatili ????

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Ed Sheeran - Eyes Closed 6/10
Video: Ed Sheeran v klipu "Eyes Closed" truchlí nad smrtí blízkých přátel Ed Sheeran v pátek přišel s první písní z připravovaného alba "−" ("Subtract"). Nese název "Eyes Closed" a zpěvák ji představil zároveň s videoklipem. Přes líbivý a chytlavý beat autor v songu bojuje s vnitřními démony a... čtěte zde
Vydáno: 25.03.2023 13:24 v sekci Audio / Video | Video
0
Lukáš Oravec Orchestra - The Sun 8/10
Recenze: Lukáš Oravec Orchestra řádí na "The Sun" v rytmu prosluněné bigbandové latiny Slunce, modrá obloha, mojito pod slunečníkem, letní pohodička. Pěkné snění v čase, kdy je zima nejošklivější. A skvělou kulisou pro tyto představy je muzika. Big band Lukáš Oravec Orchestra si tak nemohl najít lepší termín... čtěte zde
Vydáno: 25.03.2023 08:30 v sekci Recenze
0
Mikolas Josef - Boys Don't Cry 9/10
Video: Mikolas Josef se vrací. Klip ke světově znějícímu singlu "Boys Don't Cry" láká na dlouho očekávané album Mikolas Josef je zpátky. Na rozdíl od všech velkolepých plánů, o kterých jsme si před lety povídali v obsáhlém rozhovoru, musel (podobně jako mnozí další) místo vydávání nových skladeb a cestování po světě ubrat plyn. Protože... čtěte zde
Vydáno: 24.03.2023 13:04 v sekci Audio / Video | Video
0
Pohled do českých hitparád - 11. týden 2023
Miley Cyrus přidala k prvnímu místu rádiového žebříčku ještě třetí příčku v albech Hned dvakrát se tento týden ocitla Miley Cyrus na stupních vítězů tuzemských hitparád. V rádiích kraluje se singlem "Flowers" již šest týdnů v řadě, v albech nově odstartovala s počinem "Endless Summer Vacation" na bronzové pozici.... čtěte zde
Vydáno: 24.03.2023 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
0
Mike Shinoda, Kailee Morgue - In My Head 7/10
Video: Mike Shinoda řve "In My Head" pro šestý "Vřískot" Šestý díl jakékoli filmové série si přímo říká o to, že bude nekoukatelný, v případě aktuálního pokračování snímku "Vřískot" právě s číslovkou šest v názvu ale toto pravidlo úplně neplatí. Filmové databáze ukazují... čtěte zde
Vydáno: 23.03.2023 12:10 v sekci Audio / Video | Video
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Rozhovory: Marek Ztracený - Rozhoduji se už jen srdcem (06.12.2022 17:30)
- Recenze: "Bílé Vánoce" připomínají písně Karla Gotta v té nejčistší kráse (04.12.2022 10:30)
- Video: Uhrančivý singl "Pomalu" i jeho klip patří k tomu nejlepšímu od Marka Ztraceného (14.11.2022 11:25)
- Na okraj: Český slavík byl delší než "Titanic". Estráda upozadila anketu (13.11.2022 15:11)
- Českého slavíka získali Marek Ztracený, Lucie Bílá, Kabát a ATMO Music. Do Síně slávy vstoupil Jiří Suchý (12.11.2022 23:45)
- Reedice Gottova alba "Bílé Vánoce" avizuje pomalu se blížící svátky (30.10.2022 15:14)
- Marek Ztracený vyprodal Eden i podruhé, přidává třetí koncert (18.10.2022 19:55)
- Marek Ztracený vyprodal Eden za pouhou hodinu. Přidává druhý koncert (14.10.2022 10:55)
- Marek Ztracený ohlásil svůj největší koncert v Edenu. Prý bude na několik let poslední (10.10.2022 16:12)
- Alvaro Soler po pražském koncertě atakuje nejvyšší příčky v českých rádiích (06.10.2022 10:30)

ALBUM TÝDNE 12/2023

Kamelot
The Awakening

Americká powermetalová mašina Kamelot už mnoho let patří ke špičce žánru a každé její album je pod přísným drobnohledem - fanoušci zkoumají, kam se parta kolem jediného původního člena Thomase Youngblooda posunula. V posledních letech se zvukové kormidlo otočilo k moderním trendům. Je tomu tak i na novince "The Awakening"?

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 26.03.
Damien Rice (IRL) (Divadlo Hybernia, Praha)
Po 27.03.
Chloé & Vassilena Serafimova (FR/BG) / Michal Rataj & Oskar Török (CZ) (Palác Akropolis, Praha)
St 29.03.
Carlos Cipa (DE) / Irena & Vojtěch Havlovi (CZ) / Petr Mazoch (CZ) (Klementinum, Praha)
Pá 31.03.
Pantha Du Prince (DE) / Badfocus (CZ) (Palác Akropolis, Praha)
So 01.04.
Max Cooper 3H DJ Set (UK) + Alex Banks (UK) + Llyr (UK) (Meet Factory, Praha)
Út 04.04.
Aldous Harding (NZ) (Palác Akropolis, Praha)
Pá 07.04.
We Are Scientists (US) (Futurum Music Bar, Praha)
Pá 07.04.
Kamelot (US) / Myrath (EGY) / Eleine (SWE) / League of Distortion (DE) (Meet Factory, Praha)
Ne 09.04.
Lil Tjay (US) (Malá Sportovní hala, Praha)
Pá 14.04.
Mathias Grassow (DE) / Arovane (DE) (Camp, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Justin Bieber The Prodigy Vladimír Mišík Prince Madonna Lady Gaga Beyoncé Adele Kryštof Coldplay Rihanna Lucie Vondráčková AC/DC Ewa Farna Miley Cyrus Sia Viktor Sheen BTS Mirai The Weeknd
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2022 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu