Sledujte musicserver.cz také na Facebooku!
Marek Ztracený, O2 arena, Praha, 22.2.2020

Marek Ztracený završil cestu za dětským snem. V O2 areně s ním zpívali Hana Zagorová a posmrtně i Karel Gott

Vydáno: 23.02.2020 10:12 v sekci Naživo - Josef Martínek | foto: Tomáš Parkan / musicserver.cz

O té chvíli snil už jako malý kluk. Na cestě k ní zažil mnohé vzestupy i pády, ztrácel se a zase nacházel. A v sobotu 22. února 2020 se dočkal - postavil se před vyprodanou největší českou halu. Poprvé, ale ne naposledy. Koncert v O2 areně přinesl Markovi Ztracenému i jeho fanouškům mnoho emocí.

Live: Marek Ztracený

místo: O2 arena, Praha
datum: 22. února 2020
host: František Nedvěd
setlist: MinuLost, Sex s ex, Za 100 let, Vlastní svět, Když tě život kope do zadku, Pády, Povoláním syn, Počasí, Káva a sex, Něco končí, Píseň rodičům, Ta pravá, Tak se nezlob, To se mi líbí, Dvě láhve vína, O pravdě, Levná instituce, Ztrácíš. Přídavky: Můj čas, Já nemám strach, Léto 95, Naše cesty
Fotogalerie

Když Marek Ztracený přesně před rokem ohlásil svůj záměr koncertovat v O2 areně, mnozí si mysleli, že si ukousl příliš velké sousto. Vždyť ještě v listopadu 2017 slavil jako obří úspěch vyprodání čtyřtisícového Fora Karlín. Výše své vytoužené laťky se však nezalekl a vytrvale kráčel za svým cílem. V uplynulých dvanácti měsících se jeho jménu nešlo vyhnout. V rádiích, na festivalech ani na billboardech. I díky tomu dokázal arénu zaplnit patnácti tisíci lidmi ne jednou, ale hned dvakrát.

Marek Ztracený, O2 arena, Praha, 22.2.2020
© Tomáš Parkan / musicserver.cz
Publikum prvního ze dvou vystoupení mu rozehřál František Nedvěd s doprovodnými muzikanty. Diváci z řad dvacátníků a třicátníků, kteří v hale převažovali, zřejmě nejsou cílovou skupinou, pro kterou tento písničkář obvykle vystupuje, o vřelé přijetí se ale obávat nemusel. Hity z jeho repertoáru zkrátka zlidověly a znají je všichni. Nedvědovo jméno nebylo v harmonogramu předem ohlášeno, takže se jednalo o překvapení vděčné pro všechny generace.

Ztracený, který příchozím v exkluzivním předprodeji nabídl svou novou desku "Planeta jménem stres" a před koncertem z ní v hale pustil pár skladeb, byl dochvilný - na pódium nastoupil přesně v půl deváté, jak slíbil. Na rozdíl od Fora Karlín, kde se tenkrát hned v úvodu zašmodrchal do konfet, se tentokrát začátek obešel bez komplikací. Pokud tedy pomineme slabší ozvučení, které bohužel poznamenalo nemalou část večera. Začalo se rovnou zostra - hity "MinuLost" a "Sex s ex".

Právě o známé melodie se dvouhodinová show opírala. Ukázalo se, že za dvanáct let od vydání průlomového singlu "Ztrácíš" dokázal rodák ze Železné Rudy rádiový éter obohatit o slušnou přehlídku nadčasových písní, které napsal nejen pro sebe, ale i pro své kolegy.

Marek Ztracený, O2 arena, Praha, 22.2.2020
© Tomáš Parkan / musicserver.cz
Obsah zkrátka vítězil nad formou. Na halové poměry byla výprava koncertu příjemně decentní. Prvky, které se u obdobných akcí již tak nějak přirozeně očekávají, nechyběly - došlo na konfety, plameny i průchod mezi diváky na vyvýšené pódium na opačném konci sálu. Pochvalme i originální projekční plochu a molo ve tvaru písmene M. Nejsilnější zbraní Marka Ztraceného ale zůstávají písničky.

Za pár dní pětatřicetiletý hudebník zpíval o lásce šťastné i nešťastné, o vzpomínkách na bezstarostné dětství prožité v devadesátých letech i o vlastním světě, který si vytváří ve své hlavě, protože ten skutečný se mu v mnoha věcech moc nezamlouvá. To vše s upřímností kluka ze Šumavy, jehož slovní přímočarost a srozumitelnost dokáže zarezonovat u většiny populace a zároveň obvykle nepřekračuje hranici kýče.

A pokud ji zrovna překročila, výjimečnost večera, kdy se plní dětské sny, to unesla. Třeba v "Písni rodičům", jejíž textová doslovnost byla v daný moment na místě. Obzvlášť poté, co zpěvák připomněl, že většina lidí se ambicióznosti jeho kariérního přání posmívala. "Ale ti dva nejdůležitější se nikdy nesmáli," řekl a k songu poté promítal fotografie z rodinného archivu.

Marek Ztracený, O2 arena, Praha, 22.2.2020
© Tomáš Parkan / musicserver.cz
Nedá se říct, že by se Ztraceného premiéra v O2 areně obešla úplně bez chyb. I na samotného interpreta občas tíha události dolehla a dopustil se drobných zaváhání, včetně zapomenutých slůvek. Co se však opravdu nadmíru povedlo, byla gradace koncertu. Své chytlavé písně zpíval absolvent konzervatoře do stále radostnější a stmelenější atmosféry.

Podobně jako při již zmíněném vystoupení ve Foru Karlín pomohla diváky vyhecovat Marta Jandová. Na pódium znovu vtrhla s čertovskou nespoutaností a dva duety s hlavní hvězdou - "Počasí" a "Káva a sex" - patřily k nejenergičtějším kouskům programu. "Ta holka je ďábel," utrousil trefně Mirek Slodičák za pianem. A hned poté se postaral o jeden z vrcholů dvouhodinového setu. Tklivou baladu "Něco končí", první píseň, jakou kdy napsal, doprovázely svítící telefony i husí kůže.

Sílu měla i prezentace skladby "Ta pravá", kterou připravil pro Karla Gotta. Loni zesnulý mnohonásobný slavík i s Markovým živým klavírním doprovodem zazpíval alespoň z projekce.

A když dozněla očekávaná "Ztrácíš", spolu s přídavkem přišel na řadu poslední host - Hana Zagorová. Ta kromě hitu "Můj čas" ze seriálu "Sanitka" zapěla i píseň "Já nemám strach" ze svého zatím posledního stejnojmenného alba. "Před dvěma lety, když jsi mi tu písničku složil, říkala jsem, že o tobě ještě uslyšíme. Ale že za dva roky vyprodáš dvě O2 areny, to by mě ani ve snu nenapadlo," pochválila jeho píli zpěvačka oděná v zářivě žlutých šatech.

Marek Ztracený, O2 arena, Praha, 22.2.2020
© Tomáš Parkan / musicserver.cz
Nebyla to ale poslední emotivní chvilka. Tu si muzikant nechal až na úplný závěr. Jak před několika měsíci přislíbil, koncert zakončil velmi osobně s písní "Naše cesty". Tehdy ještě nevěděl, zda se stane hitem. Stala, celá hala ji zpívala s ním. Sám Ztracený při její interpretaci prokázal mimořádný cit a vkus.

Cesta neposedného kluka z městečka pod horskými vrcholky za vysněným cílem skončila happy endem. Podruhé se před zaplněnou halu postaví v neděli. A nebyl by to Marek Ztracený, kdyby už si v hlavě nevytyčil další metu. "Uvidíme se ještě někdy?" zeptal se šibalsky nadšených fanoušků, zatímco se mu za zády zjevil nápis #SmerEden...

NÁZORY
 • Frajirek! Nechápu jak to mohl vyprodat. Já bych ... (Klara, 23.02.2020 12:10) Reagovat

  Frajirek! Nechápu jak to mohl vyprodat. Já bych na jeho koncert nešla ani zadarmo. Nezapomenu na jeho rozhovor někde v TV kdy řekl, že pro to aby byl vidět udělá všechno a tím se mi zhnusil.

  • Re: Frajirek! Nechápu jak to mohl vyprodat. Já bych ... (Brundibár, 23.02.2020 12:38) Reagovat

   Kláro, jsi opravdová kráva.

   • Re: Frajirek! Nechápu jak to mohl vyprodat. Já bych ... (Radek, 23.02.2020 13:06) Reagovat

    A Ty jsi infatilní píča!

  • Re: Frajirek! Nechápu jak to mohl vyprodat. Já bych ... (Jardys, 23.02.2020 13:01) Reagovat

   Vám vadí že pro úspěch někdo udělá všechno? To se dá ale také přeložit,že někdo tvrdě na sobě maká. Nevím nic o tom, že by někoho okradl,podvedl nebo dokonce zabil. Prostě maká a to opravdu nejsem jeho fanoušek,ale dokážu ocenit úspěch a 2x vyprodaná hala to se počítá.......

  • Re: Frajirek! Nechápu jak to mohl vyprodat. Já bych ... (Anonym, 23.02.2020 16:59) Reagovat

   Já bych nešla ani kdyby mi zaplatili ????

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Batushka, Belphegor, Diabolical, Impalement, Almost Dead, Futurum Music Bar, Praha, 26.11.2021
Naživo: Temné rituály kapel Belphegor a Batushky rozžhavily klub Futurum. Okolnostem navzdory "Black rituals". Tak se jmenuje turné, kterému svorně vévodí dvě zvučná jména evropského metalu, Belphegor a Batushka. Doprovodila je trojice nadějných spolků z celého světa a byl z toho velice podařený intenzivní večer, který... čtěte zde
Vydáno: 27.11.2021 17:03 v sekci Naživo
0
Duo Ruut - Kulla Kerguseks 8/10
Recenze: Duo Ruut vytváří na EP "Kulla Kerguseks" magii jen s minimalistickými prostředky, hlasy a citerou Koncertní set estonské dvojice Duo Ruut patřil k tomu nejmagičtějšímu, co letošní ročník poličského festivalu Colour Meeting mohl nabídnout. Nedlouho před jeho konáním vyšlo dámám dvaadvacetiminutové EP "Kulla Kerguseks", které... čtěte zde
Vydáno: 27.11.2021 09:00 v sekci Recenze
0
Tori Amos - Ocean To Ocean 9/10
Recenze: "Ocean To Ocean" je nesmírně dojemnou exkurzí do duše Tori Amos Americká písničkářka Tori Amos se podobně jako většina z nás během pandemie prala s uzavřeným světem. Tento čas trávila ve svém sídle v Cornwallu, kde pracovala na nástupci alba "Native Invader". Během skládání se inspirovala... čtěte zde
Vydáno: 26.11.2021 16:30 v sekci Recenze
0
Víťa Troníček - Vážím si teď každého umouněnce, který má oranžovou vestu
Rozhovory: Víťa Troníček - Vážím si teď každého umouněnce, který má oranžovou vestu Lidem poslouchajícím běžná rádia jméno Víťa Troníček moc neřekne, posluchačům Českého rozhlasu Pardubice však ano. Moderátor pořadu Folková pohlazení je navíc aktivní muzikant. Hraje už třicet let, teprve nyní se ale... čtěte zde
Vydáno: 26.11.2021 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
0
Ed Sheeran - = (Equals) 7/10
Recenze: Ed Sheeran se albem "=" snaží vyrovnávat své dřívější zkušenosti Matematické symboly hrají ve tvorbě Eda Sheerana velmi důležitou roli. Nejdříve jsme přičítali, následně násobili, pak dělili a nyní vyrovnáváme. Ono znaménko "rovná se" se pro pojmenování aktuální desky skvěle hodí. Její... čtěte zde
Vydáno: 25.11.2021 17:35 v sekci Recenze
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Vychází "GOTT - Československý příběh", očekávaná kniha Pavla Klusáka (26.11.2021 13:35)
- Naživo: Český slavík zblízka - jak to vypadalo na místě (20.11.2021 16:40)
- Na okraj: Český slavík se po dlouhé stagnaci dočkal nových vítězů, anketu je přesto třeba brát s nadhledem (20.11.2021 09:30)
- Vzlétli noví slavíci: obnovenou anketu ovládli Marek Ztracený, Ewa Farna, Mirai a Řezník (19.11.2021 23:01)
- Český slavík představil nejúspěšnější interprety letošního ročníku (06.11.2021 10:27)
- Šestidiskový box "1968 - 2020" připomíná půlkulatiny Hany Zagorové (14.10.2021 16:51)
- Za Vladimírem Mišíkem odstartoval v albovém žebříčku Karel Gott, rádiím stále vládne Ed Sheeran (13.10.2021 16:30)
- Vladimír Mišík ovládl s novinkou "Noční obraz" albový žebříček, Eda Sheerana v rádiích stíhá Marek Ztracený (06.10.2021 20:00)
- Nové desky 39/2021 - od Brandi Carlile přes Asking Alexandria po Ministry (06.10.2021 13:15)
- Český slavík začal novou éru s pozměněným hlasovacím systémem i pravidly. Karel Gott posmrtně vyhrát nemůže (22.09.2021 08:11)

ALBUM TÝDNE 47/2021

Adele
30

Nejbolavější i posluchačsky nejnáročnější - taková je očekávaná čtvrtá studiovka fanoušky i kritikou zbožňované britské divy. Za šestileté čekání na desku "30" nás zpěvačka odměňuje maximálně osobními texty i pěveckými momenty, z nichž se tají dech a svírá srdce. Toto je Adele ve vrcholné formě.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Pá 10.12.
The Hives (SWE) (Lucerna Music Bar, Praha)
Pá 31.12.
Rage Against The Machine (USA) (O2 Arena, Praha)
Pá 28.01.
Kaleo (ISL) + Belle MT (UK) (Forum Karlín, Praha)
Út 01.02.
The Lumineers (US) (Tipsport Arena, Praha)
So 05.02.
BirdPen (UK) (Futurum Music Bar, Praha)
Út 08.02.
nothing,nowhere. (US) + guccihighwaters (US) / Sulliii (UK) (Lucerna Music Bar, Praha)
St 09.02.
The Driver Era (USA) (Roxy, Praha)
St 09.02.
Lime Cordiale (Café V lese, Praha)
Čt 10.02.
The Dead Daises (AUS/US) (Lucerna Music Bar, Praha)
So 12.02.
The Sheepdogs (CAN) (Chapeau Rouge, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Coldplay Adele Dua Lipa Ewa Farna Ed Sheeran Metallica Abba Kryštof AC/DC Olivia Rodrigo Beata Hlavenková Rihanna On Air Marie Rottrová Billie Eilish Kateřina Marie Tichá Karel Gott Aerosmith Lady Gaga Mirai
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2021 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu