shop.musicserver.cz
Pohled do českých hitparád - 19. týden 2024

Pop už v albovém žebříčku nehraje druhé housle. Taylor Swift dovršuje hattrick a boduje i Dua Lipa

Vydáno: 16.05.2024 08:00 v sekci České hitparády - Josef Martínek | foto: Republic Records

Česká rádiová hitparáda konečně hlásí nového vítěze. Mnohaměsíční stálice typu Dua Lipa, Ofenbach nebo Michael Schulte střídá americký zpěvák Teddy Swims se songem "Lose Control". V albech potřetí triumfuje Taylor Swift. Celkově se zdá, že po letité dominanci rapu se pop znovu pozvolna začíná hlásit o slovo.

Teddy Swims - Lose Control
© Warner Music
RÁDIA - Jednatřicetiletý Teddy Swims vydal soul-popový singl "Lose Control" už loni v červnu, nabízí se tedy další rýpnutí do našich dramaturgů týkající se neaktuálnosti českých rádiových playlistů. V tomto případě bychom jim ale trochu křivdili, protože písnička měla pomalý rozjezd i doma v USA - na vrchol tamního žebříčku se probojovala až letos v březnu. Pokud by vás vedle aktuálně vítězné skladby zajímala i Swimsova další tvorba, zkuste jeho debutovou desku "I've Tried Everything but Therapy (Part 1)" vydanou minulý rok v září.

Po vrcholu už pokukují také Kygo a Ava Max se společným trackem "Whatever", který poskočil o deset míst na dvojku. Vyrovnal tím své dosavadní, tři týdny staré maximum. Jelikož tanečním spolupracím se u nás dlouhodobě daří, klidně můžeme mít co do činění s budoucím hitem léta 2024.

V uplynulých měsících dvanáctkrát triumfující Dua Lipa si tentokrát s "Houdini" zarezervovala bronzový stupínek, králové předešlého kola Michael Schulte a R3hab spadli s "Waterfall" na bramborový post. A v top pětce nechybí ani nejhranější domácí skladba - "I tak to za to stojí" od O5 & Radeček a Elly.

Českou tvorbu v elitní desítce zastupuje ještě na sedmičce skupina Kryštof s filmovou "Život je krásný" a na devítce pak jedno mezigenerační spojení. Michal Hrůza a Ivan Mládek totiž bodují se songem "Mikádo". Zdá se, že autor "Jožina z bažin" se ve dvaaosmdesáti letech může pochlubit novým hitem se svou účastí.

Přehledu novinek vévodí další z tanečních spoluprací - Lucas Estrada, Tribbs a Stephen Puth s "Closer You Eyes" na sedmadvacítce. Slovenská zpěvačka Laura Onusko vede svoje "Talking About Love" na čísle padesát šest, v těsném závěsu následuje Matt Hansen se "Something To Remember". Mirai s "Easy" startují jako padesátí devátí.

Top 10 ČR - rádia:
  1. Teddy Swims - Lose Control
  2. Kygo feat. Ava Max - Whatever
  3. Dua Lipa - Houdini
  4. Michael Schulte feat. R3hab - Waterfall
  5. O5 & Radeček feat. Elly - I tak to za to stojí
  6. Ella Henderson feat. Rudimental - Alibi
  7. Kryštof - Život je krásný
  8. Declan J Donovan - Hungry Heart
  9. Michal Hrůza feat. Ivan Mládek - Mikádo
  10. Linkin Park - Friendly Fire


 Taylor Swift - The Tortured Poets Department
© Taylor Swift
ALBA - Třetí vítězství v řadě pro popové album? To tady za poslední roky, v éře domácího rapu, už dlouho nebylo. Taylor Swift zvládla dovršit hattrick se svou jedenáctou studiovkou "The Tortured Poets Department". O jeden triumf už překonala i svou předešlou řadovku "Midnights" z roku 2022.

Celkově se v posledních týdnech popovým nahrávkám daří o něco lépe. Pamatujeme i období, kdy tuzemští rapující interpreti do top desítky mezi sebe nikoho jiného nepustili, nyní ale pořadí vypadá přece jen trochu pestřeji. Na pětce odstartovala Dua Lipa s očekávanou třetí studiovkou "Radical Optimism", která ve Velké Británii debutovala na nejvyšší pozici. Naopak v USA se musela spokojit s dvojkou, protože Taylor.

Na osmičce se udržel objev tohoto roku Benson Boone s prvotinou "Fireworks & Rollerblades". Deska obsahující hit "Beautiful Things", který v zimě sedmkrát po sobě opanoval žebříček digitálních singlů, se popáté umístila v elitní desítce, což už lze u nováčka považovat za mimořádně úspěšný nástup na scénu.

Co se týče rapu, zaujme šestka - po oznámení a bleskovém vyprodání pražského koncertu na ni poskočil Travis Scott s loňským počinem "Utopia". Polepšil si hned o osm míst. A pak samozřejmě v top ten nechybějí všichni ti domácí Sheenové a Calinové, o kterých jsme toho v posledních letech napsali tolik, že už není co více dodávat.

Top 10 - alba:
  1. Taylor Swift - The Tortured Poets Department
  2. Viktor Sheen - Planeta opic
  3. Stein27 - President Of Sexico
  4. Calin & Viktor Sheen - ROADTRIP
  5. N Dua Lipa - Radical Optimism
  6. Travis Scott - Utopia
  7. Viktor Sheen - Příběhy a sny
  8. Benson Boone - Fireworks & Rollerblades
  9. Renne Dang - Problémy v ráji
  10. Yzomandias - Paranoia

Úplnou rádiovou i albovou hitparádu pro 19. týden najdete na stránkách IFPI zde.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Composers Summit Prague 2025, Obecní dům - Smetanova síň, Praha, 17.4.2025
Naživo: Zahajovací večer Composers Summit Prague 2025 se nesmírně povedl Zahajovací koncert čtvrtého ročníku Composers Summit Prague, potřetí konaný v Obecním domě, pokračoval ve svém přirozeném vývoji nastoleném v předchozích letech. Spíše tedy obrušoval hrany, než že by přinášel zásadní... čtěte zde
Vydáno: 19.04.2025 14:30 v sekci Naživo
Viktor Sheen a Calin už několik let pořád dokola. Má český albový žebříček v této podobě smysl?
Na okraj: Viktor Sheen a Calin už několik let pořád dokola. Má český albový žebříček v této podobě smysl? Každý týden vycházejí tuzemské hitparády sestavované IFPI a já k nim každý týden píšu pro musicserver komentář. Přiznám se ale, že k výsledkům albové sekce často složitě hledám slova. Už roky se v ní totiž jména téměř... čtěte zde
Vydáno: 19.04.2025 08:00 v sekci Publicistika | Na okraj
Deaf Heart, Bike Jesus, Praha, 16.4.2025
Naživo: Deaf Heart pokřtili desku "Caligula" symbolicky absintem. Zazněl i velký hit Airfare Floutci české rockové scény o sobě dávají vědět nadupanou třetí deskou "Caligula", kterou pokřtili v pražském klubu Bike Jesus. Kmotrem se stal její anglický producent. Půdu pro skupinu připravila zpěvačka Maella se svou kapelou.... čtěte zde
Vydáno: 18.04.2025 17:30 v sekci Naživo
Poetika - Mám rád sebetrýznění v životě i v klipech. Sázím na bolavou jistotu
Rozhovory: Poetika - Mám rád sebetrýznění v životě i v klipech. Sázím na bolavou jistotu Poetika vydala třetí desku "Slunce v barvách antracitu", kterou dělí na pomyslné dvě poloviny, svým způsobem jin a jang. Představuje dvě Slunce - jedno temné a druhé veselé. Jak novinka vznikala, včetně historek z natáčení klipů,... čtěte zde
Vydáno: 18.04.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
P.O.D., Roxy, Praha, 16.4.2025
Naživo: P.O.D. v Roxy: Nu-metalová sauna, která smetla Prahu Americká legenda P.O.D. na svém pražském koncertě ukázala, že nu-metal nezemřel a že její hymny nestárnou. Vyprodaný klub Roxy se změnil v kotel, kapela jela naplno bez pauzy a bez slabého místa. Publikum rozsekala na kusy a jediné... čtěte zde
Vydáno: 17.04.2025 15:19 v sekci Naživo
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Na okraj: Viktor Sheen a Calin už několik let pořád dokola. Má český albový žebříček v této podobě smysl? (19.04.2025 08:00)
- Damiano David z Måneskin se vrátil do čela české rádiové hitparády (17.04.2025 08:00)
- Albovým žebříčkem zamíchali Separ a Olympic, tím digitálním Linkin Park a díky rapperům i "Ewa Farna" (10.04.2025 15:00)
- Českým žebříčkům dál vládnou Rosé s Brunem Marsem, Playboi Carti a Calin se Sofianem (03.04.2025 08:00)
- Rosé a Bruno Mars se s "APT." dočkali vítězství v českých rádiích (27.03.2025 08:00)
- Češi překvapili - nejvíc v roce 2024 poslouchali singl Disturbed. Uspěli i Tereza Mašková, Linkin Park nebo Viktor Sheen (26.03.2025 18:00)
- Recenze: Teddy Swims nabízí na "I've Tried Everything But Therapy (Part 2)" vznešený pop (26.03.2025 15:00)
- Kam se hrabou Taylor Swift či Coldplay: Koncerty Shakiry v Mexiku přepisují rekordní tabulky (23.03.2025 17:39)
- Lady Gaga převálcovala i Viktora Sheena. S albem "Mayhem" vede tuzemskou hitparádu (20.03.2025 08:00)
- Na okraj: Když koncerty patří spekulantům: Jak překupníci ničí hudební kulturu (18.03.2025 08:00)

ALBUM TÝDNE 15/2025

Epydemye
Dosebe

Existuje spousta alternativní a složité muziky. Pak ale jsou i muzikanti, kteří se s tím nepářou, jdou po silné melodii a citu, navíc dokážou skládat bez kýče. Mezi ně patří i kapela Epydemye, která na novém albu "Dosebe" znovu potvrdila, že popová melodie se automaticky nerovná blbá.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 22.04.
Composers Summit Prague - Benefiční koncert hollywoodských skladatelů (Veletržní palác, Praha)
Čt 24.04.
The Lumineers (US) (O2 arena, Praha)
Pá 25.04.
Only the Poets (UK) (Fléda, Brno)
Út 29.04.
Oddisee (US) (Futurum Music Bar, Praha)
Čt 01.05.
Mark Ambor (US) (Roxy, Praha)
Pá 02.05.
Joe Bonamassa (US) (O2 Universum, Praha)
So 03.05.
David Garrett (DE) (O2 universum, Praha)
Pá 09.05.
Tyler The Creator (US) (O2 arena, Praha)
Pá 09.05.
The Murder Capital (IRL) (MeetFactory, Praha)
Ne 11.05.
Ghost (SWE) (O2 arena, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Justin Bieber Prince The Prodigy Lady Gaga Madonna Lucie Vondráčková Viktor Sheen Queen BJ The Chicago Kid Pink Floyd The Weeknd Ed Sheeran Hugo Toxxx Dua Lipa Kabát Beyoncé Coldplay Taylor Swift Linkin Park
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe