Morcheeba vystoupí v září v Praze

Morcheeba vystoupí v září v Praze

Vydáno: 14.06.2021 08:14 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: Metronome festival
Přestože byl pátý ročník festivalu Metronome Prague přesunut ze známých důvodů na 23. - 26. června příštího roku, Pražané nakonec bez solidní nálože dobré hudby na tradičním místě, tedy pražském Výstavišti, nezůstanou ani letos. Do přírodního areálu na kraji parku Stromovka zve fanoušky zcela nová a pro letošní rok s největší péčí připravená akce Metronome Prague Warm Up, jejímž klíčovým sloganem je povzbudivé "Musíme to nažhavit!". Uskuteční se ve dnech 10. - 12. září. Prvními ohlášenými účinkujícími jsou britská Morcheeba, jež přiveze nový repertoár z aktuálně vydaného alba "Blackest Blue", a projekt na počest Ivana Krále, ve kterém hudební přátelé zavzpomínají na bezesporu světově nejproslulejšího českého rockera, který nečekaně zemřel vloni v únoru.

"Na ten jedinečný, rozsáhlý a poněkolikáté odkládaný ročník Metronome Prague si ještě rok počkáme. Přichází ale čas to už trochu nažhavit a sejít se na unikátních hudebních akcích. Metronome Prague Warm Up bude na konci sezóny jednou z možností, jak se naživo natěšit na rok 2022, kdy se hudební scéna vrátí v plné síle. Jako jedna z prvních zahraničních kapel dorazí do Prahy už teď v září kultovní Morcheeba, která svým hudebním vystoupením a světovou premiérou nového singlu na dálku podpořila koncert Národ sobě - kultura tobě, který jsme ve spolupráci s ČT art odvysílali v únoru. Morcheeba teď přijede s novým albem a zahraje naživo. Na akci s limitovanou kapacitou jde do prodeje nyní pouze tři sta třídenních vstupenek a k tomu jednodenní vstupenky, nyní jen pouze část za zvýhodněnou cenu a to na sobotu, kdy vystoupí Morcheeba. Postupně přidáme i lístky na pátek a neděli, jakmile budeme moc zveřejnit celý program," zve jeden z pořadatelů akce David Gaydečka.

Morcheeba na obalu svého nového alba vzkazuje svým fanouškům: "Chybíte nám, doufáme, že co nejdříve zase vyrazíme na turné." Jak je vidět, čeští posluchači se dočkají dřív, než se ještě v době vydání alba mohlo zdát.

Vstupenky na novou třídenní přehlídku Metronome Prague Warm Up jsou k dispozici zde či v předprodejní síti GoOut.cz.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Parkway Drive, Thy Art Is Murder, The Amity Affliction, Sportovní hala Fortuna, Praha, 7.11.2025
Naživo: Koncert Parkway Drive se v Praze změnil v nebezpečnou zábavu Králové metalcoru ve Sportovní hale Fortuna lehce sundali nohu z plynu. Jejich tradičně nadprůměrné, ba až extaticky ohromující výkony z předchozích let nasadily laťku tak vysoko, že se jim zbytek scény jen těžce přibližuje.... čtěte zde
Vydáno: 08.11.2025 14:30 v sekci Naživo
Roxette, Klára Vytisková, O2 arena, Praha, 6.11.2025
Naživo: Roxette skvěle hráli, O2 arena ale přesto velkou část koncertu spala Navazovat po letech na předešlou úspěšnou kariéru může být velký průšvih. Navíc když chybí jeden ze základních stavebních kamenů. Per Gessle to však riskl a s Lenou Philipsson mu tahle sázka, zdá se, vyšla. Dostat však do varu... čtěte zde
Vydáno: 08.11.2025 10:30 v sekci Naživo
Keith Jarrett dokázal z nepřízně osudu vykřesat jedinečný záznam "The Köln Concert"
Zaprášenosti: Keith Jarrett dokázal z nepřízně osudu vykřesat jedinečný záznam "The Köln Concert" Některé dny se prostě nedaří. Plány se sypou, představy hroutí, veškeré okolnosti hrají proti vám. I tak ale může, ve vší té smůle, vzniknout něco dobrého. Hudební historie zná desek, které se rodily pod tlakem, dost a dost.... čtěte zde
Vydáno: 08.11.2025 08:00 v sekci Recenze | Zaprášenosti
Tereza Mašková - Na své cestě jdu krok za krokem. Největší boj svádím sama se sebou
Rozhovory: Tereza Mašková - Na své cestě jdu krok za krokem. Největší boj svádím sama se sebou Na právě vydaném třetím albu "(Ne)budu sedět v koutě" si Tereza Mašková přála udržet směr, ale zároveň se posunout hudebně i v textech. V nich často otevírá osobní témata. V rozhovoru vzpomíná, jak kvůli klipu dva měsíce... čtěte zde
Vydáno: 07.11.2025 14:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Elektrïck Mann - Umíme napsat písničku i střízliví
Rozhovory: Elektrïck Mann - Umíme napsat písničku i střízliví MC Mukas z kapely Elektrïck Mann z Valašského Meziříčí vidí jedinou jistotu v pohybu dopředu. Loni opustil sestavu druhý zpěvák, skupina ale nesmutní a natočila desku "Vážení přátelé" za pomoci producenta Rainera. O tom všem jsme... čtěte zde
Vydáno: 07.11.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Metronome Prague doveze Manic Street Preachers, The Flaming Lips, ale i spoustu mladé krve (29.10.2025 11:00)
- Fotogalerie: Morcheeba zahrála své hity v SaSaZu (27.10.2025 11:49)
- Stinga není nikdy dost! Legendární hudebník uzavře Metronome Prague 2026 (13.10.2025 10:00)
- Nick Cave znovu přijede do Prahy: Metronome 2026 míří na Letiště Letňany a spojuje síly s Live Nation (06.10.2025 11:15)
- Naživo: Závěr Metronome Prague patřil The Streets. Alanis Morissette jen tiše připomněla devadesátky (23.06.2025 09:05)
- Naživo: Kontroverzní Die Antwoord Metronome Prague nespasili, skvělá Sara James je strčila do kapsy (21.06.2025 12:30)
- Naživo: Čtvrteční Metronome Prague žil rapem (20.06.2025 17:50)
- Naživo: Metronome Prague toho ve svém prvním dni mnoho nenavařil. Nejvíc lákal koncert Michala Prokopa (20.06.2025 16:31)
- Metronome Prague 2025 startuje už ve čtvrtek a zavádí nová opatření pro snížení hluku (18.06.2025 19:29)
- Doprovodný program na Metronome Prague 2025 nabídne speciální tramvaj za uměním, divadlo, hry, workshop i aktuální debaty (17.06.2025 16:26)

ALBUM TÝDNE 44/2025

Alvaro Soler
El Camino

Také v Česku velmi oblíbený německo-španělský zpěvák Alvaro Soler se za deset let od svého průlomu etabloval ve stálici. Po řadě hitů, které rezonovaly rádiovým éterem, nyní přichází s albem, které označuje za své nejvyspělejší. "El Camino" mísí staré s novým a svým způsobem reflektuje zpěvákovu dosavadní cestu.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

So 08.11.
Lucie (Ostravar Arena, Ostrava)
So 08.11.
Nate Smith (US) (Lucerna Music Bar, Praha)
Ne 09.11.
Yung Lean (SWE) (Forum Karlín, Praha)
Ne 09.11.
Nate Smith (US) (Sono Centrum, Praha)
Po 10.11.
Charles Lloyd – Sky Quartet (US) (Sono Centrum, Brno)
Po 10.11.
Wolf Alice (UK) (Velký sál Lucerna, Praha)
Po 10.11.
Oneohtrix Point Never (US) (Nová Spirála, Praha)
Út 11.11.
King Gizzard & the Lizard Wizard (AUS) (SaSaZu, Praha)
Út 11.11.
Dub Pistols (UK) (Lucerna Music Bar, Praha)
Út 11.11.
Somebody's Child (IRL) (Café V Lese, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Lady Gaga Justin Bieber The Prodigy Prince Adele Vladimír Mišík Coldplay Beyoncé Madonna Rihanna
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe