Alice Merton, Retro Music Hall, Praha, 21.2.2020

Obyčejná holka Alice Merton zahrála euforicky rozjuchané Praze

Vydáno: 22.02.2020 17:01 v sekci Naživo - Jan Trávníček | foto: Marie Trávníčková

Třetí návštěva německé zpěvačky Alice Merton v České republice proběhla v klubu Retro Music Hall. Autorka velkého hitu "No Roots" se tam vrátila opět pod patronátem organizátorů z Colours Of Ostrava, kteří ji k nám dovezli už dříve. Předskakoval Declan J Donovan.

Live: Alice Merton

místo: Retro Music Hall, Praha
datum: 21. února 2020
support: Declan J Donovan
setlist: Easy, Hit The Ground Running, Learn To Live, Keeps Me Awake, Trouble In Paradise, Jealousy, PCH, Honeymoon Heartbreak, Speak Your Mind, Funny Business, 2 Kids, Homesick, Lash Out, Back To Berlin, No Roots, I Don't Hold A Grudge, Why So Serious
Fotogalerie

Alice Merton, Retro Music Hall, Praha, 21.2.2020
© Marie Trávníčková
Pamatujete na Christinu Perri? Natalii Imbruglii? Emilíanu Torrini? Ty všechny a spoustu dalších spojuje to, že skládaly nenáročný pop pro usedlá rádia, jejichž mantrou je seskládat svůj playlist tak, aby splňoval kritérium neurazí, nenadchne. A přesně tam patří i Alice Merton.

Když hrála na Colours Of Ostrava, její největší hit v tu dobu mířil ke hvězdám a na Fresh stagei bylo plno. Naše výprava tam tehdy dorazila chvíli před koncem, tudíž se nabízelo vyrazit znovu na plnohodnotnou, zhruba devadesátiminutovou show. A ne že by snad její třetí český koncert byl špatný.

Alice Merton, Retro Music Hall, Praha, 21.2.2020
© Marie Trávníčková
Fanoušci křičeli po každé zahrané skladbě tak dlouho, jako by právě vyhrála zlato na olympiádě. Jen tak nějak nebylo zřejmé, co přesně je vlastně tak dostává. Koučka z německé verze The Voice má totiž naprosto průměrný, zaměnitelný hlas bez výraznějšího zabarvení. Songy, které naskládala na své debutové album "Mint" a jeho rozšířenou edici "Mint+4" jsou prachobyčejné pop-rockové rádiovky s klasickou písňovou strukturou a mnoho zajímavého se v nich neděje. A i naživo vykvetlo jen pár z nich.

Například "2 Kids", kterou složila o svém manažerovi, na nějž narazila na autobusové zastávce a založili spolu label. "Homesick", v němž vzpomíná na dětství, kdy se s rodinou stále stěhovali, a malá Alice tak poznala život v Německu, Kanadě, Francii nebo ve státě New York, což ji inspirovalo k hádejte-čemu. Nejlepší skladbou večera ale byla barevnými světýlky dozdobená rošťárna "Funny Business", což je lahodná popová kremrole.

Alice Merton, Retro Music Hall, Praha, 21.2.2020
© Marie Trávníčková
Civilně působící zpěvačka si u toho všeho trošku pohopsala, lehce si potančila a hlavně se celou dobu nepřestávala usmívat a radovat z toho, že toto turné odstartovalo právě v euforicky rozjuchané Praze.

Finále samozřejmě patřilo bouřlivě přijatému hitu "No Roots" a cynickému "I Don't Hold Grudge" o kamarádovi, který jí pár let nebyl schopný odepsat na zprávu, ale jakmile se proslavila, přilezl za ní jako šváb. Na úplný závěr ještě zazněla další vydařená věc, song "Why So Serious" s výrazně zapamatovatelným refrénem. Ačkoliv začátek byl tedy spíše vlažnější, v druhé půli koncert nabral obrátky, a diváci mohli odcházet domů spokojení.

Přesto se ale nedá očekávat, že by sláva Alice Merton měla delšího trvání než pár sezón. Na to je její konkurence v první lize až příliš napřed.

  • Alice koncert (Jakub, 23.02.2020 14:21) Reagovat

    Ja myslím ze publikum dobre vedelo prečo taky aplauz po každej pesničke. Jasne, žiadna novatorska hudba ani medzizanrovy crossover to nie je. Ale mix dobre napísaných vlastných pesniciek za ktorými nestojí tím 20 producentov, živý vykon ci už spev alebo hudobne výkony kapely, príjemný pokec medzi pesničkami ktorý nerozbijal veľmi dobre gradujuci program ale dal trosku nahliadnuť do jej sveta a autentická radosť z hrania i z publika. Pre mňa úžasný koncert, dostal som ešte o niečo viac ako som čakal a to som čakal dosť :)

    • Re: Alice koncert (Andy, 23.02.2020 19:42) Reagovat

      Souhlas, taky si myslím, že to byl poctivý koncert. Uznávám, že některé písničky jsou trochu repetitivní, to jediné bych její debutové desce vytkla, mohla by na té příští začít více experimentovat, ale na Alice mě baví ta autenticita, vydává si hudbu sama, píše o svém životě a nejsou to jen klasické love songy, kterých je všude plno. Je na ní vidět to nadšení, s kterým vystupuje, za vším, co dělá, si stojí. Ano, působí jako "obyčejná holka", ale jen v dobrém, na nic si nehraje, a možná právě díky tomu je publiku tak blízká. Navíc právě pop rock zrovna teď až tak v kurzu není, takže tím vyplňuje určitou mezeru. Chápu, že nemusí sednout každému, ale osobně bych koncert hodnotila přece jen pozitivněji, publikum se bavilo, atmosféra byla nad očekávání skvělá a Alice s kapelou předvedla téměř celý svůj repertoár. Za mě splnila vše, co mohla. :)

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Michal Hrůza - Samota slouží mně. Koncert je největší odměna pro muzikanta
Rozhovory: Michal Hrůza - Samota slouží mně. Koncert je největší odměna pro muzikanta Zpěvák a skladatel Michal Hrůza si pro své fanoušky po pěti letech připravil nové album. Autentická deska plná příběhů a bezprostředních emocí dostala jméno "Kouzlo samoty". V jedenácti písních můžeme slyšet hudebníkův... čtěte zde
Vydáno: 06.01.2026 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Vítěze Cen Anděl poznáme v dubnu, vyhlášení se uskuteční na pražském Výstavišti
Vítěze Cen Anděl poznáme v dubnu, vyhlášení se uskuteční na pražském Výstavišti Po skončení kalendářního roku 2025 přichází čas bilancování. V pestré nabídce různých odborných hudebních anket nebude chybět ani ta nejznámější - Ceny Anděl. Okřídlené sošky doletí ke svým majitelům už 11.... čtěte zde
Vydáno: 05.01.2026 16:00 v sekci Novinky
Tom Smith - There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light 9/10
Recenze: Tom Smith chce na "There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light" slyšet, jak s ním rozmlouváte Tom Smith je jako nezaměnitelný hlas formace přes dvě dekády napevno spojen s Editors. Až nyní zjevně přišel ten správný čas na jeho sólový debut "There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light". Název o něm prozrazuje... čtěte zde
Vydáno: 05.01.2026 00:00 v sekci Recenze
Tři sestry - Pub Art 7/10
Recenze: Tři sestry povznesli svůj hospodský um na "Pub Art" Po čtyřiceti letech fungování může málokdo zcela bez výčitek pojmenovat své album "Pub Art". Jenže skupina Tři sestry se svou nezaměnitelnou poetikou piva, cigár a lascivního humoru skutečně povznesla hospodský punk na umění.... čtěte zde
Vydáno: 04.01.2026 08:00 v sekci Recenze
PJ Harvey pracuje na nové desce a doporučuje playlist písní, které ji loni nejvíc bavily
PJ Harvey pracuje na nové desce a doporučuje playlist písní, které ji loni nejvíc bavily PJ Harvey v krátkém silvestrovském pozdravu pro své fanoušky zavzpomínala na dvouletou šňůru k albu "I Inside The Old Year Dying" (o pražském koncertu jsme psali zde). Zároveň oznámila, že od března, kdy turné skončilo, píše... čtěte zde
Vydáno: 03.01.2026 08:00 v sekci Novinky
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Video: Alice Merton ohlašuje novinkou "Pick Me Up" nové EP (31.03.2024 09:12)
- Video: Emiliana Torrini vzdává v "Let's Keep Dancing" hold zamilovaným (20.03.2024 19:11)
- Nové desky 42/2023 - od The Rolling Stones přes Blink-182 po Samphu (25.10.2023 20:30)
- Fotogalerie: Třetí den Rock For People a všechny jeho zářivé hvězdy (11.06.2023 14:22)
- Naživo: Bastille s Alice Merton zas a znovu dorazili do České republiky (25.11.2022 15:11)
- Fotogalerie: Bastille se po pár měsících vrátili do Česka (24.11.2022 13:17)
- Naživo: Puzzle jménem Alice Merton v Praze odhalilo další dílky (28.10.2022 19:15)
- Fotogalerie: Druhý a třetí den Szigetu zachycené objektivem fotoaparátu (13.08.2022 14:44)
- Naživo: Druhý den Szigetu přinesl nepochopitelný duet Bastille s Alice Merton a znamenité Kings Of Leon (12.08.2022 17:22)
- Nové desky 28/2022 - od Lizzo přes Interpol po Christinu Perri (20.07.2022 18:30)

ALBUM TÝDNE 01/2026

Tom Smith
There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light

Tom Smith je jako nezaměnitelný hlas formace přes dvě dekády napevno spojen s Editors. Až nyní zjevně přišel ten správný čas na jeho sólový debut "There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light". Název o něm prozrazuje mnohé. Jeho komorní pojetí vás naplno vtáhne a s emocemi jde až na dřeň.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 11.01.
Pocta Davidu Stypkovi (CZ) (O2 universum, Praha)
So 17.01.
Stodola Michala Tučného (O2 arena, Praha)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Prince Justin Bieber Vladimír Mišík The Prodigy Beyoncé Ewa Farna Madonna Lady Gaga Coldplay Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe