John Butler Trio - Wade In The Water

John Butler Trio láká na novou desku povedeným klipem k "Wade In The Water"

Vydáno: 25.09.2018 16:12 v sekci Video - Ondřej Kocáb | foto: facebook interpreta
Fanoušci australského muzikanta Johna Butlera se mohou po letech klidu radovat. Multiinstrumentalista a jeho trio opět vešli do studia, aby zde natočili sedmou studiovou desku. Ta pod názvem "Home" vyjde po více než čtyřech letech od slušného "Flesh & Blood". Nové album uvedl stejnojmenný singl, postupně jej následovaly skladby "Just Call" a "Wade In The Water". Vydání je naplánováno již na 28. září.

Nahrávka "Home" podle Butlera odkazuje k cestě za sebepoznáním a uměleckým znovuzrozením a měla by být doposud nejosobnějším dílem třiačtyřicetiletého Australana. Novinka je temná, plná hněvu, ale i naděje. Zkoumá frustraci, zranitelnost a napětí moderní doby. Dalšími tématy jsou láska, rodina a právě sebepoznávání.

Hudebně se jedná o velká překvapení. Počet muzikantů, kteří prahnou po elektronickém pokušení, je více a více a vypadá to, že John Butler Trio je dalším z této řady. Využití vokodéru, syntezátorů a různých dalších programových zvuků není nic, co se dalo od bývalého buskera čekat.

Nejnovější singl "Wade In The Water" je však zvukově podobný spíše minulé době a prim hrají kytarové party. Videoklip ukazuje hlavní postavu sestavy, užívající si volný čas u svého domova a také další jeho vášeň - jízdu na skateboardu. A nutno uznat, že ani tato aktivita mu žádný problém nedělá.

V plánu je také velké turné, opět s rozšířenou sestavou, což si pánové vyzkoušeli již během léta v Austrálii, kde Granta Garathyho a Byrona Luiterse doplnili další dva muzikanti. Věříme, že vystoupení se dočká i Česká republika, kde se Butler a jeho trio prozatím objevili dvakrát. Vždy šlo o festivalové vystoupení, prvně na Rock For People v roce 2011, o tři roky později pak na Colours Of Ostrava.

8/10

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Apashe Live With Philharmonic Orchestra, O2 universum, Praha, 6.2.2026
Naživo: Apashe s Alinou Pash a dalšími v O2 universu ukázali, že spojení elektroniky se symfonickým orchestrem není nesmysl Neuvěřitelné čtyři hodiny trval program v pražském O2 universu, před jehož začátkem Apashe lákal, ať přijdeme včas, tedy už v 19:30, abychom zažili kompletní show. Náročný páteční večer proto končil až po 23. hodině a... čtěte zde
Vydáno: 07.02.2026 13:43 v sekci Naživo
Peter Lipa - Je to stále tak (vinylová reedice 2025) 8/10
Recenze: Peter Lipa se na albu "Je to stále tak" pootevřel mainstreamu, nahrávka šlape i po letech Na sólový debut "Neúprosné ráno" čekal Peter Lipa dlouho. Pozici měl už tehdy stabilní a deska ji jen potvrdila a upevnila. Následující kolekce "Je to stále tak", která vyšla o čtyři roky později, má tak ve zpěvákově diskografii... čtěte zde
Vydáno: 07.02.2026 08:00 v sekci Recenze
Blitz Union - Nejsme prorokové, jen nás baví vymýšlet příběhy. Snažíme se vytvářet silnou komunitu
Rozhovory: Blitz Union - Nejsme prorokové, jen nás baví vymýšlet příběhy. Snažíme se vytvářet silnou komunitu Domácí Blitz Union jsou známí spíše v zahraničí, ale postupně si budují základnu i u nás. V půlce ledna vydali desku "Evolution", na které najdeme jedenáct songů. Nově hrají v pěti členech, přičemž dva jsme mohli vidět v... čtěte zde
Vydáno: 06.02.2026 08:10 v sekci Publicistika | Rozhovory
Pohled do českých hitparád - 5. týden 2026
Českým rádiím vládne David Guetta, streamům Djo. Raye je v hledání manžela stále úspěšnější Po čtyřech týdnech na vrcholu opustila Taylor Swift s "The Fate of Ophelia" vedoucí příčku české rádiové hitparády. V čele ji nahradili David Guetta, Teddy Swims a Tones And I s "Gone Gone Gone". Albovému žebříčku dál kraluje Buka,... čtěte zde
Vydáno: 05.02.2026 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
Hudba v roce 2025 napříč žánry aneb Co byste neměli minout podle Honzy Trávníčka?
Nejvíc nej: Hudba v roce 2025 napříč žánry aneb Co byste neměli minout podle Honzy Trávníčka? Když jsem začínal psát o muzice, čtenáři i interpreti řešili, jestli danému albu bude udělena šestka, nebo sedmička. Jenže jak hudby vychází čím dál víc, skutečně důležitým faktorem není výsledné číslo, ale to, že se o... čtěte zde
Vydáno: 04.02.2026 20:00 v sekci Publicistika | Nejvíc nej
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Naživo: Třetí den Colours Of Ostrava byla hlavní stage plná tance i děsu (20.07.2019 15:27)
- Fotogalerie: Barevná mozaika třetího dne Colours na fotografiích (20.07.2019 14:31)
- Fotogalerie: Třetí den Colours Of Ostrava v obrazech (20.07.2019 13:42)
- Naživo: Rag'n'Bone Man si podmanil Colours Of Ostrava zpěvem, Kryštof hity a rachejtlemi (19.07.2019 13:22)
- Recenze: John Butler se svým triem zvolnili, i "Home" však nabízí skvělé kousky s typickým rukopisem (08.10.2018 17:09)
- Naživo: Festival, který chodí brzo spát (22.07.2014 11:53)
- Naživo: John Butler Trio na Colours energii do žil vlilo (21.07.2014 21:47)
- Fotogalerie: Poslední den Colours v obrazech podruhé (21.07.2014 09:24)
- Fotogalerie: Poslední den Colours v obrazech (21.07.2014 09:23)
- Nové desky pro 13. týden (28.03.2010 05:00)

ALBUM TÝDNE 05/2026

Blitz Union
Evolution

Blitz Union fungují už pár let, v Česku ale pořád zůstávají spíš neprobádaným zbožím. Po pěti letech nyní přicházejí s deskou "Evolution" vydanou u německého labelu a přinášejí vypilované songy, promyšlenou image, syrové kytary i osmdesátkové klávesy. Nečekejte ale žádné "Ein Kessel Buntes".

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)
Čt 12.02.
Lenka Dusilová (CZ) (Archa+, Praha)
Ne 15.02.
BvdLvd (UK) / Changeline (FR) (Café V Lese, Praha)
Po 16.02.
Sombr (US) (Forum Karlín, Praha)
Út 17.02.
The Last Dinner Party (UK) (Forum Karlín, Praha)
St 18.02.
Hatari (ISL) (Fuchs2, Praha)
Pá 20.02.
Kensington (NL) (Rock Café, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Prince Justin Bieber Vladimír Mišík The Prodigy Hraczki Beyoncé Lady Gaga The Cure Ewa Farna Madonna
musicserver.cz na Facebooku musicserver.cz na Twitteru musicserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
Nastavení personalizace
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe