Doctor P.P. - Levák

Doctor P.P. je hnusnej, tlustej, ale "Levák" vážně hustej

Vydáno: 12.04.2018 16:30 v sekci Recenze - Ondřej Hricko | foto: facebook interpreta

...zpívá Petr Pečený aka Doctor P.P. v titulní písni svého nového alba "Levák". A jak je vidno, humor mu ani po letech z textů nevymizel. Novinková deska, která je možná úplně poslední, patří k těm vůbec nejhitovějším nahrávkám, které za svou dlouhou rockovou kariéru vydal.

8/10

Doctor P.P. - Levák

Vydáno: 08.03.2018
Celkový čas: 38:06

Skladby: Víš kdo já jsem, Jsem muž, Bicáky, tricáky, kokosáče, Šmoulí píseň, Levák, Sabráž, Všichni to znaj, Voda, Moře mám rád, Jméno lodi, Trencle s batmanem, Jaro smrti

Vydavatel: Lewron Music Center

"Víš kdo já jsem? Jsem doktor Petr Pečený, žádnej Jaroslav Svěcený, na housle neumim, to spíš kytaru rozpůlím." Nejlepší úvodník o Doctoru P.P. si napsal vlastně on sám v otvíráku desky "Víš kdo já jsem", ve které tradičně využívá velmi osobitého textu s neochvějným humorem a sebereflexí, kterou je celá nahrávka doslova prošpikována.

I druhá skladba "Jsem muž" je výpovědí rockového veterána: "Zůstanu sám, nejlíp se mám", zpívá v civilním životě právník JUDr. Petr Pečený o tom, že stejně nejlepší je být sám sebou. A toho nelze dosáhnout jinak, než být prostě singl. Opravdový hitový kalibr přijde až se třetí písní "Bicáky, tricáky, kokosáče", která se stala prvním singlem "Leváka". Koncertní tutovka má Pečeného charakteristický rukopis s hitovým a snadno zapamatovatelným textem i úderným refrénem, který si s ním zahalekají snadno i posluchači, kteří pecku uslyší ten večer poprvé.

Druhým nejzapamatovatelnějším momentem novinky je titulní "Levák" s neméně skvěle sarkastickým textem: "Jsem hnustej a tlustej, ale levák vážně hustej. Mám pásek za pět litrů, velkej úsměv celej z flitrů". Na údernosti dodá i andělsky sborový refrén.

Svou vlastní píseň si zasloužilo šampaňské, které má Doctor P.P. tak rád. Pohodová "Sabraz" s hostujícím Lou Fananánkem Hagenem ze Tří sester potěší každého milovníka šumivého nápoje. Svůj obdiv ale nenamířil jen na alkohol, ale i na svého oblíbeného autora z dětství, německého romanopisce a autora Vinnetoua Karla Maye, kterému (a jeho čtenářům) věnoval skladbu "Všichni to znaj", kde kromě rocku koketuje také s country.

Osmé studiové album, které je dle pronesených slov lídra formace možná poslední, patří jednoznačně k nejlepším a nejhitovějším v rámci celé jeho diskografie. Takřka každá skladba by mohla zakotvit v koncertním setlistu mnoho sezon a své fanoušky si najdou už při prvním poslechu. Doctor P.P. baví sebe i své fanoušky, je pravověrným rockerem, navíc se záviděníhodnou schopností sypat hity z rukávu s neochvějnou lehkostí. A vůbec nevadí, že není Jaroslav Svěcený.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Skyline, Palác Akropolis, Praha, 11.12.2025
Naživo: Skyline se po dvanácti letech vrátili do Paláce Akropolis, fanouškům rozdali dárky Pražská taneční formace Skyline v těchto dnech zakončuje turné ke stále aktuální, rok a půl staré desce "Superpowers". Jako speciální host v Praze před ní zahrála velmi specifická Athena Chlebová. A jelikož se blíží Vánoce,... čtěte zde
Vydáno: 13.12.2025 13:00 v sekci Naživo
The Blue Effect - Kingdom Of Life (vinylová reedice 2025) 7/10
Recenze: Reeditované "Kingdom of Life" Blue Effectu je víc než jen kuriozita. Hudebně rezonuje dodnes Blue Effect, kapela postavená kolem kytaristy Radima Hladíka, patřil od svých začátků ke špičce domácího bigbítu druhé poloviny šedesátých let. A uvědomovali si to zřejmě i strážci dobové kultury. Když už ne skupinu, alespoň... čtěte zde
Vydáno: 13.12.2025 08:00 v sekci Recenze
Katapult - 80's Album Trilogy (vinyl box) 7/10
Recenze: Vinylový box "80's Album Trilogy" dokazuje, že Katapult byl v této dekádě šťavnatý a ve formě Katapult pokračuje v oslavách padesáti let existence, znovu koncertuje, vydává nové desky, ale nezapomíná se ani poohlédnout do minulosti. Tentokrát si vzal na paškál druhou polovinu osmdesátých let a do jedné krabice nacpal vinyly z... čtěte zde
Vydáno: 12.12.2025 14:00 v sekci Recenze
David E. Gehlke - Turned Inside Out: Oficiální příběh Obituary 7/10
Hudba v tisku: Přímo na dřeň Obituary: kniha "Turned Inside Out" nabízí poctivý, nikoli však převratný portrét deathmetalové jistoty Na Obituary se můžete spolehnout. V přibývajícím počtu mladých deathmetalových kapel čnějí tihle floridští veteráni jako neerodující monument a v nezměněné intenzitě se valí dál. Jejich příběh vypráví kniha "Turned Inside... čtěte zde
Vydáno: 12.12.2025 08:00 v sekci Recenze | Hudba v tisku
Lucie, O2 arena, Praha, 10.12.2025
Naživo: Lucie roztáhla křídla tažnejch ptáků. A celá O2 arena s ní Skupina Lucie se blíží do finále narozeninového turné ke svému čtyřicátému výročí. Předposlední koncert se, stejně jako ten o den dříve, konal v pražské O2 areně a my byli znovu u toho. Jak se obě vystoupení lišila? A kam se... čtěte zde
Vydáno: 11.12.2025 14:00 v sekci Naživo
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 46/2025 - od Oneohtrix Point Never přes Tři sestry po Ollyho Murse (26.11.2025 13:00)
- Video: Doctor P.P. a Lešek Wronka jsou v klipu "Dítě Stounů" za boomery (17.03.2025 17:31)
- Recenze: Výběrovka Tří sester "40 let (The best of 1985 - 2025") nepřináší nic objevného (26.11.2024 08:00)
- Video: Tři sestry a Synové výčepu si v klipu "Kovárna se otvírá" hrají na hospodu (08.12.2023 16:41)
- Hudba v tisku: Obsáhlý průvodce "Praha beatová" zve na putování po místech metropole, kudy kráčel rock (02.12.2023 08:30)
- Štěrkovna Open Music oslaví 20. narozeniny i s Ewou Farnou a kapelou Tři sestry (02.11.2023 11:31)
- Recenze: Tři sestry & Synové výčepu se spojili, aby zachytili život a dobu "Františka z Braníka" (28.10.2023 09:00)
- Nové desky 41/2023 - od Troye Sivana přes ††† po Holly Humberstone (18.10.2023 21:00)
- České rockové ceny Břitva oznamují nominace za rok 2021 (03.06.2022 09:48)
- Video: Fanánek s kocovinou volá v klipu Tří sester: "A já chci bejt jak tvůj pes!" (15.12.2021 09:34)

ALBUM TÝDNE 49/2025

Pan Lynx
Odvrácená strana lesa

Michal Skořepa vystoupil ze svého lesa. Debut coby temné panoptikum nastavil laťku dokonalosti. Nyní přichází s druhou kapitolou o návratu do reality. Podařilo se Panu Lynxovi překonat tíhu sebe samého? Byl divoký rys lapen, nebo se naopak stal pánem situace? A jak dopadla rocková symfonie duality?

10/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 14.12.
James Arthur (UK) (O2 universum, Praha)
Čt 18.12.
Till Lindemann (DE) (O2 arena, Praha)
Čt 18.12.
Lucie (Logspeed CZ Aréna, Plzeň)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík The Prodigy Justin Bieber Prince Ewa Farna Lady Gaga Beyoncé Madonna Coldplay Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe