Muse - Dig Down

Muse jsou v "Dig Down"po dlouhé době zase cool

Vydáno: 19.05.2017 08:57 v sekci Video - David Král | foto: facebook interpreta
Moderní rockoví velikáni na nás vypouštějí zbrusu nový materiál v podobě videoklipu k singlu "Dig Down." A vypadá to, že by s Muse po letech mohla být zase legrace.

Nalijme si čistého vína, dvojice posledních těžkopádných alb "2nd Law" a "Drones" nesahala předchozím počinům ostrovního tria ani po kotníky. Ta tam byla originalita "Origin of Symmetry" či vymazlený popový sound "Black Holes and Revelations". Kapela se začala až příliš utápět v armádní tematice a vlastním velikášství, až z toho chlapci zapomněli psát dobré písničky. Ale kdo ví, třeba bylo nad Mattem Bellamym a jeho kumpány předčasné lámat hůl. "Dig Down" dává naději, že Muse ještě tak úplně nezapomněli, jak být cool a trendy.

Hudebně se sice nejedná o žádný zázrak, ale poslouchá se to příjemně. Píseň od začátku stojí na jednoduché synťákové lince, rozhodně ne nepodobné té z jiného hitu kapely, vy víte jakého. Jelikož však mají obě písně zcela odlišnou náladu, nemá člověk pocit, že poslouchá pouhou kopii něčeho, co už mu skupina nabídla dříve.

V druhé části aktuálního singlu se dostaví také Bellamyho kytara, která dodá tu správnou pompéznost, a na úplný závěr nemůže chybět ani sborové "óoo ooo." Prostě klasika. Rozhodně nic složitého ani převratného, právě naopak. Na první dobrou, chytlavé a efektní. Uvidíme, jestli po opakovaných posleších nepoleze krkem.

Co se videa týče, sledujeme v něm neohroženou hrdinku, která i přes zranění pokosí desítky nepřátel. A samozřejmě u toho vypadá velice stylově. Nechybí ani frontman s úlisným úředničkovským lookem, promlouvající skrze televizní obrazovky. Klipy zkrátka Muse vždycky točit uměli a ani ten nejnovější není výjimkou.

V tuto chvíli není jasné, zda se jedná o pilotní singl nové desky, nebo o pouhou jednohubku ve stylu prostě jsme natočili písničku, tak tady ji máte. Pokud ano, je to jednohubka docela chutná.

7/10

  • Madness s refrenem od George Michaela (Alex, 19.05.2017 09:36) Reagovat

    Nemůžu si pomoct, ale ta tam je originalita Muse :( Písnička mi přijde jako spojení zvuku Madness s refrénem Freedom od George Micheaela.

  • Recenze naruby (Hans, 19.05.2017 10:13) Reagovat

    Tenhle song je naopak pěkná slabota. Takový bonus track Drones.

    Jinak Drones bylo docela kvalitní CD. To, že se zaměřovali na politická a armádní témata beru jako plus.

    Jsem zvědavý, jestli se někam posunou a vydají zase něco originálního. Dig down je zatím přešlapování na místě. 3/10


  • Jde o úmyslné pokrčování Madness (Gepa, 19.05.2017 10:38) Reagovat

    Souhlasím s autorem jen napůl. Těžkopádnost - u Drones souhlasím, u 2nd Law nikoli, to považuji za jejich nejzdařilejší. A hudebně je Dig Down právě v duchu 2nd Law. Podobnost s jejich hitem Madness mi nepřijde náhodná. Hudba, text, klip - vše na Madness navazuje. Jde o pokračování příběhu. Úvodní syntezátorový motiv, který prochází celou písničkou i následné strojové tempo bicích ... Text bych rovněž viděl jako pokračování ... v Dig Dawn už je dokonáno, je konec, člověk je už na dně a nezbývá než "odkopnout" všechny překážky. A pokud někdo stálé váhá... video: hned první záběr na zpěváka: Brýle, které na koncertech Bellamy měl právě při Madness a dál ... v Madness byla dvojice v krizi a nevnímala boj zuřící okolo nich. Tady už je člověk součástí zuřivých soubojů. Pro mě to jsou ložené indície. Song se mi moc líbí, ale Madness to není.

  • Matt se vyjadril vcera na twitteru, ze song bude s... (Rohanek, 19.05.2017 10:42) Reagovat

    Matt se vyjadril vcera na twitteru, ze song bude soucasti noveho alba...

  • Muse ční nade všemi (Doktor Slovo, 19.05.2017 13:48) Reagovat

    Jen jednou jsem hodnotil 9/10(Drones) a byla to chyba.Samozřejmě 10.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Lady Gaga in Harlequin Live: One Night Only
Video: Vánoční dárek od Lady Gaga: podívejte se zdarma na koncert "Harlequin Live: One Night Only" Lady Gaga bude nejspíš na rok 2025 vzpomínat jako na jeden z těch kariérně nejvydařenějších. Úspěch alba "Mayhem", zahrnujícího velké hity "Die With A Smile" a "Abracadabra", předčil očekávání a na doprovodné turné, se kterým... čtěte zde
Vydáno: 25.12.2025 17:00 v sekci Audio / Video | Video
Hvězdy seriálu "Stranger Things", které dobývají hudební scénu
Nejvíc nej: Hvězdy seriálu "Stranger Things", které dobývají hudební scénu "Stranger Things" není jen seriálový fenomén a přehlídka démonických demogorgonů, ale i líheň hudebních talentů. Hned několik herců totiž čas mimo natáčení tráví za mikrofonem, vydáváním desek a hledáním vlastního zvuku.... čtěte zde
Vydáno: 25.12.2025 08:00 v sekci Publicistika | Nejvíc nej
Písně našich srdcí: Vánoce, svátky a tak vůbec
Publicistika: Písně našich srdcí: Vánoce, svátky a tak vůbec V dnešním článku rozhodně nečekejte záplavu koled, svátečních písní či odevšad znějících vánočních hitů. Zadání znělo jinak - jakou skladbu máte spojenou s obdobím Vánoc? A je úplně jedno, že ona sama s nimi třeba nemá... čtěte zde
Vydáno: 24.12.2025 08:00 v sekci Publicistika
Pohled do českých hitparád - 51. týden 2025
Bez "Last Christmas" nejsou Vánoce. Čtyřicetiletý hit od Wham! kraluje českému digitálnímu žebříčku Ve vánočním vydání českých hitparád se prosadily klasické sváteční hity "Last Christmas" od Wham!, "All I Want For Christmas Is You" od Mariah Carey a také Ewa Farna s "Vánocemi na míru". Všechny tři zmíněné singly zamířily do... čtěte zde
Vydáno: 23.12.2025 19:00 v sekci Novinky | České hitparády
Vesna - Koledy 8/10
Recenze: Zdaleka ne typické "Koledy". Veselé vánoční písně od EP Vesny nečekejte Vesna na Mikuláše překvapila své fanoušky třípísňovým ípíčkem s vánoční tematikou. Ač název odkazuje na "Koledy", obsah nepřekypuje veselím. Písně naopak jdou do hloubky a přinášejí jiný úhel pohledu na tyto svátky. Také... čtěte zde
Vydáno: 23.12.2025 15:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Video: Muse se vracejí s explozivní synthrockovou peckou "Unravelling" (25.06.2025 09:23)
- Naživo: Závěr Rock For People ukázal rockového Bena Cristovao, skvělé Nothing But Thieves a samozřejmě Muse (13.06.2023 14:16)
- Naživo: Muse přivezli na Rock For People výpravnou show (12.06.2023 14:49)
- Fotogalerie: Muse na Rock For People v obrazech (12.06.2023 14:20)
- Nejvíc nej: Pomíjivost života, pandemie i strach o planetu v nejkrásnějších baladách Muse (26.05.2023 08:00)
- Publicistika: Čtyřicet nejlepších zahraničních desek roku 2022 podle musicserveru (10-1) (27.01.2023 20:30)
- Audio: Muse si do klavírní balady "Ghosts" pozvali francouzskou Mylene a italskou Elisu. A je to nádhera (12.12.2022 11:30)
- Makrorecenze: Makrorecenze "Will Of The People" Muse (07.10.2022 14:30)
- Recenze: Muse na "Will Of The People" smíchali všechno, co umějí (13.09.2022 08:00)
- Video: Muse ze sebe v "You Make Me Feel Like It's Halloween" vydali vše (03.09.2022 09:06)

ALBUM TÝDNE 51/2025

Story
Takzvaná duša

Svět je plný příběhů. Jeden takový nenápadně píše i Marian Zima se svým projektem Story. Na druhou desku "Takzvaná duše" muzikant opět přizval ke spolupráci známá jména česko-slovenské scény a nabídl jim silný autorský materiál. Jak se mu tentokrát vedlo v týmu s Prokopem, Lipou nebo Chodúrem?

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Justin Bieber Prince The Prodigy Beyoncé Madonna Lady Gaga Coldplay Ewa Farna Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe