Selah Sue je bohyně z Belgie

08.12.2014 19:07 - Tereza Vavroušková | foto: Martin Chochola / musicserver.cz

Selah Sue, mladá belgická zpěvačka s božským hlasem, se po dvou letech vrátila do Roxy. V mezičase složila několik nových songů, které přidala do repertoáru, a opět se jí podařilo klub vyprodat. Tomu se, vzhledem k tomu, jak obrovský talent tahle holka má, divit nelze.

Live: Selah Sue

místo: Roxy, Praha
datum: 7. prosince 2014
setlist: Always Home, Daddy, Black Part Love / Lost Ones (Lauryn Hill cover), This World, Fyah Fyah, Time, Reason, I Won't Go For More, Raggamuffin, Alone, Crazy Vibes, Together, Peace Of Mind, Crazy Sufferin' Style, Přídavek: Mommy, Falling Out
Fotogalerie

Když Selah Sue vystoupila v Roxy naposledy, měla za sebou debutové album, kde hostoval i Cee Lo Green, byla uprostřed jednání s americkými producenty o spolupráci a vůbec byla v jednom kole. Po prvotním kolotoči, který se kolem její osoby strhl, se však lehce stáhla do pozadí a pracovala na novém materiálu. Za poslední dva roky tak vydala EP se čtyřmi novými songy, natočila duet se zpěvákem Patricem a na desce stále pracuje. První nahrávka byla směsicí soulu, reggae a funku a je otázkou, jakým směrem se talentovaná Belgičanka vrhne tentokrát.

Selah Sue, Roxy, Praha, 7.12.2014
© Martin Chochola / musicserver.cz
Poté, co dozněla předkapela, nastoupila zpěvačka na pódium, uklonila se jako na školní besídce a spustila novinkovou akustickou "Always Home". V ten moment bylo jasné, že za poslední dva roky zároveň pořádně pracovala na svém hlase (ačkoliv jí to prý samotný Prince zakázal, údajně by ji to jenom zkazilo). Selah má nakřáplou barvu hlasu se soulovým feelingem, naučila se s ním však mnohem citlivěji pracovat. Nejlépe její síla vynikla při singlu "This World", když při refrénu duněl celý klub. Při vzpomínce na loňskou interpretčinu backstage, kam si nechala donést asi čtyřicet druhů čokolády a během rozhovoru dobrou půlku snědla, je až s podivem, že má stále třicet kilo i se svým obrovským drdolem na hlavě, a ještě víc s podivem, odkud se tak obrovský hlas vůbec bere.

Po úderném začátku přišly na řadu balady, při kterých zvukař nejspíš usnul na pultu a do něžného songu se ozvalo "zeslab ty basy vole!" spolu s odpovědí z druhé části klubu: "tomu ten belgickej zvukař asi nebude rozumět, vole". Následně zazněl nejnovější singl "Alone" a hity z debutového alba jako "Raggamuffin", "Crazy Vibes" či poslední song před přídavkem "Crazy Sufferin' Style".

Selah Sue se na pódium vrátila a přidala skladbu "Falling Out", kterou se s fanoušky rozloučila. Nezbývá než doufat, že příště už nám představí novou desku. A snad k tomu dojde dřív než zase za dva roky.


NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY