Sledujte musicserver.cz také na Facebooku!
Vizovické Trnkobraní, Areál likérky Rudolf Jelínek, Vizovice, 22.-23.8.2014

Nedá se nic dělat, i letos Trnkobraní patřilo kapele Kryštof

Vydáno: 25.08.2014 20:19 v sekci Naživo - Jan Trávníček

Chválit koncerty Kryštof už začíná být trochu nuda. Jenže copak lze při pohledu na titulní fotografii prohlásit, že se jim vystoupení nepovedlo? Sedmačtyřicátý ročník Vizovického Trnkobraní ale naštěstí nabídl i momenty, o kterých se píše o poznání snáze. V programu byste je našli pod názvy Lenny a Airfare.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    

Live: Kryštof, Aneta Langerová, Mig 21, Lenny, Airfare, Monkey Business, Tomáš Klus a další

místo: Areál likérky Rudolf Jelínek, Vizovice
datum: 22. - 23. srpna 2014
setlist Kryštof: Římská, Rubikon, Zatančím, Střepy/No Woman No Cry, Svědomí, Plán, Ze scénářů, Po kouscích, Křídla z mýdla, Tak nějak málo tančím, Inzerát, Ženy, Atentát, Obchodník s deštěm, Cosmo$hop, Malotraktorem/Cesta
Fotogalerie

Vizovické Trnkobraní 2014, Areál Rudolfa Jelínka, Vizovice, 22.8.2014
© Miroslav Tkadlec / musicserver.cz
Ale od začátku. Už předloni jsme si v reportáži stěžovali na dopravní (ne)dostupnost Vizovic. A ani letos se nic nezměnilo, tudíž koncerty z počátku (Mandrage, Koblížc!) i konce festivalu (Desmod, Tři sestry, Fleret, Kosovci) musely proběhnout bez nás.

Nemění se ani festivalové zázemí, čili pokud vás v letitém areálu likérky Rudolf Jelínek v předchozích ročnících rozčilovaly nehlídané stany, zem zahlcená rozšlapanými kelímky od piva, nevkusná a hlasitá hudba v režii místních kolotočářů nebo věčně ucpaná ulička sloužící k přechodu mezi dvěma hlavními scénami, pak vězte, že ani letos k posunu kvality a návštěvnického komfortu bohužel nedošlo.

Vizovické Trnkobraní 2014, Areál Rudolfa Jelínka, Vizovice, 22.8.2014
© Miroslav Tkadlec / musicserver.cz
Nijak zásadně se nehýbalo ani s line-upem, kterému opět vévodily osvědčené festivalové jistoty a jen zřídka se mezi nimi našlo nějaké neokoukané jméno. Trnkobraní zkrátka není pro festivalové fajnšmekry, kteří rádi objevují, nýbrž pro široké spektrum hudebně nevyhraněných návštěvníků, mezi kterými naleznete jak místní středoškoláky, tak rodiny s dětmi či padesátníky.

V navázání na loňský trend oslav kulatého výročí mohli tentokrát pokračovat snad jen jediní z tradičních účinkujících, kteří v době konání festivalu bez většího humbuku dosáhli dvaceti společných let, nicméně právě ti v seznamu vystupujících chyběli. Jméno sympaticky skromných stálic prozrazovat nebudeme, ale rýmuje se to se jménem postavy, kterou v seriálu "Helix" ztvárnil herec Meegwun Fairbrother.

Namísto oslav tak sedmačtyřicátý ročník Trnkobraní nabídl jiný chvályhodný trend, kterým se staly ochutnávky z připravovaných desek velké části účinkujících. Pojďme na ně.

Pátek, 22. srpna

Tomáš Klus, Vizovické Trnkobraní 2014, Areál Rudolfa Jelínka, Vizovice, 22.8.2014
© Miroslav Tkadlec / musicserver.cz
Tomáš Klus už sice "Proměnamě" vydal, avšak skladby jako "Amores Perros", "Oblomov" nebo "Noe" ještě stále mají do zlidovění daleko, proto jejich zařazení do setlistu potěšilo. Kromě nezbytných improvizací, jimž tentokrát vévodil rým "Kluci mají svaly, holky mají kérky, pojďme všichni do likérky" a informace, že hitová "Marie" vznikla ve Zlíně, kde má zpěvák rodinu i bývalou přítelkyni, překvapilo i nečekané věnování písně "Malčik" současnému ministrovi financí.

Po přesunu na menší scénu, kde punkový Visací zámek odehrál takřka totožné vystoupení jako v roce 2013, se opět začal zaplňovat prostor pod pódiem nesoucím název Starobrno stage.

Mig 21, Vizovické Trnkobraní 2014, Areál Rudolfa Jelínka, Vizovice, 22.8.2014
© Miroslav Tkadlec / musicserver.cz
Smíchovská formace Mig 21 na podzim chystá po deseti letech nové řadové "Album" a podle tří ukázek, které ve Vizovicích odehrála, se zdá, že se deska bude snažit vtipnou formou reflektovat krizi středního věku. Jen na nich ale koncert pochopitelně nestál, a když se excentrický Macháček s rozvlněnými boky a nafukovací kytarou v podpaží právě nevěnoval některému z hitů, seskakoval z pódia dolů a po vzoru Tomáše Kluse s prvními řadami nevázaně popíjel slivovici.

Poměrně standardní vystoupení pak odehráli Wohnout i Monkey Business. U prvních jmenovaných překvapilo, s jak obrovskou odezvou se po spíše uzívaném setu setkala skladba "Svaz českých bohémů", kterou tak už snad můžeme prohlásit za největší hit pražské formace, v případě nejen funkových pionýrů Monkey Business se o oživení koncertu postaral Tomáš Hajíček z Krucipüsku, který si s Romanem Holým a spol. vystřihl počeštěný cover "Get On Up (I Feel Like A Sex Machine)" Jamese Browna a vlastní skladbu "Láska je kurva". Postupně vylidňujícím se areálem se na závěr už tradičně nesla balada "Piece Of My Life".

Sobota, 23. srpna

Kryštof, Vizovické Trnkobraní 2014, Areál Rudolfa Jelínka, Vizovice, 22.8.2014
© Miroslav Tkadlec / musicserver.cz
Sobotní poledne patřilo kapele Kryštof. Do posledního místečka zaplněné prostranství před hlavním pódiem bylo sice svědkem téměř totožného představení jako před rokem, v němž se jen zlehka proměnil setlist, jehož nejvýraznější novinkou byly "Střepy" v reggae úpravě, ale nasazení a dobrá nálada všech zúčastněných tentokrát pomohla přebít ročník 2013 rozdílem třídy.

Pravda, s atmosférou na Náměšťském Kryštof kempu se to nedalo srovnat, ale nikdo jiný na vizovickém festivalu nepracoval s publikem tak jako s lehkostí zpívající Richard Krajčo. Nechyběly proto mexické vlny, sborově odzpívané refrény, mávání při "Atentátu", crowdsurfing, polibek na tvář Nikolaose Grigoriadise ani vtipné průpovídky, když si to červené a bílé balony vinou nepříznivého větru namířily zpět do zákulisí. Dobře promazanému stroji tak nescházel ani neméně důležitý lidský faktor, a ve výsledku se tak jednalo o další potvrzení toho, že ostravsko-havířovská kapela své věrné snad ani zklamat nedokáže.

Vizovické Trnkobraní 2014, Areál Rudolfa Jelínka, Vizovice, 22.8.2014
© Miroslav Tkadlec / musicserver.cz
Z Kryštof kempů si na Trnkobraní odskočila i písničkářka Lenny. A je s podivem, jak moc se kvalita jejího vystoupení lišila od jiného potomka slavných rodičů, který přišel na řadu vzápětí. Zatímco Adam Mišík bojoval s angličtinou, tancem, řídnoucím publikem i omezenými možnostmi svého nepříliš pestrého hlasového rejstříku, jenž se mezi četnými coververzemi nejvíce trápil během Timberlakeovy "Rock Your Body", Lenny svým chraplákem dávala skladby z EPček "All My Love" a "Fighter" s přirozenou vzdušností, bravurou a vkusem a kolemjdoucí se u jejího setu naopak neplánovaně zastavovali. Souhlasným mručením pak dávali najevo, že nejen dojemnou interpretaci "Say Something", ale i její vlastní, rockověji podané písně můžou. Londýnská studia, zděděný talent a nefalšovaná skromnost se zkrátka potkaly v jedné osobě a zanechaly výrazný otisk. Více takových.

Soutěž v pojídání švestkových knedlíků

Vizovické Trnkobraní 2014, Areál Rudolfa Jelínka, Vizovice, 22.8.2014
© Miroslav Tkadlec / musicserver.cz
O tradiční Grand prix Vizovice už jsme vás blíže informovali v předchozích reportážích, takže tentokrát jen stručný update: V boji o třetí místo nakonec v rozstřelu zvítězil Roman Polák s devadesáti snězenými knedlíky, druhé místo připadlo Zbyňku Šimkovi z Opavy (devadesát tři kusů) a na první místo se po loňské absenci vrátil desetinásobný šampion Kamil Hamerský z Domanína se sto padesáti knedlíky. Ten také drží dosavadní rekord z roku 2003, kdy se mu podařilo za hodinu spořádat neuvěřitelných sto devadesát jedna třicetigramových knedlíků. Loňský vítěz Miloš Janček (sto šest kusů) se soutěže ze zdravotních důvodů nezúčastnil.

Trnkobraní naštěstí není jen o knedlících a muzice, takže pokud jedno z pódií opanují Eddie Stoilow, areálem se za dalšími aktivitami hned prochází svižnějším krokem. Jednou z nich letos byla stand-up comedy vystoupení Lukáše Pavláska a Miloše Knora, kteří rozesmáli široké řady přihlížejících salvou scének střílejících si jak ze zpráv TV Nova, tak z kauzy Řezník versus Český Slavík.

Aneta Langerová, Vizovické Trnkobraní 2014, Areál Rudolfa Jelínka, Vizovice, 23.8.2014
© Miroslav Tkadlec / musicserver.cz
Návrat k hudebnímu programu obstarala na hlavní scéně Aneta Langerová, a i když bylo vidět, že kromě tří největších hitů se na její melancholické písně mnozí nechytají (rádia holt nic jiného než "Vodu živou", "Hříšná těla..." a "V bezvětří" do éteru netlačí, takže je sváteční návštěvníci festivalů neznají), jednalo se o pěkný koncert s několika výraznými momenty, mezi nimiž kromě nezpochybnitelných vokálních kvalit interpretky zaujaly i tři ukázky z chystané desky. "Tragédie u nás na vsi" s depresivním textem a nenápaditým, pop-rockovým hudebním doprovodem sice tolik nenadchla, avšak procítěné podání klavírní balady "Tráva" už ano. Jestli se jí chytnou Hitrádia, je vystaráno.

To singly Airfare si ani přes výborné kvality dosud poslední řadovky "Youngblood" rádia přiliš neoblíbila, proto jejich největším zářezem zůstává "Sorry Baby", k níž frontman Thomas J. Lichtag na začátku koncertu "raději" ještě připojil dovětek, že ta skladba je vážně jejich a není to žádný cover. Ale i kdyby profláklý refrén "ú-u-hu-ú...aha!" z úst mikrofonem točícího zpěváka nezazněl, nebylo by o jednom z nejnadupanějších vystoupení letošního Trnkobraní pochyb. Zoufale nedoceněná kapela se od svých rozporuplných koncertů v začátcích kariéry neuvěřitelně vyhrála a podle pravidla co song, to syrově melodický hit s chytlavým, ale nepodbízejícím se refrénem pumpovala do roztančeného publika jednu rockovou rozbušku za druhou.

Airfare, Vizovické Trnkobraní 2014, Areál Rudolfa Jelínka, Vizovice, 23.8.2014
© Miroslav Tkadlec / musicserver.cz
A zatímco Airfare se spolu s Lenny a skupinou Kryštof píseň za písní zařazovali k nejlepším koncertům letošního ročníku, na hlavním pódiu už se chystali slovenští Inekafe. A nebyli sami, neboť kromě hitů jako "Růžová zahrada", "Špinavé objatie", "Kto na to príde?" nebo nadčasové "Úspešne zapojení" byl jejich věrným souputníkem také sílící a velmi vytrvalý déšť. Namísto rozjeté párty tak prostor před Starobrno stage začal brzy připomínat přehlídku deštníků a pláštěnek. Ani dlouhé provazy vody ale méně vybaveným návštěvníkům z Valašska a okolí nezabránily si svůj očekávaný večer patřičně užít, a tak i během závěrečných "Ďakujeme vám" a "Ráno" byly řady hudby dychtivých fanoušků chvályhodně široké.

Protože ale déšť neustával ani během následující Mňágy a Žďorp, kdy teplota výrazně poklesla, mnozí raději vyrazili do stanového městečka přeparkovávat auta z množícího se bahna, případně už rovnou vyrazili po kluzkých cestách domů.

Sedmačtyřicáté Vizovické Trnkobraní nebylo výrazně lepší nebo horší než předchozí dva ročníky a tisícovky lidí se z něj vracely sice promáčené, ale spokojené. Do dalších let by ale festivalu určitě neškodilo přibrat do line-upu více aktuálních jmen, které hýbou českou a slovenskou scénou. Vždyť kapely jako Jelen, Fallgrapp, Tichonov, ille, Holden Caulfield, IAN, Never Sol, No Distance Paradise nebo i opatrně koncertující Bratři Orffové, jejichž budoucnost je momentálně nejistá, už dychtivě čekají na to, až dostanou prostor vystřídat zavedené stálice. Co vy na to, fanoušci a dramaturgové hojně navštěvovaných letních akcí, dáte jim šanci?

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova musicserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

 • Těžkou souditi, pokud neznáte historii přátelé :) (Pavel Trčka, 25.08.2014 21:58) Reagovat

  Zdravím autory tohoto článku. Se spoustou věcí musím souhlasit, rádi bychom i ve Vizovicích viděly neoukoukané jména a zároveň i ty okoukané. Zároveň je třeba taktéž pochopit pointu Trnkobraní. Zejména pak nastudovat historii od roku 1967 a to proto, protože Trnkobraní je hudební festival, ale taktež festival oslav valašského plodu, veselí, umění a tradic. Proto není vhodně jej vůbec srovnávat s jinými špičkami. Tento festival je především určen a doufám, že vždy bude, pro všechny věkové kategorie a hlavně může být hrdý tím, že se zde vzájemně tolerují všechny generace. Já jsem velký hudební fajnšmekr, ale Trnkobraní vždy navštěvuji právě proto, že ctím valašské tradice, trnku a zábavu pro celou rodinu. Např. pokud se budu chtít více zaměřit na nepoznané kapely, zajedu na Colours do Ostravy. Ale Trnkobraní je vyjímečné právě svou lidovostí. Pro pochopení je výbornou literaturou: Trnkobraní v proměnách času: 1967-2007

 • Ahoj, strašně moc jsme si užil letošní ročn (Miroslav Sláčík, 26.08.2014 11:14) Reagovat

  Ahoj, strašně moc jsme si užil letošní ročník, jenže už pár let čekám na nějakou metalovou kapelu, vůbec nwm jestli někdy na trnkobraní byla ale rád bych přivítal třeba teď hodně slavné uskupení dymytry.

 • výtka :-( (Hanka, 26.08.2014 16:10) Reagovat

  ahojik, jezdíme na Trnkobraní již několik let, vždy si to užijeme, je to parádní odreagovačka s partou - jen nás v posledních letech udivuje organizace - třeba zablokování příjezdu na louku, placení - nevíme za co...oddělování stanů a aut, pod hlavní scénou uzavřené stabilní WC, které se asi pod "nátlakem" velké návštěvnosti otevřelo. Ale i přes toto to bylo fajn, trošku tepleji by mohlo být, ale za rok valíme o5 :-P - jo a poznámka k učinkujícím - pozvěte prosím skupinu TRAKTOR - už tam byli a se svým repertoárem do Vizovic určo patří - májí parádní koncerty FAKT :-D - na Trnkobaraní 2015 se těší parta z Vysočiny

  • Re: výtka :-( (Karolina, 27.08.2014 09:01) Reagovat

   Pridavam se k Hance..o prijezdu do Vizovic se bohuzel neda rict nic kladneho, prislusnik arogantni az vulgarni,organizace naprosto selhala. Pokus o oddeleni stanu a aut..co to je za pitomost?? A jeste chaby pokus za to vybirat 100 Kc. To, ze na louce NEBYLA jedina toi toika asi nikoho nezajima,nejblizsi WC tak bylo nekolik set metru, samozrejme za cele dny se o ne nikdo nestaral, podle cehoz to take vypadalo, kde jsou ty casy, kdy v sobotu rano prijelo auto, vse vyprazdnilo a toi toiky vystrikalo krasne do cista.Na louce a v okoli jsme nenasly ani jeden odpadkovy pytel..proste nic..a to, ze se v patek po celem arealu festivalu nedalo koupit vino ...to uz byl docela vrchol omezenosti mistnich poradatelu..hlavne, ze vsude kralovaly obrovske stany s kofolou...a proc uz se nedaji koupit tricka??Je to opravdu takovy problem jich nechat par set vytisknout???? A rada na zaver, totalne nezajimave a nudne pojidani knedliku prosim nechte na nedelni jarmark a radeji dejte prostor nejake mistni kapele. Letos to byl nas 9 rocnik..a bohuzel kvalita a organizace festivalu opravdu upada. Co na to rict? Asi nic...

 • Kvalita i délka festibvalu upadá (Jan, 26.08.2014 17:58) Reagovat

  Škoda, že ze super třídenního festivalu udělali jen dvoudenní....přirozeně ale za stejnou cenu!
  Už to není co to bývalo...bohužel :-/

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Janek Ledecký, Ivan Hlas a Hanz Sedlář - Vyprávět o tom, jak zní hudba, je vždycky neuchopitelné
Rozhovory: Janek Ledecký, Ivan Hlas a Hanz Sedlář - Vyprávět o tom, jak zní hudba, je vždycky neuchopitelné "Písničky jsem chtěl absolutně překopat, aby to nebyl systém, kdy je kapela hraje tak, jak je všichni známe z nahrávky a koncertů, a pak se k tomu naroubuje dalších 50 muzikantů," říká Janek Ledecký o symfonickém turné. Skladby... čtěte zde
Vydáno: 15.10.2019 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
0
Opeth - In cauda venenum 9/10
Recenze: Opeth na albu "In cauda venenum" nalezli svou pravou progrockovou tvář Moře vody proteklo v deathmetalové řece jménem Styx a Mikael Åkerfeldt museli zaplatit Charónovi asi velké výkupné, aby jej pustil zpět z podsvětí na rodnou půdu. "Pustím tě, ale už nikdy nebudeš growlovat a z progresivního deathu... čtěte zde
Vydáno: 14.10.2019 00:00 v sekci Recenze
3
Mirai - Arigató 7/10
Recenze: Mirai přinášejí na "Arigató" svěží, dospělejší zvuk Že Mirai zkrátka umějí skládat dobré písničky, víme už z debutu "Konnichiwa". Snaha zalíbit se každou skladbou ale byla trochu na škodu. Právě tomu jako by se kapela na dvojce "Arigató" chtěla vyhnout. Vytvořila povedenou, hravou... čtěte zde
Vydáno: 12.10.2019 10:00 v sekci Recenze
12
Petr Fiala (Mňága a Žďorp) - Mám nárok na melancholické skuhrání
Rozhovory: Petr Fiala (Mňága a Žďorp) - Mám nárok na melancholické skuhrání Mňága a Žďorp vydává již čtrnácté album "Třecí plochy". Dvanáct nových písní přináší staré dobré smutnoveselí, na které jsou fanoušci zvyklí. "Smutný, depresivní písničky se píšou daleko líp, je to primitivní emoce,... čtěte zde
Vydáno: 11.10.2019 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
4
Pixies, Blood Red Shoes, Forum Karlín, Praha, 8.10.2019
Naživo: Dvojkoncert Pixies a Blood Red Shoes potěšil i naštval Alternativní rockeři z Bostonu se od svého návratu na scénu v roce 2004 skoro nezastavili. Co začalo jako opatrné zveřejňování EPček s pár písničkami, se proměnilo ve výbornou regulérní řadovku "Indie Cindy", na kterou navázaly... čtěte zde
Vydáno: 10.10.2019 08:46 v sekci Naživo
14
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Video: Mandrage rozehrávají v klipu "Vidím to růžově" vášnivou a místy nebezpečnou love story (14.10.2019 11:09)
- Rozhovory: Petr Fiala (Mňága a Žďorp) - Mám nárok na melancholické skuhrání (11.10.2019 08:00)
- Video: Mňága a Žďorp klipem "Kdo čím chce být" vzpomíná na bujaré devadesátky (07.10.2019 10:00)
- Video: Mig 21 se ujali drezury židle a velí: "Hyjé!" (25.09.2019 14:33)
- Video: Adam Mišík si do singlu "Proud" přizval rappera Doriana. Klip má nádech grunge (13.09.2019 10:49)
- Mňága a Žďorp potěší fanoušky novým albem "Třecí plochy" (06.09.2019 15:23)
- Universal Music představil na tradičním showcase novinky. Alba chystají Marpo, Mirai i Slza (05.09.2019 14:07)
- Tomáš Klus vydává svůj třetí zpěvník. Najdete v něm písně z jeho posledních dvou alb (04.09.2019 19:12)
- Monkey Business po sběru cen pokračují v turné "Bad Time For Gentlemen". Zavítají i do Velké Lucerny (04.09.2019 13:41)
- Video: Wohnout v klipu "Depardieu" parodují legendárního francouzského herce (30.07.2019 13:08)

ALBUM TÝDNE 41/2019

Opeth
In cauda venenum

Moře vody proteklo v deathmetalové řece jménem Styx a Mikael Åkerfeldt museli zaplatit Charónovi asi velké výkupné, aby jej pustil zpět z podsvětí na rodnou půdu. "Pustím tě, ale už nikdy nebudeš growlovat a z progresivního deathu jen prog budeš ctíti," dal mu převozník podmínku. A tak je tu "In cauda venenum".

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

St 16.10.
Chromatics (USA) (MeetFactory, Praha)
St 16.10.
Heather Nova (UK) (Lucerna Music Bar, Praha)
Čt 17.10.
Charlie Cunningham (UK) (Roxy/NoD, Praha)
Čt 17.10.
Hilltop Hoods (AUS) + Mojo Juju (Lucerna Music Bar, Praha)
So 19.10.
Allah-Las (USA) (Lucerna Music Bar, Praha)
So 19.10.
Tourist (UK) (Café V lese, Praha)
Po 21.10.
Lucky Chops (USA) (Lucerna Music Bar, Praha)
Út 22.10.
Richard Müller, Michael Kocáb a Ondřej Soukup (Forum Karlín, Praha)
St 23.10.
BE27: Tangerine Dream (DE) (Roxy, Praha)
St 23.10.
Ghost-Note (USA) (Metro Music Bar, Brno)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Karel Gott Jonas Blue Armand Van Helden Ready Kirken Thomas Dybdahl 11 Fingers Records Metallica Kryštof Highly Suspect Lady Gaga New Kids On The Block Jaga Jazzist Ringo Deathstarr Kool And The Gang Blood Red Shoes The Cure Wanastowi Vjecy Radio 4 Coldplay Rihanna
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2019 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver