Celeste Buckingham slaví další úspěch, objevil ji magazín Billboard

Celeste Buckingham slaví další úspěch, objevil ji magazín Billboard

Vydáno: 16.01.2014 16:33 v sekci Novinky - Josef Martínek | foto: facebook interpreta
Celeste Buckingham
© slavica.cz
Kariéra Celeste Buckingham se i nadále těší vzestupné tendenci - slovenská zpěvačka absolvovala v posledních měsících řadu aktivit v zámoří, které postupně začínají přinášet ovoce. Po sérii rozhovorů a vystoupení v tamních médiích si osmnáctileté vycházející hvězdy všiml i prestižní magazín Billboard. Ten mohou čtenáři znát mimo jiné v souvislosti s americkými žebříčky, jejichž pořadí každý týden zveřejňuje.

Zmínka o Celeste se v celosvětově známém médiu objevila 10. ledna v rámci rubriky "Bubbling Under", která pravidelně představuje nadějné nováčky. Článek, v němž je zmíněna i zpěvaččina smlouva s nahrávací společností Mr. 305 rappera Pitbulla, si můžete přečíst zde. Hit "Run Run Run" je mezitím již pomalu nasazován do rotací amerických rádií, song se již například stal třiadvacátou nejhranější skladbou na Radiu Disney. Píseň ze Celestina debutového alba "Don't Look Back" se navíc stává populární i na ostrůvku Grenada v Karibiku, v jednu chvíli se dokonce pohybovala v popředí tamního iTunes žebříčku.

"Billboard nás všechny upřímně potěšil," neskrývala někdejší finalistka SuperStar překvapení. Na článek prý narazila náhodně, když si prohlížela hudební novinky na internetu. "Samozřejmě jsem hned kontaktovala manažera a oznámila jsem mu tu skvělou zprávu. Ani on o tom netušil. O to je ten článek pro nás vzácnější - protože víme, že si nás Billboard našel sám. Bylo to opravdu velké překvapení," dodává držitelka několika hudebních cen.

Celeste Buckingham a Pitbull
© facebook.com/celestebuckingham
O případném zámořském průlomu Celeste Buckingham se začalo mluvit již loni na jaře, kdy získala mladičká interpretka dotaci od miliardáře Donalda Trumpa. V létě následoval podpis nahrávací smlouvy se zmíněným labelem Pitbulla, s nímž by měla zpěvačka nazpívat také duet. Na podzim se zase stala držitelkou domácí ceny MTV EMA a postoupila do mezinárodního kola. Jestli se hitu "Run Run Run", jehož videoklip získal na YouTube již více než čtrnáct milionu zhlédnutí, podaří výrazněji zabodovat i v zahraničí, bude jasné během několika měsíců.

Kromě rozjezdu mezinárodní kariéry se Celeste momentálně připravuje také na roli porotkyně X Factoru, který bude letos na jaře vysílán v Česku a na Slovensku pod záštitou televizních stanic Prima a JOJ. Interpretka se tak stane nejmladší porotkyní talentových soutěží v domácích podmínkách - je jí totiž pouhých osmnáct let, tedy ještě o rok méně, než bylo Ewě Farne při porotcování v loňské SuperStar. Domácí fanoušci se navíc mohou těšit z její druhé řadové desky "Where I Belong", která vyšla loni v listopadu.

Celeste Buckingham
© billboard.com

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Vánoce v O2 areně, O2 arena, Praha, 16.12.2025
Naživo: Ani slavná jména nenalákala. "Vánoce v O2 areně" přitáhly jen srdcaře Týden před Vánocemi se známé tváře popu spojily se symfonickým orchestrem a Kühnovým smíšeným sborem v pražské O2 areně. Účinkovali Tomáš Klus, Michal Horák, Jiří Korn, Václav Neckář, Martina Pártlová, Eva Burešová a... čtěte zde
Vydáno: 17.12.2025 20:00 v sekci Naživo
Nové desky 49/2025 - od limitky Andyho Bella přes reedice Blur či Pink Floyd po živák The Cure
Nové desky 49/2025 - od limitky Andyho Bella přes reedice Blur či Pink Floyd po živák The Cure Konec roku se blíží, a tak nejspíš dorazila i poslední várka zajímavých nahrávek. Minulý pátek ještě stihl vyjít třeba živák The Cure, novinka od noiserockových Health, sběratelská limitka Andyho Bella z Erasure, soundtrack k... čtěte zde
Vydáno: 17.12.2025 17:30 v sekci Novinky | Nové desky
Divokej Bill, Lucerna, Praha, 15.12.2025
Naživo: Lucernou se díky Divokýmu Billovi přehnala "Tsunami". Nechyběla ale ani koleda Úvalská skupina Divokej Bill si před Vánocemi nadělila tři speciální koncerty pod jednoduchým názvem "Tři jsou víc než nic". Pražská zastávka navíc dostala nečekaný bonus - v ten samý den se Štěpán Karbulka stal poprvé otcem,... čtěte zde
Vydáno: 17.12.2025 13:31 v sekci Naživo
Trautenberk - Kolikrát věci vylezou jinak, než jsme chtěli, ale ve finále si za nimi stojíme
Rozhovory: Trautenberk - Kolikrát věci vylezou jinak, než jsme chtěli, ale ve finále si za nimi stojíme Po patnácti letech na scéně přišli tanzmetaloví Trautenberk s pátou studiovkou "Sojčí terror", kterou předznamenaly singly "Hory volají" a "Umaštěný tváře". Společné turné s kapelou Tři sestry vyvrcholí 20. prosince v O2 areně.... čtěte zde
Vydáno: 17.12.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Mňága a Žďorp, Lucerna Music Bar, Praha, 14.12.2025
Naživo: Mňága a Žďorp pokřtila desku "Hoříš? Hořím!" voskem ze svíčky. Naštěstí nic nechytlo Mňága a Žďorp v pražském Lucerna Music Baru během neděle i pondělí přehrála celou novou desku a pokaždé ji rovnou pokřtila. První večer se kmotrem stal herec Marek Taclík a místo šampaňského použil rozpálený vosk ze svíčky.... čtěte zde
Vydáno: 16.12.2025 15:30 v sekci Naživo
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Naživo: Burácející hala, skvělý zvuk a nápaditá pódiová show. Jelen podruhé vyprodal O2 arenu (14.12.2025 17:00)
- "Vánoce na míru" už úřadují. Ewa Farna boduje se svátečním hitem v rádiích i ve streamování (11.12.2025 08:00)
- Naživo: Mistrovství republiky v přihřívání polívčiček aneb Jaký byl Český slavík přímo na místě (22.11.2025 13:22)
- Na okraj: Český slavík 2025 přinesl šok v kategorii zpěváků a dojal poctou Aničce Slováčkové (22.11.2025 00:21)
- Dva Edeny jsou pro Ewu Farnou málo, a tak přidává třetí (18.11.2025 12:10)
- Video: Calin a Ewa Farna přinášejí v "Ať je klid" nečekané španělské vibrace. Bomba se ale nekoná (14.11.2025 18:15)
- Publicistika: Dvaadvacet poznatků z hudební branže aneb Co přinesl letošní Prague Music Week (10.11.2025 19:00)
- Prague Music Week nabídne třídenní festival, K-pop i životní příběhy Ewy Farné a Zlaty Holušové (24.10.2025 11:35)
- Pitbull si v létě 2026 podmaní Letňany (20.10.2025 10:27)
- Naživo: Plešaté šílenství! Pitbull s Shaggym rozjeli v O2 areně párty, jaká nemá obdoby (19.06.2025 13:02)

ALBUM TÝDNE 50/2025

Honza Nedvěd mladší a Příbuzní
Chlapský slovo

Jeden návrat je definitivně dokonán. Honza Nedvěd mladší s Příbuznými brázdí s úspěchem česká i slovenská pódia už nějaký čas, na nové písničky jsme si však museli počkat. Album "Chlapský slovo" navazuje tam, kde jeho táta s bráchou Františkem skončili - a to v té nejlepší podobě.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Čt 18.12.
Till Lindemann (DE) (O2 arena, Praha)
Čt 18.12.
Lucie (Logspeed CZ Aréna, Plzeň)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Ewa Farna Vladimír Mišík The Prodigy Prince Justin Bieber Lady Gaga Beyoncé Madonna Kryštof Coldplay
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe