Sledujte musicserver.cz také na Facebooku!
SuperStar 2013, Finále Top 3, 26.5.2013

V GrandFinále si to rozdá Sabina se Štefanem

Vydáno: 27.05.2013 00:11 v sekci Naživo - Tomáš Parkan a Honza Průša | foto: facebook interpreta

SuperStar se dopracovala před bránu GrandFinále. Za ní nakukovali s letními hity na rtech tři finalisté. Vstoupit bylo ovšem dovoleno jenom dvěma - pochopitelně. Ten, který zůstal trčet před, je Adam Kukačka. V posledních kolech se mu příliš nedařilo, ale v neděli zabojoval a byl nejlepší. Ani to nestačilo.

Live: SuperStar 2013

kolo: Finále - Top 3
téma: Letní hity
datum: 26. května 2013
Předchozí kolo

SuperStar 2013
© nova.cz
Hned na počátku si trojice střihla společně "Summer Nights" z filmu "Pomáda". Upřímně? Blbější písničku už jen těžko mohla produkce vymyslet. Navíc k tomu přidala ještě takový cirkus, který trojice zbylých finalistů jen těžko skousávala. Je proto z podivem, že ve výsledku, když člověk zavřel oči, to tak špatně neznělo. Tedy až na závěrečných pár společných tónů, kdy mrouskaly kočky v širokém dalekém okolí.

Rozstřel Top 3 otevřel Adam Kukačka se "Summer Of '69" Bryana Adamse a nutno uznat, že se mu tahle písnička povedla o mnoho lépe než "Everything I Do (I Do It For You)". Sice pořád ze začátku působil lehce vystrašeně, ale pak se celkem rozjel a konečně nám připomněl, proč je vlastně vůbec ve finále. Konečně jsem neměl pocit, že je unavený a že už vlastně chce pryč. Naopak.

SuperStar 2013 - Štefan Pčelár
© nova.cz
Když jsem slyšel, co Štefan Pčelár spustil, došlo mi, že chce produkce Štefana zlikvidovat hned od počátku. "Balada" Gusttava Limy je neskutečná úchylárna a kafemlejnek, tedy něco, z čeho se musel Štefan osypávat. Nakonec to ale nedopadlo tak katastrofálně. Štefan, ač měl problém tuhle písničku udýchat, ukázal novou, o něco uvolněnou podobu a člověk měl pocit, že se vlastně dobře bavil, což u něj není tak obvyklé. Takže vlastně docela pozitivní.

Naopak, v případě Sabiny Křovákové jsem se na její verzi "Summer Son" moc těšil, protože Texas patří mezi mé oblíbence. O to větší utrpení bylo vydržet, než ji celou dozpívá. Sabině nesedlo prakticky vůbec nic. Začínalo to neskutečnou nudou, pokračovalo otřesným frázováním, intonačními překopy a hlavně naprosto šílenou snahou udělat z téhle písničky melodicky úplně jinou věc. Souhlasím s porotou, že tohle byl nejhorší výkon v soutěži a možná i jeden z nejhorších v SuperStar vůbec, když teda nebudu uvažovat hvězdnou pěchotu.

SuperStar 2013 - Sabina Křováková
© nova.cz
Kuky se vrací - i tak by se dal parafrázovat stav po druhém vystoupení Adama Kukačky. V něm si střihnul "Lazy Song" Bruna Marse. Sice to nebylo zazpívané s takovou lehkostí a nadhledem jako v případě originále, možná mohl trošku lépe houkat v refrénu, ale to už bychom chtěli od Adama asi moc. Výsledek byl velmi dobrý, takový příjemný. I on ukázal ve svém projedvu něco nového.

Štefan Pčelár v druhém kole nafasoval klasiku Frankieho Valli "Can't Take My Eyes Off You" ve velmi klidně úpravě, jak ji zpíval James Arthur. Přiznám se, že jsem si musel na tuto verzi chvíli zvykat, ale když jsem si zvykl, docela se mi i v podání Itcha líbila. Byla to taková muzikantská podoba a Štefan v ní působil naprosto přirozeně a uvolněně. Stejně jako Adam i on měl v tu chvíli za sebou dva povedené výkony.

Ačkoli to zpočátku vypadalo, že chce produkce zlikvidovat Štefana, nakonec to bylo zamířeno na Sabinu Křovákovou. U Texas bych to teda neřekl, ale "California Girls" Katy Perry byla pro ni totální podpásovka. Když si odmyslím, že to byl totálně mimo styl Sabiny, pak jí nějaký chorý mozek vybral písničku, která je neuzpívatelná. Dopadlo to, jak to dopadnout muselo - další katastrofou. Tentokrát v tom byla ale Sabina opravdu nevinně, bylo vidět, že se moc snaží.

Po třetím kole to vypadalo, že Adamovi Kukačkovi šla tentokrát produkce na ruku. "Summer In The City" od The Lovin' Spoonful sice nedal jako Joe Cocker, na to mu chyběla síla v hlase a onen přirozený chraplák, nicméně ta energie a tah na branku byly nedostižné. Obzvlášť v samotném závěru, kdy bylo vidět, jak moc bojuje, jak moc chce dál a zkusil i nějaký progres. To by fakt rock'n'roll.

Nebudu chodit kolem horké kaše a napíšu to na rovinu. Stejně jako Honza Průša bytostně nenávidí Michala Davida, já tím samým způsobem nesnáším verzi "Somewhere Over The Rainbow" Israela "IZ" Kamakawiwo'ole, který tuhle nádhernou klasiku, čtenáři prominou, prostě pokurvil. V tu chvíli asi pochopíte, že se mi nemohla líbit ani ukulele verze Štefana Pčelára. Ani v tomhle případě za to ale nemohl on.

SuperStar 2013 - Adam Kukačka
© nova.cz
Sabina Křováková - Třetí vystoupení mělo být pro Sabinu Křovákovou napravení reputace za celé toto kolo. Bohužel se tak nestalo. Když pominu to, že nevím, co má "So What" Pink společného s létem, byl to spíš takový cirkus. Ve chvíli, kdy visela na šňůrkách, nějak se nepotkávala s kapelou, o dýchání ani nemluvě. Trošku se to vylepšilo, když jí sundali na pevnou zem, jenže jí nedali normální mikrofon, takže najednou měla obě ruce volné a připomínala běhající Pheobe z "Přátel". Na druhou stranu, ano...bylo to lepší než předchozí dvě vystoupení.

Ačkoli byla tenhle týden podle mě nejslabší Sabina Křováková a Adam Kukačka zazářil, stejně bych nejraději viděl ve GrandFinále duo Křováková-Pčelár. Adam, bohužel, na sobě začal pracovat až příliš pozdě. Porota na to měla ale jiný názor. Viděla by radši finále ve složení Adam - Sabina. Nakonec se ale diváci přidali na moji stranu, a tak za týden uvidíme česko - slovenský duel, kluk proti holce.

Jak to viděl Honza Průša

Letní hity jsou jednou z nejdmentnějších kategorií písniček. Přeslazené a upatlané písničky, "Lambady" a "Macareny". A podle toho vypadalo i dnešní kolo. Špatná písnička střídala ještě horší a největší favoritka nevěděla, jak se s tím vším popasovat.

Adam Kukačka si dnes s Bryanem Adamsem sedl. Povedlo se mu dostat do "Summer Of '69" drive a byl téměř k nepoznání. Písnička mu sedla a on z ní vytáhl maximum, co mohl.
I v druhé písničce Adam jakoby přilítl z Marsu. Pohyboval se a sázel na přirozenost, což se mu docela dařilo. A i když ve zpěvu byly rezervy, opět z "Lazy Song" vytěžil, co mohl a překvapivě začal být v této trojici favoritem, i když to tak minule vůbec nevypadalo.
Až závěrečná "Summer In The City" byla na něj příliš komplikovaná a i když se mu zase podařilo vrazit tam náboj a mělo to koule, byl to dnes jeho nejhorší výkon. Do Joea Cockera potřebuje Kuky ještě dorůst.

Štefan Pčelár nemohl svůj (příšerný) letní hit, který jsem nikdy předtím neslyšel a nikdy ho už slyšet nechci, udýchat. Vražedné tempo, při němž se ještě snažil zvládat taneční kreace mu úplně nesedlo a výsledkem byl hnusný letní kýč. Jenže co jiného s touhle písničkou udělat. Takže těžko hodnotit, tady fakt o nic nešlo.
V další písničce už o něco šlo. Štefan pěkně odzpíval sloky "Can't Take My Eyes Off You" a v refrénech jel na doraz, tam už moc jistý nebyl. Mockrát zazpíval líp a mockrát hůř. Takže rozumný průměr, ale pro top 3 nepatřičný.
A nakonec připomněl Eddieho Vedera, když hraje na své ukulele. Škoda jen, že nezpíval některou jeho písničku, protože mají velmi podobnou barvu hlasu. "Somewhere Over The Rainbow" byla místy famózní, když se vybarvil Štefanův plný hlas, ale jindy tam byly docela nepěkné intonační problémy, zejména zpočátku.

Sabina Křováková neměla svůj den. Se "Summer Son" se nepotkala a tak se s ní nemohla ani poprat. Výsledkem pak byla ztráta vlastní osobitosti a pokus o podprůměrný cover. Na to, že jsme v top 3, to bylo hodně slabé.
A pokračovalo to i v "California Girls", Sabina se opět nepotkala, tentokrát s Katy Perry. Takže jí ani tato skladba vůbec nesedla a zpěvačka se zase nechala převálcovat. Osobitost zmizela a opět jsem se nudil. Prostě s blbou písničkou bohužel ani Sabina nepohne.
Když do třetice spustila Sabina "So What", došlo mi, proč byly předchozí dvě písničky tak odbyté. Veškeré síly totiž zřejmě opřela do té Pinkovské taškařice, tedy do zpívání na laně. Kdyby bylo po mém, klidně bych si mohl tyhle blbosti odpustit. Na druhou stranu - já sám bych při podobné akrobacii nezazpíval nic a asi bych i blinkal.

I já bych hlasoval stejně jako diváci i jako Tomáš Parkan. Ale když to tak pak nakonec fakt dopadlo a Adam Kukačka vypadl, bylo mi to líto a přišlo mi to nefér. Dnešní večer patřil fakt jemu.


NÁZORY
 • Klobouk dolu... (Svišť, 27.05.2013 08:37) Reagovat

  Kukačka dokukal..

 • sabina (kiwwi, 27.05.2013 09:13) Reagovat

  dufam ze to vyhra. je to krasna mlada zena. moj druhy favorit hned po uz vypadnutej terezke.

 • === (mrs.bizarre, 27.05.2013 10:05) Reagovat

  já vždycky nechápu, čím to, že písničky Katy Perry jsou tak těžko zpívatelné :D

  • Re: === (Fungae, 28.05.2013 09:52) Reagovat

   Protože jsou produktem ProTools, Katy Perry je neuzpivá. A protože jsou stupidní, takže nikoho nebaví.

   • Re: === (strom-z, 28.05.2013 12:48) Reagovat

    haha:)) (i když mě teda její singly povětšinou bavěj:) , daj se teda dokonce najít i verze, kdy si katy docela dává třeba "firework", ale povětšinou je pro ni vlastní repertoár poněkud mimo schopnosti:)

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Griff X Sigrid - Head on Fire 8/10
Video: Sigrid a Griff zpívají v "Head on Fire" o spalující lásce. A zapálí u toho divadlo Britská zpěvačka Griff je teprve na startu své hudební dráhy, ale kromě vydání dvou EP stihla vyhrát i titul Rising Star na Brit Awards. To Norka Sigrid už je ve své kariéře přece jen o něco dál, i když obě se stále dají... čtěte zde
Vydáno: 25.01.2022 12:35 v sekci Audio / Video | Video
0
Čtyřicet nejlepších zahraničních desek roku 2021 podle musicserveru (40-31)
Publicistika: Čtyřicet nejlepších zahraničních desek roku 2021 podle musicserveru (40-31) V roce 2021 se sice mohlo koncertovat o něco více než v roce předchozím, dozvuky karantén však ještě doznívaly. Vyšlo tak dost alb na to, abychom vybrali ta nejlepší. Třiadvacet redaktorů a redaktorek by ocenilo celkem 269... čtěte zde
Vydáno: 24.01.2022 18:00 v sekci Publicistika
0
The Weeknd - Dawn FM 8/10
Recenze: The Weeknd prochází na albu "Dawn FM" očistou Jeho čtvrtá deska "After Hours" ještě ani nestihla vychladnout, a The Weeknd už přichází s jejím plnohodnotným nástupcem. "Dawn FM" plynule pokračuje v osmdesátkovém trendu, kterému vypomohl megahit "Blinding Lights". Nalaďte si... čtěte zde
Vydáno: 24.01.2022 00:00 v sekci Recenze
0
Čad - Medvede 8/10
Recenze: Deska "Medvede" od Čad je jako vakcína na duši Slovenská tvrdě kytarová stálice Čad je tu s dalším albem. Vznikalo na půdě českého studia Sono v nešťastné covidové době. A ta se na "Medvede" podepsala. Pozitivně? Negativně? Co nabídne asi nejvýraznější metalová formace od... čtěte zde
Vydáno: 23.01.2022 09:00 v sekci Recenze
0
"2112" a "Moving Pictures": dva milníky tvorby skupiny Rush, které by vás neměly minout (první část)
Slavná alba: "2112" a "Moving Pictures": dva milníky tvorby skupiny Rush, které by vás neměly minout (první část) Pořad Slavná alba si tentokrát vzal na paškál rovnou dvě nahrávky, které vystřelily kapelu Rush vstříc ku slávě. Snažili jsme se proto zachytit ty nejdůležitější okamžiky jejich vzniku i za cenu toho, že bude nakonec nutné... čtěte zde
Vydáno: 22.01.2022 11:35 v sekci Recenze | Slavná alba
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Přípravy na souboj Hlasu a X Factoru vrcholí (08.01.2014 09:50)
- SuperStar Sabina Křováková poskládala kapelu a tvoří vlastní písně (05.07.2013 09:31)
- Sabina Křováková i Štefan Pčelár vydali svá debutová alba (11.06.2013 16:48)
- Naživo: Třetí ex-federální SuperStar se stala Sabina Křováková (03.06.2013 00:15)
- Nové desky pro 22. týden (26.05.2013 05:00)
- Naživo: Diváci volili, volili až odvolili Šafu (20.05.2013 00:21)
- Naživo: Mírně fousaté devadesátky v SuperStar (13.05.2013 00:43)
- Naživo: Konec lásky v SuperStar (06.05.2013 00:17)
- Naživo: Před prahem nejlepší šestky zůstala Kristína Debnárová i s věnováním (29.04.2013 00:53)
- Naživo: SuperStar: Legendy zastavily Jaroslava Smejkala (22.04.2013 01:27)

ALBUM TÝDNE 04/2022

The Weeknd
Dawn FM

Jeho čtvrtá deska "After Hours" ještě ani nestihla vychladnout, a The Weeknd už přichází s jejím plnohodnotným nástupcem. "Dawn FM" plynule pokračuje v osmdesátkovém trendu, kterému vypomohl megahit "Blinding Lights". Nalaďte si správnou frekvenci, tahle jízda je temná, zároveň ale velmi zábavná.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 01.02.
The Lumineers (US) (Tipsport Arena, Praha)
So 12.02.
The Sheepdogs (CAN) (Chapeau Rouge, Praha)
Út 15.02.
The Districts (Chapeau Rouge, Praha)
St 16.02.
Axel Flóvent (ISL) + Plàsi (SWE) (Chapeau Rouge, Praha)
Čt 24.02.
Noga Erez (IS) (Chapeau Rouge, Praha)
Čt 24.02.
Injury Reserve (US) (Underdogs', Praha)
So 26.02.
Palace (UK) (Café V lese, Praha)
Po 28.02.
Evil Invaders (BE) / Schizophrenia (BE) (Modrá Vopice, Praha)
St 02.03.
Will & The People (UK) (Cross Club, Praha)
St 02.03.
Starset (US) (Lucerna Music Bar, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Weeknd Ed Sheeran Adele Beyoncé Taylor Swift Ewa Farna Queen Rihanna The Beatles Billie Eilish BTS Viktor Sheen Dua Lipa Coldplay Kryštof David Bowie Ozzy Osbourne Lady Gaga Guns N' Roses Jitka Charvátová
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2022 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu