Sledujte musicserver.cz také na Facebooku!
Rok v popu (2012) - II. část, nováčci a nejlepší klipy

Rok v popu (2012) - II. část, nováčci a nejlepší klipy

Vydáno: 07.01.2013 14:16 v sekci Publicistika - Lukáš Boček a Katka Šebestová

V první části naší rekapitulace jsme se zaměřili na chronologicky uspořádané události v popu roku 2012, nyní se podíváme na nejlepší nováčky, nejvydařenější klipy a zároveň připomeneme desky, na které se během roku nedostalo a byla by škoda je nezmínit.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    

I. část | II. část | III. část

Rok v popu (2012)
Druhý díl našeho mini-seriálu mapující rok 2012 v popu navazuje tam, kde skončil díl první. Po podrobné rekapitulaci posledních dvanácti měsíců se nyní zaměříme na nováčky, kteří letos debutovali ve vrcholného mainstreamu, následuje žebříček videí, která si z nějakého důvodu zasluhují přízvisko začínající předponou nej. Další součástí textu je výběr (více či méně) zajímavých alb, která na musicserveru nestihla být opatřena recenzí, a přesto by vám (většina) neměla uniknout. Na závěr si připomeneme skvělé popové písničky, které měly všechny předpoklady stát se velkými hity, ale vyšší moc jim v tom zabránila.

Nováčci roku 2012

Gotye
Gotye

Zkoušel to bezmála deset let, šlo to, ale jen na území rodné Austrálie a Belgie. Jenže i tam jen ztuha. Zlom nastal v létě; singl "Somebody That I Used To Know" nejprve omámil obě jeho rodné hroudy a na začátku letošního roku se jeho pseudonym Gotye začal učil vyslovovat i zbytek světa. Možná že už nikdy nenatočí nic většího, ale stopu za sebou nechal obrovskou, a ve svých dvaatřiceti se zařadil mezi nejzářivější nové tváře. A to i díky svému albu "Making Mirrors".


Lana Del Rey
Lana Del Rey

První desku vydala sice už v roce 2010, ale celosvětové uznání jí nevyneslo. Smlouvu s velkým labelem však ano. Uhrančivá Lana Del Rey se pak se svými retro snímky, sexy hlasem a zádumčivou atmosférou hitů stala nováčkem zřejmě nejblyštivějším. Díky své neokoukanosti vytřískala kromě milionů prodaných desek prvotiny "Born To Die" i lukrativní smlouvy, a hlavně celoroční pozornost celého hudebního světa.


Emeli Sandé
Emeli Sandé

Chtěla prorazit pod jménem Adele Sandé, jenže pak její krajanka se stejným křestním jménem začala ovládat hudební svět, a tak se rozhodla pro změnu - k příjmení připojila své prostřední jméno. Od roku 2009 hostovala v písních svých kolegů, ale velká smlouva přišla (po kolotoči odmítání) až o rok později. Debut "Our Version Of Events" ze začátku roku 2012 bodoval především v Británii (letos se jedná o vůbec nejprodávanější počin na Ostrovech), celosvětovou pozornost získala i svými bezchybnými vystoupeními na olympijských ceremoniálech.


Carly Rae Jepsen
Carly Rae Jepsen

Fenomén pomohl zrodit fenomén. Na začátku roku 2012 Justin Bieber se Selenou Gomez zatweetovali o primitivně nakažlivé písni "Call Me Maybe" a sympatická Kanaďanka Carly Rae Jepsen najednou měla celý svět pod palcem. Jednoduchá píseň, která v překombinovaném mainstreamovém světě působila svěže, posléze ovládla celý svět. Debutové album "Kiss" sice nevyvolalo zrovna nejvřelejší vášně, ale Carly má, podle optimistů, celou kariéru ještě před sebou.


Rita Ora
Rita Ora

Tak trochu Rihanna a tak trochu i Gwen Stefani. Kosovská rodačka Rita Ora se ještě pořád hledá, nebo spíše její tým stále netrefil tu neoriginálnější stylizaci. Přesto její hudba táhla, a to především v Británii, kde hned dva singly z debutové desky a jeden, na kterém mákla s DJ Freshem, dotáhla až na číslo jedna. A to už je v dnešní době velice slušný základ do dalších let. Debutovala deskou "Ora", která kromě vaty přinesla i pár zajímavých okamžiků.


fun.
fun.

Tohle trio v popředí všech žebříčků také asi nikdo netipoval. Jejich debutové album z roku 2009 žádný vítr v hudbě nevytvořil, zato počin s letošním datem byl hotový uragán. Nenápadní fun. jsou děti štěstěny: prvně jim k neskutečnému úspěchu pomohl seriál glee, který do podoby sborového juchání předělal singl "We Are Young", a pak také reklama během přestávky Super Bowlu, kde tato písnička také zazněla. Posléze vystoupala až na americkou hitparádovou jedničku, kde setrvala rovných šest týdnů. Letošní deska "Some Nights" navíc obsahuje i další úspěšné a povedené kousky.


One Direction
One Direction

Ano, na jejich adresu se durdí zástupy lidí už od roku 2011, ale do Česka jejich obě desky dorazily až letos, a tak mezi nejvýraznější nováčky řadíme i tyhle nedávné pubescenty. One Direction v krátkém časovém úseku zvládli pobláznit mnohá školou povinná děvčata svými nekomplikovanými a líbivými melodiemi. Svým úsěchem světu připomněli zlatou éru boybandů z devadesátých let. Druhý počin "Take Me Home" se od svého vydání stále skvěle prodává, a tak tu s námi hoši nejspíše ještě pár měsíců pobydou.

Videoklipy roku 2012

Nejšílenější video roku: Psy - Gangnam Style


Nejstylovější video roku: M.I.A. - Bad Girls


Nejtripovější video roku: Grimes - Genesis


Nejkýčovitější video roku: Katy Perry - Wide Awake


Nejdojemnější video roku: Ed Sheeran - Give Me Love


Nejfilmovější video roku: Lana Del Rey - Ride


Nejkrásnější video roku: Drake - Take Care feat. Rihanna


Bonus: Nejšílenější video roku2: Kyary Pamyu Pamyu - Fashion Monster

Desky, na které se zapomnělo

Ačkoliv v redakci musicserveru sedí mnoho fanoušků popu, některé desky se během roku prostě nepodařilo zrecenzovat. U mnohých z nich by byla velká škoda, když by zůstaly beze zmínky. Proto přikládáme malý přehled dalších popových alb, která byste si (ve většině případů) neměli nechat ujít:

Delta Goodrem - Child of the Universe
Delta Goodrem - Child of the Universe
Australská diva Delta Goodrem se po pěti letech od třetí desky "Delta" (mimochodem povedené) vrátila zpět k natáčení nové hudby. "Child of the Universe" nabízí klasickou Deltinu tvář: proměnlivou, místy písničkářskou a zcela přístupnou. Popová nahrávka klasického střihu se produkcí některých písniček zastavila v období před deseti lety, ale pořád se jedná o poctivou práci v rámci žánru.


Grimes - Visions
Grimes - Visions
Claire Boucher (Grimes) se svou třetí deskou "Visions" i nadále rozvíjí svůj vlastní hudební styl (schovaný pod smyšlenou značkou ADD music). Singly "Genesis" a "Oblivion" jsou pevným mostem do jejího eklektického světa, v němž spojuje neslučitelné (beaty, mikro melodie a introvertní texty, atd.). Respektovaný label 4AD, ten ji vydává pro Evropu, ji přiklepl škatulku dream pop, ale nenechte se zmást, "Visions" mám mnohem větší přesah - Claire překypuje originalitou a uhrane svou nadčasovostí.


Ingrid Michaelson - Human Again
Ingrid Michaelson - Human Again
Ingrid Michaelson patří mezi nejmilejší, nejspostější a nejnadanější písničkářky současnosti. Její páté studiové album "Human Again" se otáčí kolem stejné osy jako její předchůdci - citlivé písničky o lásce, strachu a emocích obečně. Ingrid si vystačí s živými nástroji a silnými melodiemi. Stejně jako v "Ghost", o které jsme psali počátkem roku 2012.


Kimbra - Vows
Kimbra - Vows
Mnoho z vás by na otázku: "Znáte Kimbru?" v první vteřině jistě odpovědělo ne. Vzápětí vám ale dojde, že je to přeci jméno zpěvačky, která propůjčila svůj vokál letošnímu megahitu "Somebody I Used To Know". Albový debut "Vows" dokládá, že Kimbra si vystačí i se svou vlastní invencí a obstojí jako samostatná umělkyně. Deska je to hravá, multižánrová a přesto stále podivínsky hitová. Gotye v sukních, chtělo by se říci.


Solange - True
Solange - True (EP)
Po dvou studiových deskách, jež i přes své kvality díru do světa neudělaly, se Solange vzdálila původnímu retro-pop-r'n'b zvuku a natočila vynikající EP "True". Originální urban sound prostupuje všech sedm položek, a i když je zřejmě nikdy neuslyšíme v rádiu, byli bychom rádi, kdyby se tak stalo. Hitový potenciál je na EP sice zcela minimalistický, ale tato nadaná zpěvačka nemá o nic méně talentu než její sestra Beyoncé. Příkladem za všechny je i pilotní singl "Losing You".


Wynter Gordon - Human Condition: Doleo
Wynter Gordon - Human Condition: Doleo
Wynter Gordon kromě psaní písniček pro zavedená jména tvoří i vlastní hudbu. S letošním EP "Human Condition: Doleo" výrazně potemněla a zvážněla. To je v jejím případě obdivuhodný posun, neboť se dosud věnovala naproto unylému a až neuvěřitelně špatnému elektropopu. První vlaštovka "Stimela" vás o správné cestě americké interpretky přesvědčí po pár tónech. Celé EP by vám jistě nemělo uniknout, zpěvačka ho navíc pověsila zadarmo na internet. Druhá část "Human Condition: Sanguine" bude následovat už 13. ledna tohoto roku.


Agnes - Veritas
Agnes - Veritas
Před lety se švédská vítězka Superstar Agnes svezla na disco vlně s pomíjivou amplitudou. Proto se s dalším albem, na které se čekalo čtyři roky, posunula o kus dále. Stále tvoří pop, ale vyspělejší, nápaditější a vkusnější. Talentovaná zpěvačka využila všechny moderní postupy, které v současném popovém světě vládnou a vydařilo se jí z tohoto přístupu vytřískat maximum. Škoda jen, že menší podbízivost její hudby zákonitě znamenala i utrum ve zbytku Evropy. V červnu jsme si představili singl "One Last Time", gradující baladu představující všechny zpěvaččiny trumfy.


Alexandra Burke - Heartbreak On Hold
Alexandra Burke - Heartbreak On Hold
Alexandra Burke určitě neměla v úmyslu mrhat svým talentem, ale s tímhle albem by mohla místo na přední listy prestižních hudebních magazínů, spíš na titulní stranu knihy o tom, jak zapadnou do průměru. Eurodance frčel, ale Alexandra s taneční deskou přišla ve chvíli, kdy už těchto rytmů měl každý po krk, a využít je na celém albu od první do poslední minuty se i přes její fantastický hlas krutě nevyplatilo. Deska propadla na celé čáře a nabídla jen minimum poslouchatelného materiálu. Jednou z vyjímek je pilot "Elephant".


Florrie - Late
Florrie - Late (EP)
Florrie je součástí britského produkčního týmu Xenomania, který se během let podepsal pod spoluprácí s mnoha popovými hvězdami (Kylie Minogue, Sugababes). Do jejich nahrávacích studií se Florrie poprvé podívala v roce 2008 jako bubenice. Minulý rok se fanoušci dočkali v pořadí už třetího EP s názvem "Late", na kterém Florrie opět dokazuje, že umí více než pořádně mydlit do bubnů a že ve spojení s kolegy z Xenomanie dokáže vytvářet chytlavé písničky. Ochutnat můžete například energickou "Shot You Down". Letos nás čeká vydání debutového alba, tentokrát už pod křídly velkého labelu.


Tulisa - The Female Boss
Tulisa - The Female Boss
To, proč tahle tykev porotcuje v britském X Factoru, je mnohým záhadou. Po debutu "The Female Boss" Tulisu navíc nemůže nikdo brát vážně. Klišoidní až dětsky znějící album s texty jako z prvňáčkovy čítanky, bylo všem pro smích. Absolutní podprůměr, ze kterého sem tam vystoupí zajímavý karibský rytmus, nezachránila ani plejáda světových producentů. Tomu se říká smolíček.


Santigold - Master Of My Make-Believe
Santigold - Master Of My Make-Believe
Excentrická americká mimoňka Santigold sice netvoří pop pro masy, ale její druhá deska "Master Of My Make-Believe" má šanci zaujmout popové fanoušky, kteří si rádi pustí i něco více, než současný elektropop. K němu nemá Santigold daleko (vždyť jí vydatně pomáhal provařený Diplo), ale často zabrousí úplně mimo hranice mainstreamu. Přesto zůstávají nové skladby melodické, elektronicky vydatné a místy připomínají její známější kolegyni M.I.A..


Sky Ferreira - Ghost
Sky Ferreira - Ghost (EP)
Sky Ferreira je v hudebním průmyslu poměrně ojedinělým úkazem. Od roku 2010, kdy se tato rodačka z Los Angeles poprvé objevila na scéně, si prošla dosti bouřlivým vývojem. Začínala jako electropopová hvězdička držící se současných hudebních trendů, její cesta však nabrala poněkud jiný směr. V říjnu vyšlo její druhé EP "Ghost", na kterém demonstruje svou hudební proměnu a rozmanitost směřující k více urban soundu. Na nahrávce se podílela věhlasná jména jako Greg Kurstin nebo nebo Dev Hynes (jež také stojí za EP "True" Solange viz výše). Tento rok se po několika odkladech a průtazích konečně dočkáme debutového alba "I’m Not Alright".

Songy, co měly být hity (ale nestalo se tak)

Měsíce trávili ve studiu, obklopovali je nejlepší producenti, ale stejně jim to nebylo k ničemu. Potenciál jejich písní se neprodal tak, jak plánovali, a ani tak, jak by si to písně samy zasloužily. Představujeme vám songy, od kterých se očekávalo mnoho, ale ve výsledku je zachytilo jen pár fanoušků.

Alexandra Burke - Let It Go
Alexandra chtěla omladit svou image, a tak se pustila do tanečních rytmů. Pilotní singl "Elephant" si vedl vcelku slušně, ale následující vlaštovka, která desku "Heartbreak On Hold" měl uvést týden před jejím vydáním, totálně selhal. Přitom producent Cutfather, jež v minulosti napsal hity pro Kylie Minogue nebo Pussycat Dolls, nic nepokazil. Píseň je letní, dovádivá a nadšení z ní přímo čiší. Výsledkem byla jen třiatřicítka v Británii, deska vydaná týden na to, skončila na chvostu dvacítky a jakékoliv promo akce se tímto fiaskem pro ni zastavily.


Marina And The Diamonds - Power & Control
Další song, u kterého těžko hledat příčiny, jak se mohl nestát hitem, je "Power & Control" Mariny And The Diamonds. "Primadonna" si vedla ještě slušně, ale její hutnější následovník vrávoral v prodejnosti až na konci druhé stovky. Přitom přítomnost Grega Kurstina, co by stvořitele této písně, by možná v rukou známější hvězdy udělala celosvětový tahák. Silný refrén i potemnělá atmosféra se zde skvěle doplňují.


Carly Rae Jepsen - This Kiss
Měla možnost se vymanit z té nelíbivé škatulky interpretů, co mají jeden hit a šlus. A většina popmilujícího obyvatelstva si myslela, že touhle písní se jí to povede. "This Kiss" je hitovka, která svou nevinností může omámit a přimět zaskotačit si i zapřísáhlé rockery. Jenže opět k tomu nedošlo. Carly propagovala song ze všech sil, natočila líbivý videoklip, ale zatleskali jí za to jen v Koreji. Zbytek světa nečinně přihlížel a Carly do elitních desítek znovu nepustil.


Nelly Furtado - Spirit Indestructible
Tenhle příběh už byl rozpitván mnohokrát. Bohužel, Nelly nebude uštědřena ani nyní. Debutový singl "Big Hoops" byl z komerčního hlediska propadák. Její následovník ale takhle dopadnout neměl. Dokonce byla doba, kdy mnozí zaplňovali facebookové zdi odkazem na tuto píseň se skálopevným přesvědčením, že Nezničitelný duch bude hitem léta. A zase nic. Přitom i lyric video k téhle písni je jedním z nejlepších, které bylo kdy vytvořeno.


Kerli - Zero Gravity
V roce 2008 byla Kerli velký příslib skandinávského popu. O návrat se pokoušela v roce 2012. Song "Zero Gravity" s jejím mrazivým hlasem zněl fantasticky a nákladný videoklip mohl dopomoct mladé Estonce dostat se opět do popředí. Ale nedočkal se žádné výrazné propagace, kreativita Kerli také utichla a její několikrát slibovaná deska "Utopia" zatím stačila uniknout na internet dlouho před plánovaným oficiálním vydáním.


Tina - Sexxy
Ne, že by se Tině vysloveně nedařilo, má za sebou vcelku úspěšný rok, ale největší hitovka celého loňského alba zůstala skryta a neodtajněna. Ve chvíli, kdy byla vydána jako singl, tak na svých facebookovských stránkách Tina představila jakousi slátaninu označovanou za oficiální klip, aby jí poté stáhla a za hranice Slovenska se tato palebná píseň už nedostala. Což je škoda, mohl to být ohromný letní hit.


Christina Aguilera - Your Body
Nebyl to vyložený propadák. Ale když lákáte na album několik měsíců, tak prostě čekáte, že lidi jsou nedočkaví a po vašem singlu skočí jako po libovém uzeném. Christina Aguilera měl ale smůlu. Ač úderně znějící píseň "Your Body" mohla být velkým hitem, lidé nereagovali, odvětili se jí slabými prodeji, nezabralo ani obří promo v show The Voice a podepsalo se to i na prodejích alba "Lotus", které sice bylo v Americe sedmé, ale v Británii až osmadvacáté.


Little Boots - Headphones
Little Boots se svým debutem "Hands" zaznamenala úspěch na všech frontách - kritika oceňovala originální přístup k žánru, Britové zase skoupili přes sto tisíc kopií desky. S následovníkem si dává řádně na čas a už třetí singl "Headphones" měl čekání zmírnit. Jenže skvělá hitovka s nulovým promem se nedokála probojovat vůbec nikam, a tak si Little Boots své chytlavé nu-disco musela schovat pro mixtape "Jubilee Disco". Tu potkal stejný osud.

Prostřední část ohlédnutí za rokem 2012 je za námi, teď už zbývá jen odhalit nejlepší popové počiny. Žebříček nejpodařenějších alb uplynulého roku odhalí spolu s jejich komentářem finální část článku.

I. část | II. část | III. část

Na článku spolupracovali Dan Hájek a Ondřej Kiedroň.

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova musicserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

 • Jen (Mark, 07.01.2013 16:34) Reagovat

  bych chtěl upozornit, že Kerli je z Estonska, ale jinak moc pěkný článěk;)

 • Výběr (Doupik, 07.01.2013 18:26) Reagovat

  Ten výběr klipů i nováčků jste udělali skvěle ;-)

  • Re: Výběr (Lukáš Boček (autor), 07.01.2013 20:33) Reagovat

   díky, doupíku :)

 • Scissor Sisters (Tomáš Navrátil, 07.01.2013 20:55) Reagovat

  Poslední album Scissor Sisters - Magic Hour Vás vůbec nazaujalo? To je taky jedna z desek, na kterou nevznikla recenze :-)

 • bomba clanek (kotletka, 08.01.2013 20:06) Reagovat

  Fakt bombastickej článek! Už první díl se mi moc líbil. poslechla sem na deezeru desky od Florrie, Agnes a Solange a musím uznat, že super. Díky za tipy! :-)

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Lana Del Rey - Norman Fucking Rockwell 9/10
Recenze: Lana Del Rey se na "Norman Fucking Rockwell" autorsky znovu posunula Není snadné s Lanou Del Rey držet krok, chápat její vize a dostat se pod její ledově neproniknutelnou krustu alternativní popové princezny. I na novém albu "Norman Fucking Rockwell" zpívá o svobodě, lásce a naději. Tentokrát komorně... čtěte zde
Vydáno: 16.09.2019 00:00 v sekci Recenze
25
Lindemann - Steh Auf 9/10
Video: Na druhé album projektu Lindemann láká epický klip k singlu "Steh Auf" Jsou tomu teprve čtyři měsíce, co po deseti letech vyšla bezejmenná novinka německých provokatérů Rammstein, a jejich lídr Till Lindemann už oživuje své druhé hudební těleso, projekt Lindemann, které založil společně s frontmanem... čtěte zde
Vydáno: 15.09.2019 12:00 v sekci Audio / Video | Video
5
Death Cab For Cutie - The Blue EP 8/10
Minirecenze: Death Cab For Cutie stihli na "The Blue EP" zrekapitulovat celou poslední dekádu Death Cab For Cutie svou devátou studiovku "Thank You For Today" vydali teprve loni a už začátkem letošního září potěšili fanoušky čerstvým materiálem. Parta ze Seattlu připravila pět nových skladeb vycházejících pod jednoduchým... čtěte zde
Vydáno: 14.09.2019 10:00 v sekci Recenze | Minirecenze
0
Pipes And Pints - Nemá cenu kopírovat něco, co tu bylo
Rozhovory: Pipes And Pints - Nemá cenu kopírovat něco, co tu bylo Pipes And Pints prošli očistcem, post zpěváka obsadil Travis O'Neil a letos utvrdili nový sound albem "The Second Chapter". "Doteď to byl punk, bordel, všechno nám procházelo, teď je ta hudba učesanější a přístupná široké... čtěte zde
Vydáno: 13.09.2019 09:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
7
Pohled do českých hitparád - 35. týden 2019
Mikolas Josef s letním hitem "Acapella" poprvé ovládl český rádiový éter Venku sice nezvratně přebírá žezlo podzim, v rádiích ale stále doznívá léto. Novou jedničkou se stal singl "Acapella" Mikolase Josefa, ve kterém slyšíme hravou španělštinu. V albech se do čela vrací starý známý Viktor Sheen.... čtěte zde
Vydáno: 12.09.2019 10:48 v sekci Novinky | České hitparády
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Recenze: Lana Del Rey se na "Norman Fucking Rockwell" autorsky znovu posunula (16.09.2019 00:00)
- Video: Ariana, Miley a Lana ve společném songu žádají jediné: abychom je nenazývali anděly (14.09.2019 15:34)
- Video: Katy Perry ve videu ke "Small Talk" ukazuje lásku k pejskům a mezi nimi (10.09.2019 17:28)
- Nové desky 36/2019 - od Sheryl Crow přes Tarju po Lanu Del Rey (03.09.2019 08:00)
- Audio: Ze "Small Talk" Katy Perry žádný velký hit nebude (10.08.2019 14:44)
- Lana Del Rey prozradila všechny podrobnosti k albu "Norman Fucking Rockwell" (02.08.2019 11:57)
- Katy Perry hit "Dark Horse" okopírovala. Rozhodl o tom soud (01.08.2019 11:37)
- Naživo: Christina Aguilera si v Berlíně omotala fighters kolem prstu (23.07.2019 16:00)
- Lana Del Rey: "Album 'Norman Fucking Rockwell' vyjde příští měsíc" (22.07.2019 11:33)
- Rihannin byznys s kosmetikou a spodním prádlem z ní udělal nejbohatší zpěvačku světa (06.06.2019 13:58)

ALBUM TÝDNE 37/2019

Lana Del Rey
Norman Fucking Rockwell

Není snadné s Lanou Del Rey držet krok, chápat její vize a dostat se pod její ledově neproniknutelnou krustu alternativní popové princezny. I na novém albu "Norman Fucking Rockwell" zpívá o svobodě, lásce a naději. Tentokrát komorně a hloubavě.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 17.09.
Michael Bublé (CAN) (O2 Arena, Praha)
Út 17.09.
Pierce Brothers (AUS) (Lucerna Music Bar, Praha)
Út 17.09.
Spiral Stairs (ex Pavement) (Café V lese, Praha)
St 18.09.
GusGus (ISL) (Fléda, Brno)
St 18.09.
Babe Rainbow + Melissa Kassab (Café V lese, Praha)
So 21.09.
Deafheaven (USA) + Touché Amoré (USA) (MeetFactory, Praha)
Po 23.09.
Carnival Youth (LV) (Futurum Music Bar, Praha)
Út 24.09.
Monarchy (AUS) (Café V lese, Praha)
Út 24.09.
We Were Promised Jetpacks (UK) (Chapeau Rouge, Praha)
So 28.09.
Alyona Alyona (UA) (Café V lese, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Lady Gaga Coldplay Rihanna Kryštof Sia The Cure Ewa Farna Adele Beyoncé Madonna Mikolas Josef AC/DC Lana Del Rey Taylor Swift Ed Sheeran Rammstein Linkin Park Metallica Kylie Minogue Britney Spears
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2019 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver