The National chystají v Praze neobvyklý klubový koncert

Vydáno: 13.04.2011 13:48 v sekci Novinky - Petra Hubáčková | foto: facebook interpreta
The National
© www.2009.off-festival.pl
Úspěšní The National, kteří sklízejí v zahraničí velký úspěch, se přijedou pochlubit svým umem i do Česka. Ve středu 17. srpna vystoupí v pražském Divadle Archa, kde odehrají výjimečný klubový koncert.

The National se řadí k těm nejúspěšnějším americkým indie rockovým kapelám. Osazenstvo formace se inspiruje post-punkem, country-rockem či britpopem. Bývají řazeni díky svému zvuku po bok takových kapel a hudebníků jako Arcade Fire či Sufjan Stevens, se kterými také často spolupracují. Kapela přijede do Česka představit zatím poslední album "High Violet", které vyšlo v květnu loňského roku. Získalo si nadšené reakce recenzentů médií jako NME, Pitchfork, New York Times nebo Guardian. Nadšení fanoušků se projevilo v prodejních číslech, kdy v několika zemích dosáhla deska na zlaté prodeje a byla nominována třeba na Brit Awards.

Koncert začíná v osm hodin. Vstupenky jsou k dostání v předprodejní síti Ticketpro a stojí 920 Kč (+ poplatky). Nejlevněji pak pořídíte v pokladně Divadla Archa.

  • Neobvyklý? (moik, 13.04.2011 17:43) Reagovat

    Mohu se zeptat, čím bude koncert neobvyklý? Teda kromě (na klubový koncert) vysoké ceny?

    • Re: Neobvyklý? (Lukas, 13.04.2011 18:06) Reagovat

      taky by me to zajimalo, v cem tkvi vyjimecnost, v klubech/divadlech hraji uplne bezne, ona uz ta tiskova zprava neni uplne stastna "17. srpna odehraje v pražském Divadle Archa výjimečný klubový koncert, který nabídne velmi blízký kontakt s formací, která na západ od našich hranic vyprodávají stadióny. " Ty stadiony nejsou zas tak horke, rek bych.

      • Re: Neobvyklý? (Tomáš, 13.04.2011 18:48) Reagovat

        ano jsem na tom stejně, u tiskové zprávy jsem se pobavil..prý stadiony:-D:-D taková blbost...cena je trochu vyšší podle mě, jsem zvědav jestli bude plno...a těším se jak malej:)

  • *** (Bogym, 13.04.2011 22:08) Reagovat

    Ou, ta cena me docela mrzi :-(

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Na první dobrou s Edem Sheeranem 8/10
Hudba v TV: "Na první dobrou" s Edem Sheeranem pobaví i jeho zapřisáhlé odpůrce Pokud už jste to kvůli stále horším a horším deskám s Edem Sheeranem vzdali, dejte mu alespoň hodinu času, abyste si ho zase zamilovali díky jednozáběrovému speciálu "Na první dobrou". A pokud patříte mezi jeho či filmové... čtěte zde
Vydáno: 09.01.2026 09:00 v sekci Recenze | Hudba v TV
Srdce jako kníže Rohan, Studio DVA, Praha, 7.1.2026
Naživo: "Srdce jako kníže Rohan": Byli jsme na premiéře nového recitálu Michala Horáčka s Michaelem Kocábem a Naďou Válovou Michal Horáček má nový recitál "Srdce jako kníže Rohan". V něm rekapituluje svou spolupráci s Michaelem Kocábem a také nechává nahlédnout do připravovaného projektu "Pozemský prach a Boží dech", na němž pracuje zejména s Ivem... čtěte zde
Vydáno: 08.01.2026 19:00 v sekci Naživo
Pohled do českých hitparád - 1. týden 2026
První místo v rádiích i ve streamování. Taylor Swift se pyšní aktuálně největším hitem v Česku O zatím poslední studiovce Taylor Swift "The Life of a Showgirl" se navzdory prodejním a streamovacím rekordům většinou nepsalo moc lichotivě. Singl "The Fate of Ophelia" se nicméně stal velkým hitem, což dokládají i aktuální české... čtěte zde
Vydáno: 08.01.2026 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
Radim Kopáč - Všechno je špatně, zpátky na stromy! (český punk a hardcore v textech 1979 - 1989) 7/10
Hudba v tisku: Kniha "Všechno je špatně, zpátky na stromy!" nás vrací do těžké doby normalizace, kdy i u nás začal vznikat punk Kdo by neznal skupiny jako Visací zámek, Plexis, SPS nebo Wanastowi Vjecy? Všechny začínaly v osmdesátých letech minulého století. Jak se český punk a hardcore ještě za minulého režimu rodily, se snaží přiblížit kniha "Všechno je... čtěte zde
Vydáno: 07.01.2026 08:00 v sekci Recenze | Hudba v tisku
Michal Hrůza - Samota slouží mně. Koncert je největší odměna pro muzikanta
Rozhovory: Michal Hrůza - Samota slouží mně. Koncert je největší odměna pro muzikanta Zpěvák a skladatel Michal Hrůza si pro své fanoušky po pěti letech připravil nové album. Autentická deska plná příběhů a bezprostředních emocí dostala jméno "Kouzlo samoty". V jedenácti písních můžeme slyšet hudebníkův... čtěte zde
Vydáno: 06.01.2026 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Publicistika: Písně našich srdcí: Vánoce, svátky a tak vůbec (24.12.2025 08:00)
- Nové desky 18/2025 - od Blakea Sheltona přes Maren Morris po Arcade Fire (14.05.2025 13:00)
- Video: Klip k vybroušené novince "Year of the Snake" od Arcade Fire nabízí moc hezkou podívanou (11.04.2025 13:28)
- Nové desky 50/2024 - od Snoop Dogga s Dr. Dre přes The Cure po Helloween (18.12.2024 14:00)
- Publicistika: Čtyřicet nejlepších zahraničních desek roku 2023 podle musicserveru (10-1) (02.02.2024 19:00)
- Recenze: K smrti dobré album. To je "Javelin" od Sufjana Stevense (06.11.2023 00:00)
- Nové desky 40/2023 - od Drakea přes Jelen po Škwor (11.10.2023 21:10)
- Audio: Sufjan Stevens vás v singlu "A Running Start" zavede do borového háje (06.10.2023 18:42)
- Nové desky 38/2023 - od Kylie Minogue přes The National po Paula Rodgerse (28.09.2023 14:30)
- The National v pondělí vypustí do světa album "Laugh Track" (17.09.2023 11:16)

ALBUM TÝDNE 01/2026

Tom Smith
There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light

Tom Smith je jako nezaměnitelný hlas formace přes dvě dekády napevno spojen s Editors. Až nyní zjevně přišel ten správný čas na jeho sólový debut "There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light". Název o něm prozrazuje mnohé. Jeho komorní pojetí vás naplno vtáhne a s emocemi jde až na dřeň.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 11.01.
Pocta Davidu Stypkovi (CZ) (O2 universum, Praha)
So 17.01.
Stodola Michala Tučného (O2 arena, Praha)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince Justin Bieber The Prodigy Madonna Beyoncé Lady Gaga Ewa Farna Coldplay Taylor Swift
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe