Hodina s Nancy Sinatrovou

Vydáno: 24.01.2001 05:00 v sekci Recenze - Honza Balušek | foto: facebook interpreta

Unikátní hodinový pořad s Nancy Sinatrovou "Movin' With Nancy" se nyní dostal i na DVD.

7/10

Nancy Sinatra - Movin' With Nancy

Celkový čas: film - 59 minut, záběry z natáčení - 10 minut

Nancy Sinatra je dcera Franka Sinatry a stejně jako on svůj život zasvětila hudbě a věcem s ní spojeným. Pro všechny ty, které snad její hudba zasáhla a navíc mají DVD přehrávač, je tu "Movin' With Nancy".

Tento původně televizní program je něco, co už dnes na televizních obrazovkách nezažijete. V podstatě se dá označit za sérii videoklipů, ovšem nesmíme zapomenout na to, že v době jeho natáčení klipy v podstatě ještě neexistovaly. Tím pádem se jedná spíše o hodinový film, který je z velké části tvořen obrazovým doprovodem písní Nancy, ale také jejich hostů, mezi něž se samozřejmě zařadil i táta Frank a další hvědy té doby Lee Hazlewood, Dean Martin či Sammy Davis Jr. Je vidět, že celé DVD je určeno fanouškům zpěvačky, a proto obsahuje vskutku pěkné vychytávky. Naprosto úchvatné jsou reklamní spoty na RC Colu, která natáčení celého programu sponzorovala. Je na nich totiž vidět, že vpád reklamy do televize byl už před těmi lety v Americe mnohem silnější než například u nás v současnosti. Nejenže je v hodinovém pořadu celkem pět reklam, ale i úvod obstarává někdo z této firmy a na závěr se objevuje i krátký dokument o výrobě tohoto nápoje! Všechny reklamní spoty však byly natočeny v duchu celého programu a nepůsobí nijak násilně, vždy prostě jen někdo odezpívá krátkou reklamní písničku.

Samotné "videoklipy" jsou občas postaveny na jednom nápadu a v něm jedou celou dobu, ale některé jsou udělané tak, že by se současní režiséři klipů měli kde poučit. Například "This Town" má svou zamračenou náladou, kde jsou všichni lidé pouze figuríny, co říci i dnes. Kapitolou samotnou je hudba. Ač bych tomu nevěřil, většina písniček se mi opravdu líbí a například úvodní vypalovačka "I Gotta Get Out Of This Town" nebo duet s Hazlewoodem "Jackson" jsou skvělé hitovky.

Pro fanoušky určitě zásadní bude stopa s komentářem celého filmu, který udělali sama Nancy a režisér Jack Haley. Dobrá věc jsou i titulky - ty jsou v několika jazycích (němčina, francouzština, španělština...) a to jak dialogy a mluvené slovo ve filmu, tak i onen komentář. Jen mi trochu nejde na mysl, proč zde nejsou i titulky anglické alespoň ke komentáři, protože já (a určitě i další lidé...) bych si třeba rád pustil normální film a k němu anglické titulky s komentářem. Jako bonus se na DVD objevuje ještě několik minut záběrů z natáčení, opět doplněný o komentář zmíněné dvojice. A stručná diskografie Nancy je jen takovým bonbónkem na okraj.

DVD "Movin' With Nancy" je unikátním dokumentem šedesátých let v Americe a navíc skvěle udělaným pro současného diváka, který se o Nancy zajímá. Určitě by se na nosič dala zařadit spousta dalších bonusů, škoda že tam nejsou. Ale komentáře k filmu a titulky k nim v různých jazycích mě opravdu nadchly. Aspoň si na své přijdou i neangličtí fandové.

DVD k recenzi poskytla firma BMG.

DVD: Nancy Sinatra - Movin' With Nancy
Hodnocení: 7/10
Celkový čas: film - 59 minut, záběry z natáčení - 10 minut


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Radim Kopáč - Všechno je špatně, zpátky na stromy! (český punk a hardcore v textech 1979 - 1989) 7/10
Hudba v tisku: Kniha "Všechno je špatně, zpátky na stromy!" nás vrací do těžké doby normalizace, kdy i u nás začal vznikat punk Kdo by neznal skupiny jako Visací zámek, Plexis, SPS nebo Wanastowi Vjecy? Všechny začínaly v osmdesátých letech minulého století. Jak se český punk a hardcore ještě za minulého režimu rodily, se snaží přiblížit kniha "Všechno je... čtěte zde
Vydáno: 07.01.2026 08:00 v sekci Recenze | Hudba v tisku
Michal Hrůza - Samota slouží mně. Koncert je největší odměna pro muzikanta
Rozhovory: Michal Hrůza - Samota slouží mně. Koncert je největší odměna pro muzikanta Zpěvák a skladatel Michal Hrůza si pro své fanoušky po pěti letech připravil nové album. Autentická deska plná příběhů a bezprostředních emocí dostala jméno "Kouzlo samoty". V jedenácti písních můžeme slyšet hudebníkův... čtěte zde
Vydáno: 06.01.2026 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Vítěze Cen Anděl poznáme v dubnu, vyhlášení se uskuteční na pražském Výstavišti
Vítěze Cen Anděl poznáme v dubnu, vyhlášení se uskuteční na pražském Výstavišti Po skončení kalendářního roku 2025 přichází čas bilancování. V pestré nabídce různých odborných hudebních anket nebude chybět ani ta nejznámější - Ceny Anděl. Okřídlené sošky doletí ke svým majitelům už 11.... čtěte zde
Vydáno: 05.01.2026 16:00 v sekci Novinky
Tom Smith - There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light 9/10
Recenze: Tom Smith chce na "There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light" slyšet, jak s ním rozmlouváte Tom Smith je jako nezaměnitelný hlas formace přes dvě dekády napevno spojen s Editors. Až nyní zjevně přišel ten správný čas na jeho sólový debut "There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light". Název o něm prozrazuje... čtěte zde
Vydáno: 05.01.2026 00:00 v sekci Recenze
Tři sestry - Pub Art 7/10
Recenze: Tři sestry povznesli svůj hospodský um na "Pub Art" Po čtyřiceti letech fungování může málokdo zcela bez výčitek pojmenovat své album "Pub Art". Jenže skupina Tři sestry se svou nezaměnitelnou poetikou piva, cigár a lascivního humoru skutečně povznesla hospodský punk na umění.... čtěte zde
Vydáno: 04.01.2026 08:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Publicistika: Dvaadvacet hitů pro Jamese Bonda (část první) (06.11.2008 05:00)
- Recenze: Nekopíruj toto CD - mohlo by se ti stát, že dopadneš jako Bill! (30.09.2003 05:00)

ALBUM TÝDNE 01/2026

Tom Smith
There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light

Tom Smith je jako nezaměnitelný hlas formace přes dvě dekády napevno spojen s Editors. Až nyní zjevně přišel ten správný čas na jeho sólový debut "There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light". Název o něm prozrazuje mnohé. Jeho komorní pojetí vás naplno vtáhne a s emocemi jde až na dřeň.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 11.01.
Pocta Davidu Stypkovi (CZ) (O2 universum, Praha)
So 17.01.
Stodola Michala Tučného (O2 arena, Praha)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Prince Justin Bieber Vladimír Mišík The Prodigy Madonna Beyoncé Lady Gaga Ewa Farna Coldplay Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe