The Prostitutes - Hometown Zombies

There ain’t no cocaine or speed today, go back to sleep

Vydáno: 14.04.2009 05:00 v sekci Recenze - Robert Hübner | foto: facebook interpreta

The Prostitutes nejsou na scéně dlouho, ale stihli už nadělat pořádný rozruch. Post-punkový debut "Get Me Out Of Here", několik ocenění a pilné koncertování jim upevnilo pozici dost na to, aby si dovolili na druhé desce "Hometown Zombies" změnit styl. A není to marné.

7/10

The Prostitutes - Hometown Zombies

Vydáno: 3.3.2009
Celkový čas: 54:07

Skladby: Hometown Zombie, Boom, Elephant, Leave Like It Is, Stories The Same, Thank You, Unfaithful Sinclair, Phreneticus, Incredible Animal, Everybody Knows, Wired To Kill, Holiday, Back To Sleep, Space Oddity 2009

Vydavatel: Championship Music

Na The Prostitutes jsem měl dřív rád akorát tak placky s nápisem "I’m sorry, Mum, but I’ve spent the night with The Prostitutes". Hudba mě nebavila, Adrianův hlas jako by patřil starýmu vychlastanýmu politikovi a název kapely mi připadal jako ošklivá vypočítavost. Pak ale přišla do mýho života jedna holka. Přišla a zase odešla a zanechala ve mně mimo jiné zájem o kapely jako Sunshine, Dorian Grey’s Prostitutes nebo právě The Prostitues. Nebýt jí, možná by mě jejich nová singlovka "Leave It Like It Is" nezaujala o nic víc než starší "Sunshine". Nebýt jí, možná bych se nepřihlásil o recku na tuhle desku. A nebo bych se přihlásil, ale udělil bych méně bodů.

Je asi trochu neprofesionální přiznávat, že se mé hodnocení nechává ovlivňovat emocemi, ale vždyť právě o emocích hudba je. A také o názoru. I tahle hudba je o názoru. Nebo by alespoň být měla. Indies chtějí bavit sebe, publikum a touží i po slávě. Ale ne tak moc, aby se kvůli ní zaprodali. Nad posledním tvrzením lze polemizovat, přihlédneme-li k tomu, že indie rock, který by měl jakožto scéna nezávislých vydavatelství logicky stát na okraji zájmu veřejnosti, je nebo byl po několik let tím nejmódnějším želízkem v ohni. Co je na tom ale vlastně špatně? Nic.

Těžko říct, jestli by The Prostitutes byli schopni vzít klavír a smyčce a dát dohromady hitovku pro rádia. Tak či tak, evidentně se jim do toho nechce. Hrají si to svoje. Trochu experimentování. Na můj popíkařský vkus až moc. Dvakrát po sobě bych to cédo vážně neprotočil. To kvůli těžké atmosféře, které bych neunesl víc jak těch 40 minut za den. Zběsilé tempo. A pak pár pomalých temných songů, v nichž pro mě leží kouzlo téhle kapely. Uklidňující "Elephant" o unaveném slonovi putujícím džunglí nebo chmurná "Back To Sleep," začínající slovy "Go back to sleep. There ain’t no cocaine or speed today, go back to sleep."

Když o něčem píšu, musím to dopsat už napoprvé, jinak se přeruší myšlenkovej proud a horko těžko se vrací do rozpoložení, ve kterým jsem tvořil původně. To se mi stalo právě u téhle recenze. Tentokrát to ale bylo poprvé, kdy to nebylo na škodu. Desku jsem si zaposlouchal, napsal půlku recenze, a pak hanebně dlouhou dobu otálel s dopsáním. Mezitím jsem si ovšem zašel na The Prostitues live a ač tady smolím hodnocení desky, není možné nenechat se ovlivnit výkonem, který podali na koncertě. Hráli společně se 100°C . Byla jen jediná věc, díky níž jsem věřil, že nehráli na playback: asi stokrát větší množství energie, než je na desce. Už dlouho jsem na žádné akci neviděl lidi pogovat. The Prostitutes toho dosáhli během prvních tří skladeb. 100°C dovedli publikum do varu a Prostituti k orgasmu. Adrian mi řečí těla připomínal troubu Mr. Beana a pěveckým výkonem Freddieho Mercuryho. O dvě oktávy níž, samozřejmě.

The Prostitutes nejsou šálek kávy přesně pro mě, ale jsou sakra dobří. Pokud máte rádi muziku, ve které jedou, rozhodně nebudete litovat. Je precizní. A jestli někdy v budoucnu přichystají Prostitutky živej záznam, tak beru všema deseti.

  • koho zajima (EdaS, 15.04.2009 07:48) Reagovat

    nejaky Robert? co kdybys zkusil psat vic o muzice nez o sobe?

  • Nezlobte se na mě, (Alex, 15.04.2009 10:54) Reagovat

    ale to mělo být na blogu, ne? Já měl také slečny, které mě ovlivnily, ale abychom na ně psal recenzi? Pane bože...

  • :DDD (Eliška, 16.04.2009 11:37) Reagovat

    poslední dobou se chodím na musicserver bavit... nechce autor napsat příručku o tom, jak se v jedné recenzi totálně znemožnit a učnit ze sebe politováníhodného pisálka, kterého opustila holka? Tak mu aspoň popřeju, aby se mu vynaložené úsilí o to, aby se k němu ona slečna vrátila, vyplatilo, jinak bude tahle recenze zbytečným výkřikem do tmy.

    • Re: :DDD (Robert Hübner (autor), 16.04.2009 21:36) Reagovat

      Chápu, že se každýmu nelíbí, jak píšu, ale laskavě mi alespoň vytýkejte něco, co jsem opravdu napsal. Copak tam píšu o tom, že mě někdo opustil a chci, aby se ke mě vrátil? Napsal jsem větu, která se měla dotknout faktu, že emoce ovlivňují naše názory (u hudby zvlášť) tak moc, že těžko můžem být objektivní (proto taky píšu subjektivně) a vy tady z toho děláte smyšlené love story. Takže pardon, ale takovou kritiku nepřijímám...

      • Re: :DDD (Eliška, 20.04.2009 20:20) Reagovat

        tady bohužel nejde o jednu větu... a nepřijmout kritiku můžeš stejně svobodně jako já vyjadřovat svůj názor.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Honza Nedvěd mladší a Příbuzní - Chlapský slovo 9/10
Recenze: Honza Nedvěd mladší dal s kapelou Příbuzní "Chlapský slovo" na to, že se na nedvědovskou tvorbu hned tak nezapomene Jeden návrat je definitivně dokonán. Honza Nedvěd mladší s Příbuznými brázdí s úspěchem česká i slovenská pódia už nějaký čas, na nové písničky jsme si však museli počkat. Album "Chlapský slovo" navazuje tam, kde jeho táta... čtěte zde
Vydáno: 15.12.2025 00:00 v sekci Recenze
Jelen, Martin Chobot s kapelou, O2 arena, Praha, 13.12.2025
Naživo: Burácející hala, skvělý zvuk a nápaditá pódiová show. Jelen podruhé vyprodal O2 arenu Skupina Jelen hraje na tuzemské scéně už dvanáct let. Do své druhé O2 areny si kromě pořádné várky hitů připravila po všech stránkách propracované vystoupení, pozvala řadu hostů a také vykouzlila nápaditou a nadupanou show.... čtěte zde
Vydáno: 14.12.2025 17:00 v sekci Naživo
Václav Neckář - Největší hity (1965 - 2023) 7/10
Recenze: Václav Neckář na 2LP "Největší hity (1965 - 2023)" znovu připomíná svoje klasiky, přesto výběr potěší Václav Neckář patří k domácím legendám populární hudby. Z přízně posluchačů se těší od šedesátých let až do současnosti. Čas od času stále vydává nové - a zdařilé - písně. Z jeho přebohatého katalogu navíc... čtěte zde
Vydáno: 14.12.2025 08:00 v sekci Recenze
Skyline, Palác Akropolis, Praha, 11.12.2025
Naživo: Skyline se po dvanácti letech vrátili do Paláce Akropolis, fanouškům rozdali dárky Pražská taneční formace Skyline v těchto dnech zakončuje turné ke stále aktuální, rok a půl staré desce "Superpowers". Jako speciální host v Praze před ní zahrála velmi specifická Athena Chlebová. A jelikož se blíží Vánoce,... čtěte zde
Vydáno: 13.12.2025 13:00 v sekci Naživo
The Blue Effect - Kingdom Of Life (vinylová reedice 2025) 7/10
Recenze: Reeditované "Kingdom of Life" Blue Effectu je víc než jen kuriozita. Hudebně rezonuje dodnes Blue Effect, kapela postavená kolem kytaristy Radima Hladíka, patřil od svých začátků ke špičce domácího bigbítu druhé poloviny šedesátých let. A uvědomovali si to zřejmě i strážci dobové kultury. Když už ne skupinu, alespoň... čtěte zde
Vydáno: 13.12.2025 08:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 40/2025 - od Jacoba Colliera přes Vladimíra Mišíka po Khalida (15.10.2025 15:00)
- The Prostitutes oznamují nové album "Inevitabely Delayed", pokřtí ho v říjnu (27.07.2025 17:34)
- Fotogalerie: Biffy Clyro, Sigrid a čtvrtý den Rock For People na fotkách (15.06.2025 23:36)
- Naživo: The Prostitutes rozzářili olomoucký Jazz Tibet Club (07.03.2025 19:49)
- The Prostitutes ohlásili comeback v nové šestičlenné sestavě (05.09.2024 17:33)
- The Prostitutes nečekaně ohlásili konec (13.11.2017 16:30)
- Audio: The Prostitutes vrthli popáté do studia. První ochutnávkou je singl "Hypnotized" (16.12.2016 09:17)
- Fotogalerie: První den festivalu Mezi ploty v obrazech (31.05.2016 08:42)
- Naživo: Mezi ploty se tančilo hlavně na klasická jména, zářila ale i alternativa (30.05.2016 21:38)
- Naživo: Dvojkřest The Prostitutes a Apollinaire byl jedním vítězným tažením (05.12.2015 16:46)

ALBUM TÝDNE 50/2025

Honza Nedvěd mladší a Příbuzní
Chlapský slovo

Jeden návrat je definitivně dokonán. Honza Nedvěd mladší s Příbuznými brázdí s úspěchem česká i slovenská pódia už nějaký čas, na nové písničky jsme si však museli počkat. Album "Chlapský slovo" navazuje tam, kde jeho táta s bráchou Františkem skončili - a to v té nejlepší podobě.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Čt 18.12.
Till Lindemann (DE) (O2 arena, Praha)
Čt 18.12.
Lucie (Logspeed CZ Aréna, Plzeň)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Justin Bieber The Prodigy Ewa Farna Prince Lady Gaga Beyoncé Madonna Coldplay Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe