Babyshambles - Oh! What A Lovely Tour

Oh! Babyshambles v Glasgow! Oh!

Vydáno: 10.10.2008 05:00 v sekci Recenze - Lukáš Franz | foto: facebook interpreta

Nahoru, dolu, nahoru, dolu. Pete Doherty a jeho životní dráha připomínající sinusoidu. Záznam z loňského koncertu ve skotském Glasgow ho společně s jeho kapelou Babyshambles zachytil v horní polovině osy Y, a tak je "Oh! What A Lovely Tour" - kombinace CD a DVD v jednom, hodná doporučení. (Ne)čtěte dál.

9/10

Babyshambles - Oh! What A Lovely Tour

Vydáno: 02.06.2008
Celkový čas: 77:02

Skladby: Carry On Up The Morning, Delivery, Beg, Steal Or Borrow, Baddie's Boogie, Unstookie Titled, Side On The Road, Unbilotitled, The Blinding, You Talk, Sedative, Crumb Begging Baghead, Lost Art Of Murder / The Good Old Days, There She Goes, Albion, Pipedown, Killamangiro, Back From The Dead, I Wish, F**k Forever

Vydavatel: Parlophone

Za Dohertyho bych nikdy nedal ruku do ohně. The Libertines samozřejmě byli skvělá kapela, u který jsem si, ani nevím proč, pletl debut s druhou deskou, a ani Babyshambles vlastně nejsou takový průser, jak jsem to vnímal zpočátku. Chyběla mi v krvi složka přirozená pro všechny hardcore fans Libertines, glorifikační enzym dvojice Barat & Doherty. Aneb všechno, na čem kdy spočinula ruka jednoho z těchto dvou chlapů, v hudební zlato se proměnilo, a teze o tom, že když jste prvoligovej feťák, stačí na přebití dva dobrý singly, z nichž jeden ani nemusí být na desce. Okej, okej. Vnímám Dohertyho v první řadě jako smažku, pak jako mluvčího jedné ostrovní generace. Přiznávám, že ne vždycky je to ideální kombinace, ale co se týče alba (a DVD) "Oh! What A Lovely Tour", je tohle ten nejlepší přístup.

Pete je ve formě. Dalo by se to samozřejmě vztáhnout na celou kapelu, ale ruku na srdce, koho to zajímá. Bubeník Adam vždycky vypadal jako slušňák a ve zbytku sestavy nikdo ani z poloviny neodráží světlo tak, aby to vypadalo, že se alespoň zdánlivě leskne jako tenkrát Dohertyho souputník Barat. Když je Pete ve formě, máme tu přibližně pětapadesát procent šance, že bude dobrej koncert. V Glasgow se to loňskou první prosincovou noc sešlo a kupodivu se za celou dobu neobjevil žádný "fuck up", který by tohle vystoupení mohl poslat do kopru. Projekce s nápisy "Government ready for a long war" a "Germany invades Poland", na pódiu figura pána nápadně připomínajícího Stalina (doporučuji nevypínat telku s posledním tónem basové kytary), dobře se bavící publikum a Dohertyho odhalené (vypasené) bříško. Na stage neustále přilétá jeden artefakt za druhým, jeden dokonce trefí Dohertyho do klobouku. Ouch. A lidi na sebe ochrance práskají, odkud to vylítlo, "jakože ode mne rozhodně ne, voe".

Já jsem nečekal nic extra a s "Oh! What A Lovely Tour" jsem dostal minimálně jeden zábavnej večer a to i přesto, že sledování živáků na DVD považuju za jeden z nejhorších způsobů, jak plýtvat svým časem. To je docela nadplán. Šlape to, naživo jsou hitovky ještě hitovější, slabý tracky míň debilní a ve chvíli, kdy Doherty věnuje "Albion" Amy Winehouse, neubráníte se úsměvu. Napůl kyselýmu. Jinak, snad jenom pro jistotu - Pete se nevyzpíval tolik, jak by se mohlo z druhé desky Babyshambles zdát. Ale to vy víte, že jo?

  • Side of the road (Vincent Pygmalion, 10.10.2008 19:18) Reagovat

    Alespoň že tady dala kapela krapet říznosti do téhle písně....na albu je slabá jako ručka 80 leté babičky....

    • Re: Side of the road (Adam, 13.10.2008 09:39) Reagovat

      Tohle DVDčko je skvělý, i když si pořád myslím, že Barat a Doherty by měli tvořit spolu. Jednou se The Libertines jistě vrátí. Živý projev Babyshambles je mnohem energičtější než ten albový, ale to už tak bývá, třeba Stouni to maj stejný. Přijďte pokecat o Libertines, Babyshambles a Dirty Pretty Things na forum:
      http://forum.lide.cz/forum.fcgi?akce=forum_data&auth=&forum_ID=51110

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Lewis Capaldi - Survive 8/10
Minirecenze: Lewis Capaldi přináší na EP "Survive" comeback bez vaty Hudební i životní cesta Lewise Capaldiho by nedojala snad jen člověka se srdcem z kamene. Nijak zvlášť pohledný mladík s obrovským smyslem pro humor a psychickými i fyzickými problémy si svými písněmi dokázal podmanit spoustu... čtěte zde
Vydáno: 20.12.2025 08:00 v sekci Recenze | Minirecenze
Till Lindemann, O2 arena, Praha, 18.12.2025
Naživo: Till Lindemann nahradil v Praze šok mírnou rutinou Till Lindemann se vrátil do Prahy s vizuálně extrémní, ale téměř totožnou show jako minule, možná i proto byla O2 arena jen částečně zaplněná. Zatímco nováčky ohromily explicitní projekce a dekadentní cirkus, zkušenější... čtěte zde
Vydáno: 19.12.2025 16:00 v sekci Naživo
Pavel Čadek - Nebaví mě dělat věci stále stejně, nechci vypadat zajímavě jako cvičený medvěd na koloběžce
Rozhovory: Pavel Čadek - Nebaví mě dělat věci stále stejně, nechci vypadat zajímavě jako cvičený medvěd na koloběžce Písničkář Pavel Čadek patří do podobné krevní skupiny jako kolegové Pokáč či Michal Horák. Zkraje října vydal povedené čtvrté album "Cellem vpřed!", kterým se náladou odklonil od předchozího melancholického "Stepního vlka".... čtěte zde
Vydáno: 19.12.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Tame Impala - Deadbeat 7/10
Recenze: Tame Impala se na "Deadbeat" v pravidelném tepotu taneční elektroniky poněkud vytrácejí Kevin Parker se znovu pouští za hranice toho, co si pod zvukem Tame Impala běžně představujeme. Projekt, kdysi ukotvený v neo-psychedelii, postupně nasákl r'n'b, popem i elektronikou, aniž by přišel o svou barevnost a typické kouřmo.... čtěte zde
Vydáno: 18.12.2025 13:00 v sekci Recenze
Pohled do českých hitparád - 50. týden 2025
David Guetta, Teddy Swims a Tones And I si společně podmanili český éter Týden před Vánocemi zatím českým žebříčkům kralují jiné hity než ty sváteční. Do čela rádiového přehledu se dostali David Guetta, Teddy Swims a Tones And I zásluhou "Gone Gone Gone", na prvním místě pořadí digitálních... čtěte zde
Vydáno: 18.12.2025 09:00 v sekci Novinky | České hitparády
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Recenze: The Libertines se na "All Quiet On The Eastern Esplanade" vracejí do minulosti a demonstrují svou sounáležitost (15.04.2024 00:00)
- Nové desky 13/2024 - od Beyoncé přes Sum 41 po Sheryl Crow (03.04.2024 15:00)
- Audio: The Libertines v energické skladbě "Oh Shit" balancují na hranici punku a indie (19.03.2024 11:15)
- Video: The Libertines se v černobílém klipu "Shiver" účastní pohřbu slavné britské psychoanalytičky (23.01.2024 14:21)
- Video: The Libertines v nočním klipu "Night Of The Hunter" za zvuku "Labutího jezera" prchají před zákonem (09.12.2023 18:44)
- The Libertines prozradili detaily nového alba a představili svižný banger "Run, Run, Run" (23.10.2023 14:51)
- The Libertines v listopadu poprvé vystoupí v Praze (23.02.2022 13:44)
- Video: Černobílé video k baladě "You're My Waterloo" The Libertines má působivou atmosféru (14.12.2015 18:14)
- Říjnový Full Moon je v režii návratu The Libertines (01.10.2015 09:54)
- Recenze: Comeback The Libertines vyšel tak na půl. "Anthems For Doomed Youth" je pouze dobrá deska (30.09.2015 08:30)

ALBUM TÝDNE 50/2025

Honza Nedvěd mladší a Příbuzní
Chlapský slovo

Jeden návrat je definitivně dokonán. Honza Nedvěd mladší s Příbuznými brázdí s úspěchem česká i slovenská pódia už nějaký čas, na nové písničky jsme si však museli počkat. Album "Chlapský slovo" navazuje tam, kde jeho táta s bráchou Františkem skončili - a to v té nejlepší podobě.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Prince Justin Bieber Vladimír Mišík The Prodigy Ewa Farna Lady Gaga Beyoncé Madonna Kryštof Coldplay
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe