shop.musicserver.cz
Nové desky pro 38. týden

Nové desky pro 38. týden

Vydáno: 16.09.2007 00:00 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan | foto: facebook interpreta

Své novinky příští týden vydávají například Mark Knopfler, David Gilmour, Robyn, James Blunt, Apocalyptica, Chinaski, Eddie Vedder, Turin Brakes, Public Enemy, John Scofield, Sean Kingston, Anoushka Shankar, Edwyn Collins, Terence Blanchard, The Flaming Lips, Unity, Sly Rabbits a Bow Wave.

Pokud se v pondělí 17. září vydáte do obchodů s hudebními nosiči, najdete tam následující novinky:

Mark Knopfler - Kill To Get Crimson (Universal)
web / MySpace.com / psali jsme

Mark Knopfler - Kill To Get Crimson
Britský kytarista a zpěvák Mark Knopfler v poslední době rozhodně nezahálí. Před třemi lety vydal desku "Shangri-La", poté se na čas spojil s Emmylou Harris, aby s ní natočil "All The Roadrunning" a následný živák, a nyní se vrací už opět sólo s novinkou "Kill The Get Crimson". S tou nejspíše přichází nové, dalo by se říct folkové období Marka Knopflera, i když on sám prohlašuje, že se cítil být folkařem vždy. Z "Kill The Get Crimson", kde se nechal inspirovat anglickou a skotskou historií, je možné si na jeho stránkách poslechnout první singl "Let It All Go".
David Gilmour - Remember That Night DVD (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme

David Gilmour - Remember That Night (Live At The Royal Albert Hall)
Koncerty Davida Gilmoura jsou bezesporu skvělou hudební a vizuální událostí a to samé platí i pro jejich záznamy. Obzvlášť v tomto případě, kdy se jedná o speciální koncert z Royal Albert Hall, kde s Gilmourem vystoupili David Bowie či David Crosby a Graham Nash - polovina kvarteta Crosby, Stills, Nash & Young. Délka koncertu a přetlak bonusových materiálů v konečném součtu znamenaly, že "Remember That Night" má hned dva kotoučky, z nichž první obsahuje koncert samotný čítající přes dvacet skladeb včetně největších hitů Pink Floyd a druhý slušnou řádku bonusů v podobě dalších skladeb, dokumentů a fotografií. Spoustu dalších informací včetně množství videí naleznete ve speciální sekci Gilmourova webu.
Terence Blanchard - A Tale Of God's Will (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme

Terence Blanchard - A Tale Of God's Will
Být jazzovým trumpetistou z New Orleans je pro muzikanta velmi těžká pozice: neustále jste srovnáváni s Louisem Armstrongem. Terence Blanchard se s tím za svoji kariéru vyrovnal a stal se z něj velice ceněný hudebník zaměřený na post-bop a moderní jazz. Napsal a nahrál hudbu k řadě filmů, ovšem nová deska "A Tale Of God's Will" s podtitulem "A Requiem For Katrina" je jiná. Terence Blanchard, který si tento hurikán sám prožil, vydává hudbou svoje svědectví. Na jeho MySpace.com naleznete tři ukázky z této kritikou velmi ceněné a emocionální desky.
Robyn - Robyn (Universal)
web / MySpace.com / psali jsme

Robyn - Robyn
Cesta eponymního alba švédské zpěvačky Robyn do Česka byla dlouhá. Deska nejdříve vyšla v roce 2005 jen ve Švédsku na zpěvaččině vlastním labelu, v první třetině tohoto roku pak v Británii a zdálo se, že tím její pouť Evropou končí. Nakonec však La Manche přeplavala, a tak se i čeští příznivci moderního popu dočkali čtrnácti písní podpořených Robyniným charismatickým vokálem. Dvě z nich doplněné o sampler nabízí zpěvačka k poslechu na svém profilu na MySpace.com.
James Blunt - All The Lost Souls (Warner Music)
web / MySpace.com / psali jsme

James Blunt - All The Lost Souls
Desítkou nových skladeb se pokusí navázat na úspěch svého debutu britský písničkář James Blunt. Album dostalo název "All The Lost Souls" a od července jej propaguje singl "1973". Ukázku z něj si fanoušci mohou poslechnout jak na Bluntově webu, tak na MySpace.com. Za zmínku stojí také obal desky - písničkářova podobizna je koláží stovek dalších Bluntových fotografií.
The Flaming Lips - U.F.O.S At The ZOO - The Legendary Concert In Oklahoma DVD (Warner Music)
web / MySpace.com / psali jsme

The Flaming Lips - U.F.O.S At The ZOO - The Legendary Concert In Oklahoma
Americká alternativní kapela The Flaming Lips vydává svoje první živé DVD se vše říkajícím názvem "U.F.O.S At The ZOO - The Legendary Concert In Oklahoma". Koncerty Grammy oceněných The Flaming Lips nepřinášejí pouze nevšední hudební zážitek, ale také strhující nápaditou a lehce extravagantní pódiovou show. O tom, že tomuto DVD je třeba věnovat pozornost, se můžete přesvědčit na webu skupiny, kde po krátkém hledání naleznete speciální stránku s trailerem a několika písničkami.
Unity - Unity (Indies)
web / MySpace.com / psali jsme

Unity - Unity
Po třech EP a smrti kytaristy vydává svůj dlouho očekávaný debut pražská kapela Unity, která na hudební scéně působí již od roku 2000. Unity velmi originálním způsobem kombinují živé nástroje včetně akustického banja s elektronikou a stylově se pohybují někde mezi breakbeatem, hip hopem, rockem ale třeba i country. Pokud vás toto netradiční spojení zajímá, na stránkách vydavatelství naleznete ukázky všech písniček z jejich eponymního deubutu.
Anoushka Shankar - Breathing Under Water (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme

Anoushka Shankar & Karsh Kale - Breathing Under Water
Jak už jméno napovídá, Anoushka Shankar je dcerou Raviho Shankara a tedy nevlastní sestrou Norah Jones. Anoushka se více než Norah potatila - i ona hraje na sitár a na nové desce "Breathing Under Water" to vypadá, že se rozhodla dát rodinu dohromady. Přizvala nejen sestru a otce, ale také skladatele, producenta a remixéra Karshe Kalea a v neposlední řadě třeba Stinga. Pokud vás zajímá, jak zní tradiční indický sitár v kombinaci s taneční hudbou či drum'n'bassovými rytmy, navštivte příslušnou sekci webu Anoushky Shankar, kde naleznete ukázky všech skladeb.
Turin Brakes - Dark On Fire (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme

Turin Brakes - Dark On Fire
Ačkoliv se o britských Turin Brakes začalo hlasitěji mluvit až s deskou "JackInABox", nejednalo se o chvály na debut. Následovník "Dark On Fire" je jejich již čtvrtým albem a folk-popová dvojice na něj nahrála celkem tucet skladeb. Další várku přirovnání ke Kings Of Convenience si Turin Brakes vyslouží kvůli jménu jednoho ze spoluproducentů - Ethana Johna -, který spolupracoval právě i s norskou dvojicí. Pilotním singlem desky se stala píseň "Stalker", kterou i se zbytkem nových skladeb kapela streamuje na MySpace.com.
John Scofield - This Meets That (Universal)
web / MySpace.com / psali jsme

John Scofield - This Meets That
S novou deskou "This Meets That" přichází jazzový kytarista a skladatel John Scofield. Jde o první nahrávku Scofieldova projektu pro label Emarcy. Podíleli se na ní ještě basák Steve Swallow, bubeník Bill Stewart a v jedné skladbě se k nim připojil i kytarista Bill Frisell. Jak zní například "House Of The Rising Sun" nebo "Satisfaction" v podání tohoto experimentátora a někdejšího spolupracovníka Milese Davise či Garyho Burtona, si můžete poslechnout v krátkých ukázkách na Amazon.com.
Public Enemy - How You Sell Soul To A Soulless People Who Sold Their Soul? (Maximum Underground)
web / MySpace.com / psali jsme

Public Enemy - How You Sell Soul To A Soulless People Who Sold Their Soul?
Dvoje kulatiny slaví svojí novinkou kultovní newyorská hiphopová formace Public Enemy. Album s předlouhým názvem "How You Sell Soul To A Soulless People Who Sold Their Soul?" je desátou řadovou nahrávkou a vychází v roce, kdy PE slaví dvacet let svojí existence. Pilotním singlem se stala skladba "Harder Than You Think". Čtyři skladby z alba, které má zdůraznit potřebu objevování pravé síly hudby, streamují Public Enemy na speciálním profilu na MySpace.com.
Apocalyptica - Worlds Collide (Sony BMG)
web / MySpace.com / psali jsme

Apocalyptica - Worlds Collide
Členové finské rockové skupiny Apocalyptica se zřejmě rozhodli, že je třeba nějak oživit jejich už tak živou hudbu. V prvním kroku přibrali do kapely bubeníka Mikko Siréna a v dalším potom na novou desku "Worlds Collide" přizvali řadu vokalistů. Mezi nimi nechybí frontman Rammstein Till Lindemann, zpěvák Slipknot Corey Taylor či vokalistka Lacuna Coill Cristina Scabbia. Klasické čtyři ukázky si můžete poslechnout na MySpace.com kapely.
Bow Wave - Spotřebič (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme

Bow Wave - Spotřebič
Karlovarská hiphopová formace Bow Wave se po dvou letech od vydání alba "EMIgrant" vrací s novým řadovým albem "Spotřebič". Společně s dalšími jedenácti skladbami na něm bude i pilotní singl "Boreczech", který album už několik týdnů propaguje. V regálech pak album může zaujmout grafickým zpracováním bookletu, které připomíná titulní stránky libovolného bulvárního plátku. (Album vychází 21. září.)
Sly Rabbits - There's No Life Without Ideals (Bohemian Music Service)
web / MySpace.com / psali jsme

Sly Rabbits - There's No Life Without Ideals
Jako podzim roku 2007 osud určil termín vydání debutového alba devítičlenného tuzemského funky tělesa Sly Rabbits. Kapela na něm pracovala od letošního června a k nahrávání si mimo jiné přizvala Otu Klempíře (J.A.R.) nebo Michala Šenbauera (České srdce). Produkce se pak ujal Boris Carloff (např. kNot Photogenic). Prvním singlem alba "There's No Life Without Ideals" se stala právě kooperace s Klempířem, píseň "The Magic Of The Rhythm". Tu si mohou fanoušci poslechnout na profilu kapely na MySpace.com.
Eddie Vedder - Into The Wild (soundtrack) (Sony BMG)
web / MySpace.com / psali jsme

Eddie Vedder - Into The Wild (soundtrack)
Když v roce 1996 vyšla kniha Jona Krakauera "Into The Wild" o jednom návratu k přírodě, okamžitě se stala bestsellerem. Nyní po téměř deseti letech se dočkala filmového zpracování. Režie se ujal Sean Penn a do hlavních rolí obsadil Emila Hirsche, Vince Vaughna, Williama Hurta či Jenu Melone. Hudbu k filmu pak svěřil skladateli Michealu Brookovi a frontmanovi Pearl Jam Eddiemu Vedderovi, přičemž samotný Vedder měl na tomto folkově znějícím soundtracku na starosti především písničky. Jemný nástřel toho, co můžete od této desky čekat, najdete přímo na stránkách tohoto filmu.
Sean Kingston - Sean Kingston (Sony BMG)
web / MySpace.com / psali jsme

Sean Kingston - Sean Kingston
Černošský zpěvák Sean Kingston svým singlem "Beautiful Girl" dobyl vrcholky hitparád na obou březích Atlantiku. Tahle písnička pochází z jeho eponymního debutu, který se po více jak měsíci a půl po oficiálním vydání dostává i do Česka. Album Seana Kingstona, jenž ve své hudbě kombinuje reggae, pop a hip hop, přímo hýří samply včetně hodně známých věcí od Phila Collinse, Donny Summer, Led Zeppelin, Binga Crosbyho či UB40. Celá deska je ke slyšení na Kingstonově MySpace.com.
Edwyn Collins - Home Again (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme

Edwyn Collins - Home Again
Bude opravdu málo lidí, kteří by neznali obrovský hit skotského zpěváka Edwyna Collinse "A Girl Like You". Ovšem v posledních pěti letech o něm bylo slyšet pouze v souvislosti se sérií mozkových příhod, jež si vyžádaly i několik operací a rekonvalescencí. Nyní to ale vypadá, že se ze zdravotních potíží vylízal. O tom, že takové věci člověka změní, není pochyb a samozřejmě se to odráží i na Collinsově novém albu "Home Again". Z bezstarostného zpěváka se nyní stal zamyšlený písničkář. První dvě ukázky z desky naleznete na jeho MySpace.com.
Chinaski - 7 (Universal)
web / MySpace.com / psali jsme

Chinaski - 07
Jedna z nejúspěšnějších českých kapel současnosti Chinaski přichází po dvou letech s albovou novinkou. "Tvůrčím způsobem přispěli prakticky všichni členové a na žánrové pestrosti, pověstné hravosti a u Chinaski dnes již takřka "povinné hitovosti" alba je to znát. Hudebně i díky producentské dvojici Michal Dvořák (ex-Lucie) a Milan Cimfe (Čechomor, Kabát) album získalo další rozměr a rockovou šťavnatost." Do jaké míry se tento promo text zakládá na pravdě, se můžete částečně přesvědčit na ilegalne.cz.

V krátkosti

Dále vychází:

Annuals - Be He Me (EMI)
Baby Face Willette - Face To Face (EMI)
Barry Manilow - The Greatest Songs Of The Seventies (Sony BMG)
Stefano Di Battista - Trouble Shootin (EMI)
David Bisbal - Todo Por Ustedes (Universal)
Chamillionaire - Ultimate Victory (Universal)
Chipmunks - Christmas With The Chipmunsk (EMI)
Chipmunks - Greatest Hits (EMI)
Clorox Girls - J'aime Les Filles (Maximum Underground)
Cyclone - The First Of The Cyclone Men (Maximum Underground)
Dan Bárta - Ani náhodou (Universal)
David Bowie - Buddha Of Suburbia (EMI)
Down To The Bone - Spread The Word (EMI)
Down To The Bone - The Urban Grooves (EMI)
Down To The Bone - Manhattan To Staten (EMI)
Ella Fitzgerald - Christmas (EMI)
Extinction Of Mankind - Northern Scum (Day After Records)
Filthy Thieving Bastards - I'm A Son Of A (Maximum Underground)
Genesis - Genesis 1983 (EMI)
Grand Avenue - Outside (EMI)
Grant Green - The Latin Bit (EMI)
Hangmen - In The City (Maximum Underground)
Havana Black - Family Collection (EMI)
Him - Venus Doom (Warner Music)
Himsa - Summon In Thunder (EMI)
Hollywood Suicide - Murder At The Promo (Maximum Underground)
Chelsea - Faster, Cheaper And Better Looking (Day After Records)
Ice Cube - In The Movies (EMI)
Iggy Pop - Lust For Life+Brick By Bri/07 (EMI)
Jimmy Smith - Back At The Chicken Shack (EMI)
Jimmy Smith - Midnight Special (EMI)
Joanna Newsom And The Ys Street Band - Joanna Newsom And The Ys Street Band (Starcastic)
Kevin Michael - Kevin Michael (Warner Music)
Lee Morgan - Indeed (EMI)
Lee Morgan - Candy (EMI)
Lee Morgan - Delightfulee (EMI)
Mahalia Jackson - I'm Goin' To Live (Maximum Underground)
Monrose - Strictly Physical (Warner Music)
Murcof - Cosmos (Starcastic)
Petr Kolář - Bez křídel (Universal)
Raul Midon - World Within A World (EMI)
Různí - Goa 2007 Volume 3 (Maximum Underground)
Různí - Goa: Neo Full On And Progressive (Maximum Underground)
Různí - Who Framed Roger Rabbit (EMI)
Různí - Toy Story 2 (EMI)
Různí - Ratatoo (EMI)
Různí - Dinosaur (EMI)
Různí - Cheetah Girls Christmas Album (EMI)
Různí - Ready Set Action (EMI)
Různí - Dance,Dance,Dance/Vol.1 (EMI)
Různí - The Simpsons:Testify (EMI)
Různí - High School Musical (EMI)
Různí - Muppets (EMI)
Různí - 101 Dalmations (EMI)
Různí - Tekno 44 (Universal)
Různí - Aababy Einstein Mozart 2 (EMI)
Různí - Ultra Lounge Presents Best Of (EMI)
Různí - High School Musical (EMI)
Různí - Alternative Rock Christmas (EMI)
Různí - Country Christmas (EMI)
Různí - Goofy Movie (EMI)
Různí - Christmas With Rat Pack (EMI)
Shocking Pinks - Shocking Pins (EMI)
Spook - Let There Be Dark (Maximum Underground)
Svěrák & Uhlíř - 50 Největších hitů od A do Z + Pohádkové bonusy (Universal)
Thad Jones - Magnificent Thad Jones (EMI)
The Bridgeheads - Things (X-Production)
The Proclaimers - Life With You (Universal)
Tiger Lillies - Urine Palace (Maximum Underground)
Uberzone - Ideology (Maximum Underground)
U.K. - Danger Money (EMI)
U.K. - U.K. (EMI)
U.K. - Night After Night (EMI)

  • Mark Knopfler - Kill To Get Crimson (DannyJun, 16.09.2007 13:26) Reagovat

    Toto album rozhodne doporucuji!!! Slysel jsem jiz nekolik pisnicek a jsou skvele, stylove kombinace skotskeho folku a rock´n´rollu!!! Vyborna muzika...a co vic, Mark prijede 11.5.2008 opet do Prahy, tentokrat miri do Sazka Areny!!! Jen jedna chyba v clanku - prvni singl neni "Let It All Go", ale "True Love Will Never Fade" a pro USA a Kanadu "Punish The Monkey" , jeste o dost lepsi pisne nez Let It all Go...jeste jednou doporucuju;-)

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Ghost - Rite Here Rite Now 8/10
Hudba v TV: Snímek "Rite Here Rite Now" dává magii Ghost hravou filmovou podobu a důkladně zachycuje její esenci Ghost dokázali za téměř dvě dekády z malých klubů a stanů na festivalech vyrůst do pozice globálního fenoménu, který vyprodává haly. Nyní završují albový cyklus dalším krokem kupředu - filmem. Snímek "Rite Here Rite Now" měl... čtěte zde
Vydáno: 22.06.2024 08:00 v sekci Recenze | Hudba v TV
Metronome Prague - den první, Výstaviště, Praha, 20.6.2024
Naživo: V Praze začal festival Metronome Prague Slepý mezi jednookými. Festival korporátů. Colours jen se třemi barvami. Tyto a mnohé další nálepky si pořadatelé Metronomu museli letos vyslechnout či přečíst na sociálních sítích. Není to nic hezkého, tím spíš, když si... čtěte zde
Vydáno: 21.06.2024 15:20 v sekci Naživo
K.K. Downing - Heavy Duty: Dny a noci v Judas Priest 7/10
Hudba v tisku: Kyselá autobiografie K.K. Downinga "Heavy Duty: Dny a noci v Judas Priest" zve do zákulisí světa heavymetalových králů K.K. Downing patří mezi kováře, kteří dali podobu žánru známému jako heavy metal. Jistě, po něm přišli tací, kteří tvrdé kytary převedli do dalších extrémů. V každém případě na kapely jako Judas Priest dodnes přísahá... čtěte zde
Vydáno: 21.06.2024 08:40 v sekci Recenze | Hudba v tisku
Pet Shop Boys - Nonetheless 8/10
Recenze: Pet Shop Boys na "Nonetheless" vyhlížejí budoucnost a zároveň kvitují svou minulost Na následovnici desky "Hotspot" jsme si museli počkat čtyři roky. Tohoto času však Pet Shop Boys na "Nonetheless" naplno využili - předkládají nám totiž svou nejkomplexněji pojatou nahrávku za dlouhé roky. Zároveň ukazují své... čtěte zde
Vydáno: 20.06.2024 15:15 v sekci Recenze
Pohled do českých hitparád - 24. týden 2023
Návrat "Houdiniho", Rolling Stones poprvé v nejlepší desítce. Česká rádia omílají loňské hity Po sedmitýdenní pauze se do čela tuzemského rádiového žebříčku vrátila Dua Lipa s loňským singlem "Houdini". Poprvé se do top desítky probojovali veteráni The Rolling Stones se songem "Mess It Up". Albům podruhé vévodí Calin s... čtěte zde
Vydáno: 20.06.2024 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 24/2024 - od Mobyho přes Black Country Communion po Lindsey Stirling (19.06.2024 12:15)
- Nové desky 23/2024 - od Bon Jovi přes Charli XCX po Auroru (12.06.2024 08:00)
- Nové desky 22/2024 - od Bat For Lashes přes Crowded House po Becky Hill (05.06.2024 13:00)
- Nové desky 21/2024 - od Bring Me The Horizon přes Lennyho Kravitze po Twenty One Pilots (29.05.2024 12:00)
- Video: Apocalyptica si do nové verze "One" pozvala Jamese Hetfielda a Roberta Trujila (27.05.2024 13:05)
- Nové desky 20/2024 - od Billie Eilish přes Slashe po Zayna (22.05.2024 11:00)
- Nové desky 19/2024 - od Kings Of Leon přes Anguse & Julii Stoneovy po Aleka Benjamina (15.05.2024 13:36)
- Nové desky 18/2024 - od Sii přes Duu Lipu po Willow (08.05.2024 13:00)
- Nové desky 17/2024 - od Pet Shop Boys přes Justice po St. Vincent (01.05.2024 12:00)
- David Gilmour připravil nové studiové album. "Luck and Strange" vyjde v září (26.04.2024 17:59)

ALBUM TÝDNE 25/2024

Aurora
What Happened to the Heart?

Roztančená, rozhekaná a rozjařená Aurora se dva roky po desce "The Gods We Can Touch" vrací s novým materiálem. Už dříve zveřejněné singly naznačily, že norská zpěvačka je znovu ve formě. A to se potvrdilo: vydává ze sebe to nejlepší, aby v dnešní válkami a nenávistí zmítané době zažehla pochodeň naděje.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 25.06.
The Gaslight Anthem (US) (Roxy, Praha)
St 03.07.
Rod Stewart (UK) (O2 Arena, Praha)
St 03.07.
Beats For Love (Dolní Vítkovice, Ostrava)
Čt 04.07.
The Smashing Pumpkins (US) (O2 Universum, Praha)
Ne 07.07.
Laid Back Country Picker (US) (Café V Lese, Praha)
St 17.07.
Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)
Čt 18.07.
Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)
Pá 19.07.
Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)
So 20.07.
Colours of Ostrava 2024 (Dolní Vítkovice, Ostrava)
So 27.07.
Ed Sheeran (UK) (Park 360, Hradec Králové)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Vladimír Mišík Justin Bieber Prince Dario G Beyoncé Bring Me The Horizon Avril Lavigne Parkway Drive Queen Taylor Swift Billie Eilish Sia Mirai Adam Lambert The Offspring Kabát mp3.com Nita Strauss Lucie Vondráčková
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe