Röyksopp feat. Fever Ray - What Else Is There? (True Electric)

Röyksopp s "What Else Is There?" oprašují své klubové kořeny

Vydáno: 25.01.2025 11:31 v sekci Video - Dan Hájek | foto: Dog Triumph
Svein Berge a Torbjørn Brundtland v závěru loňského roku překvapili ambientním projektem "Nebulous Nights (An Ambient Excursion Into Profound Mysteries)". Dalším střípkem do mozaiky tvorby Röyksopp bude chystané album "True Electric", na které již nyní lákají novou verzí hitovky "What Else Is There?" s hostující Fever Ray.

Revize tracku primárně vychází z remixu Anderse Trentemøllera, který ve své době exceloval hlavně v klubech se svou agresivnější hudební fazónou a ze svého drivu dodnes nic neztratil. Hlavní aktéři mu jen poupravili finální střih.

Doprovodné video funguje coby ohlédnutí za zmíněným turné a přináší i pohled do zákulisí. Většina obrazového materiálu pro něj vznikla před dvěma lety v Aténách.

Sama deska odkazuje na již proběhlé "True Electric Tour", které se zastavilo také v Praze. Svein a Torbjørn totiž oprášili záměr, kdy pro zmíněnou šňůru připravili tanečnější úpravy svých kompozic, vyzdvihli v nich jejich klubovější aspekty a částečně se s nimi navrátili ke svým tvůrčím kořenům. "True Electric" nabízí ohlédnutí nad celou jejich diskografií (překvapivě chybí jen zástupci z debutu "Melody A.M.") a připomene obdobně koncipovaný komplet The Knife "Shaken-Up Versions".

"True Electric" se na streamovacích platformách objeví 11. dubna a přinese tuto devatenáctku tracků: The Ladder, Impossible (feat. Alison Goldfrapp), This Time This Place (feat. Beki Mari), The Girl And The Robot (feat. Robyn), Here She Comes Again (feat. Jamie Irrepressible), Monument (feat. Robyn), Oh Lover (feat. Susanne Sundfør), Unity (feat. Karen Harding), You Don't Have A Clue (feat. Anneli Drecker), The "R", Breathe (feat. Astrid S), Running To The Sea (feat. Susanne Sundfør), What Else Is There? (feat. Fever Ray), Never Ever (feat. Susanne Sundfør), Sordid Affair (feat. Man Without Country), I Had This Thing (feat. Jamie Irrepressible), Feel It (feat. Maurissa Rose), Do It Again (feat. Robyn), Like An Old Dog (feat. Pixx).

Röyksopp myslí taktéž na fanoušky fyzických nosičů - "True Electric" na trojitém vinylu černé barvy nebo dvojcédéčku vyjde 9. května na jejich vlastní značce Dog Triumph.

8/10

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Michal Hrůza - Samota slouží mně. Koncert je největší odměna pro muzikanta
Rozhovory: Michal Hrůza - Samota slouží mně. Koncert je největší odměna pro muzikanta Zpěvák a skladatel Michal Hrůza si pro své fanoušky po pěti letech připravil nové album. Autentická deska plná příběhů a bezprostředních emocí dostala jméno "Kouzlo samoty". V jedenácti písních můžeme slyšet hudebníkův... čtěte zde
Vydáno: 06.01.2026 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Vítěze Cen Anděl poznáme v dubnu, vyhlášení se uskuteční na pražském Výstavišti
Vítěze Cen Anděl poznáme v dubnu, vyhlášení se uskuteční na pražském Výstavišti Po skončení kalendářního roku 2025 přichází čas bilancování. V pestré nabídce různých odborných hudebních anket nebude chybět ani ta nejznámější - Ceny Anděl. Okřídlené sošky doletí ke svým majitelům už 11.... čtěte zde
Vydáno: 05.01.2026 16:00 v sekci Novinky
Tom Smith - There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light 9/10
Recenze: Tom Smith chce na "There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light" slyšet, jak s ním rozmlouváte Tom Smith je jako nezaměnitelný hlas formace přes dvě dekády napevno spojen s Editors. Až nyní zjevně přišel ten správný čas na jeho sólový debut "There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light". Název o něm prozrazuje... čtěte zde
Vydáno: 05.01.2026 00:00 v sekci Recenze
Tři sestry - Pub Art 7/10
Recenze: Tři sestry povznesli svůj hospodský um na "Pub Art" Po čtyřiceti letech fungování může málokdo zcela bez výčitek pojmenovat své album "Pub Art". Jenže skupina Tři sestry se svou nezaměnitelnou poetikou piva, cigár a lascivního humoru skutečně povznesla hospodský punk na umění.... čtěte zde
Vydáno: 04.01.2026 08:00 v sekci Recenze
PJ Harvey pracuje na nové desce a doporučuje playlist písní, které ji loni nejvíc bavily
PJ Harvey pracuje na nové desce a doporučuje playlist písní, které ji loni nejvíc bavily PJ Harvey v krátkém silvestrovském pozdravu pro své fanoušky zavzpomínala na dvouletou šňůru k albu "I Inside The Old Year Dying" (o pražském koncertu jsme psali zde). Zároveň oznámila, že od března, kdy turné skončilo, píše... čtěte zde
Vydáno: 03.01.2026 08:00 v sekci Novinky
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Fever Ray již brzy vydá živák "The Year Of The Radical Romantics" (18.07.2025 09:45)
- Nové desky 14/2025 - od Bon Iver přes Record Store Day po Epiku (16.04.2025 08:00)
- Video: Röyksopp nadělili pod stromeček ambientní podobu kompletu "Profound Mysteries" (16.12.2024 17:51)
- Video: Fever Ray se ve videoklipu "North" ocitají sami uprostřed švédské tundry, aby rozjímali o své vlastní pravdě (22.08.2023 13:27)
- Recenze: Deska "Radical Romantics" od Fever Ray ničím nepřekvapuje (15.03.2023 09:30)
- Naživo: Röyksopp se po letech vrátili do Prahy, očekávání ale bohužel nenaplnili (24.02.2023 18:30)
- Fotogalerie: Röyksopp přetavili popové písničky do energií napěchovaného housu (24.02.2023 07:55)
- Röyksopp v Praze představí svou albovou trilogii "Profound Mysteries" (10.02.2023 10:25)
- Video: "Kandy" je temnou sladkostí z dílny Fever Ray (26.01.2023 17:49)
- Recenze: Röyksopp se na "Profound Mysteries III" dál posouvají (04.01.2023 08:00)

ALBUM TÝDNE 01/2026

Tom Smith
There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light

Tom Smith je jako nezaměnitelný hlas formace přes dvě dekády napevno spojen s Editors. Až nyní zjevně přišel ten správný čas na jeho sólový debut "There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light". Název o něm prozrazuje mnohé. Jeho komorní pojetí vás naplno vtáhne a s emocemi jde až na dřeň.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 11.01.
Pocta Davidu Stypkovi (CZ) (O2 universum, Praha)
So 17.01.
Stodola Michala Tučného (O2 arena, Praha)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Prince Justin Bieber Vladimír Mišík The Prodigy Beyoncé Ewa Farna Lady Gaga Madonna Coldplay Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe