Michal Horák feat. Sandra Nováková - Hustej Joe

Z Michala Horáka se díky Sandře Novákové stal ostřílený pistolník "Hustej Joe"

Vydáno: 23.07.2024 17:17 v sekci Video - Hana Bukáčková | foto: Vojtěch Sukup
Michal Horák během první poloviny letošního roku stihl dvakrát po sobě vyprodat Filharmonii Hradec Králové či vydat vlastní zpěvník. Nyní přichází s westernově laděným singlem "Hustej Joe", v němž mu sekunduje herečka Sandra Nováková svojí recitací úryvků z dopisu. Její výběr nebyl náhodný, dvojice spolu už spolupracovala v rámci jejího pořadu "Barování", který se pravidelně koná v Malostranské besedě.

"Miluju kontrast mezi drsňáckou slupkou a naprosto nedrsňáckým sdělením, vždycky mě bavil. A k tomu ještě hudební kabát typický pro vyprávění legend o drsných banditech z Divokého západu, výrazně kolidující s textem, který tam zpívám. Tyhle experimenty prostě mám rád a chtěl bych tuhle věc věnoval všem, co si nepřipadají dostatečně odvážně, protože i o takových se pak můžou psát legendy," popisuje v tiskové zprávě zamýšlené poselství songu vycházející legenda, která baví svým humorem a vtipnými a pohotovými rýmy všechny generace.

Během songu Horák vyjmenovává, v čem je drsný a co vše provedl nejen za svých školních let: jel načerno, chodí mimo přechod, o tři kilometry překročil povolenou rychlost či omylem nahlásil prodavačce jiný počet housek, než si vzal, chodí na prostřední pisoár a má za sebou další podobné hříchy, kterými zraje pro kriminál...

K vtipně pojaté písni, kde se to jen hemží moderními slůvky propojenými s především v Americe oblíbeným žánrem, natočil klip Michael Nováček. Útočištěm, které nabídlo dobrý koncepční azyl, se stalo westernové městečko v Boskovicích. Odlehčené téma doplňuje vážně pojatá zápletka, stylově laděné taneční kreace, oblečky, práskání biče i teta v houpacím křesle, která v závěru překvapí, a další detaily.

"Natáčení bylo jak dovolená v jiný realitě. No a jelikož country, irskou lidovou a celkově tenhle typ muziky mám pod kůží odjakživa, lokalita si s žánrem sedla nejlíp," dodal písničkář. Michal prostě nezná hranice a jeho studnice nápadů jen tak nevyschne.

8/10

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Kraftwerk, Stadthalle, Chemnitz, Německo, 6.12.2025
Naživo: Kraftwerk v Chemnitzu dokázali, že jejich elektronická estetika neztrácí nic ze své nadčasovosti Kraftwerk na své nekonečné tour, nyní s přívlastkem "Multimedia", prezentují svůj průkopnický přístup k elektronice. Zároveň potvrzují, že jejich tvůrčí odkaz je stále hmatatelný v několika sférách muziky. Ukázala to i... čtěte zde
Vydáno: 08.12.2025 12:30 v sekci Naživo
Pan Lynx - Odvrácená strana lesa 10/10
Recenze: "Odvrácená strana lesa" Pana Lynxe: Zvíře se z temnoty vrací do reality. A je ještě silnější Michal Skořepa vystoupil ze svého lesa. Debut coby temné panoptikum nastavil laťku dokonalosti. Nyní přichází s druhou kapitolou o návratu do reality. Podařilo se Panu Lynxovi překonat tíhu sebe samého? Byl divoký rys lapen, nebo se... čtěte zde
Vydáno: 08.12.2025 00:00 v sekci Recenze
Ne zas tak "Vzdálená tvář" Luboše Pospíšila. Intimní nahrávka rockové legendy se vrátila po třech dekádách
Zaprášenosti: Ne zas tak "Vzdálená tvář" Luboše Pospíšila. Intimní nahrávka rockové legendy se vrátila po třech dekádách Reedice alba Luboše Pospíšila "Vzdálená tvář" ke třicátému výročí vyšla loni na jaře trochu v tichosti a ve stínu nové podoby slavnější nahrávky "Tenhle vítr jsem měl rád". Zapomenutá akustická perla s texty Pavla Šruta má... čtěte zde
Vydáno: 07.12.2025 09:00 v sekci Recenze | Zaprášenosti
Fast Food Orchestra, Lucerna Music Bar, Praha, 4.12.2025
Naživo: Fast Food Orchestra zakončili letošní tažení s "Panchem", podpořit je přišli Vojtaano, Dr. Kary i Cocoman Speciální předvánoční fiestu připravili Fast Food Orchestra v pražském Lucerna Music Baru. Jednalo se o poslední zastávku "Pancho tour vol. 2", na které se rozloučili s aktuálním koncertním konceptem a nastínili plány pro... čtěte zde
Vydáno: 06.12.2025 18:00 v sekci Naživo
Tereza Balonová, Malostranská beseda, Praha, 4.12.2025
Naživo: Tereza Balonová vytvořila v Malostranské besedě rodinnou atmosféru Hned dvěma speciálními koncerty v Praze se Tereza Balonová rozhodla uzavřít éru svého druhého alba "Lampiony". Sedícím divákům přichystala spíše intimnější zážitek, s kapelou za zády ale atmosféru večera párkrát pěkně... čtěte zde
Vydáno: 06.12.2025 12:30 v sekci Naživo
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Video: Ponožky jsou nejlepší vánoční dárek na světě! Alespoň podle Michala Horáka (07.12.2025 11:17)
- Michal Horák míří do Fora Karlín. Příští rok tam představí svoji čtvrtou desku (30.11.2025 15:48)
- Video: Michal Horák se v nové písničce sám sebe ptá, kam se žene. Klip natočil v USA (27.06.2025 13:07)
- Michal Horák jede filharmonické parády (08.05.2025 09:33)
- Michal Horák si po svých největších koncertech brousí zuby na opáčko s filharmoniky a fesťáky (30.03.2025 08:18)
- Fotogalerie: Doposud největší koncert Michala Horáka v pražském Lucerna Music Baru v obrazech (27.02.2025 17:59)
- Naživo: Večer dvou talentů: Michal Horák si podmanil malou Lucernu, Rodan si odbyl premiéru v češtině (27.02.2025 16:45)
- Video: Michal Horák a Kato v songu "Kde vlastně jsou" vzpomínají na kamarády, kteří jim zmizeli ze života (06.02.2025 10:29)
- Video: Michal Horák pěje ódu "Tři králové" na pětadvacetiletou sbírkovou tradici (16.12.2024 14:46)
- Michal Horák zahrál s filharmonií a vydal zpěvník (20.04.2024 11:41)

ALBUM TÝDNE 49/2025

Pan Lynx
Odvrácená strana lesa

Michal Skořepa vystoupil ze svého lesa. Debut coby temné panoptikum nastavil laťku dokonalosti. Nyní přichází s druhou kapitolou o návratu do reality. Podařilo se Panu Lynxovi překonat tíhu sebe samého? Byl divoký rys lapen, nebo se naopak stal pánem situace? A jak dopadla rocková symfonie duality?

10/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 09.12.
Lucie (O2 arena, Praha)
Út 09.12.
Adept (SWE) / Thousand Below (US) / Ocean Sleeper (AUS) / Hopes Die Last (IT) (MeetFactory, Praha)
St 10.12.
Lucie (O2 arena, Praha)
Čt 11.12.
Hauser (HR) (O2 arena, Praha)
Ne 14.12.
James Arthur (UK) (O2 universum, Praha)
Čt 18.12.
Till Lindemann (DE) (O2 arena, Praha)
Čt 18.12.
Lucie (Logspeed CZ Aréna, Plzeň)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Justin Bieber The Prodigy Beyoncé Vladimír Mišík Prince Madonna Lady Gaga Coldplay Ewa Farna Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe