shop.musicserver.cz
Nové desky 47/2023 - od Take That přes Nikol Bókovou po Guided By Voices

Nové desky 47/2023 - od Take That přes Nikol Bókovou po Guided By Voices

Vydáno: 29.11.2023 19:00 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Tomáš Rozkovec | foto: Universal Music

Poněkud slabšímu týdnu v přehledu hudebních novinek jednoznačně vévodí Take That společně s domácími umělci. Ty vede jazzmanka Nikol Bóková a v závěsu má duo Radovan Šťastný a Michal Žáček se spoustou slavných hostů, pohádkového Davida Deyla či Romana Horkého. Zahraničí zastupují Busta Rhymes, Guided By Voices či AViVA.

V pátek 24. listopadu vyšly tyto nové tituly:

Take That - This Life
žánr: pop

Take That - This Life
Poměrně dlouho museli čekat fanoušci Take That na jejich devátou desku. Poslední "Odyssey" totiž byl de facto výběr hitů, byť znovu nahraných, a tak je letošní novinka prvním dlouhohrajícím počinem od šest let starého "Wonderland". Posluchači by se měli připravit, že kolekce dvanácti položek bude mírně odlišná od předchůdců, ačkoli rukopis trojice je zde stále výrazná. Gary Barlow, Mark Owen a Howard Donald totiž "This Life" natáčeli v Spojených státech, konkrétně v New Yorku a Nashvillu společně se svým dvorním spolupracovníkem Ryanem Carlinem a dvojicí velmi slavných producentů. Nejznámějším je bezesporu devítinásobný držitel Grammy Dave Cobb (Chris Stapleton, Brandi Carlile, Sturgill Simpson, Jason Isbell, The Highwomen, Rival Sons) a k němu se připojila jen o něco méně slavnější Jennifer Decilveo, která už spolupracovala s Markem Owenem na sólovce "Land Of Dreams" a do jejíž stáje patří Andra Day, Angelique Kidjo, Marina nebo Anne Marie. Co z toho ve výsledku vzniklo, zjistíte na YouTube skupiny.


Radovan Šťastný, Michal Žáček - Šťastný/Žáček
žánr: pop / šanson / jazz

Radovan Šťastný, Michal Žáček - Šťastný/Žáček
Na albu "Šťastný/Žáček" se spojili dva významní čeští hudebníci, které ovšem možná nebudete znát. Prvním je ostravský saxofonista Michal Žáček, který už přes čtvrt století doprovází hvězdy české, slovenské a světové hudby a podílí se na jejich studiových nahrávkách. Mohli jsme ho slyšet po boku Richarda Müllera, Vojtěcha Dyka, Vlasty Redla, Borise Urbánka, Petera Lipy, Dominica Millera nebo Richarda Bony. Výtvarník, fotograf, textař a příležitostný režisér klipů Radovan Šťastný hrál dlouhé roky a psal texty pro Karla Gotta, Kryštof nebo Vojtěcha Dyka. Není tedy divu, že právě poslední jmenovaný jim nazpíval dvě skladby třinácti, které pro tuto desku připravili. Těch dalších se ujali Aneta Langerová, Jaromír Nohavica, Richard Müller, František Černý, Peter Lipa, Kristína Mihaľová, Ivo Viktorin, Daniel Heriban a František Segrado. Ukázky všech písní jsou k dispozici na stránkách Suprahonu.


Nikol Bóková - Expedition
žánr: jazz / jazz rock

 Nikol Bóková - Expedition
Česká klavíristka Nikol Bóková se během pěti let a šesti řadovek propracovala ke svému třetímu autorskému albu "Expedition". Na expedici se s ní vydali kytarista David Dorůžka, kontrabasista Martin Kocián a bubeník Michał Wierzgoń, tedy sestava, která byla založena při příležitosti natáčení kolekce "Elements". Ve dvou skladbách se objeví také host, norský trumpetista Gunnar Halle. Koncept nahrávky vysvětluje sama klavíristka: " 'Expedition' je jízda. Jízda vesmírem. V mnohém jsem inspirovaná Arthurem C. Clarkem a jeho sci-fi romány. Inspiruje mě svět, hvězdy, Měsíc, planety, myšlenky a galaxie, a taky třeba pozemská jízda kabrioletem. V 'Expedition' jsem v kosmické lodi na dlouhé trase vesmírem, v ponorce hluboko v oceánu, na Faerských ostrovech, v Japonsku, chvíli jsem robůtkem na Marsu, chvíli jsem to já, jak tančím nebo poslouchám vítr, chvíli jsem ten samotný vítr. V 'Expedition' je spoustu míst k objevování s neomezeným počtem pasažérů." Co si pod tím představit, zjistíte z ukázek na stránkách vydavatelství Soleil Et Pluie.


Guided By Voices - Nowhere To Go But Up
žánr: indie rock

Guided By Voices - Nowhere To Go But Up
Američtí indierockoví vytrvalci Guided By Voices letos potěší své příznivce už potřetí. Jejich celkově třicátá devátá řadovka "Nowhere To Go But Up" se jeví jako rozmáchlé a divoké hudební dobrodružství. V jedenácti kompozicích totiž prakticky nenajdete ani náznak refrénů. V tomto zůstává tato banda i po čtyřiceti letech fungování neotřelou a experimentální na všech frontách. Do další kapitoly jejího hudebního dědictví se můžete začíst na jejím YouTube profilu, kde najdete ukázky i klipy.


Busta Rhymes - Blockbusta
žánr: rap

Busta Rhymes - Blockbusta
Po třech letech se se svým jedenáctým studiovým albem vrací legendární americký rapper Busta Rhymes. Pojmenoval ho "Blockbusta" a nahrál pro něj hned devatenáct tracků, na kterých spolupracoval s řadou významných kolegů. Hlavními producenty byli Pharrell Williams, Timbaland a Swizz Beatz a ti k sobě přizvali další lidi jako DJ Khalil, Cardiak, Focus, Hitmaka, Beam, Cool & Dre nebo Wheezy. Podobně nadupaný je také seznam hostů, v němž najdete jména jako Quavo, Bia, Young Thug, Blxst, Yung Bleu, Coi Leray, DaBaby, T-Pain, Burna Boy, Blackway, Jnr Choi, Chris Brown, Shenseea, Giggs, Kodak Black, Morray, Cie, Trillian, Rai či Big Tigger. Vydáním žije Bustovo YouTube.


Tip týdne

AViVA - Hate 2 Luv U
žánr: emo pop / rock

 AViVA - Hate 2 Luv U
Australská zpěvačka Aviva Anatasia Payne, která si říká AViVA, se drží normy jedno album ročně a letos ji naplňuje svoji čtvrtou deskou "Hate 2 Luv U". Deset položek tracklistu jí pomáhal skládat a produkovat její krajan Jean-Paul Fung, známý ze spolupráce s Last Dinosaurs, Silverchair nebo třeba Die! Die! Die!. Pokud byste mezi nimi hledali její aktuální singl "Strangers", ve kterém se spojila s Enter Shikari, budete zklamaní. Ten ovšem naleznete na jejím YouTube profilu, kde jsou i ukázky čerstvých kousků.


My Morning Jacket - Happy Holiday!
žánr: indie rock / psychedelický rock

My Morning Jacket - Happy Holiday!
My Morning Jacket je americká indierocková skupina, kterou v roce 1998 založili Jim James, Carl Broemel, Patrick Hallahan, Bo Koster a Danny Masterson. Společně jsou známí svými živými vystoupeními s příchutí psychedelického rocku. Mají za sebou osm desek a tu devátou zasvětili netradičně vánočním písním. Kapelník James se rozhodl pro tuto změnu žánru, protože chtěl vytvořit nahrávku, kterou by mohl poslouchat s celou svou rodinou. "Vždy jsem miloval vánoční hudbu," podotýká. "Chtěl jsem vytvořit album, které by bylo pozitivní a veselé a které by se líbilo lidem všech věkových kategorií." Paradoxně tak ožívají známé sváteční songy. Zvukově zamlžené dárečky přiváží na saních psych-/indierockový Santa. Rozbalovat s ním můžete už nyní na YouTube profilu formace.


Martinů Voices, Lukáš Vasilek - Britten
žánr: r'n'b / pop / soul

 Martinů Voices, Lukáš Vasilek - Britten
Do tří zásadních děl sborové tvorby Benjamina Brittena, jednoho z nejvýznamnějších skladatelů 20. století, se na albu "Britten" pustil komorní vokální soubor Martinů Voices pod taktovkou svého zakladatele a uměleckého vedoucího Lukáše Vasilka společně s harfenistkou Kateřinou Englichovou a varhanistkou Danielou Valtovou Kosinovou. Konkrétně se jedná od "Te Deum In C", "A Ceremony Of Carols" a "Hymn To St Cecilia" a každé z těchto děl je určeno pro jinou instrumentální sestavu - první pro sbor a varhany, druhé pro sbor a harfu, třetí pro sbor a cappella. Jak je pojali čeští hudebníci, uslyšíte v ukázkách na stránkách Animal Music.


Spector - Here Come The Early Nights
žánr: indie rock

Spector - Here Come The Early Nights
Spector, pětičlenná skupina původem z Londýna, se specializuje na hudbu, kterou lze popsat jako indie rock s výraznými popovými prvky. Její energický zvuk a chytlavé melodie s povedenými texty jsou jedinečné a plné života. Ve zvuku lze zaznamenat různorodé vlivy od takových velikánů, jako jsou ABBA, Blur či Nick Cave. Letošní album "Here Come The Early Nights" obsahuje celkem deset písní, z nichž každá přináší neuvěřitelnou sílu a výpovědní hodnotu. Každá je velmi pečlivě propracovaná a posluchače vtahuje do světa plného emocí a příběhů. Tato mladá banda sice vydává svou teprve druhou studiovku, ale směle si říká o pozornost. Získá si i tu vaši? Zjišťujte na YouTube.


Roman Horký a Kamelot - Zaprášené diamanty
žánr: folk / jazz - swing

 Roman Horký a Kamelot - Zaprášené diamanty
Kytarista, zpěvák a leader skupiny Kamelot Roman Horký na letošní desce "Zaprášené diamanty" oprašuje a novými jazz-swingovými aranžemi zdobí legendární trampské písně z období první republiky. Za doprovodu jeho sólové kytary a kontrabasu Petera Kormana dostaly ve Studiu Reset novou podobu například "Jižní kříž", "Vlajka vzhůru letí", "Niagara" nebo "Tvůj bílý šátek". Vedle protagonistova vokálu uslyšíte ještě hlasy Ilony Csákové, Pavlíny Jíšové, Jany Radové a Lucie Horké.


David Deyl & SOČR - Kouzelné melodie (Písničky z českých pohádek)
žánr: střední proud / filmová hudba

David Deyl & SOČR - Kouzelné Melodie (Písničky z českých pohádek)
David Deyl natočil spolu se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu sbírku písní z českých pohádek a sám k tomu uvádí: "Přál bych si, aby posluchači alespoň na chvilku zapomněli na všechny starosti, shon a problémy, a rád bych je přenesl do světa fantazie, říše klidu a bezpečí, kde se budou cítit jako v tom nejkrásnějším snu." Vybral svému srdci nejbližší melodie ze známých českých pohádek a pohádkových a animovaných filmů. Nechybějí mezi nimi například "Kdepak ty ptáčku hnízdo máš", "Prstýnek", "Saxana", "Dělání", "Nám se stalo něco překrásného" nebo "Včelka Mája". Jako hosty si přizval zpěvačky Moniku Absolonovou, Markétu Konvičkovou, Evu Matějovskou, Kláru Vojslavskou, Natálii Grossovou a také Dětský sbor Českého rozhlasu. První ukázky zavěsil na svůj YouTube profil.


V krátkosti

 • Tina Turner - Queen Of Rock 'n' Roll
  Je to už pár měsíců, co rocková babička není mezi námi, a nyní na ni budeme moct zavzpomínat díky speciální třídiskové kompilaci obsahující pětapadesát songů včetně duetů s Rodem Stewartem, Bryanem Adamsem, Davidem Bowiem, Erosem Ramazzottim a dalšími. (YouTube)

 • Bill Gould and Jared Blum - The Eclipse
  Společné dílo umělců, z nichž jeden pochází z Ameriky a hrál v Faith No More a druhý ze Švédska, je jedinečnou směsí elektroniky, rocku a experimentální hudby. (YouTube)

 • Hannah Waddingham - Home For Christmas (soundtrack)
  To, že cenou Emmy ověnčená hvězda seriálů "Ted Lasso", "Sex Education" nebo "Game of Thrones" také zpívá, už z našich stránek zřejmě víte. A tak vás asi nepřekvapí, že si v sále London Coliseum střihla vánoční koncert pro Apple TV+ a teď k němu vydává soundtrack. (YouTube)

 • The Coronas - The Best Of The Early Days
  Irská rocková formace se rozhodla zavzpomínat na své rané období formou speciální kompilace. Naplnila ji třináctkou položek. (YouTube)

 • DJ Muggs, Dean Hurley - Divinity (score)
  Sci-fi snímek amerického režiséra Eddieho Alcazara, který produkoval Steven Soderbergh, opatřila hudbou dvojice amerických hudebníků. Sedmnáct kompozic rozhodně stojí za pozornost. (bandcamp)

 • Kamaiyah - Another Summer Night
  Americká rapperka z Oaklandu se hlásí o slovo s novou studiovkou. Připojili se k ní Jay Worthy, Hott Boy Zay a 03 Greedo. (YouTube)

 • Screaming Trees - Live At Egg Studios
  Americká grungeová skupina z Seattlu vydává své první živé album z roku 1991. Záznam zachycuje kapelu v její syrové a energické podobě. (YouTube)


  Dále vychází

  Alextbh - It's All Good
  Almost Honest - The Hex Of Penn’s Woods
  Anaiis - This Is No Longer A Dream (Deluxe)
  Argent - Original Album Classics
  Boy Wonder Cf - Chosen Few: New Generation
  Captain Beefheart And The Magic Band - Shiny Beast (Bat Chain Puller) (45th Anniversary Deluxe Edition)
  Caress - Night Call
  Cruciamentum - Obsidian Refractions
  Devin Townsend - Infinity (25th Anniversary Edition)
  Emma Gatrill - Come Swim
  Final Strike - Final Strike
  Fuming Mouth - Last Day Of Sun
  Future Static - Liminality
  Gram Parsons And The Fallen Angels - The Last Roundup: Live From The Bijou Cafe In Philadelphia March 16th, 1973
  Helga - Wrapped In Mist
  Joe Jackson - Mr. Joe Jackson Presents: Max Champion In ‘What A Racket!’
  John Prine - The Oh Boy Singles
  Judy Garland - Classic Duets
  Meduza - Meduza
  Raze Regal & White Denim Inc - Raze Regal & White Denim Inc
  Red Velvet - What A Chill Kill
  Různí - Noise For Now: Vol 1
  Scott Wade - Sticky Next To You On The Train
  Snoop Dogg - Doggystyle (30th Anniversary Edition)
  Sparks - Live At The Record Plant 1974
  Spock’s Beard - Feel Euphoria (20th Anniversary Edition)
  The Sleeping Souls - Just Before The World Starts Burning
  The Yes - The Yes Album / Super Deluxe
  War - The World Is A Ghetto: 50th Anniversary Collector’S Edition

  Vychází na vinylu:
  Be-Bop Deluxe - Hot Valves EP
  Buckcherry - Time Bomb
  Coheed And Cambria - Live At The Starland Ballroom
  Cruciamentum - Obsidian Refractions
  David J - From The Attic
  De La Soul - 3 Feet High And Rising (Vinyl Box Set)
  Fuming Mouth - Last Day Of Sun
  Helga - Wrapped In Mist
  Jethro Tull - Broadsword And The Beast
  Jethro Tull - Warchild Ii
  Joe Jackson - Mr. Joe Jackson Presents: Max Champion In ‘What A Racket!’
  Joni Mitchell - Court And Spark Demos
  Linkin Park - Lost Demos
  Meat Puppets - Forbidden Places
  Meduza - Meduza
  Nas - Nas, I Am…the Autobiography
  Noah Kahan - Cape Elizabeth Ep
  Norah Jones - Norah Jones Is Playing Along
  Raze Regal & White Denim Inc - Raze Regal & White Denim Inc
  Rilo Kiley - Under The Blacklight
  Různí - Asteroid City (soundtrack)
  Smash Mouth - Fush Yu Mang
  Take That - This Life
  Tantric - Tantric
  The Donnas - Get Skintight
  The Donnas - Turn 21
  The Flaming Lips - Live At The Paradise Lounge, Boston Oct. 27, 2002
  The Jesus Lizard - Blue
  Tina Turner - Queen Of Rock 'n' Roll
  Turnstile X Badbadnotgood - New Heart Designs EP
  Willie Nelson - Shotgun Willie (50th Anniversary Edition)

  EP:
  Birdmark (Manuel Gagneux Of Zeal & Ardor) - Tristan
  Dreamcatcher - Villains
  Eden Rain - All Things Change
  Erase Theory - The Good Kind
  Human Interest - Empathy Lives In Outer Space
  Merci, Mercy - Like An Orchid
  Mf Tomlinson - We Are Still Wild Horses
  O. - Slice
  Pole - Tempus Remix
  Snow Strippers - Night Killaz Vol 1
  Teen Daze - Quiet City
  The Haxan Cloak - Observatory (Reissue)

  Reedice:
  Kate Bush - 50 Words For Snow
  Kate Bush - Aerial
  Kate Bush - Before The Dawn
  Kate Bush - Director’S Cut
  Kate Bush - Hounds Of Loce
  Kate Bush - Lionheart
  Kate Bush - Never For Ever
  Kate Bush - The Dreaming
  Kate Bush - The Kick Inside
  Kate Bush - The Red Shoes
  Kate Bush - The Sensual World
  The Haxan Cloak - Excavation
  The Haxan Cloak - The Haxan Cloak
  Tublatanka - Poďme Bratia Do Betlehema
  Tublatanka - Volanie divočiny

 • NÁZORY

  DOPORUČENÉ ČLÁNKY
  Liam Gallagher, John Squire - Liam Gallagher John Squire 8/10
  Recenze: Liam Gallagher a John Squire úspěšně ignorují fakt, že je 21. století Spojení zpěváka Oasis a kytaristy The Stone Roses dává po poslechu prvního společného alba "Liam Gallagher John Squire" dokonalý smysl. Kolekce skladeb pod hlavičkou těchto dvou muzikantů je zážitkem pro milovníky britských kytarovek... čtěte zde
  Vydáno: 04.03.2024 00:00 v sekci Recenze
  Dayal Patterson - Black Metal: Do propasti (kniha) 8/10
  Hudba v tisku: Dayal Patterson se noří "Do propasti" temných zákoutí black metalu a dál prohlubuje záběr své encyklopedie Má se metal podrobovat serióznímu zkoumání? Rozvíjející obory jako Metal Studies na Masarykově univerzitě jasně ukazují, že ano. A obohacující pohled mohou nabídnout i práce ne přímo akademické, ale přesto fundované. Jako třeba... čtěte zde
  Vydáno: 03.03.2024 09:00 v sekci Recenze | Hudba v tisku
  LP, O2 universum, Praha, 1.3.2024
  Naživo: LP si zaplněné O2 universum naprosto podmanila V České republice LP koncertuje velmi často. Dalo by se až říct, že je u nás jako doma. A ono tomu tak skutečně je, jak během svého silného pražského vystoupení přiznala. Metropoli představila svoji loňskou desku "Love Lines" a na... čtěte zde
  Vydáno: 02.03.2024 12:15 v sekci Naživo
  Innersphere - In the Shadow of the Sun 8/10
  Recenze: "In the Shadow of the Sun" od Innersphere nabízí mystickou atmosféru i promyšlenost Pozice plzeňských melodických deathmetalistů Innersphere na scéně je už spolehlivě vycementovaná. Být žánrovou jistotou ale s sebou nese i riziko větších očekávání. Albu "In the Shadow of the Sun" vydláždila cestu trojice... čtěte zde
  Vydáno: 01.03.2024 19:00 v sekci Recenze
  Pohled do českých hitparád 8. týden 2024
  Ofenbach se s oživeným hitem Kim Wilde protančili do čela rádiového žebříčku Po pěti kolech v čele musela Dua Lipa přepustit vedení v tuzemském éteru francouzským DJům Ofenbach. Jejich vítězný singl "Overdrive" čerpá z déle než čtyři desítky let starého hitu Kim Wilde. Na nejvyšší příčku v albovém... čtěte zde
  Vydáno: 01.03.2024 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
  SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
  - Nové desky 8/2024 - od Roda Stewarta přes MGMT po Amaranthe (28.02.2024 22:30)
  - Nové desky 7/2024 - od Jennifer Lopez přes Idles po Jasona Derula (21.02.2024 22:39)
  - Nové desky 6/2024 - od Thoma Artwaye přes Zaru Larsson po Ushera (14.02.2024 21:31)
  - Nové desky 5/2024 - od Kateřiny Marie Tiché přes L Devine po Kirina J Callinana (07.02.2024 16:00)
  - Publicistika: Dvacet nejlepších domácích desek roku 2023 podle musicserveru (5-1) (01.02.2024 19:00)
  - Nové desky 4/2024 - od Jamese Arthura přes The Smile po Dymytry (31.01.2024 21:27)
  - Nové desky 3/2024 - od Green Day přes B-Side Band po Sleater-Kinney (24.01.2024 21:30)
  - Nové desky 1-2/2024 - od The Vaccines přes Magnum po Kali Uchis (17.01.2024 08:30)
  - Nové desky 50/2023 - od Play$tation Princess přes Therion po devadesátku Willieho Nelsona (27.12.2023 16:30)
  - Recenze: Tomáš Liška & Invisible World spojili síly se symfonickým orchestrem a výsledkem je "Synergy" (20.12.2023 12:30)

  ALBUM TÝDNE 10/2024

  Liam Gallagher, John Squire
  Liam Gallagher John Squire

  Spojení zpěváka Oasis a kytaristy The Stone Roses dává po poslechu prvního společného alba "Liam Gallagher John Squire" dokonalý smysl. Kolekce skladeb pod hlavičkou těchto dvou muzikantů je zážitkem pro milovníky britských kytarovek od šedesátých let minulého století až po zlatou éru britpopu.

  8/10

  NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

  FILMSERVER.CZ PÍŠE

  FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

  SPARK PÍŠE

  CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

  St 06.03.
  Zara Larsson (SWE) (Forum Karlín, Praha)
  Čt 07.03.
  DJ Shadow (US) (Roxy, Praha)
  Ne 10.03.
  Madison Beer (US) (SaSaZu, Praha)
  Po 11.03.
  Idles (UK) (SaSaZu, Praha)
  St 13.03.
  Avatar (SWE) (SaSaZu, Praha)
  Pá 15.03.
  Sophie Ellis-Bextor (UK) (Palác Akropolis, Praha)
  Út 19.03.
  Katapult (CZ) (Forum Karlín, Praha)
  Pá 22.03.
  Ewa Farna (CZ) (O2 arena, Praha)
  Ne 24.03.
  Jason Derulo (US) (O2 arena, Praha)
  Ne 24.03.
  Mother Mother (CAN) (Forum Karlín, Praha)

  » zobrazit všechny akce «

  OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

  The Prodigy Vladimír Mišík Justin Bieber Prince Karel Gott Vérité Dua Lipa Taylor Swift Lucie Vondráčková Depeche Mode Madonna Viktor Sheen Blackosh Ed Sheeran Queen BTS LP Lady Gaga Billie Eilish AC/DC
  filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
  musicserver.cz - hudba od začátku do konce
  ©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
  Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
  Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
  Tento server byl v roce 2023 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
  smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
  Zavřít reklamu