shop.musicserver.cz
Colours Of Ostrava nabídne koncerty OneRepublic, Ellie Goulding, Macklemora, Nialla Horana nebo Burna Boye tlumočené do znakové řeči

Colours Of Ostrava nabídne koncerty OneRepublic, Ellie Goulding, Macklemora, Nialla Horana nebo Burna Boye tlumočené do znakové řeči

Vydáno: 14.07.2023 11:33 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: Zdenko Hanout
Festival Colours Of Ostrava, který začíná 19. července v ostravských Dolních Vítkovicích, nabídne v rámci svého tradičního projektu Colours bez bariér tlumočení hlavních hvězd do znakové řeči. Jedna z nejvýznamnějších světových tlumočnic Amber Galloway Gallego (na snímku), která se specializuje právě na převod hudebních textů do znakového jazyka, bude tlumočit na hlavním festivalovém pódiu části koncertů těchto kapel a hudebníků: OneRepublic, Ellie Goulding, Jacob Collier, Niall Horan, Macklemore, Interpol a Burna Boy. Česká skupina Hands Dance bude tlumočit koncerty kapel Zrní, Vypsaná fiXa, Monkey Business, zpěvačky Ewy Farné a zpěváka Bena Cristovao. Pro neslyšící bude tlumočena také řada debat a přednášek v rámci mezinárodního fóra Meltingpot.

Projekt Colours bez bariér letos pojedenácté zajišťuje nadstandardní servis pro návštěvníky se zdravotním znevýhodněním tak, aby si mohli naplno užívat nejen hudbu, ale také další program. Novinkou letošního roku je posílení služeb ve festivalovém kempu u areálu, kde bude připraveno padesát stanů pro návštěvníky s průkazy ZTP a ZTP/P a dalších třicet míst bude vyčleněno pro postavení vlastních stanů. Festival loni poprvé nabídnul služby pro lidi s autismem a letos je dále rozšiřuje o hlídání dětí s autismem. Samozřejmostí jsou i další oblíbené benefity, například praktická příručka v Braillově písmu pro návštěvníky se zrakovým postižením, hmatový plán areálu s vyznačením všech festivalových scén či tlumočení vybraných koncertů a přednášek diskusního fóra Meltingpot do znakového jazyka. Díky nadstandardnímu servisu, který činí festival Colours of Ostrava i po této stránce unikátním, jej loni navštívilo 853 návštěvníků s průkazem ZTP či ZTP/P. Partnerem projektu Colours bez bariér je společnost CTP.

Za jedenáct let fungování projektu Colours bez bariér vznikla ucelená koncepce péče o návštěvníky se specifickými potřebami a nabídku poskytovaných služeb pořadatelé každoročně rozšiřují a zefektivňují. "Reagujeme na potřeby lidí se zdravotním znevýhodněním, aby se na Colours cítili co nejlépe. Zaměřujeme se nejen na nevidomé a slabozraké, ale také na neslyšící, lidi s autismem a vozíčkáře. Z počtu návštěvníků se specifickými potřebami, kteří k nám každoročně zavítají, máme radost a bereme to jako důkaz, že se nám daří servis zajišťovat na vysoké úrovni," řekl za organizátory Jindřich Vaněk.

Nevidomí a slabozrací mohou využít praktickou příručku v Braillově písmu, hmatový plán areálu s vyznačením všech scén či speciální lehký přenosný 3D model auly Gong.

Lidé s autismem mají možnost bezplatně si předem objednat asistenta, který je speciálně proškolený jako doprovod osob s autismem. Tito návštěvníci mohou také absolvovat Snoezelen terapii v ČEZ Family parku, při níž klient odpočívá a zároveň na něj působí podněty pozitivně ovlivňující jeho senzoriku. V areálu bude i relaxační zóna, označená ve speciální mapě pro zdravotně znevýhodněné návštěvníky. Letošní novinkou je možnost objednat si předem hlídání dětí od tří let s autismem. Tato služba bude zpoplatněna.

Další výhody pro návštěvníky s průkazem ZTP nebo ZTP/P:

• Zvýhodněná vstupenka pro držitele průkazu ZTP a ZTP/P
Již několik let patří k standardnímu servisu zvýhodněná cena vstupenky pro držitele průkazu ZTP a ZTP/P, doprovod návštěvníka s průkazem ZTP/P má vstup zcela zdarma.

• Bezbariérové ubytování
V kempu vedle festivalového areálu organizátoři letos poprvé vyčlení prostor speciálně určený pro návštěvníky s průkazem ZTP a ZTP/P. K dispozici bude padesát již postavených stanů, každý z nich pro dvě osoby, a dále třicet míst pro postavení vlastního stanu. To vše zdarma. Stejně jako v minulých letech mohou návštěvníci se zdravotním znevýhodněním využít rezervace místa v bezbariérovém stanovém městečku vedle festivalového areálu, a to včetně parkovacího místa přímo u hlavního vchodu do areálu festivalu. Organizátoři také pomáhají se zprostředkováním bezbariérového ubytování v ostravských hotelích.

• Bezbariérové tribuny a doprava
Pro ZTP a ZTP/P návštěvníky budou k dispozici bezbariérové tribuny, bezbariérová přeprava v rámci města Ostravy a jeho příměstských částí prostřednictvím dvou bezbariérových BB TAXI, uzamykatelná bezbariérová WC či možnost objednat si předem - zcela zdarma - speciálně proškoleného asistenta. "Naše asistenty tvoří dobrovolníci, kteří usnadňují zdravotně znevýhodněným návštěvníkům pohyb po areálu, dělají jim doprovod a jsou jejich společníky a průvodci programem. Asistenti se po festivalovém areálu pohybují v tričkách s viditelným označením Asistent Colours bez bariér," upřesnil Jindřich Vaněk. Všechny důležité služby jsou pro větší komfort ZTP a ZTP/P návštěvníků soustředěny na jedno místo k hlavnímu vstupu do areálu. K dispozici zde bude Info Point a pokladna Colours bez bariér, stanoviště bezbariérového taxi a parkoviště vyhrazené pouze pro ZTP a ZTP/P návštěvníky.

• Facebooková skupina Colours bez bariér a další kontakty
Praktické informace i aktuality návštěvníci naleznou ve facebookové skupině Colours bez bariér. Bližší informace o projektu a službách pro návštěvníky se ZTP a ZTP/P zájemci získají zde nebo na e-mailu bezbarier@colours.cz či na kontaktním telefonu +420 731 932 768. Telefonní kontakt pro rezervaci bezbariérové přepravy BB TAXI je +420 732 253 505 a bude aktivní od 14. července 2023.

Vstupenky pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P budou k dostání na pokladně v době konání festivalu. Pro rychlé odbavení u vstupu si návštěvníci mohou předem rezervovat jak vstupenky, tak i další výše popsané služby.

Partnerem projektu Colours bez bariér je společnost CTP.

Více informací o festivalu Colours of Ostrava, který letos proběhne 19. - 22. července, zájemci naleznou na oficiálním webu festivalu.


NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Ondřej Klímek (Behind the Door, Vltava) - U Behind the Door je klíčovým prvkem kamarádství
Rozhovory: Ondřej Klímek (Behind the Door, Vltava) - U Behind the Door je klíčovým prvkem kamarádství Saxofonista a flétnista má výrazný podíl na tom, jak zní v posledním desetiletí kultovní Vltava, ale vídat ho na pódiu můžeme coby sidemana mnoha větších či menších muzikantů. Už dvacet let má ale také žánrově fluidní... čtěte zde
Vydáno: 25.02.2024 09:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Zara Larsson - Venus 6/10
Minirecenze: "Venus" Zary Larsson je jen dalším kouskem do její průměrné sbírky Někdy se zdá, že zásobárna severských popových interpretek nemůže nikdy vyschnout. Jenže taky není všechno zlato, co se třpytí. Taková Zara Larsson má sice na svém triku několik docela velkých hitů, na ploše celých desek se jí... čtěte zde
Vydáno: 24.02.2024 09:00 v sekci Recenze | Minirecenze
Depeche Mode, O2 arena, Praha, 22.2.2024
Naživo: Depeche Mode v Praze skvěle zahráli, svou show ale neoslnili Depeche Mode na prvním ze dvou letošních českých halových koncertů precizně odehráli průřez svou bohatou diskografií, zklamali ale odfláknutou vizuální show. Snad i proto byla atmosféra v hale o trošku chladnější, než by se dalo... čtěte zde
Vydáno: 23.02.2024 14:13 v sekci Naživo
Pět nejlepších balad od Jennifer Lopez zpívaných ve španělštině
Top 10: Pět nejlepších balad od Jennifer Lopez zpívaných ve španělštině Jennifer Lopez vždy seděla na dvou židlích - zpívala i hrála. Ani v oblasti hudby, kde je známá dynamickými vystoupeními a spojováním žánrů, nezůstala pouze u angličtiny. Nyní se zaměříme na zpěvaččiny nejlepší skladby ve... čtěte zde
Vydáno: 23.02.2024 08:00 v sekci Publicistika | Top 10
Tokhi - My Mother Told Me
Video: Premiéra: Tokhi po bubenické řeži přichází s vlastní úpravou hitu ze seriálu "Vikingové" V závěru loňského roku vydal Tokhi, bubenický mág a guru projektu Groove Army, předělávku "Valhala čeká nás". Místo tradičních paliček se chopil mikrofonu a kultovní hit přetextoval a přearanžoval. Nyní na tento počin navazuje... čtěte zde
Vydáno: 22.02.2024 18:18 v sekci Audio / Video | Video
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Jacob Collier si na svou novou desku pozval plejádu hostů včetně Shawna Mendese či Chrise Martina (15.02.2024 12:56)
- Colours 2024 nabízí pestrý program z celého světa včetně rockové legendy Lennyho Kravitze. Od února vstupenky zdražují (26.01.2024 10:42)
- Publicistika: Dvacet nejlepších domácích desek roku 2023 podle musicserveru (15-11) (25.01.2024 21:00)
- Lenny Kravitz zahraje na Colours of Ostrava (01.12.2023 11:01)
- Video: Podívejte se na celý koncert Jacoba Colliera (30.11.2023 16:06)
- Jacob Collier přijede v listopadu 2024 do O2 universa (24.11.2023 11:02)
- Video: Frontman Zrní Honza Unger nás v klipu "Satelity" vezme k sobě domů, za štěstím (23.11.2023 07:59)
- Colours of Ostrava přivezou Queens of the Stone Age (15.11.2023 11:02)
- Sam Smith a další. Colours of Ostrava odtajnily část programu příštího ročníku (31.10.2023 07:11)
- Video: Jacob Collier a Brandi Carlile nás v "Little Blue" vyzývají, ať se nebojíme světla ani temnoty (15.10.2023 11:29)

ALBUM TÝDNE 08/2024

Brittany Howard
What Now

Brittany Howard má za sebou kariéru kytaristky a frontwoman blues-rockové skupiny Alabama Shakes. Na svém sólovém debutu "Jaime" z roku 2019 pracovala se širším hudebním plátnem zahrnujícím prvky soulu, elektroniky, jazzu a popu. A po této hluboce osobní desce se vrací s její následovnicí "What Now".

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Čt 29.02.
Shawn James (US) (Forum Karlín, Praha)
St 06.03.
Zara Larsson (SWE) (Forum Karlín, Praha)
Čt 07.03.
DJ Shadow (US) (Roxy, Praha)
Ne 10.03.
Madison Beer (US) (SaSaZu, Praha)
Po 11.03.
Idles (UK) (SaSaZu, Praha)
St 13.03.
Avatar (SWE) (SaSaZu, Praha)
Pá 15.03.
Sophie Ellis-Bextor (UK) (Palác Akropolis, Praha)
Út 19.03.
Katapult (CZ) (Forum Karlín, Praha)
Pá 22.03.
Ewa Farna (CZ) (O2 arena, Praha)
Ne 24.03.
Jason Derulo (US) (O2 arena, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince The Prodigy Justin Bieber Dua Lipa Kanye West Viktor Sheen Karel Gott Depeche Mode Lucie Vondráčková Taylor Swift Madonna BTS Beyoncé Ty Dolla $ign Ed Sheeran Billie Eilish Michal Prokop Queen Lady Gaga
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2023 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
Zavřít reklamu