shop.musicserver.cz
Štěrkovna Open Music nabídne nejlepší program v historii, kromě Lucie přijede i Pokáč s kapelou, Calin či Anna K

Štěrkovna Open Music nabídne nejlepší program v historii, kromě Lucie přijede i Pokáč s kapelou, Calin či Anna K

Vydáno: 10.03.2023 12:26 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: Štěrkovna Open Music
Hudební festival Štěrkovna Open Music, který se po dvou letech revitalizace Hlučínského jezera vrací do svého domovského areálu, letos podle pořadatelů nabídne nejlepší program v devatenáctileté historii této hudební přehlídky. Kromě už dříve zveřejněných kapel jako Lucie, Chinaski, Mig 21 či Tata Bojs vystoupí i Pokáč s kapelou, Anna K. či velká hvězda mezi mladými posluchači a jeden z nejposlouchanějších českých interpretů na Spotify Calin.

"Program letošního ročníku nabídne to nejlepší z české a slovenské scény. A to pro širokou škálu našich návštěvníků. Ať už co se týče hudebních žánrů a jejich priorit, potažmo věku. Věříme, že každý si u nás najde toho svého interpreta," řekl za pořadatele David Moravec. Letos se návštěvníci mohou těšit například i na Marpa a jeho TroubleGang, Pražský výběr, komika a herce Tomáše Matonohu s jeho hudebním programem, Dominiku Haškovou s kapelou We Are Domi či zpěváka Sofiana Medjmedje.

A to podle pořadatelů ještě zdaleka není všechno. "Jsme teprve v polovině maratonu zveřejňování interpretů letošního ročníku. Před sebou ještě máme řadu skvělých jmen. A ano, splníme všechno, co jsme na závěr loňského ročníku slíbili," doplnil další z pořadatelů Matěj Ostárek. Podle něj festival letos nabídne pro něj netradiční divadelní projekt i bohatý program rodinné scény a scény Lama Energy After.

Hlavní hvězdou bude legendární Lucie. Patří k neslavnějším kapelám v historii české a slovenské hudební scény. "Usilujeme o její vystoupení asi deset let. Ale čekání nelitujeme. Festival musel pro skupinu takové velikosti dorůst. Navíc nás hodně potěšilo, že jednání začala na impuls manažera skupiny. Sami si nás vybrali. S tím, že festival dlouho sledují, líbí se jim a chtějí přijet. To se poslouchalo hezky," uvedl Moravec.

Festival letos opět nabídne několik mimořádných projektů. Jedním z nich bude premiérové vystoupení písničkáře Pokáče s kapelou. Dosud Pokáč vystupoval na pódiích sám, pro letošní festivalovou sezonu si poskládal pětičlennou kapelu, s níž objede jen omezený počet koncertů. Jeden z prvních bude právě na Štěrkovně Open Music. Pak se zase vrátí k tomu, že před posluchače předstupuje osamocený. Další mimořádné projekty pořadatelé ještě nezveřejnili.

Zatím největším počinem z řady mimořádných projektů z produkce festivalu byl projekt Symphonic Dance Music, kdy se na pódiu potkala Janáčkova filharmonie, DJ Lowa a společně zahráli největší hity taneční hudby. Jednalo se o působivou show spojenou s projekcí a lasery. Jeho opětovně uvedení se plánuje v budoucích letech.

Festival Štěrkovna Open Music patří mezi nejnavštěvovanější akce tohoto druhu v Moravskoslezském kraji. Je třetím největším a největším mimoostravským festivalem. Akce se koná za podpory Moravskoslezského kraje, generálního partnera, společnosti Betonárna Hlučín, a hlavních partnerů Lama Energy, Kofola a Restaurace Stará Celnice.


NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
K.Flay, MeetFactory, Praha, 25.9.2023
Naživo: Na Grammy nominovaná K.Flay nastavila klubu MeetFactory tvář moderní hudby Americká zpěvačka K.Flay má přes svůj mladý věk na svém kontě už pět desek a dvě nominace na cenu Grammy. Poslední nahrávku "Mono" vydala teprve před pár dny a rozhodla se ji představit naživo na velkém evropském turné. To... čtěte zde
Vydáno: 26.09.2023 17:54 v sekci Naživo
0
Combichrist, Futurum, Praha, 24.9.2023
Naživo: Metalové techno Combichrist zastínilo německé veterány Megaherz Americká formace Combichrist sice žádné nové album na světě nemá, ale rozhodla se po letech vyjet opět mimo svůj rodný kontinent a představit své industriální hity evropským fanouškům. Společně s nimi na turné vyjeli také... čtěte zde
Vydáno: 26.09.2023 14:43 v sekci Naživo
0
Kylie Minogue - Tension 7/10
Recenze: Kylie Minogue na desce "Tension" upustila od tematičnosti, sama však moc neví, co vlastně chce říct Hudební tvorba Kylie Minogue je v mnoha ohledech natolik sympatická, že je občas těžké se na tuto australskou křehuli zlobit. Předchozí alba "Golden" a "Disco" vždy definovalo nějaké ústřední téma. Nová studiovka "Tension" se ale o... čtěte zde
Vydáno: 26.09.2023 08:00 v sekci Recenze
0
Tereza Černochová - Jsem zas kousek blíž poznání toho, co jsem vlastně zač
Rozhovory: Tereza Černochová - Jsem zas kousek blíž poznání toho, co jsem vlastně zač Tereza Černochová natočila v produkci Romana Holého svoje třetí sólové album "Slečna náročná". Vyšlo 1. září. Je autorské a vyzrálejší, sebevědomější a ženské. Jak sama autorka a zpěvačka říká, odkrývá její duši a... čtěte zde
Vydáno: 25.09.2023 17:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
0
Jakub König - Hvězdy 10/10
Recenze: Albem roku 2023 se stávají "Hvězdy" Jakuba Königa Jakub König nahrál svou první sólovou desku a bude to zaslouženě událost letošního hudebního podzimu. Po Obří broskvi, Kittchenovi a Zvířeti jménem Podzim je tady sám za sebe. Pro tu příležitost se spojil s lidmi kolem Petra... čtěte zde
Vydáno: 25.09.2023 00:00 v sekci Recenze
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Olivia Rodrigo debutuje v českém albovém žebříčku těsně pod vrcholem (21.09.2023 18:00)
- Switch Disco a Ella Henderson kralují rádiím, nejhranější domácí skladbu natočili O5 a Radeček (14.09.2023 16:45)
- Léto patřilo na Spotify domácím hudebníkům - Calinovi, Sheenovi, Steinovi, ale i Škwor (11.09.2023 11:51)
- Novým králem albového žebříčku je Stein27, rádiím vládnou Switch Disco a Ella Henderson (07.09.2023 19:00)
- Michael Schulte vládne českým rádiím, na paty mu šlapou Dua Lipa a Loreen (31.08.2023 11:00)
- Endless Summer ovládli tuzemská rádia, Calin a Viktor Sheen opět kralují albům (24.08.2023 17:30)
- Post Malone stanul na čele rádiového žebříčku, The Weeknd po koncertě v Praze uspěl v albech (17.08.2023 16:22)
- Travis Scott a soundtrack k "Barbie" osvěžili albovou hitparádu, v rádiích usedl na trůn Michael Schulte (10.08.2023 18:00)
- Nik Tendo a NobodyListen sesadili z čela albového žebříčku Calina a Viktora Sheena (04.08.2023 08:30)
- Video: Pokáč vzdává hold matkám. Doporučuje jim: "Nejlepší lék je víno" (03.08.2023 08:45)

ALBUM TÝDNE 39/2023

Jakub König
Hvězdy

Jakub König nahrál svou první sólovou desku a bude to zaslouženě událost letošního hudebního podzimu. Po Obří broskvi, Kittchenovi a Zvířeti jménem Podzim je tady sám za sebe. Pro tu příležitost se spojil s lidmi kolem Petra Ostrouchova a to nemohlo dopadnout špatně. Výsledek se jmenuje "Hvězdy" a je prostě dokonalý.

10/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Čt 05.10.
Frankie & The Deadbeats (CZ) / Acid Row (CZ) (Futurum Music Bar, Praha)
So 07.10.
French 79 (FR) (Meet Factory, Praha)
Čt 12.10.
5 Secods of Summer (US) (Sportovní hala FORTUNA, Praha)
Ne 15.10.
Bad Nerves (UK) (Underdogs, Praha)
St 18.10.
Fall Out Boy (UK) (Sportovní hala FORTUNA, Praha)
St 18.10.
PJ Harvey (UK) (Velký sál Lucerna, Praha)
Čt 19.10.
PJ Harvey (UK) (Velký sál Lucerna, Praha)
Pá 20.10.
City and Colour (US) / Ruby Waters (CAN) (MeetFactory, Praha)
So 28.10.
50 Cent (US) (O2 arena, Praha)
Ne 29.10.
dEUS (BE) (Rock Café, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Justin Bieber Prince The Prodigy Lady Gaga Madonna Beyoncé Milly Honsová Kryštof Coldplay Adele Ewa Farna AC/DC Sia The Cure Rihanna Taylor Swift Blink-182 Metallica Miley Cyrus
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2022 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
Zavřít reklamu