shop.musicserver.cz
Extreme - Rise

Extreme mají opět nabroušeno: "Rise" je jejich prvním singlem po patnácti letech

Vydáno: 07.03.2023 13:44 v sekci Video - Tomáš Rozkovec | foto: Jesse Lirola
Vzpomínáte si ještě na Extreme? Čtveřice vlasáčů ovládla v devadesátkách éter svou písní "More Then Word" a v MTV se prala o pozici srdcerváčů s Mr. Big a jejich podobně laděnou baladou "To Be With You"? Kapela nyní hlásí návrat a po patnácti letech vydá v červnu nové album s názvem "Six". První vlaštovkou nového materiálu je skladba "Rise".

Mnozí si při vyslovení jména Extreme vzpomenou právě na onen signifikantní hit, síla této skupiny však byla zcela jinde. Především v silném, nesmlouvavém, ale melodickém riffování kytarového virtuosa Nuna Bettencourta a v klenutých melodiích zpěváka Garyho Cherona. Brian May, kytarista Queen, je na koncertě věnovaném poctě Freddiemu Mercurymu oprávněně nazval jejich pokračovateli. Oni se jemu i plnému stadionu ve Wembley odvděčili možná nejlepší hudební prezentací toho večera.

Čas plynul a za Extreme se po vydání skvělého, progresivně laděného počinu "III Sides to Every Story" začala pomalu zatahovat opona končících devadesátek. Na dlouhou dobu posledním výstřelem byla nahrávka "Waiting for the Punchline" s hostujícím Mikem Manginim (Dream Theater) za bicími.

Zpěvák souboru Gary dostal laso od Van Halen, se kterými vyprodukoval ne příliš zdařilou desku "Van Halen III". Po tomto angažmá se opět vrací do domácí formace a společně vydávají "Saudades de Rock" (2008). Jenže pak na dlouhá léta nebylo o aktivitách Extreme slyšet. Výjimkou jsou Nunovy sólové projekty a spolupráce s významnými hudebními veličinami (mimo jiné Rihanna).

Až v roce 2015 začne být kolem těchto bostonských muzikantů konečně rušno. Začínají především aktivně koncertovat. Výsledkem je aktivita, která směřuje k vydání šesté řadovky téměř po patnácti letech. Impulsem k ní mělo být nedávné úmrtí Eddieho Van Halena. Bettencourt k tomu dodává: "Když odešel Eddie, opravdu mě to zasáhlo. Nebudu tím, kdo usedne na jeho kytarový trůn, ale cítil jsem určitou zodpovědnost, abych udržel kytarovou hru při životě. Takže na albu uslyšíte hodně ohně."

Přesvědčit se o tom můžete už poslechem pilotního singlu "Rise". Ten představuje kapelu v typickém soundu a vizuálu. Jednoduchý klip přináší záznam koncertního provedení písně. Za hudebníky svítí jen jakýsi světelný komplikovaný kříž. Duo Cherone a Bettencourt podpořené basákem Patem Gadgerem a novým bubeníkem Kevinem Figueiredem válí agresivní devadesátkový hard rock o tom, jaké jsou vzlety a pády těch, kteří se nechají opájet jen vlastní slávou. Na začátek velmi dobrý start.

8/10

NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Depeche Mode - Memento Mori 9/10
Recenze: Depeche Mode na desce "Memento Mori" tančí se smrtí Memento Mori. Carpe Diem. Danse Macabre. Toto není lekce latiny a francouzštiny pro začátečníky, toto je recenze posledního (ve smyslu aktuálního, ale také možná opravdu finálního) alba Depeche Mode. Dave Gahan a Martin Gore na něm... čtěte zde
Vydáno: 27.03.2023 00:00 v sekci Recenze
0
Cannibal Corpse, Dark Funeral, Holešovická tržnice - Hala 13, Praha, 25.3.2023
Naživo: Krvavá flákota na černém ledu. Metalové kulty Cannibal Corpse a Dark Funeral rozpálily Halu 13 Cannibal Corpse a Dark Funeral. Ve své podstatě dnes už klasici dvou pólů metalového extrému, death metalu i black metalu. Není divu, že se po lístcích do původně ohlášeného Paláce Akropolis jen zaprášilo. A tak se přesouvalo do... čtěte zde
Vydáno: 26.03.2023 21:55 v sekci Naživo
0
Pet Shop Boys - Living In The Past 8/10
Audio: Pet Shop Boys v dojemném songu "Living In The Past" reflektují současnost srovnáním se stalinistickým Ruskem Dvojice Pet Shop Boys má na letošek v plánu pokračování turné "Dreamworld", které se loni zastavilo i v Praze. Děje se toho kolem ní ale daleko víc. Kromě chystaného vydání ročenky "Annually" pánové potvrdili, že začínají... čtěte zde
Vydáno: 26.03.2023 13:27 v sekci Audio / Video | Audio
0
Ed Sheeran - Eyes Closed 6/10
Video: Ed Sheeran v klipu "Eyes Closed" truchlí nad smrtí blízkých přátel Ed Sheeran v pátek přišel s první písní z připravovaného alba "−" ("Subtract"). Nese název "Eyes Closed" a zpěvák ji představil zároveň s videoklipem. Přes líbivý a chytlavý beat autor v songu bojuje s vnitřními démony a... čtěte zde
Vydáno: 25.03.2023 13:24 v sekci Audio / Video | Video
0
Lukáš Oravec Orchestra - The Sun 8/10
Recenze: Lukáš Oravec Orchestra řádí na "The Sun" v rytmu prosluněné bigbandové latiny Slunce, modrá obloha, mojito pod slunečníkem, letní pohodička. Pěkné snění v čase, kdy je zima nejošklivější. A skvělou kulisou pro tyto představy je muzika. Big band Lukáš Oravec Orchestra si tak nemohl najít lepší termín... čtěte zde
Vydáno: 25.03.2023 08:30 v sekci Recenze
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Počet streamů skladeb Van Halen vzrostl po Eddieho smrti o 1 300 % (12.10.2020 10:19)
- Zemřel kytarista Eddie Van Halen. V pětašedesáti podlehl rakovině (06.10.2020 22:59)
- Van Halen vydají první živák s Davidem Lee Rothem a dvě remasterovaná alba (20.02.2015 09:18)
- David Lee Roth přiznal, že si před turné pojistil své přirození (05.04.2013 12:58)
- Van Halen by podle Davida Lee Rotha měli hrát v Evropě, manažer Azoff to ale vyvrátil (13.03.2013 13:33)
- Whitney Houston výrazně ovlivnila americké hitparády (16.02.2012 23:36)
- Recenze: Téměř zbytečný comeback (06.02.2012 07:00)
- Nové desky pro 6. týden (05.02.2012 05:00)
- Video: Podívejte se na "Tattoo" Van Halen (10.01.2012 20:28)
- Van Halen se oficiálně pustili do příprav nové desky (26.01.2011 14:01)

ALBUM TÝDNE 13/2023

Depeche Mode
Memento Mori

Memento Mori. Carpe Diem. Danse Macabre. Toto není lekce latiny a francouzštiny pro začátečníky, toto je recenze posledního (ve smyslu aktuálního, ale také možná opravdu finálního) alba Depeche Mode. Dave Gahan a Martin Gore na něm hrají šachy se samotným Smrťákem.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

St 29.03.
Carlos Cipa (DE) / Irena & Vojtěch Havlovi (CZ) / Petr Mazoch (CZ) (Klementinum, Praha)
Pá 31.03.
Pantha Du Prince (DE) / Badfocus (CZ) (Palác Akropolis, Praha)
So 01.04.
Max Cooper 3H DJ Set (UK) + Alex Banks (UK) + Llyr (UK) (Meet Factory, Praha)
Út 04.04.
Aldous Harding (NZ) (Palác Akropolis, Praha)
Pá 07.04.
We Are Scientists (US) (Futurum Music Bar, Praha)
Pá 07.04.
Kamelot (US) / Myrath (EGY) / Eleine (SWE) / League of Distortion (DE) (Meet Factory, Praha)
Ne 09.04.
Lil Tjay (US) (Malá Sportovní hala, Praha)
Pá 14.04.
Mathias Grassow (DE) / Arovane (DE) (Camp, Praha)
So 15.04.
Ramirez (US) (Underdogs, Praha)
Ne 16.04.
Only The Poets (UK) (Roxy, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Justin Bieber The Prodigy Vladimír Mišík Prince Madonna Beyoncé Lady Gaga Adele Coldplay Kryštof Rihanna Lucie Vondráčková Ewa Farna AC/DC Viktor Sheen Sia Miley Cyrus BTS The Weeknd Mirai
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2022 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
Zavřít reklamu