shop.musicserver.cz
17. listopad v Praze vyvrcholí Koncertem pro budoucnost. Na Václavském náměstí vystoupí Pussy Riot, Chinaski a zazní i Poselství Jeho Svatosti dalajlámy

17. listopad v Praze vyvrcholí Koncertem pro budoucnost. Na Václavském náměstí vystoupí Pussy Riot, Chinaski a zazní i Poselství Jeho Svatosti dalajlámy

Vydáno: 16.11.2022 12:57 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: Koncert pro budoucnost
Koncert pro budoucnost je již tradiční součástí oslav 17. listopadu v Praze, které zastřešuje platforma Festival svobody. I letos se na velkém pódiu v horní části Václavského náměstí od 16:30 do 21:40 hodin vystřídají desítky inspirativních osobností veřejného života a předních muzikantů i kapel a společně s diváky oslaví odkaz sametové revoluce, demokratické hodnoty a zamyslí se nad cenou míru.

Mezi potvrzenými vystupujícími jsou kapely Chinaski, Lenka Dusilová Band, zpěváci Michal Horák, Ben Cristovao a další. Hlavním zahraničním hostem jsou ruské aktivistky Pussy Riot. Své proslovy přednesou Václav Moravec, hongkongský aktivista Samuel Chu či farářka Martina Viktorie Kopecká. Přečten bude také dopis s poselstvím Jeho Svatosti dalajlámy. V rámci koncertu budou návštěvníci moci podpořit skrze transparentní účet či DMS sbírku Člověka v tísni Druhá šance - Milostivé léto 2, určenou k financování pomoci lidem v dluhové pasti. Programem provede moderátorská dvojice ve složení Jindřich Šídlo a Linda Bartošová.

"Středobodem letošního Koncertu pro budoucnost je téma míru. To, že ho aktivně žijeme, jsme brali jako samozřejmost, která dnes už neplatí. Zároveň až moc často slyšíme hlasy zpochybňující základní hodnoty, které jsme díky sametové revoluci získali. Za hodnoty svobody, demokracie a právního státu se nyní bojuje na Ukrajině. Proto se letos chceme společně s občany postavit za tyto hodnoty, stejně jako za Ukrajinu," říká za organizátory Jan Gregar.

Nabitý hudební program

Ze zahraničí do Prahy přijede ruská punkrocková protestní skupina Pussy Riot, která zahraje krátce po 20. hodině. Oslavit Den boje za svobodu a demokracii na Václavském náměstí budou lidé moci za doprovodu dalších známých zpěváků a kapel. Vystoupí písničkář Michal Horák, zpěváci Ondřej Ruml, v jehož podání zazní "Modlitba pro Martu", Ben Cristovao s Davidem Kollerem, Lenka Dusilová Band, kapela Chinaski, temperamentní uskupení Čhave Romane, zpěvačka Annet X a slovenský hudebník Pišta Kráľovič, známý jako FVLCRVM, či pražské rapové duo P/ST. Českou hymnu uslyší návštěvníci v podání sboru Veselé chvíle z DAMU.

Inspirativní řečníci

Své myšlenky budou s návštěvníky sdílet hongkongský aktivista Samuel Chu, farářka Martina Viktorie Kopecká, novináři Filip Titlbach a Václav Moravec, Karolína Křížová z organizace Konsent bořící mýty o sexu a sexuálním násilí, ekonom Tomáš Sedláček, chirurg a účastník misí Lékařů bez hranic Tomáš Šebek či předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová a další řečníci.

Zamyšlení nad cenou míru na LED obrazovkách i ve spotu

Jaká je cena míru? "Letos si tuto otázku pokládáme poprvé a na Václavském náměstí se společně budeme pokoušet najít odpověď," slibují organizátoři. Díky technologickému partnerovi koncertu, společnosti O2, budou moci návštěvníci poslat svou odpověď do speciálního rozhraní, které vytvoří na LED obrazovkách na podiu živý proud reakcí a textů formou tzv. word cloudu.

Cena míru je ústředním tématem, které se prolnulo i do spotu režírovaného Jaroslavem Kratochvílem, který bude na koncertě také promítán. Spot zachycuje moment nejistoty ve chvíli, kdy jsou lidé konfrontováni s otázkou na cenu míru. Nikdo z dotazovaných nedokáže pohotově odpovědět. Jak na tom budou lidé na Václavském náměstí, se dozvíme už 17. listopadu.

Dárcovská SMS sbírka Druhá šance na Milostivé léto 2

Koncert pro budoucnost podpoří SOS sbírku Druhá šance organizace Člověk v tísni, určenou k financování pomoci lidem v dluhové pasti. Pokud se rozhodnou návštěvníci koncertu přispět svou pomocí, budou moci zaslat dárcovskou zprávu ve tvaru DMS DRUHASANCE 30, 60 nebo 90 na číslo 87 777. Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč, kde 29, 59 nebo 89 Kč bude připsáno na dárcovský účet. Více informací, jak fungují dárcovské DMS naleznete na www.darcovskasms.cz.

Další možností, jak přispět, je poslat svůj dar na transparentní účet 17171789/0600 zřízený u Moneta Money Bank, na který je možné zasílat podporu až do 18. listopadu. Prostředky pak budou převedeny na účet sbírky na Milostivé léto 2.

Na Koncertě pro budoucnost promluví vedoucí programu Dluhové poradenství a nositel Ceny Františka Kriegla pro rok 2022 Daniel Hůle, který se už dlouhou řadu let neúnavně věnuje problematice zadlužování značné části občanů České republiky a zejména oblasti exekučního a vymahačského byznysu.

Výstavy a prezentace neziskových organizací

Součástí doprovodného programu Koncertu pro budoucnost jsou také výstavy Chyceni při činu, za níž stojí organizace BreakfastStory, a Fandíme úspěchu, jejímž cílem je sdílet pozoruhodné příběhy rozvojové spolupráce. Na Václavském náměstí budou mít svá stanoviště také některé neziskové organizace v rámci zóny Takoví jsme, jako např. Jsme fér, Post Bellum či Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové a další.

Financování koncertu

Pořadatelem Koncertu pro budoucnost je kulturní nezisková organizace Nerudný fest.cz. Na webu koncertprobudoucnost.cz jsou uvedeni všichni dárci, bez jejichž podpory by koncert nevznikl. Akci v roce 2022 podpořil Magistrát hlavního města Prahy, hlavními partnery koncertu jsou Pila Javořice, Sekyra Foundation a Nadace Tipsport.

"Bezprecedentní ruská agrese a zintenzivnění hybridní války zdůraznily význam podpory demokracie a nezávislé žurnalistiky, což patří dlouhodobě mezi priority Nadace Tipsport. Proto jsme se rozhodli přispět k tomu, abychom svobodu, kterou nám všem 17. listopad přinesl, mohli slavit i v příštích letech," uvedl předseda správní rady nadace Václav Sochor.

"Velmi si vážíme podpory našich partnerů, drtivá většina finančních prostředků potřebných pro realizaci Koncertu pro budoucnost je ze soukromých zdrojů," dodává Jan Gregar z Nerudného festu.

Živý přenos koncertu na sociálních sítích i v médiích

Hudební vystoupení i proslovy inspirativních řečníků bude možné sledovat i on-line, celý program bude živě streamován na sociálních sítích některými médii a partnerskými organizacemi.

NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Declan McKenna - What Happened to the Beach 8/10
Recenze: Declan McKenna na desce "What Happened to the Beach" laškuje s psychedelií a pořádnou dávkou empatie Od vítězství v soutěži Glastonbury Emerging Talent v pouhých 15 letech prošel anglický písničkář Declan McKenna dlouhou cestou. Zaujal už jeho debut "What Do You Think About the Car?", ze kterého pochází hit "Brazil". Po druhé... čtěte zde
Vydáno: 26.02.2024 08:00 v sekci Recenze
Ondřej Klímek (Behind the Door, Vltava) - U Behind the Door je klíčovým prvkem kamarádství
Rozhovory: Ondřej Klímek (Behind the Door, Vltava) - U Behind the Door je klíčovým prvkem kamarádství Saxofonista a flétnista Ondřej Klímek má výrazný podíl na tom, jak zní v posledním desetiletí kultovní Vltava, ale vídat ho na pódiu můžeme coby sidemana mnoha větších či menších muzikantů. Už dvacet let má také žánrově... čtěte zde
Vydáno: 25.02.2024 09:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Zara Larsson - Venus 6/10
Minirecenze: "Venus" Zary Larsson je jen dalším kouskem do její průměrné sbírky Někdy se zdá, že zásobárna severských popových interpretek nemůže nikdy vyschnout. Jenže taky není všechno zlato, co se třpytí. Taková Zara Larsson má sice na svém triku několik docela velkých hitů, na ploše celých desek se jí... čtěte zde
Vydáno: 24.02.2024 09:00 v sekci Recenze | Minirecenze
Depeche Mode, O2 arena, Praha, 22.2.2024
Naživo: Depeche Mode v Praze skvěle zahráli, svou show ale neoslnili Depeche Mode na prvním ze dvou letošních českých halových koncertů precizně odehráli průřez svou bohatou diskografií, zklamali ale odfláknutou vizuální show. Snad i proto byla atmosféra v hale o trošku chladnější, než by se dalo... čtěte zde
Vydáno: 23.02.2024 14:13 v sekci Naživo
Pět nejlepších balad od Jennifer Lopez zpívaných ve španělštině
Top 10: Pět nejlepších balad od Jennifer Lopez zpívaných ve španělštině Jennifer Lopez vždy seděla na dvou židlích - zpívala i hrála. Ani v oblasti hudby, kde je známá dynamickými vystoupeními a spojováním žánrů, nezůstala pouze u angličtiny. Nyní se zaměříme na zpěvaččiny nejlepší skladby ve... čtěte zde
Vydáno: 23.02.2024 08:00 v sekci Publicistika | Top 10
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Ben Cristovao opět ukázal, jak se dá udělat velký koncert bez emisí (24.01.2024 09:29)
- Video: "Láska je na nic," tvrdí Chinaski v novém klipu (03.01.2024 09:11)
- Ben Cristovao míří do Edenu, jeho životní koncert ho čeká 7. června 2025 (19.12.2023 12:05)
- Rozhovory: Michal Horák - Zvuk banja a dětského sboru v kombinaci s gangsta songem mi přijde neskutečně cool (17.12.2023 08:30)
- Lost Frequencies a Viktor Sheen potvrdili vedoucí postavení v českých žebříčcích (08.12.2023 08:00)
- Naživo: Mirai odehráli v O2 areně jen lehce nadprůměrný koncert (01.12.2023 13:00)
- Českému éteru nově kraluje Lost Frequencies, nejhranější domácí skladbu má Jelen (30.11.2023 08:00)
- Chinaski oslaví třicet let na scéně v O2 areně třicítkou největších hitů (27.11.2023 18:51)
- Viktor Sheen zůstává králem, o albové prvenství ho nepřipravil ani Ben Cristovao. V rádiích vítězí Pink (24.11.2023 17:00)
- Nové desky 45/2023 - od Chrise Browna přes Bena Cristovao po Chrise Stapletona (15.11.2023 20:45)

ALBUM TÝDNE 09/2024

Declan McKenna
What Happened to the Beach

Od vítězství v soutěži Glastonbury Emerging Talent v pouhých 15 letech prošel anglický písničkář Declan McKenna dlouhou cestou. Zaujal už jeho debut "What Do You Think About the Car?", ze kterého pochází hit "Brazil". Po druhé řadovce "Zeros" letos začátkem února vyšla další, "What Happened to the Beach".

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Čt 29.02.
Shawn James (US) (Forum Karlín, Praha)
Čt 29.02.
Budoár staré dámy (CZ) (Jazz Tibet Club, Olomouc)
St 06.03.
Zara Larsson (SWE) (Forum Karlín, Praha)
Čt 07.03.
DJ Shadow (US) (Roxy, Praha)
Ne 10.03.
Madison Beer (US) (SaSaZu, Praha)
Po 11.03.
Idles (UK) (SaSaZu, Praha)
St 13.03.
Avatar (SWE) (SaSaZu, Praha)
Pá 15.03.
Sophie Ellis-Bextor (UK) (Palác Akropolis, Praha)
Út 19.03.
Katapult (CZ) (Forum Karlín, Praha)
Pá 22.03.
Ewa Farna (CZ) (O2 arena, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Prince Justin Bieber Vladimír Mišík Karel Gott Kanye West Dua Lipa Depeche Mode Viktor Sheen Lucie Vondráčková Humanist Taylor Swift Ty Dolla $ign Madonna AC/DC Lady Gaga Billie Eilish Ed Sheeran Queen BTS
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2023 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
Zavřít reklamu