shop.musicserver.cz
17. listopad v Praze vyvrcholí Koncertem pro budoucnost. Na Václavském náměstí vystoupí Pussy Riot, Chinaski a zazní i Poselství Jeho Svatosti dalajlámy

17. listopad v Praze vyvrcholí Koncertem pro budoucnost. Na Václavském náměstí vystoupí Pussy Riot, Chinaski a zazní i Poselství Jeho Svatosti dalajlámy

Vydáno: 16.11.2022 12:57 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: Koncert pro budoucnost
Koncert pro budoucnost je již tradiční součástí oslav 17. listopadu v Praze, které zastřešuje platforma Festival svobody. I letos se na velkém pódiu v horní části Václavského náměstí od 16:30 do 21:40 hodin vystřídají desítky inspirativních osobností veřejného života a předních muzikantů i kapel a společně s diváky oslaví odkaz sametové revoluce, demokratické hodnoty a zamyslí se nad cenou míru.

Mezi potvrzenými vystupujícími jsou kapely Chinaski, Lenka Dusilová Band, zpěváci Michal Horák, Ben Cristovao a další. Hlavním zahraničním hostem jsou ruské aktivistky Pussy Riot. Své proslovy přednesou Václav Moravec, hongkongský aktivista Samuel Chu či farářka Martina Viktorie Kopecká. Přečten bude také dopis s poselstvím Jeho Svatosti dalajlámy. V rámci koncertu budou návštěvníci moci podpořit skrze transparentní účet či DMS sbírku Člověka v tísni Druhá šance - Milostivé léto 2, určenou k financování pomoci lidem v dluhové pasti. Programem provede moderátorská dvojice ve složení Jindřich Šídlo a Linda Bartošová.

"Středobodem letošního Koncertu pro budoucnost je téma míru. To, že ho aktivně žijeme, jsme brali jako samozřejmost, která dnes už neplatí. Zároveň až moc často slyšíme hlasy zpochybňující základní hodnoty, které jsme díky sametové revoluci získali. Za hodnoty svobody, demokracie a právního státu se nyní bojuje na Ukrajině. Proto se letos chceme společně s občany postavit za tyto hodnoty, stejně jako za Ukrajinu," říká za organizátory Jan Gregar.

Nabitý hudební program

Ze zahraničí do Prahy přijede ruská punkrocková protestní skupina Pussy Riot, která zahraje krátce po 20. hodině. Oslavit Den boje za svobodu a demokracii na Václavském náměstí budou lidé moci za doprovodu dalších známých zpěváků a kapel. Vystoupí písničkář Michal Horák, zpěváci Ondřej Ruml, v jehož podání zazní "Modlitba pro Martu", Ben Cristovao s Davidem Kollerem, Lenka Dusilová Band, kapela Chinaski, temperamentní uskupení Čhave Romane, zpěvačka Annet X a slovenský hudebník Pišta Kráľovič, známý jako FVLCRVM, či pražské rapové duo P/ST. Českou hymnu uslyší návštěvníci v podání sboru Veselé chvíle z DAMU.

Inspirativní řečníci

Své myšlenky budou s návštěvníky sdílet hongkongský aktivista Samuel Chu, farářka Martina Viktorie Kopecká, novináři Filip Titlbach a Václav Moravec, Karolína Křížová z organizace Konsent bořící mýty o sexu a sexuálním násilí, ekonom Tomáš Sedláček, chirurg a účastník misí Lékařů bez hranic Tomáš Šebek či předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová a další řečníci.

Zamyšlení nad cenou míru na LED obrazovkách i ve spotu

Jaká je cena míru? "Letos si tuto otázku pokládáme poprvé a na Václavském náměstí se společně budeme pokoušet najít odpověď," slibují organizátoři. Díky technologickému partnerovi koncertu, společnosti O2, budou moci návštěvníci poslat svou odpověď do speciálního rozhraní, které vytvoří na LED obrazovkách na podiu živý proud reakcí a textů formou tzv. word cloudu.

Cena míru je ústředním tématem, které se prolnulo i do spotu režírovaného Jaroslavem Kratochvílem, který bude na koncertě také promítán. Spot zachycuje moment nejistoty ve chvíli, kdy jsou lidé konfrontováni s otázkou na cenu míru. Nikdo z dotazovaných nedokáže pohotově odpovědět. Jak na tom budou lidé na Václavském náměstí, se dozvíme už 17. listopadu.

Dárcovská SMS sbírka Druhá šance na Milostivé léto 2

Koncert pro budoucnost podpoří SOS sbírku Druhá šance organizace Člověk v tísni, určenou k financování pomoci lidem v dluhové pasti. Pokud se rozhodnou návštěvníci koncertu přispět svou pomocí, budou moci zaslat dárcovskou zprávu ve tvaru DMS DRUHASANCE 30, 60 nebo 90 na číslo 87 777. Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč, kde 29, 59 nebo 89 Kč bude připsáno na dárcovský účet. Více informací, jak fungují dárcovské DMS naleznete na www.darcovskasms.cz.

Další možností, jak přispět, je poslat svůj dar na transparentní účet 17171789/0600 zřízený u Moneta Money Bank, na který je možné zasílat podporu až do 18. listopadu. Prostředky pak budou převedeny na účet sbírky na Milostivé léto 2.

Na Koncertě pro budoucnost promluví vedoucí programu Dluhové poradenství a nositel Ceny Františka Kriegla pro rok 2022 Daniel Hůle, který se už dlouhou řadu let neúnavně věnuje problematice zadlužování značné části občanů České republiky a zejména oblasti exekučního a vymahačského byznysu.

Výstavy a prezentace neziskových organizací

Součástí doprovodného programu Koncertu pro budoucnost jsou také výstavy Chyceni při činu, za níž stojí organizace BreakfastStory, a Fandíme úspěchu, jejímž cílem je sdílet pozoruhodné příběhy rozvojové spolupráce. Na Václavském náměstí budou mít svá stanoviště také některé neziskové organizace v rámci zóny Takoví jsme, jako např. Jsme fér, Post Bellum či Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové a další.

Financování koncertu

Pořadatelem Koncertu pro budoucnost je kulturní nezisková organizace Nerudný fest.cz. Na webu koncertprobudoucnost.cz jsou uvedeni všichni dárci, bez jejichž podpory by koncert nevznikl. Akci v roce 2022 podpořil Magistrát hlavního města Prahy, hlavními partnery koncertu jsou Pila Javořice, Sekyra Foundation a Nadace Tipsport.

"Bezprecedentní ruská agrese a zintenzivnění hybridní války zdůraznily význam podpory demokracie a nezávislé žurnalistiky, což patří dlouhodobě mezi priority Nadace Tipsport. Proto jsme se rozhodli přispět k tomu, abychom svobodu, kterou nám všem 17. listopad přinesl, mohli slavit i v příštích letech," uvedl předseda správní rady nadace Václav Sochor.

"Velmi si vážíme podpory našich partnerů, drtivá většina finančních prostředků potřebných pro realizaci Koncertu pro budoucnost je ze soukromých zdrojů," dodává Jan Gregar z Nerudného festu.

Živý přenos koncertu na sociálních sítích i v médiích

Hudební vystoupení i proslovy inspirativních řečníků bude možné sledovat i on-line, celý program bude živě streamován na sociálních sítích některými médii a partnerskými organizacemi.

NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
ADONXS, Maella, Nikita Kingston, Palác Akropolis, Praha, 7.12.2022
Naživo: Bravo! Už žádná SuperStar. Adam Pavlovčin byl jako ADONXS na svém pražském křtu nedostižně boží Když máte jednou to krásné privilegium, že můžete psát o muzice, je jedním z největších potěšení zažívat zrod něčeho nového. První krůčky Adama Pavlovčina do showbyznysu ale sledovalo celé Česko a Slovensko. Paradoxně v... čtěte zde
Vydáno: 08.12.2022 12:43 v sekci Naživo
0
Nové desky 48/2022 - od Ollyho Murse přes NOFX po Andreu Corr
Nové desky 48/2022 - od Ollyho Murse přes NOFX po Andreu Corr Poměrně pestrá muzikantská skvadra se sešla v prvním prosincovém týdnu. Vedle sebe narazíte na Ollyho Murse, člena BTS RM, indiepopové Half•Alive, vánoční Andreu Corr, punk-rockové NOFX, metalové Amorphis, španělského Pabla... čtěte zde
Vydáno: 08.12.2022 07:00 v sekci Novinky | Nové desky
0
Tomáš Klus - Mariím 7/10
Video: Tomáš Klus v klipu "Mariím" vzdává hold všem ženám a matkám Tomáš Klus vydal před pár dny videoklip k písni "Mariím", ve které opěvuje všechny matky, děkuje jim za to, že jsou, a obdivuje je za jejich schopnosti. Skladbu najdeme na loňském albu "Cítím" a tradičně se pod ní autorsky podepsal... čtěte zde
Vydáno: 07.12.2022 16:52 v sekci Audio / Video | Video
0
Pocta Radimu Hladíkovi: Nová syntéza, Lucerna Music Bar, Praha, 6.12.2022
Naživo: Skvělá muzika a slzy na krajíčku. Lucerna Music Bar složil hold Radimu Hladíkovi O tom, že byl Radim Hladík jedním z nejvíce zářících jmen českého kytarového umění, asi netřeba vést dlouhé spory. Je to už šest let, co zemřel, a po dvou odkladech se v úterý podařilo uspořádat koncert Pocta Radimu... čtěte zde
Vydáno: 07.12.2022 12:16 v sekci Naživo
0
Marek Ztracený - Rozhoduji se už jen srdcem
Rozhovory: Marek Ztracený - Rozhoduji se už jen srdcem Devadesát tisíc vstupenek na tři koncerty Marka Ztraceného v Edenu zmizelo z předprodejních serverů během několika dní, první vystoupení se dokonce vyprodalo za hodinu. O svých plánech, chystané pauze, novém singlu "Pomalu" i o tom,... čtěte zde
Vydáno: 06.12.2022 17:30 v sekci Publicistika | Rozhovory
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Popmuseum Stage zve na unikátní online koncerty, sérii zahájila Lenka Dusilová (01.12.2022 19:01)
- Yzomandias a Nik Tendo v albovém žebříčku společně pokořili Kabát (01.12.2022 15:54)
- Lewis Capaldi si s "Forget Me" podmanil český rádiový éter. Albům znovu kraluje Kabát (24.11.2022 20:00)
- Fotogalerie: Pussy Riot, Lenka Dusilová i David Koller oslavili 17. listopad Koncertem pro budoucnost (18.11.2022 11:54)
- Kabát se s "El Presidento" na pátý pokus dočkal vítězství v českém albovém žebříčku (17.11.2022 18:00)
- Chinaski dobyli s "Měl bych si boty zout" rádiový éter za nezvykle krátkou dobu (11.11.2022 18:30)
- První udržitelný koncert Bena Cristovao ušetřil až téměř 100 % emisí uhlíku u jídla, oblečení či elektřiny (10.11.2022 11:41)
- Půlnoční Taylor Swift opanovala také český žebříček, na Kabát zbylo i do třetice stříbro (03.11.2022 11:00)
- Nové desky 42/2022 - od Taylor Swift přes Arctic Monkeys po a-ha (26.10.2022 08:00)
- Naživo: Jak Chinaski pokřtili "Frihet" (19.10.2022 19:01)

ALBUM TÝDNE 49/2022

Andrea Šulcová
Opportunities

Andrea Šulcová na sebe upozornila coby flétnistka Concept Art Orchestra, originálního moderního big bandu. Nyní vstupuje na sólovou dráhu a u labelu Animal Music vydává svůj debut "Opportunities". A vydala se na něm možná, s ohledem na předchozí jazzové působení, poněkud nečekanou - písničkářskou - cestou. A bez flétny.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Pá 09.12.
Moderat (DE) (Forum Karlín, Praha)
St 14.12.
Earthgang (US) (Roxy, Praha)
So 28.01.
Arakain (CZ) (O2 Universum, Praha)
Čt 09.02.
The Black Angels (US) (Roxy, Praha)
Út 21.02.
George Ezra + special guest: Passenger (Sportovní hala FORTUNA, Praha)
Ne 12.03.
Easy Life (US) (Roxy, Praha)
Út 14.03.
Starset (US) (Lucerna Music Bar, Praha)
Út 04.04.
Aldous Harding (NZ) (Palác Akropolis, Praha)
Pá 07.04.
We Are Scientists (US) (Futurum Music Bar, Praha)
Ne 30.04.
Calum Scott (Roxy, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Vladimír Mišík Prince Justin Bieber Madonna Lucie Vondráčková Kryštof Adele Viktor Sheen Queen BTS Ewa Farna Slash Michal Prokop Ed Sheeran Lady Gaga The Weeknd Vojtaano Mirai Beyoncé
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2022 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2022 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu