shop.musicserver.cz
Nové desky 44/2022 - od Alicie Keys přes Drakea po The Pretty Reckless

Nové desky 44/2022 - od Alicie Keys přes Drakea po The Pretty Reckless

Vydáno: 09.11.2022 10:00 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Tomáš Rozkovec | foto: Petr Klapper / musicserver.cz

Po přívalu novinek velkých hvězd v minulých týdnech jsme tentokrát vybírali ze jmen o něco méně skloňovaných. Výjimku tvoří především vánoční Alicia Keys, rockoví The Pretty Reckless a Drake. Doplňují je First Aid Kit, Adam Plachetka, Dean Lewis, Phoenix, David Garrett, Robert Křesťan s Druhou trávou nebo Switchfoot.

V pátek 4. listopadu vyšly tyto nové tituly:

Alicia Keys - Santa Baby
žánr: vánoční hudba / r'n'b / soul

 Alicia Keys - Santa Baby
Zajímá-li vás, jak znějí Vánoce v rytmu soulu a r'n'b, máte možnost to zjistit díky albu "Santa Baby" od Alicie Keys. Americká zpěvačka pro něj připravila celkem jedenáct položek, z nichž pět jsou moderní sváteční písně jako "Please Come Home For Christmas" nebo "Happy Xmas (War Is Over)", a k nim přihodila "Ave Maria" Franze Schuberta, čtyři novinky včetně "Old Memories On Christmas", kterou složila s Natalie Hemby, a "Not Even The King", kterou před deseti lety napsala společně Emeli Sandé. Výsledek je k poslechu na YouTube.


Phoenix - Alpha Zulu
žánr: synth pop / pop rock

 Phoenix - Alpha Zulu
Francouzská pop-rocková formace Phoenix oslavila před dvěma roky dvacet let na hudební scéně a po předloňské knize pokračují oslavy konečně i hudebně - albem "Alpha Zulu". Čtveřice z Versailles jej začala natáčet v době lockdownu v liduprázdném pařížském Muzeu dekorativních umění, kde její členové "cítili, že by to bylo fantastické dobrodružství vytvořit něco z ničeho". Prostor zafungoval do té míry, že muzikanti nebyli schopní přestat tvořit. Nakonec zde vzniklo deset písní včetně jedné, v níž se k nim připojil Ezra Koenig z Vampire Weekend. Výsledek je ke slyšení na YouTube kapely.


Drake & 21 Savage - Her Loss
žánr: rap

 Drake & 21 Savage - Her Loss
Kanadský rapper a zpěvák Drake letos vydává již své druhé album, ovšem na rozdíl od červnového "Honestly, Nevermind" na "Her Loss" není sám. Připojil se k němu americko-anglický parťák 21 Savage. Nikoho nepřekvapí, že ani tento výčet není konečný - v šestnáctce tracků hostují například Travis Scott, Birdman, Young Nudy, Tay Keith, Vinylz, Lil Yachty, Oz, Boi-1da, Taz Taylor, Wheezy nebo Cubeatz. V samplech pak můžete hledat songy od Megan Thee Stallion. T.I., Daft Punk, Isley Brothers, Ginuwine či The Diplomats. Vydáním žije Drakeův YouTube kanál.


The Pretty Reckless - Other Worlds
žánr: alternativní rock

The Pretty Reckless - Other Worlds
S neobvyklou kolekcí se hlásí američtí alternativní rockeři The Pretty Reckless. "Other Worlds" totiž přináší akustické verze skladeb kapely, které mají její členové nejraději. K nim přidali coververze, které navíc natočili za doprovodu speciálních hostů. Frontwoman souboru a herečka Taylor Momsen si tak střihne mimo jiné věci od Elvise Costella, Soundgarden či Davida Bowieho, a to s Mattem Cameronem (Pearl Jam, Soundgarden), Alainem Johannesem či klavíristou Mikem Garsonem. Prim však hrají písně v nových aranžích v akustickém hávu. Jako pilotní byla představena klipová remixovaná věc "Got So High". Ta je nyní k dispozici včetně dalších ukázek z alba na YouTube profilu formace.


Tip týdne

Dean Lewis - The Hardest Love
žánr: pop

 Dean Lewis - The Hardest Love
Dean Lewis platí aktuálně za jednu z největších australských hvězd. Za svůj debut "A Place We Knew" z roku 2019 si odnesl tři ARIA Awards, včetně Alba roku a Nejlepšího zpěváka. Není tedy divu, že jeho následovník "Tha Hardest Love" je už velmi netrpělivě očekávaný, a to nejen u protinožců. Většina z deseti songů vznikala ve Spojených státech a v Anglii a pětatřicetiletý písničkář si k jejich produkci vybral hned několik spolupracovníků. Jsou mezi nimi třeba Edd Holloway, bratři Dann a Jon Hume z tria Evermore, Dylan Nash, Alex Hope nebo Wrabel. Výsledek sdílí prostřednictvím svého YouTube.


Taipei Houston - Once Bit Never Bored
žánr: alternativní rock / crossover

Taipei Houston - Once Bit Never Bored
Kapela Taipei Houston odehrála svůj vůbec první hlavní koncert teprve před několika měsíci. Následovalo vystoupení na festivalu Reading & Leeds a nyní debutové album "Once Bit Never Bored". A proč byste si jméno tohoto projektu měli zapamatovat? Tvoří jej totiž bratři Myles (bicí, kytara) a Layne (zpěv, basa) Ulrichovi, synové slavného Larse s Metalliky. "Taipei Houston pro nás znamená jít proti proudu ve všech aspektech. Žijeme v době, která je zralá na extrémně obtížné a matoucí výzvy. Technologie svírá svět stále více, politika se tak polarizuje, směřujeme ke klimatické katastrofě. Tato hudba se rodí a vyrůstá ze současné, bzučící digitální úzkosti, kterou všichni zažíváme, a jak se můžeme pokusit těmto pocitům uniknout - byť jen na vteřinu," říkají oba a svá slova potvrzují i v úvodním znepokojivém singlu "The Middle". Další ukázky neklidného soundtracku pro neklidnou dobu si poslechněte na YouTube.


IMT Smile - Život človeka v roku 2022
žánr: pop rock

IMT Smile - Život človeka v roku 2022
Prešovská skupina IMT Smile po úspěšném koncertním roce připravila album, které je takovým obhlédnutím za letoškem. Název je zcela výmluvný "Život človeka v roku 2022". Onen letopočet je totiž pro kapelu důležitým milníkem: oslavila třicáté výročí své existence. Po speciálním boxu "30x30" přináší čerstvá kolekce nové a live verze jejích hitů. Ty doplňují dvě zcela nové písně "Život Člověka" a "Bylo to tak dávno". CD verze, na rozdíl od vinylu, obsahuje dva živé záznamy navíc, a to "Pojď se mnou" společně s Kalim a "Hej Sokoly!" zahrané se skupinou Čendeš. Více o novince nabízí YouTube profil formace.


Vážná hudba

Adam Plachetka - Wolfgang Amadeus Mozart, Antonio Salieri: Molieri

 Adam Plachetka - Wolfgang Amadeus Mozart, Antonio Salieri: Molieri
Adam Plachetka, český basbarytonista a aktuálně nejvýznamnější český operní pěvec, jenž je stálým hostem Metropolitní opery, uvádí společně s Czech Ensemble Baroque pod vedením Romana Válka album "Molieri". Obsahuje operní árie Mozarta a Salieriho a zaměřuje se na basbarytonové kusy z jejich komických oper. Slavné melodie z Mozartových "Da Ponteho oper" uslyšíte ve spojení s úryvky ze Salieriho oper "Falstaff, Axur", "La grotto di Trofonio" a "La scuola de' gelosi". Vzhledem k tomu, že po České filharmonii je Plachetka dalším českým muzikantem pod křídly Pentatone, jsou ukázky k poslechu na webu tohoto vydavatelství.

David Garrett - Iconic
 David Garrett - Iconic
Německý houslista David Garrett, jenž je známý především pro své crossoverové projekty, se na albu "Iconic" vrací s vážnou hudbou. Šestadvacet kompozic vybral od autorů, jako jsou Bach, Dvořák, Vivaldi, Paganini, Mendelssohn nebo Schumann, a natočil je společně s Orchestra The Prezent pod taktovkou Francka van der Heijdena. K nim se pak připojili ještě jeho někdejší učitel Itzhak Perlman, tenor Andrea Bocelli, flétnistka Cocomi, klavírista John Haywood a trumpetista Till Brönner. Ukázky nabízí stránky labelu Deutsche Grammophon.

Alexandre Tharaud - Cinema
Alexandre Tharaud - Cinema
Neskutečných více než padesát skladeb nahrál pro své letošní album "Cinema" francouzský klavírista Alexandre Tharaud. Najdete mezi nimi především hudbu k tamějším snímkům, ale také témata z filmů jako "E.T.", "Star Wars", "Kmotr", "Aféra Thomase Crowna" či "Hodiny". Naprostou většinu zvládl sólo, pouze v několika z nich jej doprovodili Vanessa Paradis, Camélia Jordana, Nemanja Radulovic, Michel Portal, Baptiste Dolt a Sabine Devieilhe. Ukázky jsou k dispozici v e-shopu Presto Classical.


Tropical Gothclub - Tropical Gothclub
žánr: independent rock

Tropical Gothclub - Tropical Gothclub
Ať už jsou to Queens Of The Stone Age, The Dead Weather nebo The Kills, kapely Deana Fertity potřebují rychlost a živost. Kytarista z Tenessee se zkušenostmi z natáčení s takovými veličinami jako Jack White, Karen O, Iggy Pop, Brendan Benson, Beck a další nyní představuje projekt s poněkud rozporuplným názvem Tropical Gothclub. Ač je eponymní album prvotinou pod tímto názvem, není to zdaleka první sólový výpad tohoto uctívaného hudebníka. Tentokrát dal Ferita dohromady dema a fragmenty mnoha hudebních nápadů, které za ta léta nashromáždil. S jejich finalizací mu pomáhal Dave Feeny, zkušený hudebník z Detroitu a majitel nahrávacích studií The Tempermill. Ukázky z této kolekce naleznete na YouTube.


Robert Křesťan & Druhá tráva - Díl druhý
žánr: folk

 Robert Křesťan & Druhá tráva - Díl druhý
Druhá tráva navazuje na loňské album "Díl první", které si vysloužilo cenu Anděl, nahrávkou "Díl druhý". Zatímco na jedničce převažovaly převzaté skladby, pokračování je postavené na autorských věcech. I v tomto případě skupina v čele s frontmanem Robertem Křesťanem přizvala producenta a manžela Jany Kirschner Eddieho Stevense, známého především spolupracemi s britskými tanečními muzikanty a muzikantkami jako Freak Power nebo Róisín Murphy. Jeho experimentální přístup posunul akustický zvuk Druhé trávy do jiných kontextů. V Birdland Studios na úpatí slovenských Súľovských vrchů do aranží zapojil klávesové nástroje, syntezátory, netradiční studiové efekty a nebál se kapelu posunout až za hranici její komfortní zóny. První ochutnávky najdete na YouTube.


The Lone Bellow - Love Songs For Losers
žánr: pop

 The Lone Bellow - Love Songs For Losers
Americké trio The Lone Bellow se po dvou letech hlásí se svojí pátou řadovkou, nazvanou "Love Songs For Losers". Zatímco předchozí nahrávky jim produkoval Aaron Dessner, v případě letošní kolekce jedenácti písniček padla volba na Jacoba Sootera, který je zavedeným producentem současné křesťanské hudby, zejména pak subžánru worship. Že je jeho vliv opravdu patrný, zjistíte na YouTube formace.


EP a minialba

 • Tom Skinner - Voices Of Bishara
  Anglický bubeník, perkusista a člen The Smile a Sons Of Kemet vydává svoji první nahrávku pod svým jménem. Zařadil na ni celkem šest skladeb ve fusion stylu a hrají v nich ještě saxofonista Shabaka Hutchings, flétnista Nubya Garcia, cellista Kareem Dayes a kontrabasista Tom Herbert. Uslyšíte je na YouTube.
 • Teddy Swims - Sleep Is Exhausting
  O americkém hudebníkovi z Georgie se v poslední době mluví čím dál více. Za posledních několik let spolupracoval se Zac Brown Bandem, Meghan Trainor, Thomasem Rhettem nebo One Ok Rock. Dosud vydal tři ípíčka a nyní přidává čtvrté. Jak zjistíte i na jeho YouTube, opět v nich míchá soul, r'n'b, country a pop.
 • Frank Bello - Then I’m Gone
  Baskytarista thrashmetalových Anthrax se rozhodl vydat na sólovou dráhu a jako první ochutnávku nabízí tři songy. Jak zjistíte na YouTube, jsou o něco měkčí než tvorba jeho domovské formace.
 • Suki Waterhouse - Milk Teeth
  Anglická herečka navazuje na svůj květnový pěvecký debut "I Can't Let Go" další šesticí skladeb. (YouTube)
 • Voivod - Ultraman
  Kanadští heavymetalisté a jejich pocta seriálu "Ultraman" v různých podobách. (YouTube)
 • Andy Bell - The Grounding Process
  Akustické ípíčko někdejšího člena Ride a Beady Eye. (bandcamp)


Switchfoot - This Is Our Christmas Album
žánr: vánoční hudba / indie rock

Switchfoot - This Is Our Christmas Album
Alicia Keys není jediná, kdo tento týden slaví Vánoce. Dalšími jsou její krajané Switchfoot s deskou "This Is Our Christmas Album". Ti dvanáct písniček rozdělili přesně na dvě poloviny - jednu si napsali sami a druhou si vypůjčili odjinud, ať už z hlubší historie jako v případě "Silent Night" nebo poměrně nedávné jako v případě "O Little Time Of Betlehem" či "The Christmas Song". Jak se dozvíte i na jejich YouTube, závěrečnou "Hometown Christmas" natočili společně s Judah a Needtobreathe.


Barbra Streisand - Live At The Bon Soir
žánr: muzikál / tradiční pop

 Barbra Streisand - Live At The Bon Soir
Barbra Streisand slaví letos neuvěřitelných šedesát let u společnosti Columbia Records a její zástupci se nyní rozhodli zveřejnit nahrávku, která za to svým způsobem může. Spolupráce americké zpěvačky a slavného vydavatelství začala na základě jejího debutu na Broadway. Její prvotinou měl být koncertní záznam tří večerů v newyorském klubu The Bon Soir Nightclub, kde zpívala přes dvacítku písniček převážně z muzikálů nebo Great American Songbooku. Tyto nahrávky nakonec putovaly do skladu a vznikly jejich studiové verze vydané o rok později jako "The Barbra Streisand Album", za nějž si interpretka o další rok později odnesla svoji první Grammy. U zmíněného výročí byly písně znovu oprášeny, pečlivě zremasterovány a vydány jako Barbřino desáté živé album. Že jde o velice bezprostřední dílo, zjistíte na jejím YouTube.


V krátkosti

 • First Aid Kit - Palomino
  Sestry Johanna a Klara Söderbergovy se čtyři roky po albu "Ruins" vracejí s jeho nástupcem. Od indie folku se na něm přiklánějí k popovějšímu soundu. (YouTube)

 • M. Pokora - Épicentre
  Jeden z nejslavnějších francouzských zpěváků, výherce první série francouzské StarDance i kouč The Voice, se aktuálně věnuje především vlastní hudbě. Po třech letech od "Pyramide" vydává svou devátou řadovku s patnáctkou songů. (YouTube)

 • Anna Of The North - Crazy Life
  Norská electropopová muzikantka Anna Lotterud servíruje svým posluchačům a posluchačkám svou třetí řadovku. (YouTube)

 • Last Dinosaurs - From Mexico With Love
  Australská indiepopová formace, která do své hudby mixuje i taneční hudbu, disco a synthpop, uvádí své čtvrté album. Přináší na něm deset skladeb. (YouTube)

 • Okay Kaya - Sap
  Norsko-americká hudebnice a herečka Kaya Wilkins je miláčkem kolegů z webu Pitchfork. Její třetí album vzniklo mimo jiné i pod vlivem ketaminové terapie. (YouTube)

 • Seth Avett - Seth Avett Sings Greg Brown
  Frontman The Avett Brothers se rozhodl vzdát poctu americkému folkovému písničkáři Gregu Brownovi a z jeho repertoáru vybral celkem deset kousků. (YouTube)

 • William Fitzsimmons - Covers, Vol. 1
  Vousatý folkař z Illinois si po svém upravil tucet songů od svých oblíbenců a oblíbenkyň. Troufl si třeba na Eltona Johna, Phoebe Bridgers nebo Joy Division. (YouTube)

 • Black Anvil - Regenesis
  Pátá studiovka blackmetalové sebranky z New Yorku. (YouTube)

 • Luke Evans - A Song For You
  Velšský herec, známý třeba s trilogie "Hobbit", má k hudbě poměrně blízko. Začínal totiž na muzikálových pódiích. Na své druhé studiovce přezpíval řadu známých songů. Ve dvou z nich jej doplnily Charlotte Church a Nicole Kidman. (YouTube)

 • Ezra Collective - Where I'm Meant To Be
  Britský jazzový kvintet pro své třetí album natočil celkem čtrnáct skladeb včetně několika, v nichž mu zahostovali Sampa The Great, Kojey Radical, Emeli Sandé a Nao. (YouTube)

 • Jason Collett - Head Full Of Wonder
  Někdejší člen Broken Social Scene už řadu let působí sólo. Nyní do své diskografie přidává další tucet songů. (bandcamp)

 • Boldy James - Mr. Ten08
  Americký rapper vydává letos již své třetí album a po spolupráci Real Bad Man a Nicholasem Cravenem mu byl tentokrát parťákem Futurewave. (YouTube)

 • Rayland Baxter - If I Were A Butterfly
  Máte-li rádi alternativní country, měla by vás zajímat pátá řadovka muzikanta z Nashvillu. (bandcamp)

 • Carla Dal Forno - Come Around
  Australská electropopová písničkářka a její třetí deska ve stylu post punku. (bandcamp)

 • La Femme - Teatro Lucido
  Francouzská psycho-indie-rocková kapela své nové studiové album nazpívala výhradně ve španělštině. (YouTube)

 • Big Joanie - Back Home
  Druhá řadovka londýnského punkového tria. (YouTube)


  Dále vychází

  Abel Selaocoe - Where Is Home (Hae Ke Kae)
  Berth Jansch - Bert At The BBC
  Black Mirrors - Tomorrow Will Be Without Us
  BRKN Love - Black Box
  Caleb Landry Jones - Gadzooks Vol. 2
  Cavetown - Worm Food
  Coco & Clair Clair - Sexy
  Coco Jones - What I Didn't Tell You
  Connie Constance - Miss Power
  Daniel Avery - Ultra Truth
  Dayseeker - Dark Sun
  Disillusion - Ayam
  Gold Dust - The Late Great Gold Dust
  Hilde Louise Asbjornsen, Anders Aarum - Movies & Stories Like This
  Ingested - Ashes Lie Still
  Jake Miller - Based On A True Story II
  Jenifer - N°9
  Joel Jerome - Super Flower Blood Moon (Expanded Edition)
  John Mellencamp - Scarecrow / 2022 Mix
  Joji - Smithereens
  Julien Chang - The Sale
  Magnolia Park - Baku’s Revenge
  Mitch James - Patience
  Monty Alexander - The Montreux Years
  MorMor - Semblance
  Mount Kimbie - Mk 3.5: Die Cuts | City Planning
  Necrodeath - Singin’ In The Pain
  Okay Kaya - Sap
  Old Fire - Voids [John Mark Lapham Project]
  Philippe Sarde - Anthologie De Musiques De Films. 50 Ans De Cinéma
  PJ Harvey - B-Sides, Demos & Rarities / Box Set
  Rroxymore - Perpetual Now
  Rush Davis + Kingdom - Xmsn Ds
  Scott Weiland - The Most Wonderful Time Of The Year (Deluxe Edition)
  Sigrid - How To Let Go (Sp?cial Edition)
  Sohn - Trust (Physical Release)
  Special Interest - Endure
  Spoon - Lucifer On The Moon [Dub Of Lucifer Of The Sofa]
  Tenci - A Swollen River, A Well Overflowing
  The Offering - Seeing The Elephant
  The Welcome Wagon - Esther
  Tigerstate - Tigerstate
  Tobias - Two Birds
  Turnover - Myself In The Way
  Yonatan Gat - American Quartet
  Youth Fountain - Keepsakes & Reminders (Deluxe Edition)

  Vychází na vinylu:
  Abel Selaocoe - Where Is Home (Hae Ke Kae)
  Alexandre Tharaud - Cinema
  Baby Keem - Melodic Blue
  Big Joanie - Back Home
  Billy Joel - Live At Yankee Stadium
  Billy Preston - You Can't Keep A Good Man Down
  Black Anvil - Regenesis
  Black Mirrors - Tomorrow Will Be Without Us
  Bobby Hutcherson - Stick Up!
  BRKN Love - Black Box
  Buddy Guy - Blues Don't Lie
  Busta Rhymes - When Disaster Strikes
  Caleb Landry Jones - Gadzooks Vol. 2
  Carla Bruni - Quelqu'un M'a Dit (20th Anniversary)
  Carla Dal Forno - Come Around
  Connie Constance - Miss Power
  Daniel Avery - Ultra Truth
  David Garrett - Iconic
  Dean Lewis - The Hardest Love
  Dermot Kennedy - Sonder
  Disillusion - Ayam
  E-40 - My Ghetto Report Card
  Ezra Collective - Where I'm Meant To Be
  Fairuz - Kifak Inta
  First Aid Kit - Palomino
  Harlej - Na Prodej / Remastered
  Hilde Louise Asbjornsen, Anders Aarum - Movies & Stories Like This
  Chicago - Born For This Moment
  IMT Smile - Život človeka v roku 2022
  Ingested - Ashes Lie Still
  Jamiroquai - A Funk Odyssey
  Jan Spálený - Asi v tom bude nějakej háček
  Jateční Ulice - Anarchy In Bohemia
  Jerusalem - V Kruhu / 30th Anniversary
  John Mellencamp - Scarecrow / 2022 Mix
  Julien Chang - The Sale
  K.Flay - Inside Voices / Outside Voices
  Kateřina García & Luboš Malina - Vprostřed noci
  Krucipüsk - 30+2 Roky v Pekle / Live In Karlín
  La Femme - Teatro Lucido
  Last Dinosaurs - From Mexico With Love
  Leslie Odom Jr. - Merry Merry
  Luke Combs - Growin' Up
  Magnolia Park - Baku’s Revenge
  Mase - Harlem World
  Matchbox Twenty - Exile On Mainstream
  Mňága a žďorp - Bajkonur / 25th Anniversary
  Monty Alexander - The Montreux Years
  Okay Kaya - Sap
  Old Fire - Voids [John Mark Lapham Project]
  Olympic - 60
  Ornette Coleman - Change Of The Century
  PJ Harvey - B-Sides, Demos & Rarities / Box Set
  Puff Daddy & The Family - No Way Out
  Rayland Baxter - If I Were A Butterfly
  Rob Thomas - Something About Christmas Time
  Rroxymore - Perpetual Now
  Různí - Stranger Things, Season 4
  Různí - Top Gun: Maverick
  Seal - Seal / Anniversary Edition / Deluxe
  Seth Avett - Seth Avett Sings Greg Brown
  Slade - Sladest
  Special Interest - Endure
  Spice Girls - Spiceworld
  Spite - Dedication To Flesh
  Spoon - Lucifer On The Moon [Dub Of Lucifer Of The Sofa]
  Steely Dan - Can't Buy A Thrill
  Suzi Quatro - Uncovered
  Škwor - Vyhlašuju Boj
  Tata Bojs - Kluci Kde Ste?
  The Lone Bellow - Love Songs For Losers
  The Offering - Seeing The Elephant
  The Police - Ghost In The Machine
  The Pretty Reckless - Other Worlds
  The Welcome Wagon - Esther
  Tinariwen - Aman Iman
  Tinariwen - Imidiwan Companions
  Tom Skinner - Voices Of Bishara
  Tři sestry - Lihová škola umění / Remastered
  Tři sestry - Na exx / Remastered
  Two Steps From Hell - Live
  Vance Joy - In Our Own Sweet Time
  Vince Staples - Ramona Park Broke My Heart
  Vlasta Redl - Staré pecky / 30th Anniversary
  William Fitzsimmons - Covers, Vol. 1
  Within Temptation - Enter
  Yusuf / Cat Stevens - Catch Bull At Four (30th Anniversary)
  Zuzana Navarová - Caribe / 30th Anniversary

  EP:
  Bigfatbig - Rockin’
  Etta Marcus - Heart-Shaped Bruise
  Rahill - Sun Songs
  Ride - 4S (Reissue)
  The Menzingers - On The Possible Past

  Reedice:
  Artillery - By Inheritance
  Botch - We Are The Romans
  Carla Bruni - Quelqu'un M'a Dit (20th Anniversary)
  Harlej - Na prodej / Remastered
  Jam City - Classical Curves (Deluxe)
  Jan Spálený - Asi v tom bude nějakej háček
  Jennifer Lopez - This Is Me...then / 20th Anniversary
  Jerusalem - V kruhu / Tajná zahrada (Remastered)
  Matchbox Twenty - Exile On Mainstream
  Midnight Oil - Earth And Sun And Moon
  Primus - Antipop
  Ride - Going Blank Again
  Ride - Nowhere
  Robert Plant - Band Of Joy
  Slade - Sladest (Mediabook)
  Spice Girls - Spiceworld / 25th Anniversary / Deluxe
  Steely Dan - Can’t Buy A Thrill
  The Menzingers - On The Impossible Past
  Tinariwen - Kel Tinariwen
  Vlasta Redl - Staré Pecky / 30th Anniversary
  Yusuf / Cat Stevens - Catch Bull At Four (30th Anniversary)
  Zuzana Navarová - Caribe / 30th Anniversary

 • NÁZORY

  DOPORUČENÉ ČLÁNKY
  Fletcher, SaSaZu, Praha, 21.4.2024
  Naživo: Fletcher v SaSaZu obstarala zvuk, diváci zase obraz Popová, byť naživo spíše už pop-rocková zpěvačka Fletcher při své první návštěvě Prahy vyprodala klub SaSaZu. Ten nejprve od osmé večer na půl hodinky opanovala alternativně rocková dvojice Arxx z Brightonu, připomínající... čtěte zde
  Vydáno: 22.04.2024 16:00 v sekci Naživo
  Igor Orozovič - Když zpíváte text, který je váš, nikdy ho nemůžete zazpívat špatně
  Rozhovory: Igor Orozovič - Když zpíváte text, který je váš, nikdy ho nemůžete zazpívat špatně "Pomíjivost divadla je pro mě někdy bolestná. Oproti tomu kratičká píseň toho může obsáhnout spoustu a zůstane v nás, můžeme si ji zpívat," říká herec a muzikant Igor Orozovič. Svou čerstvě vydanou debutovou desku "Když muž... čtěte zde
  Vydáno: 22.04.2024 11:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
  Mark Knopfler - One Deep River 8/10
  Recenze: Na "One Deep River" je Mark Knopfler pořád stejně solidní Po nejdelší pauze mezi sólovými alby - konkrétně po šesti letech - je tu nezaměnitelný zpěvák a kytarista Mark Knopfler se svou desátou deskou "One Deep River". A jak se dalo čekat, všechno je u něj jako vždy na svém místě, nic se... čtěte zde
  Vydáno: 22.04.2024 00:00 v sekci Recenze
  Grey256 - Tentokrát 8/10
  Recenze: Rapper Grey256 na desce "Tentokrát" všem mladým pop-rockerům ukázal, jak se to dělá. A přitom to má jako vedlejšák Grey256 patří mezi spousty mladých rapperů, o nichž na musicserveru kromě pravidelného komentáře hitparád nepíšeme. V redakci totiž nemáme žádného teenagera, který by jim rozuměl. Jednadvacetiletý interpret se nyní rozhodl... čtěte zde
  Vydáno: 21.04.2024 08:00 v sekci Recenze
  Artemas - I Like The Way You Kiss Me 7/10
  Video: Artemas doplnil nejstreamovanější hit v Česku "I Like The Way You Kiss Me" dekadentním klipem Kariéra čtyřiadvacetiletého kypersko-britského hudebníka Artemase nabírá na obrátkách. Už loni si v žebříčcích slušně vedl se singlem "If U Think I'm Pretty", ovšem teprve v březnu vydaný kousek "I Like The Way You Kiss Me" ho... čtěte zde
  Vydáno: 20.04.2024 14:00 v sekci Audio / Video | Video
  SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
  - Nové desky 15/2024 - od Marka Knopflera přes Mirai po girl in red (17.04.2024 09:30)
  - Nové desky 14/2024 - od X Ambassadors přes The Black Keys po Bensona Boona (10.04.2024 10:00)
  - Nové desky 13/2024 - od Beyoncé přes Sum 41 po Sheryl Crow (03.04.2024 15:00)
  - Dua Lipa a Benson Boone stále vládnou singlovým žebříčkům, The Rolling Stones jsou hranější než Mirai (29.03.2024 08:30)
  - Nové desky 12/2024 - od Elbow přes Shakiru po Janu Kirschner (27.03.2024 22:00)
  - Nové desky 11/2024 - od Justina Timberlakea přes The Black Crowes po Kacey Musgraves (20.03.2024 21:00)
  - Nové desky 10/2024 - od Ariany Grande přes Judas Priest po Norah Jones (13.03.2024 21:10)
  - Nové desky 9/2024 - od Jacoba Colliera přes Kaiser Chiefs po Liama Gallaghera s Johnem Squirem (06.03.2024 20:41)
  - Nové desky 8/2024 - od Roda Stewarta přes MGMT po Amaranthe (28.02.2024 22:30)
  - Nové desky 7/2024 - od Jennifer Lopez přes Idles po Jasona Derula (21.02.2024 22:39)

  ALBUM TÝDNE 17/2024

  Mark Knopfler
  One Deep River

  Po nejdelší pauze mezi sólovými alby - konkrétně po šesti letech - je tu nezaměnitelný zpěvák a kytarista Mark Knopfler se svou desátou deskou "One Deep River". A jak se dalo čekat, všechno je u něj jako vždy na svém místě, nic se nezměnilo. Díkybohu.

  8/10

  NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

  FILMSERVER.CZ PÍŠE

  FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

  SPARK PÍŠE

  CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

  Út 23.04.
  Walter Trout (US) (Divadlo Archa, Praha)
  St 08.05.
  Tate McRae (US) (Forum Karlín, Praha)
  So 11.05.
  Rammstein (DE) (Letiště Letňany, Praha)
  Ne 12.05.
  Ari Abdul (US) (Rock Café, Praha)
  St 15.05.
  30 Seconds To Mars (UK) (Sportovní hala FORTUNA, Praha)
  St 15.05.
  Willie & The Bandits (UK) (Zasekávák, Praha)
  Čt 16.05.
  The Matt Schofield Trio (UK) (Palác Akropolis, Praha)
  Čt 16.05.
  Danny Brown (US) (Roxy, Praha)
  Čt 16.05.
  Akon (US) (Forum Karlín, Praha)
  So 18.05.
  King Gizzard & The Lizard Wizard (AU) (Forum Karlín, Praha)

  » zobrazit všechny akce «

  OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

  The Prodigy Justin Bieber Prince Vladimír Mišík Taylor Swift AC/DC Adele Queen Kabát Sia U2 Rush Bono Mirai Beyoncé Lady Gaga Linkin Park Liam Gallagher Imagine Dragons Themroc
  filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
  musicserver.cz - hudba od začátku do konce
  ©2010-2024 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
  Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
  Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
  Tento server byl v roce 2023 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
  smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
  Zavřít reklamu