Gaia Mesiah říká vzdorovité "NeNe"

15.09.2022 20:06 - Hana Bukáčková | foto: Vít Linek

Gaia Mesiah chystá na začátek roku 2023 nové album. V jakém duchu se ponese, možná napoví singl "NeNe". Za obsahem protestsongu stojí bubenice Misha, která přinesla do zkušebny námět lyrického příběhu a melodii ve stylu country Johnnyho Cashe, ale basák a producent Joshua Stewart vše přetvořil do ráznější formy.

"S kapelou jsme se dostali na úroveň vzájemného napojení, jaké jsme ještě nezažili, můžete tomu říkat vyšší vyspělost. Kapela stylově zůstává tam, kde nás lidé nejlépe znají, ale zároveň ve svém hudebním prostoru zkoumáme různé emoce a nuance." To se odráží i do Marčina projevu, který v refrénu dostává až operní/kostelní nádech. Výsledek působí éterickým až povznášejícím dojmem.

Vzdorovitá píseň je o nalezení, pochopení a přijetí nejen sebe sama, ale i svobody a síly, která s tím přichází. Více se zaměřuje na ženskou energii a posílení důležitosti ženskosti v našem světě. Zvukově v sobě odráží i klasický sound formace - tedy rockové a heavy kořeny s kvalitní dávkou experimentu. A je tu i Míšin odkaz na středověkovou tematiku.

K singlu vznikl taky působivý klip. Marka v něm běží, vynořuje se z vody, tančí v lese. Prostě je jí všude plno, stejně jako při pódiové prezentaci. Tvrdost jde v kontrastu s bílým outfitem, který symbolizuje křehkost a ženskost. Režie a střih snímku jsou dílem dlouholetého spolupracovníka skupiny Víti Linka a jeho parťáka Adama Kořínka, za kamerou byl Ondřej Urbanec. Natáčelo se v lomu na utajeném místě.

Píseň i video měly premiéru den před vydáním na speciálním koncertu doprovázeným vernisáží. Na první poslech zní trochu nezvykle, ale stále je to dobrá Gaia Mesiah. Zpěvaččin projev je rovněž trochu neobvyklý, tím, že se jinak pohybuje v polohách growlu. NeNe každopádně určitě novince říct nelze.NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY