shop.musicserver.cz

Black Milk naživo - tak trochu novácká estráda

Vydáno: 09.06.2003 14:51 v sekci Naživo - Tomáš Parkan | foto: facebook interpreta

Ve středu 4. června se v pražském Sky Clubu Brumlovka konala akce, na které měly jako hlavní hvězdy večera vystoupit Black Milk. Jejich hosty měli být A-Tak!, Bianka a Vašek Jelínek. Celým večer měl podle plakátů provázet Leoš Mareš. Co se nakonec na Brumlovce dělo, si můžete přečíst v následující reportáži.

Black Milk - Modrej dým
© facebook interpreta
Trochu s obavami jsme se s mým kamarádem blížíli ke Sky Clubu Brumlovka na koncert skupiny Black Milk. Během cesty jsme si ze sebe dělali srandu, jestli nás nebudou považovat za tatínky. Když jsme došli k hale, zjistili jsme, že obavy nebyly daleko od pravdy. Obecenstvo z 90 % tvořila mládež od třinácti do sedmnácti let. Navíc v hale bylo neskutečné vedro a pohledem na pódium jsem zjistil absenci jakýchkoliv nástrojů. Začal jsem se obávat nejhoršího.

Půl hodiny po avizovaném začátku se stále nic nedělo, zato my se již koupali ve vlastním potu. Asi po čtyřiceti minutách se konečně daly věci do pohybu. Za bouřlivého jásotu v sytě červeném kožichu na pódium přiběhl Leoš Mareš, který měl celou show moderovat, jenže zcela bez varování začal recitovat "Tři slova", což publikum u pódia přivádělo k šílenství. Mě přivedl k šílenství teprve až tehdy, když se do této písničky snažil vezpívat refrén ze "Stánků" od Nedvědů. Naštěstí nebo možná spíš naneštěstí hned po přivítání odešel, ale ještě před tím, než se tomu tak stalo, uvedl Bianku (ex-New Golden Kids), která se sice možná uměla dobře nakrucovat, ale to je asi vše. Zpívala na playback a mezi písničkami sotva chytala dech. Jak celkem trefně poznamenal můj kamarád, už jí na pódiu chyběla akorát ta tyč.

Po odchodu Bianky přišlo velké překvapení celého koncertu bývalý člen skupiny Lunetic Vašek Jelínek. Jako jediný si s sebou přivedl muzikanty - dva kytaristy, kteří doplňovali nahrané bicí a v některých partech i třetí kytaru. Zazpíval šest písniček, které se nesly v příjemném poprockovém duchu, mezi nimiž byl i jeho první sólový singl "To musíš znát". Zněl celkem zajímavě a jsem docela zvědavý, jestli se bude hrát v našich radiích. Zvukově se daly jeho písničky přirovnat zhruba k Chinaski.

Jelínka vystřídal opět Mareš, tentokrát v bílém kožichu. Zarecitoval čtyři básničky a při poslední "písničce" olíbal snad celou první řadu, i část druhé, tedy tu dámskou část. Nicméně uznávám, že Leoš je prostě showman a publikum se při jeho vystoupení docela bavilo. Některým jeho vtipům, kterými vyplňoval mezery mezi jednotlivými skladbami, jsem se zasmál i já.

A-TAK
© www.a-tak.cz
Dalšími vystupujícími byli A-Tak!. Musím se přiznat, že něco tak umělého a pro mě otřesného, jsem už dlouho neslyšel a neviděl. Při jejich vystoupení jsem měl sto chutí opustit halu. Mezi asi šesti písničkami, které zahráli a zatancovali byla i naprosto úděsná coververze jinak celkem hezké písničky "Seasons In The Sun", kterou v poslední době přezpívali třeba Westlife. Při poslední písničce si navíc navlékli na hlavy afro-paruky a snažili se napodobit Jackson 5. To se jim moc nepodařilo a navíc, vzhledem k věkovému průměru publika, to snad ani nemohlo být pochopeno. Když A-Tak! konečně zmizli pryč z pódia, přišla na jejich místo Ester Geislerová, aby uvedla hlavní hvězdy večera - Black Milk.

Svůj koncert zahájily svým prvním singlem "Modrej dým". Zpívaly jako většina ostatních na half-playback. Zazněla prakticky většina písniček z alba "Modrej dým", holky se nesnažily nějak moc experimentovat a skladby zněly víceméně stejně jako na desce. S největší odezvou se samozřejmě setkaly první tři singly: "Modrej dým", "Pár nápadů", ale hlavně "Nechci tě trápit". Na řadu postupně přišly i coververze, ve kterých si každá z holek vystřihla sólo a zbylé dvě ji doprovázely pouze jako background. Nejlepší z nich byla zcela jistě Helena Zeťová a její verze "Fallin'" od Alicie Kyes, která naživo vyzněla daleko lépe než na desce, narozdíl od "You've Got A Friend" Terezy Černochové, která zněla úplně stejně jako na albu. "Be My Baby" v podání Terezy Kerndlové zase roztančila publikum, tedy to stojící. Koncert zakončily Black Milk celkem povedenou diskotékovou úpravou písničky "Modrej dým". Rychle se s námi rozloučily a jako pára nad hrncem zmizely z pódia. Chvíli jsem čekal, jestli budou přidávat, ale když se téměř vzápětí v hale rozsvítilo, bylo mi jasné, že pokud nechci stát ve frontě na podpis Leoše Mareše, tak pro mě tahle akce skončila.

Ze samotného koncertu Black Milk mám poněkud smíšené pocity. Na jednu stranu dokázaly, že zpívat umí a že mají velký potenciál, ale na druhou stranu si myslím, že by určitě byly schopné zvládnout celou show i lépe. Doufám, že je někdy budu moct vidět na skutečném koncertě s živou kapelu, protože toto připomínalo až příliš nápadně nováckou estrádu. 

Setlist Black Milk:

Modrej dým
You've Got A Friend
Nechci tě trápit
Just Be With You
Be My Baby
The Way You Care
Pár nápadů
Fallin'
Gigi gigi
Modrej dým (remix)

Black Milk, Vašek Jelínek, Leoš Mareš a další, Sky Club Brumlovka, Praha, 4.6.2003

NÁZORY
 • Absolutni prujem (Miris, 09.06.2003 16:24) Reagovat

  Pri cteni teto recenze mi naskakovaly
  pupence a troufnu si pouze podotknout,
  ze neni asi ani duvod u podobnych souboru ocekavat vystoupeni s kapelou.
  Proc taky ?! Tady plati uplne jine zakony jak se stat popularni a zpivani
  komplet naživo je dřina a umění.

 • Playback (Petr Kornel, 10.06.2003 06:43) Reagovat

  Jediný kdo tam zpíval na živo byl Vašek Jelínek, pak recitace Leoše Mareše, holky z Black Milk zpívali jen sólovky a jinak vše bylo na playback. Bylo to něco děsného a stupidního. A plně se jinak stotožňuji s názorem autora. Chtěl jsem totiž tuhle průserovou akci vidět a tak jsem tam také vlezl. Příště raději půjdu na pivko,.... Tolik umělotiny a přetvářky jsem dlouho neviděl.

 • tak se jim již nesmějte!!!!! (Zbiroh, 16.06.2003 12:14) Reagovat

  Však oni taky jistě trpějí že musí taková lejna vyzpěvovat.
  Jinak sdílim názor - Černochová je asi jediná jednička. Má dobrej hlas...Jenže by jí asi na něj nikdo nebyl zvědavej,bohužel, kdyby kolem ní neposkakovala ta hloupoučká trdélka. Bianca je něco podobného.Ještě tam chyběla slečna Rebeka.

 • Na tohle mám jinej názor... (Zuzanka, 08.08.2003 13:46) Reagovat

  Co k tomu dodat... Já jsem na té akci byla taky a můžu říct, že to bylo SQELÝ.Za 1. není pravda, že tam byly samý puberťačky (mě je 21), vůbec nesouhlasím, že A-TAK! byli hrozní, naopak! Jejich vystoupení mělo šťávu, skvěle tancovali i zpívali. Je logické, že zpívají na halfplaybecky - zkuste si udělat 10 dřepů a zazpívat... Podle mě nejhorší byla ta Bianka (totálně nechytlavý písničky a místo tance aerobic), jinak Vašek, Leoš a Black milk byly v pohodě. Jo a navíc - kdyby to byl takovej odpad jak říkáte, nebylo by tam přes 3000 lidí!!! Hezký den přeje Zuzanka

 • black milk naživo (Vojta1, 08.08.2003 15:55) Reagovat

  No mě třeba dost mrzí, že Black milk nezpívaj naživo s kapelou. Myslim, že by na to měly a byly by ve svym oboru jedineční a originální..

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Sziget festival - den 3, Óbudai island, Budapešť, Maďarsko, 10.-15.8.2022
Naživo: Justin Bieber byl ve třetím dni Szigetu tragický, na koncertě Jungle šlo o život a Lenny zabodovala Polovina ročníku 2022 je za námi a maďarský monstr-festival Sziget se přehoupl do své druhé části. Jeho třetí den bylo vyprodáno a prostranství pod hlavním pódiem u koncertů Stromae a Justina Biebera tak bylo zcela zaplněné.... čtěte zde
Vydáno: 13.08.2022 18:20 v sekci Naživo
0
Střípky z Brutal Assaultu 2: den třetí a čtvrtý
Naživo: Střípky z Brutal Assaultu 2: den třetí a čtvrtý Další dva dny z jubilejního Brutal Assaultu jsou za námi a s přibývajícím časem je festival, věrný svému názvu, čím dál tím brutálnější. Stále je tu ale tolik hudebních lákadel, které by byl hřích vynechat, že se prostě... čtěte zde
Vydáno: 13.08.2022 15:35 v sekci Naživo
0
Sziget festival 2022 - den 2, Óbudai island, Budapešť, 10.-15.8.2022
Naživo: Druhý den Szigetu přinesl nepochopitelný duet Bastille s Alice Merton a znamenité Kings Of Leon Festival kašlání a smrkání prachu pokračuje svým druhým dnem a po Dui Lipě přebírají headlinerskou štafetu Kings Of Leon. Nejen okouzlující kytarovou souhrou je ale na Szigetu člověk živ, a tak jsme trochu více prochodili areál a... čtěte zde
Vydáno: 12.08.2022 17:22 v sekci Naživo
0
Pohled do českých hitparád - 31. týden 2022
Z českých rádií nejčastěji zní Shawn Mendes, o nejžádanější albovou novinku se postarala Beyoncé Aktuální vydání českého rádiového žebříčku lze nazvat jako divoké. Došlo k několika převratným změnám - výrazným vzestupům i poklesům. Nejvíce z toho vytěžil Shawn Mendes, který s písní "When You're Gone" uzmul první... čtěte zde
Vydáno: 11.08.2022 20:26 v sekci Novinky | České hitparády
0
Sziget festival 2022 - den 1, Óbudai island, Budapešť, 10.-15.8.2022
Naživo: Už žádné překvapení z nečekaných kvalit. Dua Lipa otevřela Sziget jako skutečná hvězda Tři roky si hudební nadšenci museli počkat, než mohli v Maďarsku zase začít smrkat prach. Festival se po pandemické pauze vrátil na Ostrov svobody v centru Budapešti a hned ve svém úvodním dni přivítal Duu Lipu, Milky Chance, Rüfüs... čtěte zde
Vydáno: 11.08.2022 16:53 v sekci Naživo
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Top 10: Smrt, bradavka a Leoš Mareš: 10 nejčtenějších článků roku 2019 (31.12.2019 10:30)
- Chystá se SuperStar 2020. V porotě bude i Leoš Mareš (02.12.2019 14:23)
- Leoš Mareš se příští rok vrátí dvakrát do O2 areny (13.11.2019 11:28)
- Fotogalerie: Otevření centra Westfield Chodov s Clean Bandit v čele v obrazech (27.09.2019 18:01)
- Naživo: Leoš Mareš to v O2 areně s výpravou tentokrát opravdu přehnal (17.05.2019 09:37)
- Fotogalerie: Leoš Mareš se vrátil do O2 areny (17.05.2019 09:16)
- Video: Karel Gott a Leoš Mareš natočili novou verzi skladby "Být stále mlád" (11.12.2018 12:20)
- Leoš Mareš zamíří v květnu 2019 třikrát do O2 areny (03.11.2018 09:56)
- Video: Česká hudební elita se spojila s Kazmou. "Cizí zeď" chce šířit osvětu (14.09.2018 11:28)
- Naživo: Leoš Mareš v O2 areně předvedl parádní show (25.04.2018 00:34)

ALBUM TÝDNE 32/2022

Kuedo
Infinite Window

Třetí řadovka "Infinite Window" zastihuje projekt Kuedo v pozici abstraktního zvukového malíře, jenž vzdává poctu nedávno zesnulému Vangelisovi. Zároveň na této desce buduje linie, jež by klidně mohly fungovat jako soundtrack k fiktivnímu sci-fi filmu plnému nepředvídatelných jevů.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

St 17.08.
Bright Eyes (USA) (Lucerna Music Bar, Praha)
St 17.08.
Role Model (US) (Rock Café, Praha)
Pá 19.08.
Vizovické Trnkobraní (areálu likérky Rudolf Jelínek, Vizovice)
So 20.08.
Ocean Alley (AUS) (Rock Café, Praha)
Čt 25.08.
Pixies (US) (Forum Karlín, Praha)
St 07.09.
Aries (US) (Rock Café, Praha)
So 10.09.
Poets of the Fall (FIN) (Roxy, Praha)
So 10.09.
Palace (UK) (Rock Café, Praha)
Po 12.09.
Russ (US) (Roxy, Praha)
Út 13.09.
Maxïmo Park (UK) (Futurum Music Bar, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Lucie Vondráčková Dua Lipa Justin Bieber BTS Michal Prokop Madonna Slash Viktor Sheen Vojtaano Adele Pink Floyd Ed Sheeran Queen Mirai Abba The Weeknd The Beatles Liam Gallagher Jack White Avril Lavigne
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2022 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2022 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu