Pohled do českých hitparád - 47. týden 2021

Viktora Sheena na cestě za triumfem v českém albovém žebříčku nezastavila ani Adele

Vydáno: 02.12.2021 15:55 v sekci České hitparády - Josef Martínek | foto: Viktor Sheen

Tuzemskou rádiovou hitparádu nadále vede Dua Lipa, zato v pořadí alb došlo k souboji dvou výrazných novinek. Viktor Sheen, jehož hudba se dlouhodobě těší mimořádné popularitě na streamovacích platformách, nakonec s nahrávkou "Příběhy a sny" porazil očekávanou čtvrtou studiovku Adele.

Dua Lipa - Love Again
© Warner Music
RÁDIA - Dua Lipa s "Love Again" přidává celkově čtvrté vítězství v rádiovém éteru. Na paty jí sice tentokrát šlapala Adele s "Easy On Me", zatím se však musela britská diva spokojit s postupem o tři příčky a aktuálním stříbrem. Singl ze zpěvaččina nového alba "30" se v pořadí vyskytuje teprve šest kol a nejspíš o něm v příštích týdnech ještě dost uslyšíme.

Na medailových stupních se velmi dobře zabydlel Ed Sheeran, jehož hit "Bad Habits" znovu uhájil bronzové postavení. V první trojici se třicetiletý hudebník vytrvale drží už šestnáct kol, přičemž jedenáctkrát stanul na vrcholu.

Na čtyřku si polepšili Lost Frequencies a Calum Scott ve společném songu "Where Are You Now", jenž poskočil o sedm pozic. Ještě výraznějšího posunu se dočkal irský písničkář Dermot Kennedy - s "Better Day" byl minule devatenáctý, nyní mu patří pětka.

Postavení nejhranější domácí písničky přebírá "Moje milá" od Marka Ztraceného. Ta si sice pohoršila ze čtyřky na šestku, ovšem ještě více klesla hitovka "Ještě jednu noc" od kapely Jelen - ta padá z dvojky na sedmičku.

Premiérově se do top ten podívala skladba "Shivers" Eda Sheerana, další ochutnávka z říjnového alba "=". Jak dlouho asi potrvá, než ji naši čitelní dramaturgové katapultují do čela? Zatím bere osmičku.

Nejúspěšnější novinku obstarali Bastille, kteří nám ze sedmapadesátého řádku přejí "No Bad Days". Skotský zpěvák Tom Walker a řecko-australský rapper Masked Wolf následují na čísle šedesát dva se "Something Beautiful", sedmdesátku si přisvojili OneRepublic zásluhou "Sunshine".

Ze čtyřiasedmdesátého místa se připomíná Avril Lavigne s aktuálním singlem "Bite Me". O poslední čerstvý kus se postaral Xindl X, který vyslal na devadesátou šestou příčku singl "Lovec perel" ze své nové desky "Terapie".

Top 10 ČR - rádia:
  1. Dua Lipa - Love Again
  2. Adele - Easy On Me
  3. Ed Sheeran - Bad Habits
  4. Lost Frequencies feat. Calum Scott - Where Are You Now
  5. Dermot Kennedy - Better Days
  6. Marek Ztracený - Moje milá
  7. Jelen - Ještě jednu noc
  8. Ed Sheeran - Shivers
  9. Coldplay - Higher Power
  10. O5 a Radeček - Bra3


Viktor Sheen - Příběhy a sny
© Warner Music
ALBA - Viktor Sheen je opravdový fenomén české scény. Po obrovském komerčním úspěchu předchozích řadovek "Černobílej svět" (2019) a "Barvy" (2020) přišel nyní rapper kazašského původu bez ohlášení s novinkou "Příběhy a sny". Okamžitě s ní zbořil albový žebříček, v top ten se navíc stále drží oba jeho zmíněné starší bestsellery. Aby toho nebylo málo, s jednotlivými songy z aktuální desky zabral Sheen prvních patnáct míst v hitparádě digitálních singlů.

Proti osmadvacetiletému interpretovi přitom stála samotná Adele, největší globální popová hvězda současnosti. Zatímco ve světě její čtvrtá studiovka "30" překonává prodejní maxima letošního roku, u nás se musí spokojit se druhou příčkou. Není ale všem dnům konec, nadcházející týdny ve znamení shánění dárků pod stromeček by jí mohly k jedničce dopomoci. Zpěvaččini fanoušci zřejmě fyzický nosič ocení přece jen víc než Sheenovi mladší posluchači, o nichž je známo, že hojně využívají streamovací služby.

Abba se s "Voyage" po dvou prvenstvích přesunula na bronzový stupínek, o dvě pozice si pohoršili také bramboroví Mirai s "Maneki Neko", top pětku uzavírá Ed Sheeran s "=".

Do elitní desítky se vedle tandemu na prvních dvou místech vměstnala ještě jedna novinka. Na svědomí ji má Sting, který v říjnu oslavil sedmdesátiny. Britský hudebník připravil svou už patnáctou studiovku "The Bridge", která má stmelovat rozkmotřenou společnost. U nás na musicserveru jsme ji ocenili titulem Album týdne, posluchači ji v žebříčku poslali na sedmé místo.

Jednadvacátá příčka se nese ve znamení osvědčené spolupráce - Robert Plant a Alison Krauss navazují titulem "Raise The Roof" na čtrnáct let starou nahrávku "Raising Sand", za kterou získali šest Grammy. Třicátou devátou pozici si zabrala Helena Vondráčková s reedicí alba "Ostrov Heleny Vondráčkové" z roku 1970.

Svým prvním sólovým albem přispěl Roman Holý, otec českého funku startuje s titulem "Strážce klidu, Vol. 1" jako třiaosmdesátý. O pět míst níže zakotvil "Vypravěč písní", tedy Wabi Daněk s třídiskovým výběrem.

Top 10 - alba:
  1. N Viktor Sheen - Příběhy a sny
  2. N Adele - 30
  3. Abba - Voyage
  4. Mirai - Maneki Neko
  5. Ed Sheeran - =
  6. Vladimír Mišík - Noční obraz
  7. N Sting - The Bridge
  8. Viktor Sheen - Černobílej svět
  9. Viktor Sheen - Barvy
  10. Imagine Dragons - Mercury - Act 1

Úplnou rádiovou i prodejní hitparádu pro 47. týden najdete na stránkách IFPI zde.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Pohled do českých hitparád - 5. týden 2026
Českým rádiím vládne David Guetta, streamům Djo. Raye je v hledání manžela stále úspěšnější Po čtyřech týdnech na vrcholu opustila Taylor Swift s "The Fate of Ophelia" vedoucí příčku české rádiové hitparády. V čele ji nahradili David Guetta, Teddy Swims a Tones And I s "Gone Gone Gone". Albovému žebříčku dál kraluje Buka,... čtěte zde
Vydáno: 05.02.2026 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
Hudba v roce 2025 napříč žánry aneb Co byste neměli minout podle Honzy Trávníčka?
Nejvíc nej: Hudba v roce 2025 napříč žánry aneb Co byste neměli minout podle Honzy Trávníčka? Když jsem začínal psát o muzice, čtenáři i interpreti řešili, jestli danému albu bude udělena šestka, nebo sedmička. Jenže jak hudby vychází čím dál víc, skutečně důležitým faktorem není výsledné číslo, ale to, že se o... čtěte zde
Vydáno: 04.02.2026 20:00 v sekci Publicistika | Nejvíc nej
Nové desky 4/2026 - od Kula Shaker přes Labrintha po Sébastiena Telliera
Nové desky 4/2026 - od Kula Shaker přes Labrintha po Sébastiena Telliera Po minulém hvězdném týdnu jako by se do hudebních novinek vrátil vánoční čas. Budou vám tedy muset stačit psychrockeři Kula Shaker, chameleon Labrinth, indie rockeři Cast, punk-rockoví Buzzcocks, americký rapper Don Toliver nebo... čtěte zde
Vydáno: 04.02.2026 14:30 v sekci Novinky | Nové desky
Pavel Klusák - Ženská práce 8/10
Hudba v tisku: Dvojím pohledem: Kniha "Ženská práce" Pavla Klusáka vypráví příběhy žen, bez nichž by rock a pop vypadaly jinak Dnes už se nad tím ani nepozastavíme. Popové divy ohromují velké haly, holky s kytarou bouří v klubech, rapperky přinášejí jedinečný pohled na svět, producentky dotvářejí hudební jazyk jiných. Ještě relativně nedávno to bylo... čtěte zde
Vydáno: 04.02.2026 08:00 v sekci Recenze | Hudba v tisku
Kensington - First Rodeo 9/10
Recenze: Velkolepý comeback Kensington se vydařil. "First Rodeo" připomíná otevření balíčku chipsů První místo v nizozemské albové hitparádě a natřikrát vyprodaná hala Ziggo Dome. Vzhledem k síle comebackových singlů s novým zpěvákem Jasonem Dowdem se dalo čekat, že velkolepý návrat na scénu nebude propadák. Ostře sledovaná... čtěte zde
Vydáno: 03.02.2026 15:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Českým rádiím vládne David Guetta, streamům Djo. Raye je v hledání manžela stále úspěšnější (05.02.2026 08:00)
- Vítězové českých hitparád zůstávají stejní, z nejhranějšího domácího songu se těší Mirai (29.01.2026 08:00)
- Hvězda "Stranger Things" Djo s "End Of Beginning" vládne českému digitálnímu žebříčku (15.01.2026 08:00)
- Hudba v TV: "Na první dobrou" s Edem Sheeranem pobaví i jeho zapřisáhlé odpůrce (09.01.2026 09:00)
- První místo v rádiích i ve streamování. Taylor Swift se pyšní aktuálně největším hitem v Česku (08.01.2026 08:00)
- Publicistika: Písně našich srdcí: Vánoce, svátky a tak vůbec (24.12.2025 08:00)
- Bez "Last Christmas" nejsou Vánoce. Čtyřicetiletý hit od Wham! kraluje českému digitálnímu žebříčku (23.12.2025 19:00)
- David Guetta, Teddy Swims a Tones And I si společně podmanili český éter (18.12.2025 09:00)
- "Vánoce na míru" už úřadují. Ewa Farna boduje se svátečním hitem v rádiích i ve streamování (11.12.2025 08:00)
- Buka dál dominuje albům i digitálním singlům, Mariah Carey i Wham! už se streamy letí nahoru (04.12.2025 08:00)

ALBUM TÝDNE 05/2026

Blitz Union
Evolution

Blitz Union fungují už pár let, v Česku ale pořád zůstávají spíš neprobádaným zbožím. Po pěti letech nyní přicházejí s deskou "Evolution" vydanou u německého labelu a přinášejí vypilované songy, promyšlenou image, syrové kytary i osmdesátkové klávesy. Nečekejte ale žádné "Ein Kessel Buntes".

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)
Čt 12.02.
Lenka Dusilová (CZ) (Archa+, Praha)
Ne 15.02.
BvdLvd (UK) / Changeline (FR) (Café V Lese, Praha)
Po 16.02.
Sombr (US) (Forum Karlín, Praha)
Út 17.02.
The Last Dinner Party (UK) (Forum Karlín, Praha)
St 18.02.
Hatari (ISL) (Fuchs2, Praha)
Pá 20.02.
Kensington (NL) (Rock Café, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Prince Justin Bieber Vladimír Mišík The Prodigy Lady Gaga Beyoncé Madonna Ewa Farna The Cure Hraczki
musicserver.cz na Facebooku musicserver.cz na Twitteru musicserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
Nastavení personalizace
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe