Lednový festival ESNS 2021 oznamuje první jména. Zahrají i Bratři nebo Tea Sofia

Lednový festival ESNS 2021 oznamuje první jména. Zahrají i Bratři nebo Tea Sofia

Vydáno: 09.12.2020 11:12 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: Myrthe Hondhema
Největší evropský showcase festival ESNS (Eurosonic Noorderslag) zveřejňuje první jména letošního ročníku, který bude probíhat od 13. do 16. ledna 2021. Celý program bude streamován zdarma prostřednictvím webových stránek ESNS. Je to skvělá příležitost sledovat nové tváře na scéně i debaty s nejvýznamnější profesionály v hudebním průmyslu. V první vlně jmen se v seznamu objevila také dvě jména z České republiky, Bratři a Tea Sofia. Další vystupující budou oznámeni v příštích týdnech.

Festival činí výjimečným zejména jeho skvělá dramaturgie, která každý rok nabízí velké množství nových jmen, z nichž se celá řada následně etabluje na mezinárodní scéně. Robert Meijerink, vedoucí programu ESNS, říká: "Podpora nových evropských talentů byla pro Eurosonic vždy na prvním místě a jsme rádi, že jsme mohli pomoci na počátku kariéry umělcům jako Fontaines DC, Celeste, Christine and the Queens, Stromae, Dua Lipa nebo IDLES."

Na úvod programu Eurosonic Noorderslag se přestaví účinkující vybraní ve spolupráci holandského rádia NPO 3FM s evropskými národními rozhlasovými stanicemi spojenými v EBU (Evropská vysílací unie) a spolu s nimi také kandidáti na Music Moves Europe Talent Awards. "Přestože vystoupení se letos budou muset obejít bez živého publika, uděláme všechno proto, abychom dostali všechny koncerty k těm správným lidem. Takovým, kteří pomůžou nastartovat kariéru těm, kteří si to zaslouží," dodává Robert Meijerink. Kompletní line-up je k vidění zde.

Koncertní část showcase festivalu bude zcela zdarma. Pokud vás zajímá, jaké nové kapely se budou oznamovat v následujících dnech, zaregistrujte se prostřednictvím esns.nl/tickets. Konference se bude odehrávat na digitální platformě, do které je nutné si zakoupit přístup, a bude zahrnovat panelové diskuse, speed meetingy, představení nejdůležitějších trendů v hudebním průmyslu a řadu dalších aktivit. Samozřejmostí je také přístup do široké databáze delegátů. Cena přístupu je 50 eur.

ESNS (Eurosonic Noorderslag) je pro začínající evropské hudební talenty zásadní a velmi prestižní událost s dlouhou historií. Festival pomáhá velmi úspěšně etablovat nové talenty na mezinárodní hudební scénu. Kromě mnoha vystoupení nabízí ESNS doprovodný konferenční program, příležitost pro networking a předávání cen. Událost láká delegáty ze všech sekcí zábavního průmyslu, včetně zástupců více než 400 festivalů. Ročník 2021 bude probíhat pouze online a bude zaměřen na novou evropskou hudbu.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Radim Kopáč - Všechno je špatně, zpátky na stromy! (český punk a hardcore v textech 1979 - 1989) 7/10
Hudba v tisku: Kniha "Všechno je špatně, zpátky na stromy!" nás vrací do těžké doby normalizace, kdy i u nás začal vznikat punk Kdo by neznal skupiny jako Visací zámek, Plexis, SPS nebo Wanastowi Vjecy? Všechny začínaly v osmdesátých letech minulého století. Jak se český punk a hardcore ještě za minulého režimu rodily, se snaží přiblížit kniha "Všechno je... čtěte zde
Vydáno: 07.01.2026 08:00 v sekci Recenze | Hudba v tisku
Michal Hrůza - Samota slouží mně. Koncert je největší odměna pro muzikanta
Rozhovory: Michal Hrůza - Samota slouží mně. Koncert je největší odměna pro muzikanta Zpěvák a skladatel Michal Hrůza si pro své fanoušky po pěti letech připravil nové album. Autentická deska plná příběhů a bezprostředních emocí dostala jméno "Kouzlo samoty". V jedenácti písních můžeme slyšet hudebníkův... čtěte zde
Vydáno: 06.01.2026 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Vítěze Cen Anděl poznáme v dubnu, vyhlášení se uskuteční na pražském Výstavišti
Vítěze Cen Anděl poznáme v dubnu, vyhlášení se uskuteční na pražském Výstavišti Po skončení kalendářního roku 2025 přichází čas bilancování. V pestré nabídce různých odborných hudebních anket nebude chybět ani ta nejznámější - Ceny Anděl. Okřídlené sošky doletí ke svým majitelům už 11.... čtěte zde
Vydáno: 05.01.2026 16:00 v sekci Novinky
Tom Smith - There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light 9/10
Recenze: Tom Smith chce na "There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light" slyšet, jak s ním rozmlouváte Tom Smith je jako nezaměnitelný hlas formace přes dvě dekády napevno spojen s Editors. Až nyní zjevně přišel ten správný čas na jeho sólový debut "There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light". Název o něm prozrazuje... čtěte zde
Vydáno: 05.01.2026 00:00 v sekci Recenze
Tři sestry - Pub Art 7/10
Recenze: Tři sestry povznesli svůj hospodský um na "Pub Art" Po čtyřiceti letech fungování může málokdo zcela bez výčitek pojmenovat své album "Pub Art". Jenže skupina Tři sestry se svou nezaměnitelnou poetikou piva, cigár a lascivního humoru skutečně povznesla hospodský punk na umění.... čtěte zde
Vydáno: 04.01.2026 08:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Audio: Bratři v songu "Unfold" proměňují nastolené tempo (13.11.2025 17:13)
- Audio: Bratři hlásí návrat s novinkou "April" a plánují podzimní klubové koncerty (07.09.2025 17:33)
- Nejvíc nej: Dvacet nejlepších domácích desek roku 2024 podle musicserveru (5-1) (24.01.2025 15:00)
- Naživo: Bratři pokřtili druhou desku, aniž by ji pokřtili (08.11.2024 12:25)
- Recenze: Bratři na "Escape" levitují na hraně ruchu velkoměst a přírodních zákoutí (06.11.2024 08:00)
- Bratři vysílají do světa druhou desku "Escape" (20.09.2024 13:49)
- Audio: Bratři nabízejí únik z industriálního sevření k přírodě a přirozenosti a představují singl "Neon" (21.03.2024 08:41)
- Audio: Bratři o sobě dávají vědět vybroušeným trackem "Silver" (04.04.2022 08:12)
- Novinka Trad.Attack! "REMIXED" nese českou stopu (10.02.2022 10:26)
- Publicistika: Dvacet nejlepších domácích desek roku 2021 podle musicserveru (10-6) (27.01.2022 19:05)

ALBUM TÝDNE 01/2026

Tom Smith
There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light

Tom Smith je jako nezaměnitelný hlas formace přes dvě dekády napevno spojen s Editors. Až nyní zjevně přišel ten správný čas na jeho sólový debut "There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light". Název o něm prozrazuje mnohé. Jeho komorní pojetí vás naplno vtáhne a s emocemi jde až na dřeň.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 11.01.
Pocta Davidu Stypkovi (CZ) (O2 universum, Praha)
So 17.01.
Stodola Michala Tučného (O2 arena, Praha)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Prince Justin Bieber Vladimír Mišík The Prodigy Beyoncé Lady Gaga Madonna Ewa Farna Coldplay Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe