Kylie Minogue je rekordmankou britské hitparády. Albový žebříček vyhrála v pěti různých dekádách

Kylie Minogue je rekordmankou britské hitparády. Albový žebříček vyhrála v pěti různých dekádách

Vydáno: 15.11.2020 10:19 v sekci Novinky - Josef Martínek | foto: Facebook Kylie Minogue
O tom, že Ed Sheeran, Adele nebo Taylor Swift zase překonali nějaký rekord, slýcháme tak často, že už to málokoho zvedne ze židle. Nyní se ale husarský kousek povedl zpěvačce, od které už se dobývání historických met příliš neočekávalo - Kylie Minogue.

Australská popová diva, která si svými písněmi získala i srdce redaktorů musicserveru, opanovala s ještě horkým albem "Disco" po napínavém souboji s Little Mix britský albový žebříček. A tentokrát to nebyla ledajaká výhra - Kylie se totiž díky ní stala první ženou, která triumfovala v pěti různých dekádách.

Slast prvenství okusila už se svým bezejmenným debutem z roku 1988, o rok později zvítězila i se studiovou dvojkou "Enjoy Yourself". V devadesátých letech sice na číslo jedna nedosáhla žádná z jejích řadovek, v roce 1992 se o to však postarala její první výběrovka "Greatest Hits". Následovalo nové milénium a s ním samozřejmě veleúspěšná nahrávka "Fever" z roku 2001.

Vůbec nejvíce hitparádových jedniček pak rodačka z Melbourne urvala v uplynulém desetiletí. Nejprve se jí to podařilo s "Aphrodite" z roku 2010, pak o osm let později s country-popovou kolekcí "Golden", kterou si nadělila k padesátinám. V roce 2019 se o number one zasloužila další bestofka "Step Back in Time: The Definitive Collection".

Nyní už je díky výhře novinky "Disco" jasné, že ani dvacátá léta nebudou pro Minogue chudá. Svůj úspěch navíc podpořila vůbec nejvyšším počtem bodů v roce 2020 - bylo jich přes 55 tisíc. Zmiňme i vysoký počet prodaných vinylů - těch si fanoušci rozebrali třináct a půl tisíce.

Na naprosto nadšenou reakci interpretky se podívejte ve videu níže.


  • UK CHARTBREAKER (ragehard, 15.11.2020 11:19) Reagovat

    Já jí ten úspěch přeju o tom žádná, ale na druhý straně Atlantiku Disco není ani v Top 200. Pokud tedy není datum vydání v US pozdějšího data.

    • Re: UK CHARTBREAKER (Anonym, 15.11.2020 11:28) Reagovat

      jestli to nebude tím, že to nejsou výsledky z tohoto týdne :))

      • Re: UK CHARTBREAKER (Anonym, 15.11.2020 12:15) Reagovat

        :) tím to rozhodně nebude v již oficiálně vydaném uk albovém žebříčku je disco #1 a pokud to vůbec někdy ve státech bude alespoň top 100 tak to bude hodně velký překvápko

        • Re: UK CHARTBREAKER (Mike, 16.11.2020 18:08) Reagovat

          V USA (Billboard) je na 25. místě, takže překvápko :-)
          Jinak úspěch a rekord Kylie v Británii je fantastický!

          • Re: UK CHARTBREAKER (Anonym, 16.11.2020 20:46) Reagovat

            ...ale no tak jó, překvápko to je a rýpat do toho, kolik to je v čistém prodeji raději nebudeme :) prostě disco forever....

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Lucie, LOGSPEED CZ Aréna, Plzeň, 19.12.2025
Naživo: Sedm tisíc lidí, dvacet dva hitů a jedna jistota. Lucie uzavřela turné k oslavě 40 let v Plzni Lucie odehrála poslední koncert své výroční šňůry. Ten potvrdil její sílu v aktuální sestavě, stále rostoucí jistotu Viktora Dyka i fakt, že skupina není skanzenem, ale živou a fungující kapelou, která se sice také chce a umí... čtěte zde
Vydáno: 20.12.2025 16:30 v sekci Naživo
Lewis Capaldi - Survive 8/10
Minirecenze: Lewis Capaldi přináší na EP "Survive" comeback bez vaty Hudební i životní cesta Lewise Capaldiho by nedojala snad jen člověka se srdcem z kamene. Nijak zvlášť pohledný mladík s obrovským smyslem pro humor a psychickými i fyzickými problémy si svými písněmi dokázal podmanit spoustu... čtěte zde
Vydáno: 20.12.2025 08:00 v sekci Recenze | Minirecenze
Till Lindemann, O2 arena, Praha, 18.12.2025
Naživo: Till Lindemann nahradil v Praze šok mírnou rutinou Till Lindemann se vrátil do Prahy s vizuálně extrémní, ale téměř totožnou show jako minule, možná i proto byla O2 arena jen částečně zaplněná. Zatímco nováčky ohromily explicitní projekce a dekadentní cirkus, zkušenější... čtěte zde
Vydáno: 19.12.2025 16:00 v sekci Naživo
Pavel Čadek - Nebaví mě dělat věci stále stejně, nechci vypadat zajímavě jako cvičený medvěd na koloběžce
Rozhovory: Pavel Čadek - Nebaví mě dělat věci stále stejně, nechci vypadat zajímavě jako cvičený medvěd na koloběžce Písničkář Pavel Čadek patří do podobné krevní skupiny jako kolegové Pokáč či Michal Horák. Zkraje října vydal povedené čtvrté album "Cellem vpřed!", kterým se náladou odklonil od předchozího melancholického "Stepního vlka".... čtěte zde
Vydáno: 19.12.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Tame Impala - Deadbeat 7/10
Recenze: Tame Impala se na "Deadbeat" v pravidelném tepotu taneční elektroniky poněkud vytrácejí Kevin Parker se znovu pouští za hranice toho, co si pod zvukem Tame Impala běžně představujeme. Projekt, kdysi ukotvený v neo-psychedelii, postupně nasákl r'n'b, popem i elektronikou, aniž by přišel o svou barevnost a typické kouřmo.... čtěte zde
Vydáno: 18.12.2025 13:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Alvaro Soler s Martou Santos ovládli český rádiový éter, Buka obsadil celou top desítku digitálních singlů (27.11.2025 08:00)
- Viktor Sheen ovládl český albový žebříček i pod alter egem Buka, na paty mu šlapali 4 Tenoři (20.11.2025 08:00)
- Xindl X se vrátil do čela rádiového žebříčku, albovou top desítku rozvířila Lucie Bílá (13.11.2025 09:00)
- Kylie Minogue pro letošek opráší své vánoční album "Kylie Christmas" (07.11.2025 19:33)
- Tanec mrtvých Lady Gaga už rozhýbal i česká rádia, první místo si uzmul Kamrad (06.11.2025 19:30)
- Xindl X a PTK si podrželi vedení v českých žebříčcích, digitálním singlům vládne virální hit "Navždycky blázen" (30.10.2025 14:00)
- PTK přeskočil v albovém žebříčku Taylor Swift, Sofian a Ben startují na třetím místě (23.10.2025 08:00)
- Na Taylor Swift nikdo nemá. Zpěvačka po přepsání rekordu v USA kraluje i českému albovému a singlovému žebříčku (16.10.2025 09:00)
- Nové desky 39/2025 - od Taylor Swift přes Jamese Morrisona po Mayday Parade (08.10.2025 15:00)
- Recenze: Taylor Swift na "The Life of a Showgirl" nahrála nudu, která se ale hezky poslouchá (08.10.2025 08:00)

ALBUM TÝDNE 50/2025

Honza Nedvěd mladší a Příbuzní
Chlapský slovo

Jeden návrat je definitivně dokonán. Honza Nedvěd mladší s Příbuznými brázdí s úspěchem česká i slovenská pódia už nějaký čas, na nové písničky jsme si však museli počkat. Album "Chlapský slovo" navazuje tam, kde jeho táta s bráchou Františkem skončili - a to v té nejlepší podobě.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Justin Bieber The Prodigy Prince Ewa Farna Lady Gaga Beyoncé Madonna Coldplay Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe