Coldplay - Orphans

Každodenní život v rukou Coldplay rozhýbal video "Orphans"

Vydáno: 26.10.2019 11:33 v sekci Video - Dan Hájek | foto: Coldplay fcb
Skupina Coldplay v posledních dnech konečně začala uvolňovat detaily o své nové řadovce, která se stane následovníkem čtyři roky staré "A Head Full Of Dreams". Nyní je již jasné, že jejich osmá deska se bude jmenovat "Everyday Life" a dočkáme se jí v závěru listopadu. Kromě toho už jsou venku první skladby: dvojice písní "Orphans" a "Arabesque" vyšla mimo jiné i na společném vinylovém singlu.

Coldplay - Everyday Life
© facebook interpreta
"Everyday Life" vychází z myšlenky, že za posledních sto let se všichni snažili maximálně naplnit vlastní formy každodenního života. Vše propojuje fotografie z roku 1919, na které je zachycena kapela dědečka kytaristy Jonnyho Bucklanda. Tu nyní nově doplňují členové britské formace a obrázek následně použili na přebal chystané nahrávky. Kruh Johnnyho spolupráce s deníkem North Wales' Daily Post (fotil pro ně inzeráty na prodej domů, byla to jedna z jeho prázdninových brigád) se pomyslně uzavřel otištěním kompletního tracklistu alba. To se natáčelo na několika místech (São Paulo, Berlin, Hong Kong a Sydney).

Na vzniku "Orphans" a "Arabesque" se producentsky podílelo producentské trio Rik Simpson, Dan Green a Bill Rahko, hostují v nich zpěvák Stromae a dechy nahrál Femi Kuti a jeho skupina. "Orphans" se dočkalo doprovodného videa (režíroval jej Mat Whitecross), které zachycuje zmíněnou ideu prožívání každodenního života a radostí. Kromě záběrů ze studia nabízí snímek pohledy na Chrise Martina coby pouličního umělce na mnoha místech, v závěru se děj přenese přes pláž to těsného prostoru malé místnosti.

"Everday Life" vychází v pátek 22. listopadu a Coldplay na něj nachystali celkem šestnáct skladeb rozdělených do dvou částí. První část se jmenuje "Sunrise" a přinese tyto písně: Sunrise, Church, Trouble In Town, BrokEn, Daddy, WOTW / POTP, Arabesque, When I Need A Friend. Druhá část ponese název "Sunset" a tracklist je následující: Guns, Orphans, Èkó, Cry Cry Cry, Old Friends, بني آدم ("Bani Adam" - báseň íránského autora Saadi Shiraziho), Champion Of The World, Everyday Life. Kolekce vyjde fyzicky na CD, dvojitém vinylu a na kazetě. V oficiálním shopu si můžete nakonfigurovat svůj vlastní speciální balíček, včetně artprintu nebo jiných sběratelských záležitostí.

7/10

  • Konečně! (Drak, 26.10.2019 12:44) Reagovat

    Konečně budou moci Kryštof udělat novou desku ... Ríša bude vědět, jak ...

    • Re: Konečně! (Pavel, 26.10.2019 19:07) Reagovat

      ano, to je správný komentář, taky si myslím, že může vyrazit do studia

    • Re: Konečně! (Martin , 27.10.2019 10:41) Reagovat

      No a? Když jsme mohli mít českého Sinatru a Elvise v jednom, proč bysme nemohli mít české Coldplay? A jestli by kvalitní český poprock měl nějak vypadat, tak sorry, ale Kryštof na to mají velice.

    • Re: Konečně! (Standa, 06.11.2019 07:02) Reagovat

      Trefa do černého! :-)

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Lady Gaga in Harlequin Live: One Night Only
Video: Vánoční dárek od Lady Gaga: podívejte se zdarma na koncert "Harlequin Live: One Night Only" Lady Gaga bude nejspíš na rok 2025 vzpomínat jako na jeden z těch kariérně nejvydařenějších. Úspěch alba "Mayhem", zahrnujícího velké hity "Die With A Smile" a "Abracadabra", předčil očekávání a na doprovodné turné, se kterým... čtěte zde
Vydáno: 25.12.2025 17:00 v sekci Audio / Video | Video
Hvězdy seriálu "Stranger Things", které dobývají hudební scénu
Nejvíc nej: Hvězdy seriálu "Stranger Things", které dobývají hudební scénu "Stranger Things" není jen seriálový fenomén a přehlídka démonických demogorgonů, ale i líheň hudebních talentů. Hned několik herců totiž čas mimo natáčení tráví za mikrofonem, vydáváním desek a hledáním vlastního zvuku.... čtěte zde
Vydáno: 25.12.2025 08:00 v sekci Publicistika | Nejvíc nej
Písně našich srdcí: Vánoce, svátky a tak vůbec
Publicistika: Písně našich srdcí: Vánoce, svátky a tak vůbec V dnešním článku rozhodně nečekejte záplavu koled, svátečních písní či odevšad znějících vánočních hitů. Zadání znělo jinak - jakou skladbu máte spojenou s obdobím Vánoc? A je úplně jedno, že ona sama s nimi třeba nemá... čtěte zde
Vydáno: 24.12.2025 08:00 v sekci Publicistika
Pohled do českých hitparád - 51. týden 2025
Bez "Last Christmas" nejsou Vánoce. Čtyřicetiletý hit od Wham! kraluje českému digitálnímu žebříčku Ve vánočním vydání českých hitparád se prosadily klasické sváteční hity "Last Christmas" od Wham!, "All I Want For Christmas Is You" od Mariah Carey a také Ewa Farna s "Vánocemi na míru". Všechny tři zmíněné singly zamířily do... čtěte zde
Vydáno: 23.12.2025 19:00 v sekci Novinky | České hitparády
Vesna - Koledy 8/10
Recenze: Zdaleka ne typické "Koledy". Veselé vánoční písně od EP Vesny nečekejte Vesna na Mikuláše překvapila své fanoušky třípísňovým ípíčkem s vánoční tematikou. Ač název odkazuje na "Koledy", obsah nepřekypuje veselím. Písně naopak jdou do hloubky a přinášejí jiný úhel pohledu na tyto svátky. Také... čtěte zde
Vydáno: 23.12.2025 15:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Kam se hrabou Taylor Swift či Coldplay: Koncerty Shakiry v Mexiku přepisují rekordní tabulky (23.03.2025 17:39)
- Nejvíc nej: Čtyřicet nejlepších zahraničních desek roku 2024 podle musicserveru (20-11) (23.01.2025 13:45)
- Do českých žebříčků promlouvají Vánoce. Lucie Bílá boduje se "Vzkazem pro Ježíška", Ewa Farna s "Vánocemi na míru" (12.12.2024 08:00)
- Vítězné Linkin Park stíhají v českém rádiovém éteru Coldplay a Marek Ztracený (05.12.2024 08:00)
- Recenze: Coldplay se na "Moon Music" mění v lenivější, po penězích ale stále bažící hipíky (18.11.2024 18:00)
- Nika Tenda z čela českého albového žebříčku nesesadili Coldplay ani Škwor (16.10.2024 20:00)
- Nové desky 40/2024 - od Coldplay přes Support Lesbiens po The Smile (10.10.2024 10:30)
- První i druhé místo. Linkin Park drtí český digitální žebříček (09.10.2024 19:30)
- Českému éteru kralují Coldplay, Nik Tendo vede v albech (03.10.2024 09:00)
- Artemas se vrátil do čela české rádiové hitparády, Coldplay vtrhli do první desítky (15.08.2024 08:00)

ALBUM TÝDNE 51/2025

Story
Takzvaná duša

Svět je plný příběhů. Jeden takový nenápadně píše i Marian Zima se svým projektem Story. Na druhou desku "Takzvaná duše" muzikant opět přizval ke spolupráci známá jména česko-slovenské scény a nabídl jim silný autorský materiál. Jak se mu tentokrát vedlo v týmu s Prokopem, Lipou nebo Chodúrem?

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Justin Bieber Prince The Prodigy Beyoncé Madonna Lady Gaga Coldplay Ewa Farna Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe