Pohled do českých hitparád - 20. týden 2019

Robin Schulz je novým králem českých rádií, Billie Eilish vyhrála hru o albový trůn

Vydáno: 23.05.2019 07:30 v sekci České hitparády - Josef Martínek | foto: facebook interpreta

Robin Schulz se s písní "Speechless" těší ze svého prvního triumfu v českých rádiích. Albová hitparáda našla svou stálici v asi nejpopulárnější teenagerce současnosti Billie Eilish. Její ceněný debut "When We All Fall Asleep, Where Do We Go?" vítězí celkově popáté.

Robin Schulz - Speechless
© facebook interpreta
RÁDIA - Robin Schulz může jásat, půl roku po vydání si zapisuje první zemi, ve které jeho singl "Speechless" ovládl oficiální hitparádu. Je jí Česká republika. V písni mu vypomohla teprve dvacetiletá kanadsko-finská zpěvačka Erika Sirola. Úspěch má i v dalších státech. Doma v Německu s ní dvaatřicetiletý DJ a producent vybojoval sedmičku, v Rakousku osmičku, v Maďarsku dosáhl na pátou příčku a v Polsku byl dokonce druhý. Vítězství urval ale jen u nás.

Stříbro patří skotskému mládí. Dvaadvacetiletý písničkář Lewis Capaldi vydal zrovna před pár dny debutové album "Divinely Uninspired to a Hellish Extent". Skvělou propagaci mu zajistil hit "Someone You Loved", který triumfoval v Británii, Irsku i Skotsku, v Česku nově poskočil těsně pod vrchol. Capaldi, který byl letos nominován na Cenu kritiků v rámci Brit Awards, vystoupí v červenci na festivalu Colours Of Ostrava.

Také zpěvák umístěný na bronzovém stupínku nepatří mezi zavedené hvězdy, ale v sedmadvaceti letech stojí pořád ještě teprve na začátku své cesty. S "Power Over Me" minule Dermot Kennedy vyhrál, a i když prvenství neobhájil, pořád se může těšit z medailového postavení. Jeho první album ještě nevyšlo, ale schyluje se k tomu.

Do Top 10 se prodrali američtí X Ambassadors, kteří vystupovali začátkem května v pražské Roxy. Na sedmé místo se podívali s "Boom". Do elitní společnosti se vracejí také Alle Farben a Ilira s "Fading", písní, která už v minulosti triumfovala. Z dvanáctky si polepšili na osmičku.

Nejvýše postavenou novinkou se může pochlubit portorický rapper Daddy Yankee s "Con Calma". Dvaačtyřicátý post získali Lauv a Troye Sivan s "I'm So Tired...". Z domácích interpretů dopadla nejlépe Debbi, jednapadesátá s "Lighthouse". O tři příčky níže startují Bastille zásluhou "Joy".

Top 10 ČR - rádia:
  1. Robin Schulz - Speechless
  2. Lewis Capaldi - Someone You Loved
  3. Dermot Kennedy - Power Over Me
  4. Ava Max - Sweet But Psycho
  5. Imagine Dragons - Bad Liar
  6. Calvin Harris feat. Rag'n'Bone Man - Giant
  7. X Ambassadors - Boom
  8. Alle Farben & Ilira - Fading
  9. Mabel - Don't Call Me Up
  10. Slza - Paravany


    Billie Eilish - When We All Fall Asleep, Where Do We Go?
    © facebook interpreta
    ALBA - Billie Eilish neuvěřitelně válí. S "When We All Fall Asleep, Where Do We Go?" vítězí už popáté, sedm týdnů v řadě se drží na stupních vítězů. Dívka, která osmnáctiny oslaví až v prosinci, se do čela pořadí vrací po dvoutýdenní nadvládě rappera Hasana. Ten s eponymním albem klesl na dvojku.

    Vydavatelství Milion+ slaví hned dvojnásobné zastoupení na medailových příčkách. Vedle Hasana se v první trojici objevuje ještě společná deska jeho interpretů nazvaná "Krtek Money Life". Na předních místech boduje už od závěru minulého roku.

    První desítka obecně nepřináší příliš velké skoky. Dlouhodobě se v ní pohybují pořád ty samé tituly - Imagine Dragons s posledními dvěma řadovkami "Origins" (čtyřka) a "Evolve" (desítka), Ed Sheeran s "Divide" (pětka) nebo soundtracky "Bohemian Rhapsody"od Queen (sedmička) a "A Star Is Born" od Lady Gaga a Bradleyho Coopera (osmička).

    Novinky tentokrát nepronikly do první dvacítky, nejvýše je další zástupce rapu, jednadvacátý Viktor Sheen a "Černobílej svět". Šestadvacáté místo náleží anglickým hardrockerům Whitesnake s třináctou studiovkou "Flesh & Blood". Kapela letos slaví čtyřicet let a 17. června se společně s Def Leppard představí v pražské O2 areně.

    Top 10 - alba:
    1. Billie Eilish - When We All Fall Asleep, Where Do We Go?
    2. Hasan - Hasan
    3. ▲ Milion+ - Krtek Money Life
    4. Imagine Dragons - Origins
    5. Ed Sheeran - Divide
    6. Smack - P's A Love 2
    7. Queen - Bohemian Rhapsody O.S.T.
    8. Lady Gaga & Bradley Cooper - A Star Is Born O.S.T.
    9. Dorian - Flip
    10. Imagine Dragons - Evolve

    Úplnou rádiovou i prodejní hitparádu pro 20. týden najdete na stránkách IFPI zde.

  • Proč vůbec nikdy neinformujete o festivalu Beats... (Daniel, 23.05.2019 20:36) Reagovat

    Proč vůbec nikdy neinformujete o festivalu Beats for Love v Ostravě? Robin Schulz tam bude vystupovat. A je to jeden z největších tanečních festivalů ve Střední Evropě.

    • Re: Proč vůbec nikdy neinformujete o festivalu Beats... (Jacob, 24.05.2019 12:59) Reagovat

      Souhlasím, B4L je skvělý festival, který by rozhodně neměl být opomenut, a alespoň zmínku jste o něm mohli v tomto článku udělat.. :/

      • Re: Proč vůbec nikdy neinformujete o festivalu Beats... (Daniel, 24.05.2019 20:32) Reagovat

        Vypadá to, že informují jen o festivalech, které jim platí za reklamu.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Pohled do českých hitparád - 5. týden 2026
Českým rádiím vládne David Guetta, streamům Djo. Raye je v hledání manžela stále úspěšnější Po čtyřech týdnech na vrcholu opustila Taylor Swift s "The Fate of Ophelia" vedoucí příčku české rádiové hitparády. V čele ji nahradili David Guetta, Teddy Swims a Tones And I s "Gone Gone Gone". Albovému žebříčku dál kraluje Buka,... čtěte zde
Vydáno: 05.02.2026 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
Hudba v roce 2025 napříč žánry aneb Co byste neměli minout podle Honzy Trávníčka?
Nejvíc nej: Hudba v roce 2025 napříč žánry aneb Co byste neměli minout podle Honzy Trávníčka? Když jsem začínal psát o muzice, čtenáři i interpreti řešili, jestli danému albu bude udělena šestka, nebo sedmička. Jenže jak hudby vychází čím dál víc, skutečně důležitým faktorem není výsledné číslo, ale to, že se o... čtěte zde
Vydáno: 04.02.2026 20:00 v sekci Publicistika | Nejvíc nej
Nové desky 4/2026 - od Kula Shaker přes Labrintha po Sébastiena Telliera
Nové desky 4/2026 - od Kula Shaker přes Labrintha po Sébastiena Telliera Po minulém hvězdném týdnu jako by se do hudebních novinek vrátil vánoční čas. Budou vám tedy muset stačit psychrockeři Kula Shaker, chameleon Labrinth, indie rockeři Cast, punk-rockoví Buzzcocks, americký rapper Don Toliver nebo... čtěte zde
Vydáno: 04.02.2026 14:30 v sekci Novinky | Nové desky
Pavel Klusák - Ženská práce 8/10
Hudba v tisku: Dvojím pohledem: Kniha "Ženská práce" Pavla Klusáka vypráví příběhy žen, bez nichž by rock a pop vypadaly jinak Dnes už se nad tím ani nepozastavíme. Popové divy ohromují velké haly, holky s kytarou bouří v klubech, rapperky přinášejí jedinečný pohled na svět, producentky dotvářejí hudební jazyk jiných. Ještě relativně nedávno to bylo... čtěte zde
Vydáno: 04.02.2026 08:00 v sekci Recenze | Hudba v tisku
Kensington - First Rodeo 9/10
Recenze: Velkolepý comeback Kensington se vydařil. "First Rodeo" připomíná otevření balíčku chipsů První místo v nizozemské albové hitparádě a natřikrát vyprodaná hala Ziggo Dome. Vzhledem k síle comebackových singlů s novým zpěvákem Jasonem Dowdem se dalo čekat, že velkolepý návrat na scénu nebude propadák. Ostře sledovaná... čtěte zde
Vydáno: 03.02.2026 15:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Českým rádiím vládne David Guetta, streamům Djo. Raye je v hledání manžela stále úspěšnější (05.02.2026 08:00)
- Vítězové českých hitparád zůstávají stejní, z nejhranějšího domácího songu se těší Mirai (29.01.2026 08:00)
- Hvězda "Stranger Things" Djo s "End Of Beginning" vládne českému digitálnímu žebříčku (15.01.2026 08:00)
- První místo v rádiích i ve streamování. Taylor Swift se pyšní aktuálně největším hitem v Česku (08.01.2026 08:00)
- Publicistika: Písně našich srdcí: Vánoce, svátky a tak vůbec (24.12.2025 08:00)
- Bez "Last Christmas" nejsou Vánoce. Čtyřicetiletý hit od Wham! kraluje českému digitálnímu žebříčku (23.12.2025 19:00)
- Minirecenze: Lewis Capaldi přináší na EP "Survive" comeback bez vaty (20.12.2025 08:00)
- David Guetta, Teddy Swims a Tones And I si společně podmanili český éter (18.12.2025 09:00)
- "Vánoce na míru" už úřadují. Ewa Farna boduje se svátečním hitem v rádiích i ve streamování (11.12.2025 08:00)
- Buka dál dominuje albům i digitálním singlům, Mariah Carey i Wham! už se streamy letí nahoru (04.12.2025 08:00)

ALBUM TÝDNE 05/2026

Blitz Union
Evolution

Blitz Union fungují už pár let, v Česku ale pořád zůstávají spíš neprobádaným zbožím. Po pěti letech nyní přicházejí s deskou "Evolution" vydanou u německého labelu a přinášejí vypilované songy, promyšlenou image, syrové kytary i osmdesátkové klávesy. Nečekejte ale žádné "Ein Kessel Buntes".

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)
Čt 12.02.
Lenka Dusilová (CZ) (Archa+, Praha)
Ne 15.02.
BvdLvd (UK) / Changeline (FR) (Café V Lese, Praha)
Po 16.02.
Sombr (US) (Forum Karlín, Praha)
Út 17.02.
The Last Dinner Party (UK) (Forum Karlín, Praha)
St 18.02.
Hatari (ISL) (Fuchs2, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Prince Justin Bieber Vladimír Mišík The Prodigy Lady Gaga Beyoncé Madonna The Cure Ewa Farna Hraczki
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe