Nadja s Danielem Meierem a Václavem Dobiášem se představí v Chapeau Rouge

Nadja s Danielem Meierem a Václavem Dobiášem se představí v Chapeau Rouge

Vydáno: 21.04.2019 14:54 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: facebook interpreta
Dreamsludge: tenhle popis hudby kapely Nadja se prý Aidanu Bakerovi zamlouvá nejvíce. Recenzenti vymysleli ve snaze popsat kanadsko-berlínské duo i další nálepky, ale právě tahle nejlépe vystihuje světy, které Baker s Leah Buckareff zkoumá. Bahno snů, kde se éterický shoegazový opar prolíná s hutným doom metalem. Kytarové smyčky a basové linky načrtávají nekonečné fantaskní pláně, které budí střídavě úžas a děs.

Za více než patnáct let existence má Nadja na kontě desítky alb, splitek, kolaborací, Baker samotný pak přidal další sólově, s Caudal, Hypnodrone Ensemble, Noplace Trio, B/B/S/ a jinými. I v tom množství se přitom daří různé úkroky stranou a stylové inovace, především ale stále nemizí původní osobitost a působivost projektu. A ty nejvíce vynikají právě naživo, jak se zas a znovu přesvědčujeme.

Václava Dobiáše nejspíš neznáte pod jeho civilním jménem, ale je dost velká šance, že jste ho zažili jako kytaristu Unitra Diora nebo v posledních letech jako one-man projekt Sweeps 04. Jestliže na těžkotonážní a surový drone doom tu máme pár expertů, na tu abstraktnější a melancholičtější polohu byste hledali povolanějšího člověka marně. Železnice a drone v srdci.

Daniel Meier je z úplně jiné generace i scény, ale co mají oba dva společného, je obdivuhodná skromnost a oddanost hudbě. Virtuózní houslista, který se nebojí zkoumat krajní možnosti svého nástroje, tudíž od něj můžete slyšet jak melodiemi překypující variace, tak elektro-akustické ohledávání jednotlivých zvuků. Mnoho let užíval housle bez jakýchkoliv efektů, nedávno ovšem začal experimentovat i na tomto poli.

Spolu hráli několikrát (poprvé na posledním ročníku Psy-High a poněkud neplánovaně, když se jen střídali na stage), toto vystoupení je však teprve třetí veřejné. Proběhne 24. dubna v Chapeau Rouge a vstupenky jsou k mání zde.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Lewis Capaldi - Survive 8/10
Minirecenze: Lewis Capaldi přináší na EP "Survive" comeback bez vaty Hudební i životní cesta Lewise Capaldiho by nedojala snad jen člověka se srdcem z kamene. Nijak zvlášť pohledný mladík s obrovským smyslem pro humor a psychickými i fyzickými problémy si svými písněmi dokázal podmanit spoustu... čtěte zde
Vydáno: 20.12.2025 08:00 v sekci Recenze | Minirecenze
Till Lindemann, O2 arena, Praha, 18.12.2025
Naživo: Till Lindemann nahradil v Praze šok mírnou rutinou Till Lindemann se vrátil do Prahy s vizuálně extrémní, ale téměř totožnou show jako minule, možná i proto byla O2 arena jen částečně zaplněná. Zatímco nováčky ohromily explicitní projekce a dekadentní cirkus, zkušenější... čtěte zde
Vydáno: 19.12.2025 16:00 v sekci Naživo
Pavel Čadek - Nebaví mě dělat věci stále stejně, nechci vypadat zajímavě jako cvičený medvěd na koloběžce
Rozhovory: Pavel Čadek - Nebaví mě dělat věci stále stejně, nechci vypadat zajímavě jako cvičený medvěd na koloběžce Písničkář Pavel Čadek patří do podobné krevní skupiny jako kolegové Pokáč či Michal Horák. Zkraje října vydal povedené čtvrté album "Cellem vpřed!", kterým se náladou odklonil od předchozího melancholického "Stepního vlka".... čtěte zde
Vydáno: 19.12.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Tame Impala - Deadbeat 7/10
Recenze: Tame Impala se na "Deadbeat" v pravidelném tepotu taneční elektroniky poněkud vytrácejí Kevin Parker se znovu pouští za hranice toho, co si pod zvukem Tame Impala běžně představujeme. Projekt, kdysi ukotvený v neo-psychedelii, postupně nasákl r'n'b, popem i elektronikou, aniž by přišel o svou barevnost a typické kouřmo.... čtěte zde
Vydáno: 18.12.2025 13:00 v sekci Recenze
Pohled do českých hitparád - 50. týden 2025
David Guetta, Teddy Swims a Tones And I si společně podmanili český éter Týden před Vánocemi zatím českým žebříčkům kralují jiné hity než ty sváteční. Do čela rádiového přehledu se dostali David Guetta, Teddy Swims a Tones And I zásluhou "Gone Gone Gone", na prvním místě pořadí digitálních... čtěte zde
Vydáno: 18.12.2025 09:00 v sekci Novinky | České hitparády
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Audio: MP3 Jukebox 17/2009 (06.05.2009 05:00)
- Nové desky pro 41. týden (07.10.2007 05:00)
- Recenze: Paradoxně lahodný hluk (22.07.2007 05:00)

ALBUM TÝDNE 50/2025

Honza Nedvěd mladší a Příbuzní
Chlapský slovo

Jeden návrat je definitivně dokonán. Honza Nedvěd mladší s Příbuznými brázdí s úspěchem česká i slovenská pódia už nějaký čas, na nové písničky jsme si však museli počkat. Album "Chlapský slovo" navazuje tam, kde jeho táta s bráchou Františkem skončili - a to v té nejlepší podobě.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince Justin Bieber The Prodigy Ewa Farna Lady Gaga Beyoncé Madonna Coldplay Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe