Nine Inch Nails - Add Violence

Nine Inch Nails vsadili na "Add Violence" spíše na poklid než násilí

Vydáno: 24.07.2017 13:14 v sekci Recenze - Jiří V. Matýsek | foto: facebook interpreta

Trent Reznor dodržuje dané sliby. Přesně podle plánu se objevila prostřední část trilogie EP, kterou Nine Inch Nails naplánovali na konec roku 2016 a letošek. Nástupce "Not The Actual Events" dostal název "Add Violence" a stejně jako v předchozím případě, i zde má v sobě titul jistý ironický pošklebek.

7/10

Nine Inch Nails - Add Violence

Vydáno: 21.7.2017
Celkový čas: 27:00

Skladby: Less Then, The Lovers, This Isn't A Place, Not Anymore, The Background World

Vydavatel: The Null Corporation

Ano, "Add Violence", přidat trochu toho násilí, stačí jenom otočit knoflíkem - jak ostatně výmluvně ukazuje fotografie na střídmém, ale funkčním přebalu. Problém je, že v rozporu s názvem je nové EP Nine Inch Nails pohříchu poklidné a vlastně nenásilné. Tedy na Reznora a jeho partu, stačí vzpomenout brutálních výplachů na "The Downward Spiral".

EP se sice otevírá až retro-taneční dusárnou "Less Then", zbývající čtveřice se ale nese spíše v pomalém duchu, obklopena potemnělou elektronikou a střídmým klavírem à la Reznorův majstrštyk "Ghosts I - IV". "Add Violence" je jakousi meditací, v jejímž podhoubí bublá temnota, která tu a tam prorazí líně se táhnoucí zvukové plochy ("This Isn't A Place"). Na charakteristicky nineinchnailovské hlukové násilí nakonec dojde až v závěrečné jedenáctiminutové skladbě "The Background World", jejíž poklid je s vzrůstající intenzitou bořen a drcen těžce uchopitelnou hlukovou stěnou.

Oproti staršímu bratříčkovi je "Add Violence" podstatně sevřenější, daří se mu udržet jednotný duch i náladu. Přesto však poklidně plynoucímu celku poněkud schází onen prvek nervózního očekávání, šoku z bezešvého spojování jemnosti a násilí, který na deskách Nine Inch Nails byl vždycky přítomen. Cesta k brutalitě je však závěrečným experimentem otevřena. Až poslední část trilogie ukáže, jak výsledek brát, jestli jako tři samostatné díly, nebo jako celek manýristicky rozprostřený do tří částí.


  • 8/10 (thornhill, 24.07.2017 13:50) Reagovat

    trochu slabšie ako Not the Actual Events, ten bol temnejší,tvrdší a napínavejší ale aj toto je kvalitka.skor na meditáciu. zavrieť oči a unášať sa do ríše zvukov

  • Vypadá to, že celá trilogie bude koncepční a ... (Anonym, 24.07.2017 17:07) Reagovat

    Vypadá to, že celá trilogie bude koncepční a navazuje příběhem (možná předchází?) na Year Zero.

  • Je to sprostá fikcia (BP, 24.07.2017 19:45) Reagovat

    Je to fikcia a taká až úchylná potreba neustále protežovať niečo, čo dnes fakticky je kdesi stratené medzi ostatnými dielami minulosti.
    Už len FAKT, že okrem názvu absolútna väčšina ľudí ani netuší a nevie pomenovať aspoň jednu skladbu z tohto albumu, nehovoriac o nejakej prelomovej časti v pop music...., prosím vás...
    Ale ľudia radi žerú seno, a pritom absolútna väčšina ľudí pozná iba pár skladieb od z ich albumov

    • Re: Je to sprostá fikcia (Anonym, 24.07.2017 19:49) Reagovat

      Bez si trolit na novinky.cz

      • Re: Je to sprostá fikcia (Anonym, 24.07.2017 22:07) Reagovat

        Ty tady rozhoduješ o tom, kdo muze kam psát? Ty jsi kobliha?

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Dvacet nejlepších domácích desek roku 2025 podle musicserveru (10-5)
Publicistika: Dvacet nejlepších domácích desek roku 2025 podle musicserveru (10-5) Svět okolo opouští to, co se roky dalo označit za jistotu, a blázní čím dál tím více. Ještě, že je tu ta hudba! Třiadvacet redaktorů a redaktorek musicserveru by ocenilo téměř šedesát domácích (českých a slovenských) desek.... čtěte zde
Vydáno: 22.01.2026 14:00 v sekci Publicistika
Anna of the North - Girl in a Bottle 8/10
Minirecenze: Popová jednohubka z Norska: Anna of the North a její "Girl in a Bottle" Že na severu Evropy rostou skvělé popové zpěvačky na stromech, víme na musicserveru už dávno. Anna of the North rozhodně nepatří mezi nováčky, na našem webu jsme ale žádnou její desku dosud nezrecenzovali. Tak proč si nestřihnout... čtěte zde
Vydáno: 22.01.2026 10:00 v sekci Recenze | Minirecenze
Čtyřicet nejlepších zahraničních desek roku 2025 podle musicserveru (30-21)
Publicistika: Čtyřicet nejlepších zahraničních desek roku 2025 podle musicserveru (30-21) Svět okolo opouští to, co se roky dalo označit za jistotu, a blázní čím dál tím více. Ještě, že je tu ta hudba! Třiadvacet redaktorů a redaktorek musicserveru by ocenilo téměř stovku zahraničních desek. Tohle je finální... čtěte zde
Vydáno: 21.01.2026 18:00 v sekci Publicistika
Nové desky 2/2026 - od Robbieho Williamse přes Madison Beer po Dymytry Paradox
Nové desky 2/2026 - od Robbieho Williamse přes Madison Beer po Dymytry Paradox Minulý týden trochu nečekaně zazářil Robbie Williams, který svůj "Britpop" vydal o tři týdny dříve. K němu se dále přidali Alice Merton, Madison Beer, rapper A$AP Rocky, matador Richard Marx, čeští Dymytry Paradox, dance-punkoví DZ... čtěte zde
Vydáno: 21.01.2026 12:00 v sekci Novinky | Nové desky
Koncert pro Patrika, O2 arena, Praha, 19.1.2026
Naživo: Leoš Mareš to zvládl. Koncert pro Patrika přinesl sympatické rozloučení, jaké by mu mnozí mohli závidět Narodil se 12. února 1970 a zemřel ve věku pětapadesáti let 5. prosince 2025. Patrik Hezucký byl člověk, kterého si během jeho života oblíbila spousta lidí, přičemž naprostou většinu z nich nikdy nepoznal. A reportáž o koncertě,... čtěte zde
Vydáno: 20.01.2026 20:09 v sekci Naživo
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Naživo: Enter Shikari proměnili Roxy v elektrický chaos v rytmu britské přesnosti (30.10.2025 18:30)
- Nové desky 37/2025 - od Biffy Clyro přes Sarah MacLachlan po I Prevail (24.09.2025 15:00)
- Video: Nine Inch Nails zvou novinkou "As Alive As You Need Me To Be" do kina (12.09.2025 17:16)
- Audio: Nine Inch Nails se vracejí s "As Alive As You Need Me To Be", první pořádnou skladbou po čtyřech letech (20.07.2025 15:33)
- Naživo: Nine Inch Nails přivezli do Vídně hity, rarity a hlavně show, na kterou se nezapomíná (30.06.2025 10:18)
- Open'er festival přihazuje k Linkin Park nebo Nine Inch Nails i Jorju Smith, J Balvina, Deana Lewise či Arcu (27.04.2025 19:39)
- Nine Inch Nails vyrazí na turné (15.01.2025 12:53)
- Trent Reznor naznačil práci na nové hudbě Nine Inch Nails (16.12.2024 09:55)
- Trent Reznor: "Streamovací služby jsou pro umělce smrtelnou ránou" (13.04.2024 14:38)
- Desce "The Downward Spiral" je 30 let. "Pořád mi láme srdce," dojímá se Trent Reznor (18.03.2024 11:03)

ALBUM TÝDNE 03/2026

Peter Lipa & AMC Trio
Lipa spieva AMC Trio

Peter Lipa i AMC Trio jsou dobře známá jména slovenského jazzu. Respektované žánrové osobnosti se mnohokrát potkaly na pódiu, na studiovou spolupráci si ale musely počkat. Nakonec to ale vyšlo a výsledkem je koncem loňského roku vydaný drobný počin "Lipa spieva AMC Trio".

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík The Prodigy Justin Bieber Prince Madonna Beyoncé Lady Gaga Ewa Farna The Cure Coldplay
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe