Aerodrome festival, Letiště Letňany, Praha, 11.6.2017

"Linkin Park! Linkin Park!" skandovalo se v Praze

Vydáno: 12.06.2017 20:48 v sekci Naživo - Jan Trávníček | foto: klapper.cz / musicserver.cz

Jako každé nové album od Linkin Park i to nejnovější "One More Light" si to po vydání za svůj překvapivý zvuk ve stylu aktuálních popových trendů zase slízlo. "Bude to diskoška," odplivávali si někteří znechuceně už předem. A nakonec na Aerodrome festivalu ani nestíhali dávat ruce dolů.

Live: Aerodrome festival: Linkin Park, Simple Plan, Enter Shikari, Machine Gun Kelly a další

místo: Letiště Letňany, Praha
datum: 11. června 2017
setlist Enter Shikari: Solidarity, Sorry, You're Not A Winner, The Last Garrison, Juggernauts, Destabilise, Radiate, The Paddington Frisk, Torn Apart, Interlude, Mothership, Jonny Sniper, Redshift, Anaesthetist, The Appeal & The Mindsweep II
setlist Simple Plan: I'd Do Anything, Jet Lag, Jump, Your Love Is A Lie, Welcome To My Life, Boom!, Can't Keep My Hands Off You, Summer Paradise, Addicted, Grow Up, I'm Just A Kid, Crazy, Shut Up, Perfect
setlist Linkin Park: Talking To Myself, Burn It Down, The Catalyst, Wastelands, One Step Closer, Castle Of Glass Remix + úryvek A Place For My Head, Good Goodbye, Lost In The Echo, Battle Symphony, New Divide, Invisible, Waiting For The End, úryvek Remember The Name (Fort Minor), Breaking The Habit, One More Light, Crawling, Leave Out All The Rest, Somewhere I Belong, What I've Done, In The End, Faint, Numb + úryvek Numb/Encore, Heavy, Papercut, Bleed It Out
Fotogalerie Linkin Park
Fotogalerie ostatní kapely

Jednodenní festival Aerodrome se po loňském přesunu do Tipsport arény vrátil na čerstvý vzduch a silným sluncem vyhřáté letiště v Letňanech hostilo pod oblohou bez mráčku hned sedm zvučných jmen. To první, černí koně Mallory Knox, ale bohužel ani neopustili stáje. Cestou z Německa se totiž jejich tourbus vyboural, a i když se nikomu naštěstí nic nestalo, na ukázky z novinky "Wired" si musíme počkat do příště. Velká škoda.

Zamrzeli také stánkaři prodávající studené klobásy, ředěnou kolu a zejména v druhé půli odpoledne se projevil nedostatek toalet, toho jsou si ale už pořadatelé určitě dobře vědomi a do budoucna se na tom dá jednoduše zapracovat. Až na tyto drobnosti ale pak už šlapalo všechno bez problémů.

Counterfeit mají venku debutovou desku, na jaře prý v Rock Café předvedli velkou smršť, a i když jejich hecování k circle pitům a časté výlety do publika první příchozí příjemně rozproudily, průměrná a zaměnitelná punk-rocková muzika dala tušit, že tady se nám žádný velký talent nerýsuje.

Royal Republic, Aerodrome Festival, Praha, 11.6.2017
© klapper.cz / musicserver.cz
To u Royal Republic funguje všechno správně. Nabroušené riffy, šťavnaté groovy a valící se garážový rock 'n' roll jel stejně sebejistě jako kdykoliv jindy a novinky "Walk", "Baby" nebo "When I See You Dance With Another" z dosud poslední řadovky "Weekend Man" fungovaly snad ještě lépe než starší hity. Pobavila i akustická srandička "Addictive", mnohem důležitější ale je, že si milovníky obleků, The Hives a zpěvných melodií budeme moct zažít znovu zase v zimě.

Enter Shikari, Aerodrome Festival, Praha, 11.6.2017
© klapper.cz / musicserver.cz
Enter Shikari jsme od doby, kdy shodou okolností taktéž předskakovali Linkin Park v Brně na jejich dosud posledním českém koncertě k desce "Minutes To Midnight" v roce 2008, viděli mockrát a řada těch vystoupení byla lepších než to pod horkým sluncem v Letňanech. Nepochopte to ale špatně, i tak to bylo super. Šílené tanečky Rou Reynoldse, mlácení s klávesami a zničení baskytary pobavily, jen už dnes víme, že umí ještě líp. Z desetiletého debutu, k němuž aktuálně jedou turné, hráli sice jen dva kousky, hlavně že ale zazněl "The Last Garisson" a novinka "Redshift" z loňského ledna, protože to jsou jedny z nejlepších věcí, které mají na svědomí. Jak ale i u nich mohla obrovská část fanoušků v prostoru stání u pódia jen tak sedět, to je vážně záhada.

Machine Gun Kelly, Aerodrome Festival, Praha, 11.6.2017
© klapper.cz / musicserver.cz
Rapper Machine Gun Kelly byl terčem kritiků na sociálních sítích ještě dříve, než dostal šanci cokoliv předvést, je ale přinejmenším podivné, že účast hiphopového umělce, který navíc místo samplů zhusta využívá kytary a vůbec celou živou kapelu, byla kritizována stejnými lidmi, kteří se těšili na Linkin Park, u nichž to bez rapu nikdy nešlo. Tak či onak byl ale jeho set hodně jiný oproti tomu na loňském Frequency, kde z malého prostoru na Red Bull Tourbusu vytěžil i se zlomenou rukou maximum. Velká scéna mu zatím tolik nesedí a hlavně už by se měl rozhodnout, jestli chce být za tvrďáka, který si chce zjednat respekt (většina setu), nebo slaďouše, který bude něco vykládat mezi refrény popových hvězdiček (hit "Bad Things" a jemu podobné). Jak ukázal v Letňanech, dělat obojí naplno nejde.

Simple Plan, Aerodrome Festival, Praha, 11.6.2017
© klapper.cz / musicserver.cz
Simple Plan jsou miláčci. Tady není o čem diskutovat. Letité a rádii zhusta propagované singly v kombinaci s krásnou češtinou a jako obvykle velmi sympatickým vystupováním spolehlivě zafungovaly a měřit se mohlo akorát, jak moc hlasitě fanoušci zpívali. Vyhrál by to hit "Welcome To My Life", na záda by mu ale dýchaly "Crazy" i nafukovacími balóny podpořený "Summer Paradise". Vytýkat není co, jejich muzika se jako předvoj před hlavními hvězdami výtečně hodila a necelou hodinku v jejich společnosti bychom si asi všichni rádi protáhli i na dvojnásobek. Nádhera.

Linkin Park, Aerodrome Festival, Praha, 11.6.2017
© klapper.cz / musicserver.cz
Se západem slunce nastal čas podívat se, kam se za posledních devět let posunuli Linkin Park. O popověji zaměřené desce už toho bylo napsáno mnoho a koho zajímá, co si o ní myslíme my, nechť klikne na odkaz s dvojrecenzí "One More Light".

Kdo tu bezmála dekádu čekat nevydržel a zajel se na ně občas podívat i do zahraničí, ví, že vzhledem k odlišnému zvuku každé další nahrávky si šestice muzikantů vypěstovala obdivuhodný cit na propojování na první pohled nesouvisejících písní. Různé mezihry, prodloužené konce a předěly mezi skladbami ale skvěle fungovaly i u nového materiálu a třeba hned ze startu se čerstvá ukázka "Talking To Myself" naprosto přirozeně překlopila do staršího singlu "Burn It Down". Dalším příkladem byl přechod od krásně procítěné balady "One More Light", kterou doprovodily tisíce světélek z telefonů do klavírní verze "Crawling" z debutu. A také trojici "Good Goodbye", "Lost In The Echo" a "Battle Symphony", v níž majitel ikonické dvojice plamenů na rukou vzal do ruky kytaru, se podařilo plynule přecházet mezi sebou a skupina z Agoura Hills tak opět dokázala, jak má vše skvěle dramaturgicky zvládnuto.

Chestera Benningtona nemusel nikdo pohánět, všestranný zpěvák zvládal jak popovější a melodičtější pasáže, tak staré hity z období "Meteory" a "Hybrid Theory". Jeho specifický řev, kteří fanoušci tak milují, se poprvé ozval ve "Wastelands" a kdykoliv se k němu fanoušek Phoenix Suns vrátil, fanoušci byli u vytržení.

Linkin Park, Aerodrome Festival, Praha, 11.6.2017
© klapper.cz / musicserver.cz
Kreativní mozek kapely Mike Shinoda, kterého odpůrci nového materiálu překřtili na Shinodaconda (doporučujeme vyhledat) byl oproti vystoupení v Německu či Rakousku před pár lety na pódiu nenápadnější než dřív, když už ale před rozbouřený dav vyběhl na molo, chválil, že je Česká republika jednou z mála zemí, která "One More Light" přijala, a že je radost před ní hrát jak starý, tak nový materiál.

Strhující vystoupení mělo rychlý spád a hudební chameleoni střídali hity s takovou kadencí, že jste neměli čas se ani nadechnout. Závěr patřící zejména osvědčeným kouskům z počátku tisíciletí navíc nezkazila ani novinka "Heavy", za níž si už o sobě pánové přečetli ledacos. Jak ale dokazují v aktuálních rozhovorech, berou to s humorem. Koneckonců proč se trápit, když s nimi refrén fanoušci odzpívali stejně hlasitě jako u "Faint", "Papercut" či závěrečné "Bleed It Out".

Pro lidi, kteří Linkin Park viděli po devíti letech nebo dokonce poprvé, ten koncert musel být naprosto dokonalý. Nadšení ale jsou i rozmazlení hudební pisálci, pro něž kapela neztratila sílu ani napočtvrté a s chutí se za nimi vypraví ještě tento týden do Rakouska na Nova Rock. Jsou totiž skupiny, které můžete vidět stokrát a nikdy se vám nepřejí. Linkin Park jsou jednou z nich.

  • Telefonní banda kretenu (Hidden, 13.06.2017 09:49) Reagovat

    Jako koncert jsem si bohužel nemohl užít naplno protože všude kolem mě stála banda adolescentů užívajících si koncert za 2500 skrze telefon kterým natáčely a fotily asi 90 % vystoupeni opravdu banda pseudo fanoušků tohle ať se nedivi že jim to potom v kotli padá na zem když do nich někdo strčí....měl jsem sto chutí ten telefon vzít a hodit za sebe....co je to za módu koupit lístek za tisíce a pak tam stát jak stopořenej píčus s telefonem celou dobu...nová generace fanoušků je na presdrzku....ještě že mám dva metry....jinak jako pěkné to bylo to ano ale na koncert Slipknotu, Rammstein, Kiss nebo jiných ikon prostě po stránce show nemají za mě 7/10 ostatní kapely takový průměr co neurazí až na MGK to je pořád úplný fail festivalu

    • Re: Telefonní banda kretenu (Kostěj, 13.06.2017 10:13) Reagovat

      Hele, víš že tečky se dají používat i jednotlivě? A taky existuje o něco větší varianta, říká se jí čárka.

      • Re: Telefonní banda kretenu (Hidden, 13.06.2017 10:41) Reagovat

        No a co to má společného s hodnotou prispevku? Prostě to tak používaná dělá to více lidí tak si najdi jiný argument

    • Re: Telefonní banda kretenu (Ramesse, 13.06.2017 10:18) Reagovat

      Člověče, nevím, kde jsi stál ty, ale u mě pod pódiem mělo mobily v rukách jen pár jedinců. Jinak všichni skákali, zpívali (až ani Chester nebyl první půlku koncertu skoro slyšet) a vytvořili parádní kotel - až jsem si naopak pochvaloval, že to u nás ještě není s těmi "telefonními fanoušky" tak zlé. A když jsem se občas kouknul na promítací plochu, kde zabírali fanoušky, zdálo se mi, že paří úplně všichni. Bylo to fantastické :)

      • Re: Telefonní banda kretenu (Hidden, 13.06.2017 10:42) Reagovat

        Myslim tím celý den, hodně lidí stalo s telefony na předkapely ale i na LP jich bylo dost

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Peter Lipa - Neúprosné ráno (vinylová reedice 2025) 8/10
Recenze: První albové nadechnutí Petera Lipy "Neúprosné ráno" patří i po letech k zásadním počinům. Reedice mu sluší Peter Lipa dnes platí za výraznou tvář slovenské hudební scény. Zpěvák, přirozeně rozkročený mezi světy blues a jazzu, se svého profilového debutu paradoxně dočkal až po čtyřicítce. Deska vydaná v roce 1984 nesla název... čtěte zde
Vydáno: 01.01.2026 10:19 v sekci Recenze
Priessnitz - Nebel (vinylová reedice 2025) 9/10
Recenze: Noc a mlha v Jeseníkách a nově na vinylu. Na desce "Nebel" obalují Priessnitz posluchače příjemnou temnotou Vinylové ohlížení do minulosti kultovních Priessnitz pokračuje. Po loňském vydání dlouho nedostupného třetího alba "Hexe" a reedici naopak pozdějšího "Zero" přišel čas na "Nebel". Druhá studiovka formace nabízí jesenickou gotiku... čtěte zde
Vydáno: 31.12.2025 08:00 v sekci Recenze
Martin Čupka - V MØNØDREAM nedělám umělecké kompromisy
Rozhovory: Martin Čupka - V MØNØDREAM nedělám umělecké kompromisy Martin Čupka, frontman jedné z nejvýraznějších česko-slovenských rockových kapel John Wolfhooker, přichází s novým autorským projektem MØNØDREAM. Otevírá tak zcela novou kapitolu své hudební cesty. S myšlenkou zkusit si vlastní... čtěte zde
Vydáno: 30.12.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Trny & Žiletky - Je nutné zabít beránka 8/10
Recenze: Trny & Žiletky na desce "Je nutné zabít beránka" přidávají na zlověstnosti Nová studiovka Trnů & Žiletek "Je nutné zabít beránka" přináší hutnou, emotivní a temnou jízdu. Na posluchače nečeká žádný med, ale ten asi nikdo z fanoušků Desedovy práce ani neočekává. Lídr Dark Gamballe znovu posouvá... čtěte zde
Vydáno: 29.12.2025 13:00 v sekci Recenze
Alibaba - Furt stejný 8/10
Recenze: Swingující blues-folk olomouckých Alibaba možná zůstává "Furt stejný", ale furt stejně skvělý a svůj Folk může být sofistikovaný i kýčovitý, židličkový, kotlíkářský, může tepat do společenských nešvarů, být zasněný, básnivý i výrazově dutý. V každém případě, ať už použijeme jakékoliv další adjektivum, měl by... čtěte zde
Vydáno: 29.12.2025 00:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Naživo: Enter Shikari proměnili Roxy v elektrický chaos v rytmu britské přesnosti (30.10.2025 18:30)
- Fotogalerie: Enter Shikari rozpařili vyprodané Roxy (29.10.2025 16:19)
- Fotogalerie: Simple Plan přivezli do Prahy energický punk-rock (07.10.2025 09:03)
- Naživo: The Offspring v Praze - devadesátková nostalgie i pasivní publikum (03.10.2025 19:00)
- mgk, dříve známý jako Machine Gun Kelly, míří do O2 areny. Zazpívá v ní v únoru (18.09.2025 15:15)
- Video: Zlomené srdce, co bije naplno. Avril Lavigne a mgk v duetu roku. Má to ale háček (10.09.2025 18:18)
- "Dokola". Mirai i Tomáš Klus bodují v českých rádiích se skladbami stejného názvu (05.09.2025 08:00)
- Nové desky 31/2025 - od mgk přes Jonas Brothers po The Black Keys (13.08.2025 12:00)
- Naživo: Papa Roach rozproudili Ostrov svobody a Charli XCX oznámila svatbu. První den Szigetu byl plný emocí a nečekaných momentů (08.08.2025 16:30)
- mgk se v srpnu vrátí s novinkou "lost americana" (09.07.2025 18:52)

ALBUM TÝDNE 00/2026

Alibaba
Furt stejný

Folk může být sofistikovaný i kýčovitý, židličkový, kotlíkářský, může tepat do společenských nešvarů, být zasněný, básnivý i výrazově dutý. V každém případě, ať už použijeme jakékoliv další adjektivum, měl by být upřímný, na nic si nehrát. To rozhodně platí pro album "Furt stejný" olomouckých Alibaba.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 11.01.
Pocta Davidu Stypkovi (CZ) (O2 universum, Praha)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince The Prodigy Justin Bieber Beyoncé Lady Gaga Ewa Farna Madonna Kryštof Coldplay
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe