Helmet oslaví dvacet let od vydání alba "Betty" na turné, jehož součástí je i Praha

Helmet oslaví dvacet let od vydání alba "Betty" na turné, jehož součástí je i Praha

Vydáno: 26.05.2014 10:46 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: facebook interpreta
V roce 1989 Page Hamilton v New Yorku spoluzaložil Helmet a zkombinoval zeppelinovské riffy s precizností post-hardcoru. Kombinace sevřených akordů a offbeatů stály pevně v Hamiltonových zkušenostech s jazzem. Bylo to téměř vizionářské a ve své době velice úspěšné. Po debutové desce z roku 1990 "Strap It On" (vyšlo u indie labelu Amphetamine Reptile) vydali své průlomové album "Meantime" (1992), které získalo nominaci na Grammy, zlatou desku a dalo vzniknout tisícům nových kapel. V roce 1994 vychází deska "Betty" se širším hudebním záběrem. Další skvělé album "Aftertaste" následovalo v roce 1997 a po devíti letech a tisícovce koncertů to v roce 1998 Helmet zabalili.

Hamilton pak začal dělat hudbu k filmům jako např. "Catwoman", "S.W.A.T.", "Titus" a "Saw", založil kapelu Gandhi, následoval své souputníky Adriana Belewa a Stevie Ray Vaughana - v roce 1999 hrál na sólovou kytaru v kapele Davida Bowieho. V roce 2004 Hamilton Helmet restartoval a kapela vydala dvě podařená alba - "Size Matters" v roce 2004 a "Monochrome" v roce 2006.

Kapely jako Deftones, Rise Against, Pantera a Tool označují Helmet jako svůj vzor a není to jen kvůli drsnému přístupu k hudbě, ale především kvůli té čisté muzikálnosti a inteligenci. Helmet jsou mimo jiné svým způsobem i umělecké dílo. Hamilton je trénovaný hudebník, který náhodou dělá tvrdou brutální muziku, je to chlápek, který má rád Bartóka a Minor Threat.

Letos u příležitosti 20. výročí vydání kritikou velebeného alba "Betty" se kapela Helmet rozhodla vyrazit na turné, jehož první zastávkou bude 11. září pražský klub Lucerna Music Bar. Kapela bude hrát bez předkapely, aby byl dostatek prostoru pro odehrání všech písní z alba i průřez ostatního materiálu, které kdy Helmet vydali.

Vstupenky za 400 Kč + poplatky jsou k zakoupení v sítích Eventim, Ticketpro, Ticketportal, Ticketstream a na webu www.musicbar.cz, v pokladně LMB pak bez poplatku. Na místě v den koncertu za 490 Kč.

  • Foto (Vladan, 26.05.2014 12:00) Reagovat

    Proc je ke clanku 10 let stara fotka ze sestavy z obdobi Size Matters?!

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Martin Čupka - V MØNØDREAM nedělám umělecké kompromisy
Rozhovory: Martin Čupka - V MØNØDREAM nedělám umělecké kompromisy Martin Čupka, frontman jedné z nejvýraznějších česko-slovenských rockových kapel John Wolfhooker, přichází s novým autorským projektem MØNØDREAM. Otevírá tak zcela novou kapitolu své hudební cesty. S myšlenkou zkusit si vlastní... čtěte zde
Vydáno: 30.12.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Trny & Žiletky - Je nutné zabít beránka 8/10
Recenze: Trny & Žiletky na desce "Je nutné zabít beránka" přidávají na zlověstnosti Nová studiovka Trnů & Žiletek "Je nutné zabít beránka" přináší hutnou, emotivní a temnou jízdu. Na posluchače nečeká žádný med, ale ten asi nikdo z fanoušků Desedovy práce ani neočekává. Lídr Dark Gamballe znovu posouvá... čtěte zde
Vydáno: 29.12.2025 13:00 v sekci Recenze
Alibaba - Furt stejný 8/10
Recenze: Swingující blues-folk olomouckých Alibaba možná zůstává "Furt stejný", ale furt stejně skvělý a svůj Folk může být sofistikovaný i kýčovitý, židličkový, kotlíkářský, může tepat do společenských nešvarů, být zasněný, básnivý i výrazově dutý. V každém případě, ať už použijeme jakékoliv další adjektivum, měl by... čtěte zde
Vydáno: 29.12.2025 00:00 v sekci Recenze
Green Monster - Mutant Farm 8/10
Recenze: Mutanti i zombíci řádí v rytmu psychobilly na "Mutant Farm" veteránů Green Monster Páté desce domácích psychobilly legend Green Monster vévodí jedovatá zelená barva, která láká na hororovou projížďku farmou mutantů. Vedle ní hrají prim dunivý kontrabas a charakteristický, kousavý vokál lídra a zároveň... čtěte zde
Vydáno: 28.12.2025 14:30 v sekci Recenze
Dream of the Sun - What God Had Taken Once, He Can Always Take Twice 7/10
Recenze: Dream of the Sun zatím ohledávají terén, s "What God Had Taken Once, He Can Always Take Twice" ale debutují slibně Prvotina "What God Had Taken Once, He Can Always Take Twice" představuje pražské Dream of the Sun v okamžiku prvního velkého kroku. Cestu si k němu vybudovali pečlivě a očekávání nastavili poměrně vysoko. Jak to celé dopadlo a proč... čtěte zde
Vydáno: 28.12.2025 08:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 33/2025 - od Avy Max přes Jona Batisteho po Deftones (27.08.2025 15:00)
- Recenze: Vyzrálost a soudržnost. Deftones na albu "private music" vsadili na jistotu, která funguje (25.08.2025 00:00)
- Nové desky 32/2025 - od Maroon 5 přes Toma Grennana po Rise Against (20.08.2025 11:30)
- Audio: Deftones jsou po pěti letech zpět. Posluchače vtahují singlem "my mind is a mountain" do svého temného světa (13.07.2025 11:53)
- Naživo: Pantera v Ostravě: Syrový návrat legendy a pocta padlým hrdinům (02.02.2025 17:00)
- Fotogalerie: Pantera ovládla Ostravu! Americká metalová kapela předvedla divokou show (02.02.2025 09:53)
- Vydavatelství CREW oznamuje první novinky na rok 2025 - vyjdou Želvy ninja, Deadpool & Wolverine nebo Americký upír (03.12.2024 17:27)
- Naživo: Helmet v Praze: Kult devadesátek a syrový nářez v komorním balení (16.11.2024 20:00)
- Newyorští Helmet oslaví ve Futuru třicet let alba "Betty" (13.11.2024 09:18)
- Hudba v tisku: "Vražedný sokol" zachraňuje svět před monstry sílou heavy metalu (09.11.2024 08:00)

ALBUM TÝDNE 52/2025

Alibaba
Furt stejný

Folk může být sofistikovaný i kýčovitý, židličkový, kotlíkářský, může tepat do společenských nešvarů, být zasněný, básnivý i výrazově dutý. V každém případě, ať už použijeme jakékoliv další adjektivum, měl by být upřímný, na nic si nehrát. To rozhodně platí pro album "Furt stejný" olomouckých Alibaba.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince The Prodigy Justin Bieber Beyoncé Ewa Farna Madonna Lady Gaga Kryštof Coldplay
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe