Vydavatelství CREW oznamuje první novinky na rok 2025 - vyjdou Želvy ninja, Deadpool & Wolverine nebo Americký upír

Vydavatelství CREW oznamuje první novinky na rok 2025 - vyjdou Želvy ninja, Deadpool & Wolverine nebo Americký upír

Vydáno: 03.12.2024 17:27 v sekci Novinky - Jan Trávníček | foto: facebook interpreta
Možná vás napadne, že komiksy na stránky musicserveru tak úplně nepatří. Pravda, na první pohled jde o úplně jiné médium přinášející leckdy velice odlišný druh potěšení, nicméně emoce mohou vzbuzovat velice podobné. I proto se už i na českých pultech knihkupectví objevila řada knih, která s muzikou více či méně souvisí. A jejich autoři jdou na propojování těchto dvou médií mnoha různými způsoby.

Vedle tradičnějších přístupů zpracovávající komiksovou formou život a dílo například Nicka Cavea ("Mercy On Me") nebo Johnnyho Cashe ("I See Darkness"), které nakreslil Reinhard Kleist a vydalo je nakladatelství Argo, narazíte i na o poznání odvážnější přístupy. A to dokonce i z českých zamlžených lesů, ostatně "Aloise Nebela" už si dnes těžko představíme bez "Půlnoční" Václava Neckáře. A přitom o hudbě ten komiks vůbec není.

Vydavatelství Comics Centrum předloni přineslo "Baladu pro Sofii" (scénář Filipe Melo, kresba Juan Cavia). Příběh o stárnoucím klavíristovi, kterého přijde vyzpovídat mladá novinářka, je speciální tím, že na jeho konci naleznete odkaz na ústřední skladbu, která se celou knihou táhne. Tentýž vydavatel se pustil ale i do opery - v komiksové formě tak můžete zažít například dílo "Kouzelná flétna a další operní příběhy", v němž P. Craig Russel zpracovává opery z dílny Mozarta, Strausse, Mahlera nebo Wagnera, přičemž poslední zmíněný se může pochlubit dokonce celou samostatnou knížkou. V knize "Prsten Niebelungův" naleznete kompletní převedení stejnojmenného díla právě od Richarda Wagnera.

Koncem listopadu se ale v prostorách 2 deci - Coffee & Wine Art Gallery konala tisková konference vydavatelství CREW, které se taktéž může pochlubit řadu komiksů, které se hudby více čí méně dotýkají. A to dokonce i ve své sekci mangy, kam spadá aktuálně sága o (nejen) klavíristovi s názvem "Tvá dubnová lež". Velké haló mezi fanoušky Batmana způsobilo vydání třídílné kolekce "Temné noci: Metal", kde se ředitelé vydavatelství Petr Litoš a Jiří Pavlovský spojili příhodně i s českou skupinou Arakain, která komiks symbolicky pokřtila.

A před pouhými pár týdny jste si mohli přečíst recenzi kolegy Honzy Průši na novinku "Vražedný sokol". Ta pojednává o světě, ve kterém je metal odpovědí na všechny bolístky. Navíc kniha vyšla i se speciálními, dnes už rozebranými obálkami, na nichž došlo k přepracování ikonických obalů alb například od Judas Priest, Pantery, Megadeth, Mötley Crüe a samozřejmě Iron Maiden. Také o ní byla na tiskové konferenci řeč.

A došlo i na představení druhého, o sto stran rozšířeného vydání oceňované epické sbírky "Planeta Nippon", což není komiks, ale kniha o fascinujícím Japonsku a jeho kultuře. A kromě toho, že se v ní dozvíte snad úplně všechno, co by vás o této daleké zemi mohlo zajímat, od politiky, přístupu ke covidu, hentaie, videohrách a celé řadě dalších poutavých témat, nechybí ani j-pop.

Kromě toho ale došlo i na exkluzivní představení novinek chystaných na rok 2025. Knih tentokrát vyjde více než 250, zda se mezi nimi ale objeví nějaká s větším či menším přesahem do hudby, zatím ještě nevíme - úplné představení proběhne tradičně na sociálních sítích a YouTube kanálu vydavatelství v následujících týdnech. Z dosud představených titulů se ale z CRWE pochlubili, že chystají návrat "Teenage Mutant Ninja Turtles" alias "Želv Ninja", a to jak v podání pro ty nejmenší v sérii "Můj první komiks", tak i v provedení pro dospělé čtenáře, o což se postará oblíbený Jason Aaron.

Chystá se také nová série "Deadpool & Wolverine", v níž se dozvíme, odkud zhruba čerpali autoři stejnojmenného filmového hitu a tak trochu z koše se nám na scénu vrací i dílo Scotta Snydera, v jehož kompletní vydání už mnozí dávno nedoufali. Ano, jde samozřejmě o sérii "Americký upír".

Příznivci mangy a patrně především pubertální čtenářky se mohou těšit na sérii "Frieren: Beyond Journey's End". Kdo si ale potrpí na temnější barvy a příběh, jistě ocení post-apokalyptický horor "The Nice House On The Lake", který napsal James Tynion IV. Na českých názvech se zatím ještě pracuje. Z mangy ještě vyjde i série "Look Back" a "Mord Im Dekagon", kdo by ale pořád ještě neměl dost, může zamířit už 6. prosince 2024 na vůbec první Manga den do budovy Národní knihovny v Praze, kde na fanoušky čeká speciální program, čítající mimo jiné i křest zmíněné "Planety Nippon" s trojicí jejich autorů. A kdo ví, třeba se právě tam oznámí ještě další tituly, které nás k té muzice vrátí zase zpátky. Takových totiž není nikdy dost!

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Pet Shop Boys, Huxleys Neue Welt, Berlín, 12.7.2026
Naživo: Žádné nudné obskurnosti! Pet Shop Boys v Berlíně oslavili s "Obskur" svou tvůrčí rozmanitost Pet Shop Boys si tak trochu dělají radost. Vedle hity napěchovaného turné "Dreamworld" totiž hrají i komornější koncerty s raritami. Po dubnovém Londýně se zkraje léta dočkal Berlín, a to s nečekanými obměnami. Program nazvaný... čtěte zde
Vydáno: 13.07.2026 18:30 v sekci Naživo
Pět jmen mimo mainstream, která nepropásnout na letošních Colours of Ostrava
Nejvíc nej: Pět jmen mimo mainstream, která nepropásnout na letošních Colours of Ostrava Nepsané pravidlo festivalových vizuálů: čím známější jméno, tím větší písmo na plakátě. Kouknete na grafiku ke Colours of Ostrava a hned víte, kdo přiláká davy. V tomto článku nebudeme hlavní taháky zmiňovat. Zaměříme se... čtěte zde
Vydáno: 13.07.2026 13:30 v sekci Publicistika | Nejvíc nej
The Rolling Stones - Foreign Tongues 10/10
Recenze: The Rolling Stones na výborném albu "Foreign Tongues" popírají neúprosný běh času Děkujme přírodě za Andrewa Watta! Stále teprve pětatřicetiletý producent už podruhé vymáčkl z největší rokenrolové kapely světa to nejlepší, co v ní po více než šedesáti letech existence zůstává. "Foreign Tongues" je... čtěte zde
Vydáno: 13.07.2026 00:00 v sekci Recenze
My Chemical Romance, Wembley Stadium, Londýn, 10.7.2026
Naživo: My Chemical Romance ve Wembley slavili dvacet let "The Black Parade" My Chemical Romance s programem "Long Live: The Black Parade" konečně vyrazili do Evropy. Jde však o výrazně osekanou šňůru k dvacatému výročí úspěšného alba. Vedle Velké Britanie mají v kalendáři už pouze Madrid a Florencii.... čtěte zde
Vydáno: 12.07.2026 16:01 v sekci Naživo
Tomáš S. Polívka - Petr Linhart: Autobus do Sudet 9/10
Hudba v tisku: Kniha "Autobus do Sudet" přináší vzácný pohled do světa Petra Linharta Jeden z našich nejosobitějších písničkářů, Petr Linhart, vydal knihu rozhovorů, které s ním vedl Tomáš S. Polívka. A protože si spolu oba pánové velmi rozumějí, výsledkem je cenná a zasvěcená pouť nejen po sudetských... čtěte zde
Vydáno: 12.07.2026 08:00 v sekci Recenze | Hudba v tisku
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Naživo: Hromy a blesky zahnal, přesto v Letňanech bouřil. Nick Cave Prahu nezklamal (21.06.2026 14:47)
- Fotogalerie: Iron Maiden měli na pódiu Rock for People hosta. A pěkně ostrého! (15.06.2026 13:50)
- Naživo: Iron Maiden uzavřeli Rock for People. V Hradci Králové se dotkli dokonalosti (15.06.2026 13:09)
- Fotogalerie: Megadeth na Rock for People - Žádné zbytečné řeči, pouze stoprocentní metalová energie (11.06.2026 14:01)
- Naživo: Chlad a zmar z nekončícího deště na Rock for People zahnali Gorillaz, The Pretty Reckless splnili letitý dluh (11.06.2026 13:30)
- Naživo: Megadeth se na Rock for People rozloučili vysokooktanovým setem plným hitů (11.06.2026 12:00)
- Nejvíc nej: 50+1 důvodů, proč byste Iron Maiden v Hradci Králové neměli vynechat (04.06.2026 08:00)
- Video: "Píseň pro mne" Václava Neckáře byla zapomenuta padesát let. Nový klip připomíná pohnutou dobu po srpnu 1968 (02.04.2026 18:00)
- Rock im Park otevře své brány už v červnu. Přivítá Volbeat, Iron Maiden, Limp Bizkit, Papa Roach i exkluzivní show Linkin Park (02.04.2026 16:17)
- Zaprášenosti: Tiché nadechnutí Nicka Cavea před bouří. Deska "No More Shall We Part" slaví 25 let od vydání (02.04.2026 14:30)

ALBUM TÝDNE 28/2026

The Rolling Stones
Foreign Tongues

Děkujme přírodě za Andrewa Watta! Stále teprve pětatřicetiletý producent už podruhé vymáčkl z největší rokenrolové kapely světa to nejlepší, co v ní po více než šedesáti letech existence zůstává. "Foreign Tongues" je ještě lepší deska než tři roky stará "Hackney Diamonds".

10/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

St 15.07.
Kraftwerk (DE) (Forum Karlín, Praha)
St 15.07.
Colours of Ostrava (Dolní Vítkovice, Ostrava)
St 22.07.
OMD (UK) (Areál 7, Praha)
Pá 24.07.
Vráťa Hošek (CZ) (Barrák Music Club, Ostrava)
Út 28.07.
Charlie Puth (US) (Forum Karlín, Praha)
Ne 02.08.
Judas Priest (UK) (Ostravar Arena, Ostrava)
Čt 06.08.
Pop Messe (Velodrom, Brno)
Čt 06.08.
Paolo Fresu & Omar Sosa feat. Nguyên Lê (CB/FR) (Sono Centrum, Brno)
Pá 07.08.
Marek Ztracený (CZ) (Letenská pláň, Praha)
Ne 09.08.
Nguyên Lê Saiyuki Trio (FR) (Uměleckoprůmyslové muzeum, Brno)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Justin Bieber Vladimír Mišík The Prodigy Prince Dara Rolins Madonna Ewa Farna Lady Gaga Beyoncé Coldplay
musicserver.cz na Facebooku musicserver.cz na Twitteru musicserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe