Pohled do hitparád Billboardu platných od 13. února

Singly Jasona Derüla a Pharrella Williamse dosáhly amerického pódia

Vydáno: 15.02.2014 17:02 - Petr Doupal | foto: facebook interpreta

Zatímco Katy Perry potřetí dominovala americkým singlům, pořadí za ní se výrazně změnilo. Beyoncé a Pitbull opustili pódium a nahradili je Pharrell Williams s "Happy" a Jason Derülo s "Talk Dirty". Deskám vévodila kompilace "Now! 49", vysoko debutovali Toni Braxton & Babyface, Broken Bells a Little Mix.

Katy Perry - Dark Horse
© facebook interpreta
SINGLY - Katy Perry dokázala s "Dark Horse" potřetí vyhrát, když nadále vedla downloady s 291 tisíci (-22 %), polepšila si v rádiích o 11 % na 132 milionů impresí a zaznamenala výborných 6,6 milionu streamů. Na pódiu však má novou konkurenci.

Na dvojku z osmičky vystřelil Pharrell Williams. "Happy" bylo Digital i Airplay Gainer. Singl nasbíral 252 tisíc stažení (+15 %) a 85 milionů rádiových impresí (+45 %), týden ve streamech zakončil s číslem 3,7 milionu. Protože Beyoncé naopak po vyprchání Grammy efektu spadla na jeho původní osmičku, stal se také novým vládcem Hot R&B/Hip-Hop Songs, což se mu jako hlavnímu interpretovi skladby podařilo poprvé. Přestože "Dark Horse" výkonostně klesá a "Happy" stoupá, singl Katy má ještě relativně komfortní 30% náskok v celkových Billboard bodech.

Bronz si odnesl Jason Derülo. "Talk Dirty" s 2 Chainzem přidalo dalších 242 tisíc downloadů a 5,9 milionu streamů, v rádiích už dosáhlo na 59 milionů impresí. Na čtyřku, předchozí maximum, se vrátili A Great Big World a zde máte netradiční důvod. Internet pomohl také Passengerovi (informovali jsme posledně), a tak se po více než půl roce v žebříčku dostal s "Let Her Go" do první pětky.

Pitbull spadl z pódia až na šestku a OneRepublic skončili za ním, před již zmíněnou Beyoncé, která sice nadále vede streamy, ale downloady už spadly pod sto tisíc. Na devítku si polepšila Lorde s "Team", který se dostal do první trojky v rádiích, zatímco "Royals" Top 10 opustil, když ji uzavřeli Bastille s "Pompeii".

Pravidelní čtenáři pak určitě chtějí slyšet potvrzení, že Imagine Dragons vyrovnali rekord v počtu týdnů v Billboard Hot 100. A opravdu, "Radioactive" dokonalo svůj 76. týden v žebříčku na 23. místě a příští týden zcela jistě zruší remízu s "I'm Yours" Jasona Mraze. Awolnation zároveň se "Sail" přidali 75. týden.

    Top 10 - singly:
  1. Katy Perry feat. Juicy J - Dark Horse
  2. Pharrell Williams - Happy
  3. Jason Derülo feat. 2 Chainz - Talk Dirty
  4. A Great Big World & Christina Aguilera - Say Something
  5. Passenger - Let Her Go
  6. Pitbull feat. Ke$ha - Timber
  7. OneRepublic - Counting Stars
  8. Beyoncé feat. Jay-Z - Drunk In Love
  9. Lorde - Team
  10. Bastille - Pompeii

Now That's What I Call Music! 49
© facebook interpreta
DESKY - Za historii Billboardu pouze čtyřiadvacet desek kreditovaných jako "Various Artists" (Různí) dobylo pořadí desek. Sedmnáctkrát se to podařilo kompilaci "Now That's What I Call Music!", a právě i její poslední vydání s číslem čtyřicet devět takto uspělo. Naposledy z této série vyhrálo "Now! 43". Předchozí čtyřicátá osmá kompilace debutovala na trojce, tehdejších 114 tisíc ale zase znamenalo vyšší prodej než současných 98 tisíc. I toto číslo však stačilo na poražení "Frozen Soundtrack", který si lehce pohoršil na 88 tisíc.

Na trojku vystoupal Bruno Mars s "Unorthodox Jukebox", který dále benefituje z Grammy a Super Bowlu. Debut "Doo-Wops & Hooligans" navíc skončil jedenáctý. Pod ním se umístily tři novinky. R'n'b spolupráce Toni Braxton a Babyface "Love, Marriage & Divorce" nad očekávání uspěla se sedmašedesáti tisíci prodanými kusy. Druhé řadovky Broken Bells ("After The Disco") a Little Mix ("Salute") se pak dostaly přes 40 tisíc

České čtenáře určitě bude zajímat, že jejich populární formace Within Temptation s šestou řadovkou "Hydra" v USA skončila na výborném šestnáctém místě. V ČR právě dosáhli zlata, což by údajně měl být první takový triumf mimo rodné Nizozemí. 48. místo pak bral soundtrack z "The Lego Movie" obsahující titulní skladbu "Everything Is Awesome!!!" od Tegan And Sara a The Lonely Island.

Příští týden uvidíme jeden velký debut, country zpěvák Eric Church míří s "The Outsiders" ke třem stům tisícům. Na pódiu jej asi doplní "Frozen" a "Now!", do první desítky by se ke Grammy vítězům a performerům mohli ještě vlézt The Glitch Mob s "Love Death Immortality".

    Top 10 - alba:
  1.  N Různí - Now That's What I Call Music! 49 (98)
  2. ▼ Různí - Frozen Soundtrack (88, -6 %)
  3. Bruno Mars - Unorthodox Jukebox (81, +92 %)
  4.  N Toni Braxton & Babyface - Love, Marriage & Divorce (67)
  5.  N Broken Bells - After The Disco (44)
  6.  N Little Mix - Salute (43)
  7. Beyoncé - Beyoncé (38, -20 %)
  8. Lorde - Pure Heroine (35, -48 %)
  9. ▼ Různí - 2014 Grammy Nominees (35, -60 %)
  10. Katy Perry - Prism (27, -12 %)

Kompletní singlovou hitparádu Billboardu najdete zde, albovou zase tady.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Pavel Sedláček - Fakt nekecám! 7/10
Hudba v tisku: Knižní vzpomínky Pavla Sedláčka "Fakt nekecám!" nabízejí zábavné historky rozkročené mezi rock'n'rollem a kriminálem Kdo se nejvíce zasloužil o český rock'n'roll, to si asi bude muset každý přebrat po svém. Každopádně k nejčastěji zmiňovaným jménům patří Miki Volek, Petr Janda, Pavel Bobek nebo Pavel Sedláček. Posledně jmenovaný nedávno... čtěte zde
Vydáno: 14.05.2026 14:30 v sekci Recenze | Hudba v tisku
Pohled do českých hitparád - 19. týden 2026
Kdo sesadí Taylor Swift? V českých rádiích jí nejvíce konkurují Damiano David a Miley Cyrus Další týden, další prvenství pro Taylor Swift. Zpěvaččino vítězné tažení s "The Fate of Ophelia" českým éterem nekončí, ke změnám došlo alespoň na druhém a třetím místě, kam se posunuli Damiano David a Miley Cyrus. V čele... čtěte zde
Vydáno: 14.05.2026 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
Nové desky 18/2026 - od Lykke Li přes Lindu Perry po Black Veil Brides
Nové desky 18/2026 - od Lykke Li přes Lindu Perry po Black Veil Brides Druhý květnový týden přinesl poslední album Lykke Li, návrat Lindy Perry, metalové Black Veil Brides či country-rockovou Ashley McBryde. Dále nás novinkami potěšili třeba Broken Social Scene, Laurie Anderson, Josh Groban či Chris... čtěte zde
Vydáno: 13.05.2026 14:00 v sekci Novinky | Nové desky
Ctib - Jako veterán se necítím, sám sebe prožívám jako věčného začátečníka
Rozhovory: Ctib - Jako veterán se necítím, sám sebe prožívám jako věčného začátečníka "Možná má někdo plán" říká titul třetí desky Daniela Stibora alias Ctiba, zásadní osobnosti rožnovské punkové scény. Jak tvořit společensky kritickou hudbu v časech, které nabízejí spoustu námětů, jak vnímá svůj odklon od... čtěte zde
Vydáno: 13.05.2026 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Vzor pro Whitney Houston i Beyoncé, mentorka Michaela Jacksona. Nyní Diana Ross konečně zazpívá v Česku
Publicistika: Vzor pro Whitney Houston i Beyoncé, mentorka Michaela Jacksona. Nyní Diana Ross konečně zazpívá v Česku Pozoruhodná kariéra americké legendy Diany Ross trvá více než šedesát let. Zpěvačka, která svým hlasem spoluutvářela popovou kulturu šedesátých až osmdesátých let, byla v mnoha směrech průkopnicí, jež usnadnila cestu... čtěte zde
Vydáno: 12.05.2026 09:00 v sekci Publicistika
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Fotogalerie: Jason Derulo rozjel v O2 areně skvělou show (03.03.2026 08:31)
- Naživo: Guilty pleasure desetiletí, nebo jen nepochopení zadání? Katy Perry v Praze byla sama sebou (31.10.2025 18:33)
- Fotogalerie: Katy Perry v Praze v obrazech (31.10.2025 00:44)
- Jason Derulo přijede v březnu 2026 do O2 areny (16.05.2025 16:05)
- Katy Perry se po deseti letech vrátí do Prahy (09.12.2024 10:02)
- Recenze: Katy Perry na novince "143" trčí mezi dvěma světy, které jsou plné tematických rozporů a hudebních zklamání (28.09.2024 08:30)
- Nové desky 38/2024 - od Katy Perry přes Nightwish po Nelly Furtado (25.09.2024 16:30)
- Video: Katy Perry si v klipu "Lifetimes" užívá krásy španělských ostrovů. Ochránce přírody ale pobouřila (16.08.2024 09:00)
- Video: Velkolepý comeback se nekoná. Katy Perry je v novince "Woman's World" naprosto mimo (15.07.2024 13:30)
- Katy Perry hlásí návrat. V novém singlu poodhalí ženský svět (19.06.2024 09:23)

ALBUM TÝDNE 19/2026

Libor Šmoldas Quartet
Sorry Miles!

Jazzový svět letos čekají dvě velká stoletá výročí. V září uplyne sto let od narození Johna Coltranea, už koncem května si připomeneme stejné jubileum Milese Davise. Právě druhému z velikánů věnoval svou hravou poctu kytarista Libor Šmoldas se svým kvartetem. Deska se jmenuje "Sorry Miles!".

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

St 20.05.
Chris Grey (CAN) (Rock Café, Praha)
Čt 21.05.
Paledusk (JP) (Cargo Gallery, Praha)
Ne 31.05.
Conan Grey (US) (O2 arena, Praha)
St 03.06.
Sabaton (SWE) (Přírodní amfiteátr Lochotín, Plzeň)
Út 09.06.
Garbage (UK) (Velký sál Lucerny, Praha)
St 10.06.
Rock For People 2026 (Park 360, Hradec Králové)
Čt 11.06.
Rock For People 2026 (Park 360, Hradec Králové)
Pá 12.06.
Rock For People 2026 (Park 360, Hradec Králové)
So 13.06.
Rock For People 2026 (Park 360, Hradec Králové)
So 13.06.
Joost Klein (NL) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Prince Justin Bieber Vladimír Mišík The Prodigy Beyoncé Madonna Ewa Farna Lady Gaga The Cure Coldplay
musicserver.cz na Facebooku musicserver.cz na Twitteru musicserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe