Letošní Colours Of Ostrava brzy odstartují! V programu najdou návštěvníci vše od koncertů až po výjezd na vysokou pec

Vydáno: 10.07.2012 08:58 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: facebook interpreta
Rufus Wainwright
© independent.co.uk
Již ve čtvrtek 12. července začíná v severomoravské metropoli velká čtyřdenní hudební fiesta - mezinárodní festival Colours Of Ostrava. Hned v první den v novém areálu vystoupí takové hvězdy jako slavný zpěvák a písničkář Rufus Wainwright, post-rockoví Mogwai, podmaniví Hjaltalín z Islandu či elektroničtí Infected Mushroom. Velkým lákadlem bude uvedení multimediálního projektu Uniko s Kronos Quartetem, Kimmo Pohjonenem a Samuli Kosminenem, který nabídne zajímavé projekce a surround zvuk. Kromě obou hlavních pódií poběží program na workshopové scéně, třech menších hudebních stage i v tanečním Helax & Playa klubu. Důležitá informace pro všechny, kdo by se na festival rozhodli přijet na poslední chvíli: díky letošnímu novému, většímu areálu budou čtyřdenní i jednodenní vstupenky k dostání i na místě.

Od pátku 13. července se pak program rozeběhne na všech dvanácti scénách. "Celkově se počet programových bodů během čtyř festivalových dní zastavil téměř na čísle 200," říká ředitelka festivalu Zlata Holušová. Ať už jde o koncerty dalších hvězd jako Alanis Morissette, Bobby McFerrin, ZAZ, Janelle Monáe, Animal Collective, The Flaming Lips, Antony And The Johnsons s Janáčkovou filharmonií Ostrava nebo Parov Stelar Band, či divadla, filmy, diskuse, workshopy a DJs. V pátek a sobotu se také návštěvníci Colours mohou těšit na Festival v ulicích, který oživí centrum Ostravy koncerty, pouličními vystoupeními, hudebními workshopy, divadly i hudebními stánky.

Colours představí také řadu sice "menších", ale přesto unikátních kapel z celého světa, které divákům nabídnou neopakovatelné hudební zážitky různých žánrů - z Islandu, Finska, Norska, Dánska, Faerských ostrovů, Konga, Mali, Keni, Jihoafrické republiky, Reunionu, Chile, Mexika, Argentiny, Kuby, Slovenska, USA, Kanady, Velké Británie, Francie, Německa, Libanonu, Polska, Izraele, Austrálie či Estonska. Vystoupí například písničkář Fink z labelu Ninja Tunes, Hjaltalín a Árstíðir z Islandu, taneční projekt Banco de Gaia, nu-jazzoví Portico Quartet, libanonský trumpetista Ibrahim Maalouf, norská dívčí úderka Katzenjammer, nejslavnější reggae zpěvák Chile Quique Neira, mexický cumbia harmonikář Celso Piňa, Orquesta Típica Fernández Fierro hrající divoké argentinské tango, francouzští hraví GaBlé či Gangpol & Mit, Ewert And The Two Dragons, sympatická kapela z estonského Talinu, hvězdy africké hudby jako rozjařená kapela vozíčkářů z Konga Staff Benda Bilili, zpívající virtuóz na loutnu ngoni Bassekou Kouyate & Ngoni Ba z Mali, Sauti Sol, nejpopulárnější kapela z Keni, či legendární jihoafrický trumpetista a zpěvák Hugh Masekela, dále britská tanečně-klezmerová divočina Shtetl Superstars a mnoho dalších.

Z českých interpretů zahrají například: Bonus, Bratři Ebenové, Buty, Charlie Straight, Čokovoko, Dan Bárta a Illustratosphere, Fiordmoss, Floex, Iva Bittová & Čikori, Kill The Dandies, Krásné nové stroje, Laura a její tygři, Lenka Dusilová & Baromantika, MIDI LIDI, Michal Pavlíček trio a speciální host Vilém Čok, Michal Prokop a Framus Five, Mňága a Žďorp, Petr Váša, Please The Trees a sbor Elpida, Skyline a řada dalších. Ze Slovenska pak Hudba z Marsu, Billy Barman, Simona Martausová a afterPhurikane s Janou Kirschner.

Colours letos proběhnou nově v unikátním prostředí bývalých hutí, železáren a dolů - v Dolní oblasti Vítkovice a u dolu Hlubina. V jedné části nabídne velké open-air scény, kempink na trávě a v zeleni i další travnaté zóny určené k odpočinku nebo zpevněné plochy ke stání a tanci při koncertech. Druhá - více industriální část - nabídne nejen několik zastřešených scén včetně unikátního plynojemu, ale i procházku skrze unikátní průmyslovou architekturu, která bude zrekonstruována a připravena pro bezpečný pohyb návštěvníků. Vedlejší část bývalého dolu Hlubina nabídne další zastřešené objekty s bohatým doprovodným programem.

Nový areál nabídne veškerý obvyklý servis na letních festivalech - tribuny, stanové městečko v zeleni, parkoviště pro návštěvníky, parkoviště pro kemp i karavany, dostatečné množství toalet, koryt s pitnou vodou, sprch, občerstvení všeho druhu, stany partnerů, atd. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Ostravy bude zajištěna posílená MHD i doprava na blízkou zastávku Českých drah. Tento dopravce navíc návštěvníkům Colours nabídne slevu VLAK+ 25% na zpáteční jízdenku. Více informací najdete na colours.cz nebo facebooku.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Priessnitz - Nebel (vinylová reedice 2025) 9/10
Recenze: Noc a mlha v Jeseníkách a nově na vinylu. Na desce "Nebel" obalují Priessnitz posluchače příjemnou temnotou Vinylové ohlížení do minulosti kultovních Priessnitz pokračuje. Po loňském vydání dlouho nedostupného třetího alba "Hexe" a reedici naopak pozdějšího "Zero" přišel čas na "Nebel". Druhá studiovka formace nabízí jesenickou gotiku... čtěte zde
Vydáno: 31.12.2025 08:00 v sekci Recenze
Martin Čupka - V MØNØDREAM nedělám umělecké kompromisy
Rozhovory: Martin Čupka - V MØNØDREAM nedělám umělecké kompromisy Martin Čupka, frontman jedné z nejvýraznějších česko-slovenských rockových kapel John Wolfhooker, přichází s novým autorským projektem MØNØDREAM. Otevírá tak zcela novou kapitolu své hudební cesty. S myšlenkou zkusit si vlastní... čtěte zde
Vydáno: 30.12.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Trny & Žiletky - Je nutné zabít beránka 8/10
Recenze: Trny & Žiletky na desce "Je nutné zabít beránka" přidávají na zlověstnosti Nová studiovka Trnů & Žiletek "Je nutné zabít beránka" přináší hutnou, emotivní a temnou jízdu. Na posluchače nečeká žádný med, ale ten asi nikdo z fanoušků Desedovy práce ani neočekává. Lídr Dark Gamballe znovu posouvá... čtěte zde
Vydáno: 29.12.2025 13:00 v sekci Recenze
Alibaba - Furt stejný 8/10
Recenze: Swingující blues-folk olomouckých Alibaba možná zůstává "Furt stejný", ale furt stejně skvělý a svůj Folk může být sofistikovaný i kýčovitý, židličkový, kotlíkářský, může tepat do společenských nešvarů, být zasněný, básnivý i výrazově dutý. V každém případě, ať už použijeme jakékoliv další adjektivum, měl by... čtěte zde
Vydáno: 29.12.2025 00:00 v sekci Recenze
Green Monster - Mutant Farm 8/10
Recenze: Mutanti i zombíci řádí v rytmu psychobilly na "Mutant Farm" veteránů Green Monster Páté desce domácích psychobilly legend Green Monster vévodí jedovatá zelená barva, která láká na hororovou projížďku farmou mutantů. Vedle ní hrají prim dunivý kontrabas a charakteristický, kousavý vokál lídra a zároveň... čtěte zde
Vydáno: 28.12.2025 14:30 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Michal Pavlíček připomene svoje jubileum novou deskou. "Na obzoru" bude osobní zpovědí plnou hostů (30.12.2025 16:00)
- Naživo: Sedm tisíc lidí, dvacet dva hitů a jedna jistota. Lucie uzavřela turné k oslavě 40 let v Plzni (20.12.2025 16:30)
- Michal Prokop zakončí sezónu stylově - na koncertu ve Foru Karlín převezme platinu za desku "Ostraka" (16.12.2025 19:04)
- Naživo: Mňága a Žďorp pokřtila desku "Hoříš? Hořím!" voskem ze svíčky. Naštěstí nic nechytlo (16.12.2025 15:30)
- Naživo: Skyline se po dvanácti letech vrátili do Paláce Akropolis, fanouškům rozdali dárky (13.12.2025 13:00)
- Naživo: Hity, skvělá show i spousta hostů - Lucie oslavila 40 let i ve vyprodané O2 areně (10.12.2025 10:00)
- Bazzookas, Mňága, Dusilka i Jadrná věda o vesmíru - opavský Slunovrat láká na další ročník (09.12.2025 11:38)
- Dan Bárta & Illustratosphere oslaví 25 let debutového alba na turné "Stříbrná svatba" (05.12.2025 12:22)
- Colours of Ostrava rozšiřují program o domácí Mirai či Lenku Dusilovou a spouští prodej dvoudenních vstupenek (02.12.2025 14:01)
- Naživo: Hosté, emoce a srdce z papíru: Lucie oslavila v Brně 40 let ve velkém stylu (30.11.2025 17:45)

ALBUM TÝDNE 52/2025

Alibaba
Furt stejný

Folk může být sofistikovaný i kýčovitý, židličkový, kotlíkářský, může tepat do společenských nešvarů, být zasněný, básnivý i výrazově dutý. V každém případě, ať už použijeme jakékoliv další adjektivum, měl by být upřímný, na nic si nehrát. To rozhodně platí pro album "Furt stejný" olomouckých Alibaba.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 11.01.
Pocta Davidu Stypkovi (CZ) (O2 universum, Praha)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince The Prodigy Justin Bieber Beyoncé Lady Gaga Ewa Farna Madonna Kryštof Coldplay
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe