Takže Nový album

Vydáno: 12.01.2012 09:00 v sekci Recenze - Jakub Jenč | foto: facebook interpreta

"Co posloucháš?" "No tak nějak všechno. Hlavně teda Kabáty, Chinaski jsou taky dobrý. Slováky teda nemám rád, ale No Name jsou super." Stop! O plytkosti českého a slovenského popu i o neuvěřitelné mase lidí, která ho dál a dál konzumuje, byl už řečeno víc než dost. Anebo možná ne...

2/10

No Name - Nový album

Vydáno: 10.10.2011
Celkový čas: 34:40

Skladby: Dotyky, Ženušky, Biela krása, O mojej žene, Sĺuby, Želám si, Svetlo, Promile, Byt lepší, Homo instrumentalis

Vydavatel: Sony Music

I když podniknete pokus nahlížet na novinku košické stálice bez předsudků, půjde to těžko vzhledem k originálnímu bookletu i názvu alba. A až zapnete přehrávač a ozve se otravné láskyplné "o-ou" a následovat bude typicky prázdná zamilovaná utahaná skladba "Dotyky", bude to ještě těžší. Nebýt hostů jako Lucie Bílé v písni "Ženušky", nepoznáte mezi písněmi na první ani na desátý poslech žádný rozdíl.

Když jsem před lety slyšel "Počkám si na zázrak", zněli No Name zajímavě. V průběhu let pak zapadli do bahna kapel s jedním nebo dvěma rádiovými hity na jednu desku a prázdnou vatou kolem. A nic se nemění ani teď - Timkovo recitování, cajdáky znějící jeden jako druhý, občas nějaký tklivý saxofon nebo klávesy, sázka na primitivní skladby pro první poslech a texty o všudypřítomné lásce. Přeju si. Chci být lepší. Jsi mým světlem ve tmě. Má krásná ženo. Lepší texty by napsal kdejaký student, kdyby měl tak málo sebeúcty, aby psal vypočítané kýče.

Na "Novém albu" tentokrát ale chybí i nějaký výrazný hit. Jako by se chytlavost a úlisnost refrénů, které se plíží do éteru rádií a nakonec i do uší posluchačů za každou cenu, rozmělnila, a tak, když se objeví aspoň náznak zajímavé melodie jako ve skladbě Sl'uby, zabije jí další stejně znějící pokračování, další příšerná procítěná pasáž. Všechno je předvídatelné, stále stejné. A ať si hrají a zpívají ještě procítěněji, ani na sekundu jim neuvěříte.

No Name rozhodně nejsou špatní muzikanti. Vždyť nejzábavnější věcí z celé placky je závěrečná "Homo instrumentalis". Jejich nová deska je ale instantní polévkou, která chutná jen těm, kteří už přivykli nekvalitním náhražkám z polského dovozu. Je jako reprezentační dres otřesnosti toho, co se dnes u nás poslouchá. Jenže No Name to může být úplně ukradené. Jejich posluchači na ně nedají dopustit, i teď budou spokojení a zaplní velké haly i festivalové areály. Maminky si doma popláčou a na zábavách se dál bude ploužit na hity, které nikdy nezestárnou.

  • Kytarový popík (Martin, 12.01.2012 09:57) Reagovat

    Já to říkám pořád, že tyhlety česko-slovenské kytarovopopíkové skupiny jsou všechny na jedno brdo. Sice 2/10 mi přijde hodně málo, pořád je to trošku lepší úroveň než český pop před 10 lety, ale jinak souhlas. Od zajímavého popu proloženýho opravdu pěknými baladami (např. Večnost, Prvá) No Name vybředli v čímdál větší nudu kde kytaru pomalu neuslyšíte. A nejhorší je že každý nový rádiový hit je horší a horší než ty předchozí - vrcholem hrůzy a stupidity bylo pro mě zatím (rádii) milované Na na na s Chinaski.

    • Re: Kytarový popík (MHOE, 12.01.2012 13:35) Reagovat

      Nic proti, ale předchozí dvě alba (Čím to je?!, V rovnováhe) jsou o elektrické kytaře víc než alba předchozí, některé songy byly i docela řízné... Nový Album jsem možnost slyšet neměl.

  • 6/10 (Ludánek, 12.01.2012 10:10) Reagovat

    Někdy mám pocit, že Slovensko má lepší hudbu než my. No Name se mě líbí a album je poslouchatelné. Mohlo to být i horší.

    • Re: 6/10 (casko, 12.01.2012 18:45) Reagovat

      ... správne, Slovensko má oveľa lepšiu hudbu ako je No Name.

    • Re: 6/10 (bulsara, 13.01.2012 09:21) Reagovat

      "Slovensko má lepšiu hudbu než my". "Sloveky sú krajšie než Češky" atď. ... bla bla bla ... klišé furt a dokola ... Iste mohlo to byť aj horšie ... - stúpiť do sračky je horšie než ju počúvať :D ...

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Vánoce v O2 areně, O2 arena, Praha, 16.12.2025
Naživo: Ani slavná jména nenalákala. "Vánoce v O2 areně" přitáhly jen srdcaře Týden před Vánocemi se známé tváře popu spojily se symfonickým orchestrem a Kühnovým smíšeným sborem v pražské O2 areně. Účinkovali Tomáš Klus, Michal Horák, Jiří Korn, Václav Neckář, Martina Pártlová, Eva Burešová a... čtěte zde
Vydáno: 17.12.2025 20:00 v sekci Naživo
Nové desky 49/2025 - od limitky Andyho Bella přes reedice Blur či Pink Floyd po živák The Cure
Nové desky 49/2025 - od limitky Andyho Bella přes reedice Blur či Pink Floyd po živák The Cure Konec roku se blíží, a tak nejspíš dorazila i poslední várka zajímavých nahrávek. Minulý pátek ještě stihl vyjít třeba živák The Cure, novinka od noiserockových Health, sběratelská limitka Andyho Bella z Erasure, soundtrack k... čtěte zde
Vydáno: 17.12.2025 17:30 v sekci Novinky | Nové desky
Divokej Bill, Lucerna, Praha, 15.12.2025
Naživo: Lucernou se díky Divokýmu Billovi přehnala "Tsunami". Nechyběla ale ani koleda Úvalská skupina Divokej Bill si před Vánocemi nadělila tři speciální koncerty pod jednoduchým názvem "Tři jsou víc než nic". Pražská zastávka navíc dostala nečekaný bonus - v ten samý den se Štěpán Karbulka stal poprvé otcem,... čtěte zde
Vydáno: 17.12.2025 13:31 v sekci Naživo
Trautenberk - Kolikrát věci vylezou jinak, než jsme chtěli, ale ve finále si za nimi stojíme
Rozhovory: Trautenberk - Kolikrát věci vylezou jinak, než jsme chtěli, ale ve finále si za nimi stojíme Po patnácti letech na scéně přišli tanzmetaloví Trautenberk s pátou studiovkou "Sojčí terror", kterou předznamenaly singly "Hory volají" a "Umaštěný tváře". Společné turné s kapelou Tři sestry vyvrcholí 20. prosince v O2 areně.... čtěte zde
Vydáno: 17.12.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Mňága a Žďorp, Lucerna Music Bar, Praha, 14.12.2025
Naživo: Mňága a Žďorp pokřtila desku "Hoříš? Hořím!" voskem ze svíčky. Naštěstí nic nechytlo Mňága a Žďorp v pražském Lucerna Music Baru během neděle i pondělí přehrála celou novou desku a pokaždé ji rovnou pokřtila. První večer se kmotrem stal herec Marek Taclík a místo šampaňského použil rozpálený vosk ze svíčky.... čtěte zde
Vydáno: 16.12.2025 15:30 v sekci Naživo
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Chinaski vydávají koncertní album "1. symfonická" a příští rok vyrazí na letní turné (02.12.2025 17:43)
- Rozhovory: Kuba Ryba (Rybičky 48) - Rádi bychom zaujali místo naší největší rockové kapely. Kabáti tu věčně nebudou (24.11.2025 13:00)
- Na okraj: Český slavík 2025 přinesl šok v kategorii zpěváků a dojal poctou Aničce Slováčkové (22.11.2025 00:21)
- Xindl X se vrátil do čela rádiového žebříčku, albovou top desítku rozvířila Lucie Bílá (13.11.2025 09:00)
- Nové desky 43/2025 - od Florence + The Machine přes Jamaron po Lucii Bílou (05.11.2025 19:15)
- Hlavní hvězdou Štěrkovny Open Music bude Jaromír Nohavica. Zahrají i Chinaski či Ben Cristovao (03.11.2025 10:00)
- Recenze: Lucie Bílá rozhodně není na novém albu úplně "Obyčejná holka" (31.10.2025 12:30)
- Lucie Bílá přichází po šesti letech s albovou novinkou "Obyčejná holka" (27.10.2025 18:49)
- Video: Jaký je to být "Máma"? Lucie Bílá přináší další silnou osobní zpověď (23.10.2025 10:43)
- Video: No Name jsou vyhledávaní mezi mladými umělci. Napsali song pro Moona s Klarisou i pro Karmen Pál-Baláž a OliveraFromEartha (11.10.2025 13:48)

ALBUM TÝDNE 50/2025

Honza Nedvěd mladší a Příbuzní
Chlapský slovo

Jeden návrat je definitivně dokonán. Honza Nedvěd mladší s Příbuznými brázdí s úspěchem česká i slovenská pódia už nějaký čas, na nové písničky jsme si však museli počkat. Album "Chlapský slovo" navazuje tam, kde jeho táta s bráchou Františkem skončili - a to v té nejlepší podobě.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Čt 18.12.
Till Lindemann (DE) (O2 arena, Praha)
Čt 18.12.
Lucie (Logspeed CZ Aréna, Plzeň)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Ewa Farna Vladimír Mišík The Prodigy Prince Justin Bieber Lady Gaga Beyoncé Kryštof Madonna Coldplay
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe