Sledujte musicserver.cz také na Facebooku!
Nové desky pro 4. týden

Nové desky pro 4. týden

Vydáno: 24.01.2010 05:00 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Petra Hubáčková

Hudební nakladatelství se pomalu nadýchávají k jarní ofenzivě, a tak se vedle tradičních metalových kousků reprezentovaných Asperou nebo Dream Evil tentokrát objevují i velšské hvězdy Stereophonics, šumperští O5 & Radeček, irské ženy ze Celtic Woman a indiepopový objev z Británie Fanfarlo.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Pokud se v pondělí 25. ledna vydáte do obchodů s hudebními nosiči, najdete tam následující novinky:

Stereophonics - Keep Calm And Carry On (Universal)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: rock / brit pop

Stereophonics - Keep Calm And Carry On
Přes dva měsíce si museli počkat domácí příznivci velšských Stereophonics na jejich sedmé studiové album "Keep Calm And Carry On". Zatímco v zahraničních médiích totiž deska sklízí vesměs pochvalné ohlasy již od 16. listopadu, k nám se dostává až nyní. Celkem tucet písniček má na svědomí frontman kapely Kelly Jones, stejně jako produkci alba, s níž mu pomohli i matador Jim Lowe a Jim Abbis známý ze spolupráce s Adele a Arctic Monkeys. Kritika se v případě "Keep Calm And Carry On" pojmenovaném po plakátu z druhé světové války příliš nesešla s komerčním úspěchem - v Británii doposavad novinka vyšplhala pouze na jedenáctou pozici, což je pro Stereophonics historicky nejnižší umístění. Na jakou stranu se přikloníte vy, můžete zkoumat z několika písniček na MySpace.com formace.


O5 & Radeček - Máš mě na svědomí (vlastní náklad)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: pop / rock

O5 & Radeček - Máš mě na svědomí
Šumperská kapela O5 & Radeček tentokrát své příznivce trápila jen o malinko déle, než je u ní obvyklé. Sice se jí nepovedlo dodržet dvouletý odstup mezi alby, zato ale přichází hned s patnácti novinkovými písničkami, které již loni předznamenal singl "Máš mě na svědomí". Ten dal pak jméno i celému albu. Radečci na novince přivítali i několik hostů v čele se zpěvačkou Toxique Klárou Vytiskovou. Dalšími jsou frontman Elektrick Mann ICE-B, zpěvák skupiny Optimik Víťa Svoboda, banjista legendární bluegrassové kapely BG Nova Ruda Hecl nebo textař Karla Gotta Adam Suchý. Celou desku si už nyní můžete poslechnout a objednat na webu kapely.


Aspera - Ripples (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: melodický metal / progresívní metal

Aspera - Ripples
Aspera je mladá a nadějná metalová kapela, která připravila po třech EP deskách nahraných na vlastní triko první plnohodnotné CD. Materiál určený pro debutovou nahrávku začala pětice muzikantů dávat dohromady již v loňském roce. Našla si na něj čas i během koncertního turné s Tarjou Turunen, bývalou zpěvačkou finských Nightwish. Jakmile se muzikanti odebrali do studia, zavolali si na pomoc opravdové odborníky. Mix a mastering se odehrál za dohledu Jense Bogrena, který spolupracoval s kapelami jako Opeth, Paradise Lost nebo Symphony X. Na desce se také podílel Nils K. Rue, známý z formace Pagan's Mind a doprovodné vokály má společně s přebalem na svědomí Gustavo Sazes. Jeho služeb využili také Firewind nebo Arch Enemy. Jak se celému týmu dařilo, můžete ohodnotit poslechem titulní písně na MySpace.com profilu Aspery.


Fanfarlo - Reservoir (Warner Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: folk / indie pop

Fanfarlo - Reservoir
Máte rádi britskou indie scénu, a přitom si občas poslechnete i něco folkového? Jestliže ano, pak by vás měla zajímat debutující londýnská kapela Fanfarlo, která v dubnu minulého roku vydala svoji prvotinu "Reservoir", která se nyní dostává i k nám. Produkci alba má na svědomí Peter Katis, známý ze spolupráce s Interpol nebo The National. Nás Čechy může na tomto albu těšit už jeho obal, kam členové umístili na doporučení Jóna Þór Birgissona ze Sigur Rós fotku Jana Saudka. Čtyři kousky z "Reservoir" nahrála formace na své MySpace.com


Dark Fortress - Ylem (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: black metal

Dark Fortress - Ylem
Šestice nekompromisních muzikantů, kteří tvoří formaci Dark Fortress, se po dvou letech hlásí o slovo s novou deskou. Album pojmenované "Ylem" přináší milovníkům "přemýšlivého" black metalu jedenáct písní. Oproti předchozímu CD "Eidolon" se tak úplně nejedná o koncepční nahrávku, i když většina songů rozebírá stejné téma - principy smrti z různých úhlů. Samotný název desky odkazuje na alchymii, kde "Ylem" znamená prvotní hmotu, ze které byly vytvořeny všechny částice, a návrat do tohoto stavu znamená zánik všeho, co existuje. Jak tento zánik vypadá naživo, budou moct čeští fanoušci okusit v pondělí 15. února, kdy Dark Fortress společně s dalšími kapelami zavítají do pražského klubu Exit Chmelnice. Malou ochutnávku v podobě dvou songů "The Valley" a "Ylem" umístili muzikanti na své MySpace.com.


Celtic Woman - Songs From The Heart (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: new age / keltská hudba

Celtic Woman - Songs From The Heart
Kvartet irských zpěvaček a jedna houslistka, alias Celtic Woman, přichází do letošního zimního období se svým pátým studiovým albem "Songs From The Heart". Na něm dámy spolupracovaly opět s novozélandským skladatelem a producentem Davidem Downesem a tentokrát do svého repertoáru zařadily a k obrazu svému upravily takové písně jako Stingovu "Fields Of Gold", Collinsovu "You'll Be In My Heart", nebo "When You Believe". Album navíc nevychází pouze jako audio, ale také na DVD se živými verzemi skladeb. Kdo má chuť na trošku new age s keltskou hudbou, ať zabrousí na MySpace.com Celtic Woman a pokud by vás zajímala DVD edice, pak můžeme nabídnout trailer na YouTube.com.


Dream Evil - In The Night (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: heavy metal

Dream Evil - In The Night
Švédská sebranka Dream Evil oslavila v loňském roce deset let na hudební scéně a slavný producent a hudebník Fredrik Nordström se poté vrhl do příprav nové desky. Společně s dalšími čtyřmi muzikanty nyní přináší novou a v pořadí šestou desku "In The Night". Členové kapely se opět drželi ryzího metalu a na svůj MySpace.com profil s novým designem umístili výmluvný song "Bang Your Head". Chystaná nahrávka bude dostupná hned v několika edicích. Vedle klasické CD a digitální verze je pro fanoušky připravena i limitovaná edice v luxusním balení a s odlišným přebalem.


Kanye West - VH1 Storytellers (Universal)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: hip hop / r'n'b

Kanye West - VH1 Storytellers
Dalším, už 68. umělcem v pořadí, který vystoupil ve známém cyklu "Storytellers" hudební stanice VH1, byl Kanye West, jenž se v poslední době prezentoval více skandály než hudbou. Jeho "VH1 Storytellers" je složené ze dvou disků - jednoho audio CD a jednoho DVD. Na obou z nich naleznete devět Westových hitů v "akustické podobě" z koncertu konaného v Los Angeles a na DVD navíc ještě další čtyři bonusy včetně rozhovoru. Obrázek o tom, jak to v L.A. minulý rok vypadalo a co tedy od tohoto titulu čekat, si můžete udělat například pomocí tohoto videa na YouTube.com


Orphaned Land - The Never Ending Way of ORWarriOR (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: progresivní metal

Orphaned Land - The Never Ending Way of ORWarriOR
I když formace Orphaned Land působí na hudební scéně již devatenáctým rokem, v její diskografii najdete pouze tři plnohodnotné desky. Nyní vychází čtvrtá řadovka a muzikanti na ní přinášejí koncepční příběh "bojovníka světla". Na fanoušky této izraelské kapely čeká celkem pantáct písní, které jsou rozděleny do třech částí. Limitovaná edice s odlišným přebalem bude navíc obohacena o DVD. Muzikanti na nových skladbách pracovali celé dva roky a produkce se ujal Steven Wilson, známý ze seskupení Porcupine Tree. Ten sám považuje nový materiál za velmi sofistikovaný. Sami můžete plody této spolupráce ochutnat již nyní na MySpace.com profilu kapely, kde najdete k poslechu tři nové písně.


Různí - Up In The Air (soundtrack) (Warner Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: filmová hudba / folk

Různí - Up In The Air (soundtrack)
Jméno filmu "Up In The Air", který v Česku běží pod názvem "Lítám v tom", bývá poslední dobou velmi často spojováno s nejrůznějšími cenami a to v těch nejprestižnějších kategoriích, jako je nejlepší film, režie, scénář nebo herec. Komedie Jasona Reitmana ("Juno", "Děkujeme, že kouříte") s Georgem Clooneym v hlavní roli vypráví příběh profesionála specializujícího se na poradenství pro změnu kariéry. K filmu samozřejmě vychází i soundtrack, který se nese především na písničkářské vlně. Vedle tria Crosby, Stills & Nash, Sharon Jones & The Dap Kings, Elliotta Smitha a Dana Auerbacha na něm ale najdete především neznámé umělce. Přesto jsou jedna z hlavních písniček "Help Yourself" od Sad Brad Smith nebo titulní song už dnes spojovány s Oscary. Některé z položek soundtracku podkreslují oficiální stránky filmu.


Jan Werich - Tmavomodrý svět (Supraphon)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: world music

Jan Werich - Tmavomodrý svět
Ačkoli je podstatná část repertoáru Osvobozeného divadla z pera a klavíru legendární trojice, je "Tmavomodrý svět" trochu jiná nahrávka: v době nahrávání těchto snímků, jak je známe my, už totiž Jaroslav Ježek nebyl mezi živými, Jiří Voskovec přešel západní hranici za svobodným životem a Jan Werich si našel nového hudebního parťáka. Tehdy se spojil s Karlem Vlachem, což se ukázalo jako šťastná kombinace: starším písničkám možná chyběl punc doby vzniku, ale technická kvalita nahrávky a téměř dvě dekády aranžérského náskoku posunuly tyto skladby do druhé poloviny 20. století. Na CD "Tmavomodrý svět" vedle spousty "osvobozených" songů proslulosti "Golema", "Ezopa", " Davida a Goliáše", "Babičky Mary" či "Stonožky" uslyšíte bonusově i "Some Of These Days" a "Inka Dinka Doo", v bookletu pak najdete Voskovcovy zajímavé komentáře k zásadním písním a nepříliš známé fotografie. Několik ukázek z desky najdete na stránkách vydavatelství Supraphon.


You Me At Six - Hold Me Down (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: pop-punk / pop-rock

You Me At Six - Hold Me Down
Debutové album pop-punkových You Me At Six "Take Off Your Colours" jim vyneslo dvě nominace v roce 2008 a 2009 od časopisu Kerang! na nejlepší britskou kapelu, a tak není divu, že zatímco o jejich prvotině věděl málokdo, druhé "Hold Me Down" i díky distribuci přes Virgin Records už bez povšimnutí neprojde. To koneckonců potvrzuje i jeho páté místo v britské albové hitparádě. Pětice kluků z hrabství Surrey je na tomto albu navíc přirovnávána k už o něco slavnějším New Found Glory. Jestli je takové srovnání na místě, se můžete přesvědčit pomocí prvních dvou singlů na MySpace.com YM@6, jak se taky někdy píší.


Dále vychází:

Antonín Dvořák - Symfonické básně (Supraphon)
David Bowie - A Reality Tour (Remastered Bonus Edition) (Sony Music)
Giovanni - I Can't Dance Alone (Feat. Ross Antony) (singl) (Warner Music)
Heathen - The Evolution Of Chaos (Mystic Production)
Kryštof - Jeviště (EMI)
Lacuna Coil - Shallow Life /Deluxe (EMI)
Modern Talking - 25 Years Of Disco-Pop (Sony Music)
Monro Matt - Complete Singles Collection (EMI)
Oistrach / Mozart / Brahms /Beethoven - Houslové Koncerty / Romance č. 2 (Supraphon)
Olympic - O, jé (Zlatá edice) (Supraphon)
Ondřej Sekora - Příhody Ferdy Mravence a Brouka Pytlíka (Supraphon)
Orden Ogan - Easton Hope (Mystic Production)
Richter / Tchaikovsky / Prokofiev / Bach - Koncerty pro klavír a orchestr Č. 1 (Supraphon)
Různí - Songs About Love (Universal)
Různí - Staré pověsti české (2CD) (Supraphon)
Sinner - Mask Of Sanity (Mystic Production)
Smetana / Dvořák - Vltava / Symfonie Č. 9 E Moll (Supraphon)
White Rabbits - It's Frightening (EMI)
Whitney Houston - The Deluxe Anniversary Edition (DVD) (Sony Music)

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova musicserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Kochlea - Flegma 10/10
Recenze: Kochlea na desce "Flegma" plní zvukovody i nu-jazzovými náladami Ona zprofanovaná předpona nu- může schovávat ledacos: od dnes již prakticky vyčerpaných metalových crossoverů s rapem přes žánrové hybridy svědčící spíše o neschopnosti rozhodnout se, co vlastně muzikanti hraji, až k albům,... čtěte zde
Vydáno: 21.09.2019 09:00 v sekci Recenze
0
Taylor Swift - Lover 7/10
Recenze: Taylor Swift si na albu "Lover" připomněla všechny své dřívější podoby Pozici Taylor Swift coby královny mainstreamu poslední roky narušuje jistá holčina s dlouhým culíkem. Avšak zatímco Ariana Grande někdy až příliš tlačí na pilu ve snaze být originální, Taylor si své už dávno odbyla a začala... čtěte zde
Vydáno: 19.09.2019 13:30 v sekci Recenze
26
Michael Bublé, O2 arena, Praha, 17.9.2019
Naživo: Michael Bublé v Praze kradl mobily a srdce Více než pět let po své české premiéře se do pražské O2 areny vrátil se šarmem a šibalstvím sobě vlastním Kanaďan Michael Bublé. Hlavním tématem byla láska a vše kolem ní, a tak není divu, že si během skvělé show kromě... čtěte zde
Vydáno: 18.09.2019 20:31 v sekci Naživo
6
Pohled do českých hitparád - 36. týden 2019
Jonas Brothers poprvé vládnou českým rádiím, nejžádanější album má Post Malone Albový žebříček působí v polovině září mnohem živěji než ten rádiový, zejména co se novinek týče. V éteru sice čerstvě z jedničky vyhrávají Jonas Brothers se "Sucker", jinak je v něm ale mrtvo. Zato nových desek vyšlo... čtěte zde
Vydáno: 18.09.2019 15:20 v sekci Novinky | České hitparády
0
Nové desky 38/2019 - od The Lumineers přes The Goo Goo Dolls po Charli XCX
Nové desky 38/2019 - od The Lumineers přes The Goo Goo Dolls po Charli XCX S hudebními novinkami se doslova roztrhl pytel, a tak se můžete těšit na novinky od Goo Goo Dolls, The Lumineers, Emeli Sandé, Charli XCX, českých PSH, Devendry Banhart a Belle & Sebastian. Objevovat s námi můžete Angličany Sama Fendera,... čtěte zde
Vydáno: 18.09.2019 07:15 v sekci Novinky | Nové desky
3
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 38/2019 - od The Lumineers přes The Goo Goo Dolls po Charli XCX (18.09.2019 07:15)
- Nové desky 37/2019 - od The Highwomen přes Milese Davise po Iggyho Popa (11.09.2019 06:56)
- Nové desky 36/2019 - od Sheryl Crow přes Tarju po Lanu Del Rey (03.09.2019 08:00)
- Nové desky 35/2019 - od Taylor Swift přes Nikol Bókovou po The Rembrandts (27.08.2019 22:03)
- Nové desky 33-34/2019 - od Slipknot přes The Regrettes po Lionela Richieho (20.08.2019 17:00)
- Nové desky 32/2019 - od Volbeat přes Sugar Ray po Skillet (07.08.2019 18:30)
- Nové desky 31/2019 - od Kaiser Chiefs přes Lordi po Of Monsters And Men (30.07.2019 07:01)
- Nové desky 30/2019 - od Sabaton přes Sabrinu Carpenter po Sum 41 (22.07.2019 22:53)
- Nové desky 29/2019 - od Eda Sheerana přes Banks po Paula McCartneyho (15.07.2019 11:00)
- Recenze: O5 a Radeček jsou optimističtí - přinášejí "Dobrý zprávy" (14.07.2019 13:00)

ALBUM TÝDNE 37/2019

Lana Del Rey
Norman Fucking Rockwell

Není snadné s Lanou Del Rey držet krok, chápat její vize a dostat se pod její ledově neproniknutelnou krustu alternativní popové princezny. I na novém albu "Norman Fucking Rockwell" zpívá o svobodě, lásce a naději. Tentokrát komorně a hloubavě.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

So 21.09.
Deafheaven (USA) + Touché Amoré (USA) (MeetFactory, Praha)
Po 23.09.
Carnival Youth (LV) (Futurum Music Bar, Praha)
Út 24.09.
Monarchy (AUS) (Café V lese, Praha)
Út 24.09.
We Were Promised Jetpacks (UK) (Chapeau Rouge, Praha)
So 28.09.
Alyona Alyona (UA) (Café V lese, Praha)
St 02.10.
Airbourne (AUS) (Roxy, Praha)
Čt 03.10.
New Order (UK) (Forum Karlín, Praha)
Čt 03.10.
Stereo Total (DE) (Café V lese, Praha)
Po 07.10.
Little Big (RU) (Sono Centrum, Brno)
Po 07.10.
Blackbear (USA) (Roxy, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Lana Del Rey Sia Lady Gaga Kryštof Coldplay Rihanna Adele Madonna Ewa Farna The Cure Beyoncé Taylor Swift Rammstein AC/DC Ed Sheeran Linkin Park Metallica Britney Spears Kylie Minogue Mikolas Josef
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2019 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver