Sledujte musicserver.cz také na Facebooku!
Nové desky pro 4. týden

Nové desky pro 4. týden

Vydáno: 24.01.2010 05:00 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Petra Hubáčková

Hudební nakladatelství se pomalu nadýchávají k jarní ofenzivě, a tak se vedle tradičních metalových kousků reprezentovaných Asperou nebo Dream Evil tentokrát objevují i velšské hvězdy Stereophonics, šumperští O5 & Radeček, irské ženy ze Celtic Woman a indiepopový objev z Británie Fanfarlo.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Pokud se v pondělí 25. ledna vydáte do obchodů s hudebními nosiči, najdete tam následující novinky:

Stereophonics - Keep Calm And Carry On (Universal)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: rock / brit pop

Stereophonics - Keep Calm And Carry On
Přes dva měsíce si museli počkat domácí příznivci velšských Stereophonics na jejich sedmé studiové album "Keep Calm And Carry On". Zatímco v zahraničních médiích totiž deska sklízí vesměs pochvalné ohlasy již od 16. listopadu, k nám se dostává až nyní. Celkem tucet písniček má na svědomí frontman kapely Kelly Jones, stejně jako produkci alba, s níž mu pomohli i matador Jim Lowe a Jim Abbis známý ze spolupráce s Adele a Arctic Monkeys. Kritika se v případě "Keep Calm And Carry On" pojmenovaném po plakátu z druhé světové války příliš nesešla s komerčním úspěchem - v Británii doposavad novinka vyšplhala pouze na jedenáctou pozici, což je pro Stereophonics historicky nejnižší umístění. Na jakou stranu se přikloníte vy, můžete zkoumat z několika písniček na MySpace.com formace.


O5 & Radeček - Máš mě na svědomí (vlastní náklad)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: pop / rock

O5 & Radeček - Máš mě na svědomí
Šumperská kapela O5 & Radeček tentokrát své příznivce trápila jen o malinko déle, než je u ní obvyklé. Sice se jí nepovedlo dodržet dvouletý odstup mezi alby, zato ale přichází hned s patnácti novinkovými písničkami, které již loni předznamenal singl "Máš mě na svědomí". Ten dal pak jméno i celému albu. Radečci na novince přivítali i několik hostů v čele se zpěvačkou Toxique Klárou Vytiskovou. Dalšími jsou frontman Elektrick Mann ICE-B, zpěvák skupiny Optimik Víťa Svoboda, banjista legendární bluegrassové kapely BG Nova Ruda Hecl nebo textař Karla Gotta Adam Suchý. Celou desku si už nyní můžete poslechnout a objednat na webu kapely.


Aspera - Ripples (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: melodický metal / progresívní metal

Aspera - Ripples
Aspera je mladá a nadějná metalová kapela, která připravila po třech EP deskách nahraných na vlastní triko první plnohodnotné CD. Materiál určený pro debutovou nahrávku začala pětice muzikantů dávat dohromady již v loňském roce. Našla si na něj čas i během koncertního turné s Tarjou Turunen, bývalou zpěvačkou finských Nightwish. Jakmile se muzikanti odebrali do studia, zavolali si na pomoc opravdové odborníky. Mix a mastering se odehrál za dohledu Jense Bogrena, který spolupracoval s kapelami jako Opeth, Paradise Lost nebo Symphony X. Na desce se také podílel Nils K. Rue, známý z formace Pagan's Mind a doprovodné vokály má společně s přebalem na svědomí Gustavo Sazes. Jeho služeb využili také Firewind nebo Arch Enemy. Jak se celému týmu dařilo, můžete ohodnotit poslechem titulní písně na MySpace.com profilu Aspery.


Fanfarlo - Reservoir (Warner Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: folk / indie pop

Fanfarlo - Reservoir
Máte rádi britskou indie scénu, a přitom si občas poslechnete i něco folkového? Jestliže ano, pak by vás měla zajímat debutující londýnská kapela Fanfarlo, která v dubnu minulého roku vydala svoji prvotinu "Reservoir", která se nyní dostává i k nám. Produkci alba má na svědomí Peter Katis, známý ze spolupráce s Interpol nebo The National. Nás Čechy může na tomto albu těšit už jeho obal, kam členové umístili na doporučení Jóna Þór Birgissona ze Sigur Rós fotku Jana Saudka. Čtyři kousky z "Reservoir" nahrála formace na své MySpace.com


Dark Fortress - Ylem (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: black metal

Dark Fortress - Ylem
Šestice nekompromisních muzikantů, kteří tvoří formaci Dark Fortress, se po dvou letech hlásí o slovo s novou deskou. Album pojmenované "Ylem" přináší milovníkům "přemýšlivého" black metalu jedenáct písní. Oproti předchozímu CD "Eidolon" se tak úplně nejedná o koncepční nahrávku, i když většina songů rozebírá stejné téma - principy smrti z různých úhlů. Samotný název desky odkazuje na alchymii, kde "Ylem" znamená prvotní hmotu, ze které byly vytvořeny všechny částice, a návrat do tohoto stavu znamená zánik všeho, co existuje. Jak tento zánik vypadá naživo, budou moct čeští fanoušci okusit v pondělí 15. února, kdy Dark Fortress společně s dalšími kapelami zavítají do pražského klubu Exit Chmelnice. Malou ochutnávku v podobě dvou songů "The Valley" a "Ylem" umístili muzikanti na své MySpace.com.


Celtic Woman - Songs From The Heart (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: new age / keltská hudba

Celtic Woman - Songs From The Heart
Kvartet irských zpěvaček a jedna houslistka, alias Celtic Woman, přichází do letošního zimního období se svým pátým studiovým albem "Songs From The Heart". Na něm dámy spolupracovaly opět s novozélandským skladatelem a producentem Davidem Downesem a tentokrát do svého repertoáru zařadily a k obrazu svému upravily takové písně jako Stingovu "Fields Of Gold", Collinsovu "You'll Be In My Heart", nebo "When You Believe". Album navíc nevychází pouze jako audio, ale také na DVD se živými verzemi skladeb. Kdo má chuť na trošku new age s keltskou hudbou, ať zabrousí na MySpace.com Celtic Woman a pokud by vás zajímala DVD edice, pak můžeme nabídnout trailer na YouTube.com.


Dream Evil - In The Night (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: heavy metal

Dream Evil - In The Night
Švédská sebranka Dream Evil oslavila v loňském roce deset let na hudební scéně a slavný producent a hudebník Fredrik Nordström se poté vrhl do příprav nové desky. Společně s dalšími čtyřmi muzikanty nyní přináší novou a v pořadí šestou desku "In The Night". Členové kapely se opět drželi ryzího metalu a na svůj MySpace.com profil s novým designem umístili výmluvný song "Bang Your Head". Chystaná nahrávka bude dostupná hned v několika edicích. Vedle klasické CD a digitální verze je pro fanoušky připravena i limitovaná edice v luxusním balení a s odlišným přebalem.


Kanye West - VH1 Storytellers (Universal)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: hip hop / r'n'b

Kanye West - VH1 Storytellers
Dalším, už 68. umělcem v pořadí, který vystoupil ve známém cyklu "Storytellers" hudební stanice VH1, byl Kanye West, jenž se v poslední době prezentoval více skandály než hudbou. Jeho "VH1 Storytellers" je složené ze dvou disků - jednoho audio CD a jednoho DVD. Na obou z nich naleznete devět Westových hitů v "akustické podobě" z koncertu konaného v Los Angeles a na DVD navíc ještě další čtyři bonusy včetně rozhovoru. Obrázek o tom, jak to v L.A. minulý rok vypadalo a co tedy od tohoto titulu čekat, si můžete udělat například pomocí tohoto videa na YouTube.com


Orphaned Land - The Never Ending Way of ORWarriOR (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: progresivní metal

Orphaned Land - The Never Ending Way of ORWarriOR
I když formace Orphaned Land působí na hudební scéně již devatenáctým rokem, v její diskografii najdete pouze tři plnohodnotné desky. Nyní vychází čtvrtá řadovka a muzikanti na ní přinášejí koncepční příběh "bojovníka světla". Na fanoušky této izraelské kapely čeká celkem pantáct písní, které jsou rozděleny do třech částí. Limitovaná edice s odlišným přebalem bude navíc obohacena o DVD. Muzikanti na nových skladbách pracovali celé dva roky a produkce se ujal Steven Wilson, známý ze seskupení Porcupine Tree. Ten sám považuje nový materiál za velmi sofistikovaný. Sami můžete plody této spolupráce ochutnat již nyní na MySpace.com profilu kapely, kde najdete k poslechu tři nové písně.


Různí - Up In The Air (soundtrack) (Warner Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: filmová hudba / folk

Různí - Up In The Air (soundtrack)
Jméno filmu "Up In The Air", který v Česku běží pod názvem "Lítám v tom", bývá poslední dobou velmi často spojováno s nejrůznějšími cenami a to v těch nejprestižnějších kategoriích, jako je nejlepší film, režie, scénář nebo herec. Komedie Jasona Reitmana ("Juno", "Děkujeme, že kouříte") s Georgem Clooneym v hlavní roli vypráví příběh profesionála specializujícího se na poradenství pro změnu kariéry. K filmu samozřejmě vychází i soundtrack, který se nese především na písničkářské vlně. Vedle tria Crosby, Stills & Nash, Sharon Jones & The Dap Kings, Elliotta Smitha a Dana Auerbacha na něm ale najdete především neznámé umělce. Přesto jsou jedna z hlavních písniček "Help Yourself" od Sad Brad Smith nebo titulní song už dnes spojovány s Oscary. Některé z položek soundtracku podkreslují oficiální stránky filmu.


Jan Werich - Tmavomodrý svět (Supraphon)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: world music

Jan Werich - Tmavomodrý svět
Ačkoli je podstatná část repertoáru Osvobozeného divadla z pera a klavíru legendární trojice, je "Tmavomodrý svět" trochu jiná nahrávka: v době nahrávání těchto snímků, jak je známe my, už totiž Jaroslav Ježek nebyl mezi živými, Jiří Voskovec přešel západní hranici za svobodným životem a Jan Werich si našel nového hudebního parťáka. Tehdy se spojil s Karlem Vlachem, což se ukázalo jako šťastná kombinace: starším písničkám možná chyběl punc doby vzniku, ale technická kvalita nahrávky a téměř dvě dekády aranžérského náskoku posunuly tyto skladby do druhé poloviny 20. století. Na CD "Tmavomodrý svět" vedle spousty "osvobozených" songů proslulosti "Golema", "Ezopa", " Davida a Goliáše", "Babičky Mary" či "Stonožky" uslyšíte bonusově i "Some Of These Days" a "Inka Dinka Doo", v bookletu pak najdete Voskovcovy zajímavé komentáře k zásadním písním a nepříliš známé fotografie. Několik ukázek z desky najdete na stránkách vydavatelství Supraphon.


You Me At Six - Hold Me Down (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: pop-punk / pop-rock

You Me At Six - Hold Me Down
Debutové album pop-punkových You Me At Six "Take Off Your Colours" jim vyneslo dvě nominace v roce 2008 a 2009 od časopisu Kerang! na nejlepší britskou kapelu, a tak není divu, že zatímco o jejich prvotině věděl málokdo, druhé "Hold Me Down" i díky distribuci přes Virgin Records už bez povšimnutí neprojde. To koneckonců potvrzuje i jeho páté místo v britské albové hitparádě. Pětice kluků z hrabství Surrey je na tomto albu navíc přirovnávána k už o něco slavnějším New Found Glory. Jestli je takové srovnání na místě, se můžete přesvědčit pomocí prvních dvou singlů na MySpace.com YM@6, jak se taky někdy píší.


Dále vychází:

Antonín Dvořák - Symfonické básně (Supraphon)
David Bowie - A Reality Tour (Remastered Bonus Edition) (Sony Music)
Giovanni - I Can't Dance Alone (Feat. Ross Antony) (singl) (Warner Music)
Heathen - The Evolution Of Chaos (Mystic Production)
Kryštof - Jeviště (EMI)
Lacuna Coil - Shallow Life /Deluxe (EMI)
Modern Talking - 25 Years Of Disco-Pop (Sony Music)
Monro Matt - Complete Singles Collection (EMI)
Oistrach / Mozart / Brahms /Beethoven - Houslové Koncerty / Romance č. 2 (Supraphon)
Olympic - O, jé (Zlatá edice) (Supraphon)
Ondřej Sekora - Příhody Ferdy Mravence a Brouka Pytlíka (Supraphon)
Orden Ogan - Easton Hope (Mystic Production)
Richter / Tchaikovsky / Prokofiev / Bach - Koncerty pro klavír a orchestr Č. 1 (Supraphon)
Různí - Songs About Love (Universal)
Různí - Staré pověsti české (2CD) (Supraphon)
Sinner - Mask Of Sanity (Mystic Production)
Smetana / Dvořák - Vltava / Symfonie Č. 9 E Moll (Supraphon)
White Rabbits - It's Frightening (EMI)
Whitney Houston - The Deluxe Anniversary Edition (DVD) (Sony Music)

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova musicserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Weyes Blood - Titanic Rising 9/10
Recenze: Weyes Blood je na "Titanic Rising" průvodkyní přežití v moderním světě Americké zpěvačce Natalii Mering vychází pod uměleckým jménem Weyes Blood již čtvrtá nahrávka. Neotřelý název "Titanic Rising" skrývá desku s návodem, jak čelit modernizaci společnosti bez ztráty lidskosti, lásky a rozumu. Jak... čtěte zde
Vydáno: 20.04.2019 10:09 v sekci Recenze
1
Pohled do českých hitparád - 15. týden 2019
Domácí žebříčky se obešly bez zásadních změn. V čele setrvali Mark Ronson s Miley Cyrus i Billie Eilish Minulý týden jsme se zaradovali, že české žebříčky konečně trochu ožívají. Jenže předčasně. Tentokrát je totiž změn na předních příčkách opravdu malinko. V rádiích je první pětice v porovnání s předchozím kolem jako... čtěte zde
Vydáno: 18.04.2019 18:32 v sekci Novinky | České hitparády
0
Little Big, Malá sportovní hala, Praha, 17.4.2019
Naživo: Little Big přivezli do Malé sportovní haly pestrou ruskou diskotéku Z Lucerna Music Baru přes Roxy rovnou do vyprodané Malé sportovní haly v Praze. Tuto cestu ruské party Little Big rámují necelé dva roky, za které její popularita ohromně vzrostla nejen u nás, ale po celém světě. Tentokrát však... čtěte zde
Vydáno: 18.04.2019 12:20 v sekci Naživo
0
Zrní, střecha Lucerny, Praha, 16.4.2019
Naživo: Jak Zrní zpívalo zapadajícímu slunci Zatímco dole v Lucerna Music Baru křtil svoji novou desku "Pošli to tam!" kytarový mág Michal Pavlíček, nahoru na střechu se po roce vrátila kapela Zrní, aby zazpívala zapadajícímu slunci a stovce fanoušků, kteří na dlouho dopředu... čtěte zde
Vydáno: 17.04.2019 19:24 v sekci Naživo
0
Passenger, Roxy, Praha, 16.4.2019
Naživo: Passenger si sladce pobrukoval i hlasitě burácel. V Roxy vyrazil nejeden dech "Absolutely perfect." Takto chválil Passenger v Roxy pražské publikum po jedné ze zařazených písniček. A stejnými slovy můžeme ocenit i jeho výkon. Britský písničkář odehrál velmi komorní koncert, který obšťastnil nejedno srdce.... čtěte zde
Vydáno: 17.04.2019 14:22 v sekci Naživo
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 16/2019 - od Norah Jones přes The Chemical Brothers po Melissu Etheridge (17.04.2019 07:18)
- Nové desky 15/2019 - od Sary Bareilles přes Mike + The Mechanics po Khalida (10.04.2019 06:39)
- Nové desky 14/2019 - od Billie Eilish přes Lang Langa po Snarky Puppy (02.04.2019 22:14)
- Nové desky 13/2019 - od Khoiby přes Amandu Palmer po Michala Pavlíčka (27.03.2019 06:41)
- Nové desky 12/2019 - od Kafka Band přes Jamese Morrisona po The Cinematic Orchestra (20.03.2019 07:19)
- Nové desky 11/2019 - od Dido přes Foals po Sigrid (13.03.2019 06:51)
- Nové desky 10/2019 - od Bryana Adamse přes Solange po Toma Walkera (05.03.2019 22:08)
- Nové desky 9/2019 - od Johna Mayalla přes Dream Theater po The Ills (28.02.2019 17:29)
- Video: O5 a Radeček si v duetu se Celeste Buckingham užívají "LOVEní" (25.02.2019 18:22)
- Top 10: Deset očekávaných českých desek roku 2019 (22.02.2019 11:00)

ALBUM TÝDNE 15/2019

Michal Pavlíček
Pošli to tam!

Příznivci snadno rozpoznatelného rukopisu Michala Pavlíčka si museli na jeho nové autorské album počkat dlouhých devět let. Dočkali se letos v březnu, kdy po několika odkladech vyšla nahrávka s názvem "Pošli to tam!". Stálo to čekání za to? Odpověď zní: Jednoznačně!

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 21.04.
Defeater + Dead Swans + Swain (Futurum Music Bar, Praha)
Po 22.04.
The Wave Pictures (UK) (Café V lese, Praha)
Út 23.04.
Poets Of The Fall (FIN) (Roxy, Praha)
Pá 26.04.
Walking On Cars (IRL) (Rock Café, Praha)
Pá 26.04.
Connie Constance (UK) (Chapeau Rouge, Praha)
Ne 28.04.
Ewert And The Two Dragons (EST) (Roxy/NoD, Praha)
Po 29.04.
The Hunna (UK) (Café V lese, Praha)
Út 30.04.
All Them Witches (USA) (Rock Café, Praha)
Út 30.04.
Winds Of Promise (USA) (Klub 007 Strahov, Praha)
Ne 05.05.
Dido (UK) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Lady Gaga Sia Beyoncé Ewa Farna Madonna Rihanna Coldplay Kryštof The Cure Suzi Quatro Adele Ariana Grande Linkin Park AC/DC Ed Sheeran Imagine Dragons Michael Jackson Queen Ava Max Drake
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2019 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver