TOPlist
shop.musicserver.cz
Pohled do hitparád IFPI - 38. týden

Robbie Williams startuje v Česku vysoko

Vydáno: 23.09.2009 17:48 v sekci České hitparády - Katka Šebestová | foto: facebook interpreta

Všechna sláva polní tráva. Tohle si mohou říct všichni, kteří minulý týden šli na přední pozice, pěkně rychle z nich totiž spadli. Nahoru se dere mílovými kroky nový singl "Bodies" Robbieho Williamse. V albech se kromě zaběhlých jmen dařilo v prvním týdnu prodeje Muse, Nelly Furtado i Miley Cyrus.

Black Eyed Peas - I Gotta Feeling
© facebook interpreta
RÁDIA - I když do konce roku zbývá ještě několik měsíců, je jasné, kdo bude nekorunovaným králem letošních hitparád. Rok 2009 patří na hitparádových frontách losangeleské čtveřici Black Eyed Peas, která se svým hitem "I Gotta Feelin'" posílá i v Česku Davida Guettu na dvojku a už počtvrté si pro sebe rezervuje na sedm dní číslo jedna. Na bronz se posunula Pink s "Please Don’t Leave Me". Do desítky se vracejí Green Day se starším hitem "Know Your Enemy", Pussycat Dolls a po devíti týdnech i The Veronicas. Madonna se i přes čtyři týdny v žebříčku do desítky nedostala a klesla až na osmnáctku.

Naopak o sedm příček nahoru až na práh Top 10 skočila Mariah Carey s novým singlem "Obsessed", což je pro ni v české hitparádě nejlepší umístění, kterého kdy dosáhla. O dvě příčky stoupají i Mando Diao, kteří by si po dvaadvaceti týdnech neustálého zlepšování s "Dance With Somebody" chuť desítky zasloužili. O devět příček vzhůru stoupá také Pink s "Funhouse" na výslednou sedmnáctku. Minulá novinka od Morandi si připisuje k dobru osmadvacet pozic a posouvá se na dvacítku. Postupují i tuzemští interpreti. "Životní", song Support Lesbiens, jde o třicet šprušlí nahoru na dvacáté čtvrté místo a "CyRáno" Kryštofů ještě o dvě příčky výše.

Tento týden vylepšuje i La Roux o dvacet pozic a skví se na jednatřicítce. Na své nejlepší pozice doletěli tento týden Colbie Caillat a Mika, jejichž jednapadesátá a třiapadesátá šprušle určitě není konečná. Když jsme u postupů, nemohu si odpustit doplnit, že všechny dámy, které minulý týden skákaly postupové rekordy, stejně velkou rychlostí sešouply zase dolů do spodní části hitparády. Ale nejsou v tom samy, překvapivě se nedaří ani nové písni Anety Langerové, její "V bezvětří" nabírá po osmi týdnech sestupové tendence a konec páté desítky je určitě umístění, které nové písni nelichotí. Ani novinkový hit Beyoncé "Sweet Dreams" nezažívá v Česku takové žně jako jinde ve světě a tento týden mu patři jen sedmatřicítka.

V osmatřicátém týdnu se do žebříčku probojovalo sedm novinek a jedenáct písni slaví po pár týdnech svůj návrat mezi nejlepší stovku. Mezi navrátilce patří vesměs samé provařené hitovky v čele s "Obchodníkem s deštěm" a "Atentátem" od Kryštof, "Pictures Of You" od Last Goodnigt nebo "Love Story" Taylor Swift. Přejděme k novinkám, tou nejníže nasazenou patří seskupení R.I.O. se songem "After The Love". O pět příček výše je německá kočka Jeanette se songem "Material Boy", ještě o místo před ní na dvaaosmdesátce boduje danceový projekt Bimbo Jones, kteří si berou obvykle do parády některé z profláklých písní, tentokrát bojují s vlastní tvorbou, song se jmenuje "And I Try". Na sedmdesátém osmém místě žhaví své hutné beaty vítězka šesté série American Idol Jordin Sparks se skladbou "Battlefield".

V tomto týdnu neostrouhali ani našinci, Michal Hrůza s Katarínou Knechtovou začínají s "Písní labutí" na devětapadesátce a na čtyřiapadesátce naše v současnosti asi nejúspěšnější zpěvačka Ewa Farna, která se už pár dnů těší z nominace na prestižní cenu MTV. Nejvyšší novinka tento týden startuje proklatě vysoko, a to až na devatenáctém místě a je jím... tři, dva, jedna: Robbie Williams! Čeští hudební dramaturgové ho po dvouletém půstu katapultovali v debutovém týdnu opravdu vysoko, ale tam jeho ambice určitě nekončí a v příštích týdnech bude atakovat místa nejvyšší.

Top 10 - rádia:
  1. Black Eyed Peas - I Gotta Feelin'
  2. David Guetta feat. Kelly Rowland - When Love Takes Over
  3. Pink - Please Don’t Leave Me
  4. Green Day - Know Your Enemy
  5. Nelly Furtado - Manos Al Aire
  6. Lily Allen - Not Fair
  7. Pussycat Dolls - Jai Ho!
  8. Alesha Dixon - The Boy Does Nothing
  9. Pitbull - I Know You Want Me
  10. The Veronicas - Untouched

Daniel Landa - Nigredo
© facebook interpreta
PRODEJNOST - Na prvním místě albové hitparády se nic nemění, tam už se jedenáct týdnů rochní Daniel Landa s "Nigredem". Na dvojce je s live 2CD/DVD Petr Kolář, jehož fanoušci byli zvědaví, jak mu to hrálo akusticky v Karlíně, a odporoučeli tak i Karla Gotta na bronzovou příčku. První pětici uzavírají také dvě novinky, ale tentokrát ze zahraničí. Čtverku si urvali pro sebe Muse s vychvalovanou deskou "The Resistance" a na pětku doskočila Nelly Furtado se španělsky zpívanou plackou "Mi Plan".

Do první desítky se pak vměstnala ještě jedna novinka. Postarala se o ni Miley Cyrus se třetím soundtrackem k seriálu "Hannah Montana". Nahoru o osm míst až na patnáctku míří i Pink s deskou "Funhouse", jejíž fanoušci se už zřejmě připravují na koncert, na který běží mohutná kampaň. Nakupovali i tanečníci tekna a milovníci muzikálu "Dracula", kteří své desky prorvali na dvanáctou respektive sedmatřicátou příčku.

Do padesátky se pak dostaly ještě desky Marka Knopflera "Get Lucky" na dvaadvacátém místě, harcovníci Pearl Jam startují s novinkou na osmatřicítce. Z českých interpretů se tento týden prodával i Svěrák s Uhlířem, jejich album "Takovej ten, s takovou tou..." je na jednadvacítce, novinkový tandem uzavírá na čtyřicátém třetím místě Jakub Smolík a deska "Já za tebou budu stát dál".

Top 10 - prodejnost:
  1. Daniel Landa - Nigredo
  2. Petr Kolář - Akusticky v Karlíně
  3. Karel Gott - 70 hitů - Když jsem já byl tenkrát kluk
  4. Muse - The Resistance
  5. Nelly Furtado - Mi Plan
  6. Jaromír Nohavica - V Lucerně
  7. Lady GaGa - The Fame
  8. Waldemar Matuška - Slavík z Madridu
  9. Whitney Houston - I Look To You
  10. Miley Cyrus - Hannah Montana 3

Úplnou rádiovou i prodejní hitparádu pro 38. týden najdete na stránkách IFPI zde.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Michal Horák, Lucerna Music Bar, Praha, 26.2.2025
Naživo: Večer dvou talentů: Michal Horák si podmanil malou Lucernu, Rodan si odbyl premiéru v češtině Hned dvěma nadějným písničkářům patřil středeční večer v pražském Lucerna Music Baru. Michal Horák bral vavříny, Rodan se otrkává, ale cestu k lidem si našel. Přišla spousta hostů, včetně maestra Kata z Prago Union. Úspěch... čtěte zde
Vydáno: 27.02.2025 16:45 v sekci Naživo
Pohled do českých hitparád - 8. týden 2025
Nejhranější písní v českých rádiích se v roce 2025 stává... "Forever Young" Osmdesátková retro vlna v českém éteru neopadá. Minule na vrchol vystoupali Fast Boy se svou verzí hitu "Self Control", tentokrát je na nejvyšší příčce střídají David Guetta a Ava Max, kteří si pro změnu vzali do parády jinou... čtěte zde
Vydáno: 27.02.2025 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
Nové desky 7/2025 - od Sama Fendera přes Tate McRae po Killswitch Engage
Nové desky 7/2025 - od Sama Fendera přes Tate McRae po Killswitch Engage Minulý týden si přišli na své především příznivci popu a r'n'b, když se dočkali nových desek Tate McRae, Angličanky NAO, Mikea Posnera, domácí Terezy Kerndlové nebo třeba Sama Fendera. Měkčí žánry nicméně přiměřeně... čtěte zde
Vydáno: 26.02.2025 12:30 v sekci Novinky | Nové desky
Gaia Mesiah - Na psychiatrii jsem řvala, že už nikdy nebudu dělat hudbu
Rozhovory: Gaia Mesiah - Na psychiatrii jsem řvala, že už nikdy nebudu dělat hudbu Gaia Mesiah vloni vypadla z koncertního kolotoče. Zpěvačka Marka Rybin řešila problémy s alkoholem, proto nastoupila na léčení. Byla ve stavu, kdy na chodbách psychiatrie křičela, že kapelu nenávidí. Nyní s novou energií naskočila... čtěte zde
Vydáno: 26.02.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Elizabeth Kopecká - studio live session 2024 7/10
Recenze: EP "studio live session 2024" ukazuje Elizabeth Kopeckou především jako výtečnou interpretku Po úspěchu singlu "Plán B" o sobě Elizabeth Kopecká dává vědět čím dál častěji. Zatím se stále nemůže opřít o dostatek autorských písní, na živém EP "studio live session 2024" si proto vypomohla i dvěma covery. Nahrávka... čtěte zde
Vydáno: 25.02.2025 14:30 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nejhranější písní v českých rádiích se v roce 2025 stává... "Forever Young" (27.02.2025 08:00)
- Českým rádiím kralují osmdesátkové hity, Lady Gaga v digitálních singlech stíhá Calina se Sofianem (20.02.2025 08:00)
- Neměnné české žebříčky oživil jen The Weeknd s novou deskou (13.02.2025 08:00)
- Českým rádiím dál vévodí Hozier, nejhranější domácí písní se pyšní Jelen (06.02.2025 08:00)
- Hudba v TV: Film "Better Man" má co nabídnout i těm, kteří o Robbiem Williamsovi vědí první - poslední (02.02.2025 11:30)
- Modly českých teenagerů se nemění: v žebříčcích bodují Calin, Sheen či Cristovao (30.01.2025 08:00)
- Hozier nebo Shaboozey. Česká rádia jsou opět o rok pozadu (23.01.2025 08:00)
- Nové desky 2/2025 - od Robbieho Williamse přes Maca Millera po Davida Graye (22.01.2025 14:00)
- Lady Gaga a Bruno Mars dál kralují našemu éteru, Marek Ztracený vládne české tvorbě (16.01.2025 08:00)
- Lady Gaga a Bruno Mars slaví vítězný vstup do roku 2025. S "Die With A Smile" vedou žebříček v Česku i USA (09.01.2025 08:00)

ALBUM TÝDNE 08/2025

Sharon Van Etten & The Attachment Theory

Sharon Van Etten je jednou z mála současných hudebnic, jejíž rukopis zůstává stejný a zároveň nepodléhá mainstreamu. To však neznamená, že by se charismatická zpěvačka bála experimentů. Ba naopak! Na nové desce se proto dala dohromady s The Attachment Theory, aby potěšila opravdové hudební fajnšmekry.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Čt 27.02.
Loreen (SWE) (Roxy, Praha)
Čt 27.02.
JJ Grey & Mofro (US) (Lucerna Music Bar, Praha)
Pá 28.02.
Kiasmos (ISL) (SaSaZu, Praha)
Út 04.03.
Dean Lewis (AUS) (Forum Karlín, Praha)
Út 04.03.
Animals As Leaders (US) / Night Verses (US) (Roxy, Praha)
St 05.03.
Alex Warren (US) (Roxy, Praha)
Pá 07.03.
The Underground Youth (UK) (Futurum Music Bar, Praha)
So 08.03.
FKA Twigs (UK) (Forum Karlín, Praha)
Ne 09.03.
The Game (US) (Roxy, Praha)
Po 10.03.
Joost Klein (NL) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Justin Bieber Prince Vladimír Mišík Marka Rybin Lady Gaga Beyoncé Madonna Taylor Swift The Weeknd Lucie Vondráčková Hugo Toxxx Viktor Sheen Mirai Vypsaná fiXa Kabát Coldplay Queen Tereza Kerndlová Pink Floyd
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací Souhlasím