shop.musicserver.cz
Nové desky pro 11. týden

Nové desky pro 11. týden

Vydáno: 15.03.2009 05:00 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Petra Hubáčková | foto: facebook interpreta

Pop, pop a pop - hlavně ten bude válcovat novinkové stojany hudebních obchodů. S deskou věnovanou zesnulé matce to bude Ronan Keating, živě k tomu zahrají MIG 21 a tancovat budou jak zpěvačka Septmeber, tak holky z The Saturdays. Proti se postaví něco metalistů, frontman Southpaw a především Peter Doherty.

Pokud se v pondělí 16. března vydáte do obchodů s hudebními nosiči, najdete tam následující novinky:

Ronan Keating - Songs For My Mother (Universal)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: pop / folk

Ronan Keating - Songs For My Mother
Přestože je reunion Boyzone v plném proudu a pětice právě zkouší na jarní britské turné, Ronan Keating si našel čas nejen na výšlap na Kilimandžáro, ale také na nahrání nové sólové desky. Jak je patrné z názvu, "Song For My Mother" je určitou poctu Keatingově matce, která před deseti lety zemřela na rakovinu prsu. Zpěvák se dva dny před Vánoci zavřel s kapelou do studia a tam akusticky nahrál povětšinou známé folkové písničky od takových autorů, jako jsou Bob Dylan, Don McLean, Joni Mitchel, Joshua Kadison, tradicionály "Wild Mountain Thyme" a "Carrickfergus" či třeba Elvisovu "Suspicious Mind". Jedinou původní písničkou je nová, folkovější verze singlu "This Is Your Song". Několik málo ukázek nahrál Keating na své oficiální stránky.


Peter Doherty - Grace/Watelands (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: pop / rock

Pete Doherty - Grace/Wastelands
Sólová deska britského zpěváka a frontmana The Babyshambles Petea Dohertyho se řadí k nejočekávanějším počinům tohoto týdne. Debut tohoto muzikanta, který ještě nedávno krmil bulvární plátky bláznivými excesy, bude obsahovat dvanáct skladeb. Všechny si můžete poslechnout na zpěvákově MySpace.com. Jejich produkci obstaral Stephen Street a podílela se na nich řada hostů včetně Peteových kolegů z The Babyshambles a kytaristy Blur Grahama Coxona, jenž měl na starost kytarové party. Zpěvák také přizval Petera Wolfa a zpěvačku Dot Allison, která se na "Grace/Wastelands" podílela jako jediná ženská vokalistka. Jednu z písní "A Little Death Around The Eyes" napsal Pete Doherty společně s Carlem Barâtem, se kterým chce oživit první kapelu The Libertines. Poutavý přebal desky zpracovala francouzská umělkyně Alize Meurisse. Na stránkách YouTube.com naleznete trailer k albu.


MIG 21 - MIG 21 & LELEK Orchestra naživo (Sony Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: pop

MIG 21 - MIG 21&LELEK Orchestra naživo
Na loňském festivalu Letorosty v Berouně a posléze ještě jednou v pražské Lucerně se konal velmi speciální koncert skupiny MIG 21 v kooperaci třicetičlenným LELEK Orchestra (rozumějte Letušky&Lesníci). Vystoupení to bylo natolik ojedinělé, že na první zmiňované akci byl pořízen záznam a ten se nyní dostává k fanouškům jako "MIG 21 & LELEK Orchestra naživo". Obsahuje největší migovské hity, jako třeba "Malotraktorem", "Krásné je žít", "Slepic pírka" v netradiční úpravě, ale také fragmenty skladeb Smetanovy "Mé vlasti", Johanna Strausse, Leoše Janáčka a dalších. Za emisara celé desky "MIG 21 & LELEK Orchestra Live" byla demokratickým hlasováním zvolena píseň "Tančím".


Nightwish - Made In Hong Kong (And In Various Other Places) (Warner Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: symfonický metal

Nightwish - Made In Hong Kong (And In Various Other Places)
Po enormně úspěšném DVD "End Of An Era" z roku 2006 připravili finští Nightwish novou živou kompilaci "Made In Hong Kong (And In Various Other Places)". Balíček obsahuje CD a DVD, přičemž audio disk čítá jedenáct písní, z toho osm nahraných během loňského turné k desce "Dark Passion Play". Další dvě písně byly dříve vydány na b-stranách singlů a posledním použitým songem je demonahrávka skladby "Cadence Of Her Last Breath", kterou nazpíval baskytarista Marco Hietala. DVD bude obsahovat tři promo klipy a dokument "Back In The Day... Is Now", který režíroval Ville Lipiäinen. Na stránkách skupiny naleznete podrobnější informace a odkaz na trailer k DVD. Další videa najdete na MySpace.com kapely. Dodejme, že čeští fanoušci si Nightwish budou moci naživo vychutnat na festivalu Masters Of Rock, který se koná od 9. do 12. července.


(Jiří) Burian - So Low (Indies MG Records)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: electro / hip hop / downtempo

Burian - So Low
Není v posledních letech výjimkou, že se frontman skupiny utrhne od zbytku kapely a vydá CD zcela jiného zaměření. Něco podobného postihlo nyní i Southpaw a jejich zpěváka Gregoryho Finna. Ten na svém debutu "So Low" přijal své pravé jméno (Jiří) Burian a oproti mateřské kapele se zcela stylově přeonačil. Kytarový sound vyměnil za elektroniku v downtempu a hip hopu. Produkce se ujal Ondřej Ježek, videoklip k prvnímu singlu "Feed The Fire" měla na starosti americká režisérka Marielle Tepper. My jsme se desce věnovali v rubrice Čerstvě (ne)staženo, ukázky všech skladeb jsou k dispozici jako obvykle na stránkách vydavatelství Indies.


Pestilence - Resurrection Macabre (Mystic Production)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: death metal

Pestilence - Resurrection Macabre
Legendární nizozemská formace Pestilence se vrací ke svým fanouškům po dlouhých patnácti letech. Čtveřice muzikantů se dala opět dohromady v minulém roce a jak prozradil frontman Patrick Mameli, byli to jeho přátelé a fanoušci, kteří mu tuto myšlenku reunionu vnukli. Svému slovu dostál a společně s ostatními muzikanty se v říjnu odebrali do dánských nahrávacích studií, kde jim vypomohl producent Jacob Hansen. Tři z nových skladeb, které z této spolupráce vznikly, si můžete poslechnout na MySpace.com profilu kapely.


The Saturdays - Chasing Lights (Universal)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: pop / taneční pop

The Saturdays - Chasing Lights
Nepočítáme-li Pussycat Dolls, je Británie v posledních několika letech téměř výhradním producentem dívčích skupin. Novicky The Saturdays jsou dalšími do party a debut "Chasing Lights" by měl napovědět, jestli dosáhnou podobných úspěchů jako Sugababes nebo Girls Aloud, kterým mimochodem předskakovaly na jejich loňském turné. "Chasing Lights" s sebou přináší ve třinácti skladbách mix popu, r'n'b a taneční hudby. Většina z nich je původní a pochází z osvědčené skandinávské produkce, ovšem zatím největší úspěch slavily The Saturdays s coververzí hitu "Just Can't Get Enough" od Depeche Mode. Šest písniček hraje na děvčatům na jejich MySpace.com.


Street Legal - Bite The Bullet (Mystic Production)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: hard rock

Street Legal - Bite The Bullet
Pokud fandíte osvědčeným rockovým klasikám, jako jsou Thin Lizzy, Whitesnake nebo Blue Murder, zvuk novinky z dílny formace Street Legal si zamilujete. Kapela má za sebou četné personální změny, ale nyní již působí v ustálené sestavě. Jak zpěvák, baskytarista a producent novinky Bjorn Boge prozradil, "Street Legal" je organičtější a svižnější než jeho předchůdce "Thunderdome" z roku 2000. Posluchači na novince naleznou jedenáct skladeb a některé z nich muzikanti umístili i na své MySpace.com.


Corbin Bleu - Speed Of Light (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: pop / r'n'b

Corbin Bleu - Speed Of Light
"High School Musical" momentálně vládne náctiletým a to nejen v Americe, ale i v Evropě. Není proto divu, že hvězdy tohoto seriálu vydávají sólová alba jako divé. Po Vanesse Hudgens a Ashley Tishdale je tu jeden z prvních mužských zástupců Corbin "Bleu" Rivers už se svojí druhou deskou "Speed Of Light". Album se nese na vlně současného r'n'b a popu, která je velmi ovlivněna taneční a z části i elektronickou hudbou. Za produkcí nahrávky stojí především lidé ze zmíněného muzikálu či třeba Matthew Gerrard, který hojně spolupracoval s Deltou Goodrem a The Cheetah Girls. Corbin Bleu nahrál na své MySpace.com pět písniček, které si tam můžete poslechnout.


Pain Of Salvation - Ending Themes (On The Two Deaths Of Pain Of Salvation) (Mystic Production)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: progresívní metal

Pain Of Salvation - Ending Themes (On the Two Deaths of Pain of Salvation)
Švédská formace Pain Of Salvation se s velkými změnami sestavy vyrovnala obsáhlým setem dvou CD nebo DVD "Ending Themes (On The Two Deaths Of Pain Of Salvation). První DVD obsahuje osmdesátiminutový dokument ze světového turné kapely z roku 2005 ("The First Death Of"), který režíroval Per Hillblom. Tehdy kapelu opustil baskytarista Kristoffer Gildenlöw a nahradil ho Simon Andersson. Druhý disk přináší koncertní záznam pořízený na vystoupení z 2. března roku 2007 ("The Second Death Of"). Tehdy odešel kytarista Johan Langell, jehož místo zaplnil Léo Margarit. K dostání bude také limitovaná edice o všech čtyřech nosičích. Dodejme, že muzikanti mají ještě letos vydat nové řadové album


Diary Of Dreams - (if) (H'ART)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: elektronika / gothic metal

Diary Of Dreams - (If)
Německá kapela Diary Of Dreams není na hudebním poli žádným nováčkem, ovšem co se týče jejich stylu, lze o téhle skupině hovořit jako o novátorech. Spojují totiž vzájemně dva velmi těžko spojitelné styly - elektronickou hudbu a gothic metal. Jejich devátá deska dostala velmi zvláštní název "(if)" a opět je v režii frontmana skupiny Adriana Hatese. První ochutnávkou je singl "King Of Nowhere", který hraje na MySpace.com kapely . Deska bude k mání i v limitované edici s bonusovým diskem "g(if)t", jenž přinese další čtyři skladby.


Jan Werich - Jan Werich (ne)známý (Supraphon)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: mluvené slovo

Jan Werich - Jan Werich (ne)známý
Myslíte si, že už vás těžko může překvapit nějaká nahrávka s Janem Werichem? Pak by vás z tohoto omylu měl vyvést nový titul "Jan Werich (ne)známý". Na něm totiž naleznete málo známé či téměř úplně neznámé nahrávky z let šedesátých, kdy Werich ukončil práci v divadle. Na CD tedy dosud nikdy nevyšly zde uvedené monology Werichova oblíbeného požitkáře Falstaffa či anekdotická scénka "Vavříny", v níž je Werichovi partnerkou Jiřina Šejbalová a Jana Werichová. Velký prostor na výběru dostaly ve své době velmi populární kulinární výstupy Jana Wericha s Miroslavem Horníčkem "Vaření v kuchyni". Dalším překvapením bude pro mnohé ukázka z četby antického dobrodružného románu "O věrné lásce statečného Chairea" a závěrem Werich předčítá text čínského myslitele Lao-c’ o taoismu.


Metro Station - Metro Station (Sony Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: pop-rock / synthpop

Metro Station - Metro Station
Že některým americkým albům trvá cesta do Evropy poměrně dlouho, na to jsme si již zvykli, ovšem rok a půl trvající štreka, jako v případě eponymního debutu skupiny Metro Station, je už přeci jenom poměrně dlouho. Co vlastně způsobilo tak zpožděnou reakci na tuhle kapelu, která se pohybuje někde na rozhraní melodického poprocku a synthpopu a kterou ovlivnily kapely jako The Killers či Duran Duran? O větší popularitu téhle skupiny se postaral až teprve fakt, že jeden z členů kapely Trace Cyrus je bratr o něco slavnější Miley Cyrus z muzikálu "Hannah Montana. A aby toho nebylo málo, kytarista a zpěvák Mason Musso je starší bratr dalšího z účinkujících v tomto muzikálu Mitchela Musso. Že ale jejich hudba nemusí být jen pro náctileté, zjistíte třeba na jejich MySpace.com.


September - Dancing Shoes (Universal)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: electropop / europop

September - Dancing Shoes
Během října vládla české rádiové hitparádě švédská zpěvačka Petra Marklund říkající si jednoduše September se svým europopem a písničkou "Cry For You". Tento song je ovšem již z roku 2005, konkrétně z desky "In Orbit" a na zatím poslední "Dancing Shoes" ji zpěvačka zařadila pro velký úspěch ve světových hitparádách. Stejně jako v případě Metro Station se k nám se dostává i toto album s velkým zpožděním - ve Švédsku vyšlo již v září 2007. Jak zní některé z dalších třinácti kousků na albu "Dancing Shoes", zjistíte na MySpace.com zpěvačky.


V krátkosti - Steel Box Collection

Nahrávací společnost Sony Music pokračuje příští týden s vydáváním kolekce "Steel Box Collection", tedy výběrů hitů ve vkusných kovových obalech. Mezi interprety, které můžete nalézt v těchto krabičkách, jsou taková jména jako Dolly Parton, Miles Davis, TLC, Europe, Cypress Hill, Van Morrison či třeba Willie Nelson.

Dále vychází:

Barbra Streisand - The Concerts Dvd (Universal)
Bedřich Smetana - Klavírní Dílo 4 (Supraphon)
Benda,F./ Pichl,V./ Vranický,A - Houslové Koncerty (Supraphon)
Bjork - Voltaic DVD (Universal)
PH Great White - Rising (Mystic Production)
Hildegard Knef - Hilde - Das Beste Von Hildegard Knef (Warner Music)
Ian Gillan - One Eye To Morocco - Ltd. Edition (Warner Music)
John Wetton/Geoffrey Downes - Icon 3 (Mystic Production)
Karel Kryl - To nejlepší (Supraphon)
Profil - 20. - Jubilantom (Sony Music)
Rolando Villazon - Villazon-Handel (Universal)
Saga - Contact (Mystic Production)
Seal - I Can't Stand The Rain (singl) (Warner Music)
The Jesus And Mary Chain - The Power Of Negative Thinking: B-Sides And Rarities (Warner Music)

Steel Box Collection:
Air Supply - Steel Box Collection - Greatest Hits (Sony Music)
Aretha Franklin - Steel Box Collection - Greatest Hits (Sony Music)
Boney M. - Steel Box Collection - Greatest Hits (Sony Music)
Cypress Hill - Steel Box Collection - Greatest Hits (Sony Music)
Dolly Parton - Steel Box Collection - Greatest Hits (Sony Music)
Earth, Wind & Fire - Steel Box Collection - Greatest Hits (Sony Music)
Europe - Steel Box Collection - Greatest Hits (Sony Music)
Iggy Pop - Steel Box Collection - Greatest Hits (Sony Music)
Jefferson Airplane - Steel Box Collection - Greatest Hits (Sony Music)
Michael Bolton - Steel Box Collection - Greatest Hits (Sony Music)
Miles Davis - Steel Box Collection - Greatest Hits (Sony Music)
Motörhead - Steel Box Collection - Greatest Hits (Sony Music)
Stevie Vaughan - Steel Box Collection - Greatest Hits (Sony Music)
The Byrds - Steel Box Collection - Greatest Hits (Sony Music)
TLC - Steel Box Collection - Greatest Hits (Sony Music)
Van Morrison - Steel Box Collection - Greatest Hits (Sony Music)
Willie Nelson - Steel Box Collection - Greatest Hits (Sony Music)


NÁZORY
  • Delain – April Rain (Tomáš K., 15.03.2009 14:39) Reagovat

    30. března (13. týden) nezapomeňte prosím na Delain – April Rain. =)

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Divokej Bill, Zámecká zahrada Dačice, 9.6.2023
Naživo: Divokej Bill v Dačicích rozeskákal publikum a bavil Čtvrt století, to už je pořádná časová délka, která si zaslouží oslavit. Kapela Divokej Bill se při této příležitosti rozhodla udělat 25 koncertů po celé České republice. V pořadí třetí zastávka byla v Dačicích. I přes... čtěte zde
Vydáno: 10.06.2023 11:04 v sekci Naživo
0
Rock For People 2023, den první, Park 360, Hradec Králové, 8.6.2023
Naživo: Rock For People odstartoval. Simple Plan a I Prevail zazářili, skupinu Lorna Shore pohřbil zvuk A jsme tady zas. Dvojice redaktorů Ondra a Honza i letos společně vyrazila na festival, a jelikož se hradecká přehlídka rozhodla ještě překonat svůj předchozí ročník, museli jsme se jet podívat na to, jak se jí to podařilo. V... čtěte zde
Vydáno: 09.06.2023 18:43 v sekci Naživo
0
Slipknot, Rock For People, Park 360, Hradec Králové, 08.06.2023
Naživo: Slipknot přejmenovali hradecký festival na Metal for People Festival Rock For People se po velkolepém předchozím ročníku, kterému kralovali Green Day, rozhodl laťku ještě pozvednout, a na letošek přichystal skutečně impozantní program. Prvnímu dni vládla především metalová nálada v čele... čtěte zde
Vydáno: 09.06.2023 11:39 v sekci Naživo
0
Scorpions, Winning Group Arena, Brno, 7.6.2023
Naživo: Scorpions v Brně skvěle zahráli, ale tristně zazpívali Rockeři Scorpions v Brně odehráli poctivou a vizuálně velmi atraktivní show, kterou ocenila vyprodaná aréna. Večer tak kazil jen zpěvák Klaus Meine, který už hlavně výšky prostě nedává. Možná by bylo lepší, kdyby si publikum... čtěte zde
Vydáno: 08.06.2023 20:13 v sekci Naživo
0
Emma Smetana - Chase It 8/10
Video: Emma Smetana v klipu k nespoutané skladbě "Chase It" tančí na pláži Bali Po společné loňské desce "By Now", kterou vytvořila se svým partnerem Jordanem Hajem, se Emma Smetana připomíná se sólovou tvorbou. Neotřelé beaty DJe NobodyListena se zřejmě dobře osvědčily, a tak novinku "Chase It" spoluprodukoval... čtěte zde
Vydáno: 08.06.2023 15:25 v sekci Audio / Video | Video
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 22/2023 - od Foo Fighters přes Noel Gallagher’s High Flying Birds po Sophii Ellis-Bextor (07.06.2023 08:00)
- Nové desky 21/2023 - od Simply Red přes Daniela Landu po Arlo Parks (31.05.2023 21:00)
- Nové desky 20/2023 - od Paula Simona přes Keshu po Lewise Capaldiho (24.05.2023 20:00)
- Nové desky 19/2023 - od Jonas Brothers přes Lauren Daigle po Alison Goldfrapp (17.05.2023 16:30)
- Nové desky 18/2023 - od Eda Sheerana přes Divokýho Billa po The Smashing Pumpkins (10.05.2023 20:15)
- Nové desky 17/2023 - od The National přes Jessie Ware po Dipla (03.05.2023 08:00)
- Recenze: Floor Jansen si od Nightwish odskočila k popové sólovce "Paragon" (29.04.2023 08:00)
- Nové desky 16/2023 - od Enter Shikari přes Everything But The Girl po Tiësta (25.04.2023 18:00)
- Naživo: Mig 21 ve Foru Karlín byli hraví. Zaujali pódiovou prezentací a tanečnicemi (21.04.2023 14:31)
- Fotogalerie: Na koncertě Mig 21 létaly vzduchem dámské kalhotky (21.04.2023 08:58)

ALBUM TÝDNE 23/2023

Rufus Wainwright
Folkocracy

Když se Rufus Wainwright naposledy rozpovídal o své předchozí studiovce "Unfollow The Rules", přiznal, že svůj adoptivní domov Laurel Canyon konečně přijal za svůj. Je to místo, kde oba jeho rodiče byli hluboce spjati s folkovou scénou 60. let. A právě tyto scenérie oslovily Rufuse natolik, že se pustil do "Folkocracy".

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

So 10.06.
Kiss (US) (O2 arena, Praha)
Čt 22.06.
Metronome 2023 (Výstaviště, Praha)
Pá 23.06.
Mighty Sounds 2023 (Letiště, Tábor)
So 24.06.
Mighty Sounds 2023 (Letiště, Tábor)
So 24.06.
Top RoofTop Fest (Náměstí Milady Horákové, Karlovy Vary)
Ne 25.06.
Mighty Sounds 2023 (Letiště, Tábor)
Út 27.06.
BBNO$ (CAN) (Roxy, Praha)
St 28.06.
Foals (UK) (Žluté lázně, Praha)
St 05.07.
Beats For Love (Dolní Vítkovice, Ostrava)
Út 11.07.
Ben Howard (UK) (Žluté lázně, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Vladimír Mišík Justin Bieber Prince Beyoncé Madonna Adele Lady Gaga Kryštof The Cure Coldplay Ewa Farna Sia AC/DC Rihanna Mötley Crüe Lucie Vondráčková Viktor Sheen Metallica Dua Lipa
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2023 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2022 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
Zavřít reklamu