TOPlist
shop.musicserver.cz

Sladké a veselé

Vydáno: 05.12.2008 05:00 v sekci Recenze - Tereza Nádějová | foto: facebook interpreta

Nasaďte ostruhy, zapřáhněte soby, vytáhněte rolničky a přichystejte vánoční punč. Raději silný. Pokud jste citliví na sladké, mějte v pohotovosti jehlu s inzulinem. Nezapomeňte na opevnění proti kýči. Potom budete připraveni na poslech nového alba britské pěnice Sarah Brightman.

4/10

Sarah Brightman - A Winter Symphony

Vydáno: 03.11.2008
Celkový čas: 43:44

Skladby: Arrival, Colder Than Winter, Ave Maria (Duet With Fernando Lima), Silent Night, In The Bleak Midwinter, I've Been This Way Before, Jesu, Joy Of Man's Desiring, Child In A Manger, I Wish It Could Be Christmas Every Day, Amazing Grace, Ave Maria, I Believe In Father Christmas

Vydavatel: Parlophone

Jako každý jiný listopad se i letos roztrhl pytel s deskami se zimní nebo vánoční tématikou. "A Winter Symphony" je pochopitelně jednou z nich. Kromě klasického CD vyšlo i speciální limitované balení, které vedle hudebních bonusů nabízí i DVD. Mezi bonusy najdete například "Happy Christmas (War Is Over)" Johna Lennona a Yoko Ono. DVD zas poodhalí zákulisí natáčení vánoční placky a některé detaily ze soukromého života anglické sopranistky.

Pokud si potrpíte na něžné kýče, po zakoupení CD "A Winter Symphony" nemůžete být zklamáni. Potěší vás skladby s fantastickými názvy, které se do češtiny dají přeložit jako "Přeju si, aby Vánoce mohly být každý den" nebo "Věřím na Ježíška". Pochoutkou na sladkosti z cukrkandlového hlasu a ještě sladší hudby by mohla být dobře známá píseň "Amazing Grace".

Předchozí tvorba Sarah Brightman (MySpace.com) byla zaměřená na ledaskoho, jen ne na intelektuály nebo hudební fajnšmekry. Ale kýčovitost starých alb nebo tolik slavného duetu s Andreou Bocellim "Time To Say Goodbye" se nedá srovnávat s aktuální vánoční deskou. Na té kromě výše vypsaných skladeb najdete jak rolničky, tak dívčí sbor opěvující sněhuláky. Je to deska k prasknutí narvaná veselým dětským smíchem, andělským hlasem a šťastnou vánoční atmosférou. Někomu to může připadat nechutně nepřirozené, jinému zas idylicky nádherné.

Abych Sarah příliš neočerňovala, tahle anglická rodačka je brilantní sopranistka a výborná multižánrová zpěvačka. Její problém je bohužel výběr čehokoli, počínaje repertoárem (a to je v muzice dost zásadní), image konče. Oboje většinou postrádá špetku vkusu a minimální odklon od hudebních klišé. Co jiného se dá čekat od vánočního alba, na kterém najdete dvakrát "Ave Maria", z toho jednou jako duet? Člověk by řekl, že větší kýč nelze stvořit. Nové CD Sarah Brightman je zkrátka něčím jako sádrovým trpaslíkem hudby. Něco takového nelze trumfnout jenom tak.

Neuspěchejme však soudy a počkejme ještě na horor "Repo - Genetická opera", kde Sarah hraje. Třeba to bude horší. Po poslechnutí "A Winter Symphony" ale stejně dám přednost zvuku motorovky masového vraha než cinkání rolniček. Jestli si ale potrpíte na vánoční rodinné filmy, koledy, klišé a jistotu, kterou představuje hlasový potenciál britské sopranistky, "A Winter Symphony" je pro vás jasná volba.

  • Zaujatost??? (Jindřich Kunc, 05.12.2008 09:40) Reagovat

    Je snad Musicserver.cz proti Sarah Brigthman zaujatý? Když jsem tu totiž uviděl fotku u recenzí, tak jsem neočekával, že by se musicserveru.cz album líbilo víc než 5/10. Připadá mi, že podle Vás točí Sarah Brightman jen samé špatné věci. Dle mého názoru to není ani v nejmenším pravda.

    • Re: Zaujatost??? (Radim, 06.12.2008 08:48) Reagovat

      No, je fakt, že jediný album, který je od S.B. vážně dobrý je spopusty let staré FLY... ani to nebudu poslouchat

  • Sladké a veselé (Petr, 11.12.2008 06:29) Reagovat

    Slečno Terezo!
    Docela hloupá recenze. "Hořká a smutná". Pokuste se sama něco stvořit co se alespoň trochu bude podobat hudbě a pak to zrecenzujeme. Jo hold kritické mládí. Přeji krásný den.

    • Re: Sladké a veselé (workoholik, 11.12.2008 15:21) Reagovat

      Hořký a smutný názor. Není nic hloupějšího než na kritiku reagovat ve smyslu "tak si to zkuste sami". Než byste chtěl recenzovat, zapracujte na slovníku. Holt musím vzdát hold mládí. Slušná práce, Terezo.

  • Nemam slov... (David Vítek, 17.12.2008 20:39) Reagovat

    Uz jsem to psal u nektereho z predchozich prispevku - myslim, ze u prilezitosti vydani alba Symphony. Nemohu si pomoci, ale tento server je skutecne - a nikdo mi to nevymluvi - proti Sarah Brightman zaujaty. Je zajimave, ze ve svete je jeji Winter Symphony velmi dobre prodavana, v Portugalsku jsem napriklad minuly tyden videl, jak si to tam lide v obchode pekne rozebiraji a jsou po tom celi dychtivi. Ja jsem si album koupil v kompletni verzi s DVD a musim - a nejen za sebe - rici, ze jestli je neco, co vas opravdu hodi do vanocni pohody, kdy na nic nemyslite a jenom si uzivate volna a toho krasneho zimniho casu, pak je to prave Winter Symphony. Vetsina pisni je cover verzi a nutno dodat, ze v podani Sarah Brightman (a musim take vyzdvihnout pravy!!! orchestr) se ty pisnicky posunuji uplne nekam jinam. Tentokrat prevazne zvolila svuj "cisty" hlas, coz k popove ladenym pisnim dokonale sedne. A ze na albu jsou dve Ave Maria? Pani recenzentka asi neposlouchala peclive, jedna se o dve naprosto odlisne pisne, ktere poji skutecne jen ten nazev, to je vsechno. Zas a znovu se presvedcuji, ze clovek opravdu nemuze dat na nejake "radoby" recenzenty, kteri to posledni, co maji, je prehled. V mediich pracuji, takze moc dobre vim, o cem mluvim a co dokazou takovi pisalci vyplodit... Hlavne ze "zabereme" na webu misto, ze? Tak smele do toho... Tak ci onak - Winter Symphony velmi vrele doporucuji, povedlo se to!!!

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Tereza Kerndlová - Diamanty 8/10
Recenze: Tereza Kerndlová vybrousila "Diamanty". Současný pop uchopila po svém Na své nové album nechala Tereza Kerndlová fanoušky čekat dlouhých sedm let. Nezvykle na něj předem nelákala žádnými singly, zato se inspirovala styly jako afrobeat, reggaeton a trap. A tato strategie jí vyšla - natočila moderní... čtěte zde
Vydáno: 23.02.2025 08:00 v sekci Recenze
To jste snad byli na úplně jiném koncertě!
Blogísek ultrapopaře: To jste snad byli na úplně jiném koncertě! Hudební recenze - a na musicserveru kromě desek hodnotíme i singly, klipy a koncerty - jsou vždy ze zásady subjektivní. Někdy opravdu velmi subjektivní. Názory se přirozeně často různí a občas je konfrontace autorů článků se... čtěte zde
Vydáno: 22.02.2025 08:00 v sekci Publicistika | Blogísek ultrapopaře
Tereza Kerndlová - Největší hity mi složil manžel. Konečně jsem dostala povolení to říct
Rozhovory: Tereza Kerndlová - Největší hity mi složil manžel. Konečně jsem dostala povolení to říct Tereza Kerndlová vydává 21. února po sedmi letech novou desku "Diamanty". Svůj pop na ní obohatila i o žánry jako afrobeat, trap či reggaeton, inspirují ji ale také interpreti jako Calin, Viktor Sheen a Sima. Na otázky odpovídala ze... čtěte zde
Vydáno: 21.02.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Pohled do českých hitparád - 7. týden 2025
Českým rádiím kralují osmdesátkové hity, Lady Gaga v digitálních singlech stíhá Calina se Sofianem Návrat osmdesátkových hitů do éteru v současném kabátku nebere konce. Loni se do popředí domácího žebříčku prosadilo několik remixů písní z této dekády, tentokrát se na vrchol dostali Fast Boy s předělávkou klasiky "Self... čtěte zde
Vydáno: 20.02.2025 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
Nové desky 6/2025 - od The Lumineers přes Lacuna Coil po Manic Street Preachers
Nové desky 6/2025 - od The Lumineers přes Lacuna Coil po Manic Street Preachers V hudebních novinkách se tentokrát sešla pestrá směsice interpretů. Společnou desku vydali Drake a PartyNextDoor, tvrdší žánry zastupují Lacuna Coil, britskou rockovou scénu Manic Street Preachers, folk-rock The Lumineers, r'n'b Alessia... čtěte zde
Vydáno: 19.02.2025 12:00 v sekci Novinky | Nové desky
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 47/2019 - od Céline Dion přes Westlife po DJ Shadowa (19.11.2019 23:52)
- Nové desky 45/2018 - od Muse přes Lucii po Imagine Dragons (13.11.2018 22:00)
- Nové desky pro 15. týden (07.04.2013 05:00)
- Sarah Brightman dokončila novou desku, dočkáme se koncem ledna (03.12.2012 16:53)
- Recenze: Vášeň převtělená do popového oparu (17.08.2009 05:00)
- Nové desky pro 10. týden (08.03.2009 05:00)
- Nové desky pro 45. týden (02.11.2008 05:00)
- Sarah Brightman vydá v listopadu zimní symfonii (16.10.2008 16:31)
- Recenze: Uspěchaná symfonie všednosti (18.05.2008 05:00)
- Nové desky pro 12. týden (16.03.2008 05:00)

ALBUM TÝDNE 07/2025

Ludovico Einaudi
The Summer Portraits

Každá doba přináší nějakého hudebního génia, jehož tvorba se vám chtě nechtě vryje do paměti. Zatímco v období klasicismu to byl Mozart, o talentované skladatele není nouze ani v současné době. Pokud dáváte přednost minimalistickým dílům, neměl by vám uniknout Ludovico Einaudi.

10/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 23.02.
Cyndi Lauper (US) (O2 arena, Praha)
Čt 27.02.
Loreen (SWE) (Roxy, Praha)
Čt 27.02.
JJ Grey & Mofro (US) (Lucerna Music Bar, Praha)
Pá 28.02.
Kiasmos (ISL) (SaSaZu, Praha)
Út 04.03.
Dean Lewis (AUS) (Forum Karlín, Praha)
Út 04.03.
Animals As Leaders (US) / Night Verses (US) (Roxy, Praha)
St 05.03.
Alex Warren (US) (Roxy, Praha)
Pá 07.03.
The Underground Youth (UK) (Futurum Music Bar, Praha)
So 08.03.
Toro y Moi (US) (Archa+, Praha)
So 08.03.
FKA Twigs (UK) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Justin Bieber Vladimír Mišík Prince Lady Gaga Madonna The Weeknd Taylor Swift Coldplay Jan Kavale Viktor Sheen Mirai Lucie Vondráčková Beyoncé Vypsaná fiXa Kabát Pink Floyd Queen Stanislav Kubeš Hugo Toxxx
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací Souhlasím