Sledujte musicserver.cz také na Facebooku!
Nové desky pro 10. týden

Nové desky pro 10. týden

Vydáno: 08.03.2009 05:00 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Petra Hubáčková

Novinky na pultech obchodů jsou tentokrát v područí především slečen a žen Američanek. Kelly Clarkson chce navázat na hitovou úrodu předposlední desky, konečně k nám dorazil nový objev Taylor Swift a tuto trojici doplňuje jazzová zpěvačka Madeleine Peyroux. Ženskou hegemonii rozbíjí Chris Cornell.

SDÍLET:     Sdílet na Facebook Sdílet na Twitter Odeslat mailem    
Pokud se v pondělí 9. března vydáte do obchodů s hudebními nosiči, najdete tam následující novinky:

Kelly Clarkson - All I Ever Wanted (Sony Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: pop / pop-rock / electro pop

Kelly Clarkson - All I Ever Wanted
Zatímco kritika poslední desku Kelly Clarkson "My December" převážně chválila, od svého vydavatelství a dokonce od šéfa nejvyššího Clive Davise za něj sklidila velmi nepříznivou reakci. Obsahovala velmi málo hitů a tudíž byla na hvězdu kalibru Kelly Clarkson špatně prodejná. Výsledkem je novinka "All I Ever Wanted", která naopak plní požadavky nahrávací společnosti do posledního puntíku a posluchači klade jeden hit za hitem v nejrůznějším žánrovém rozpoložení. Dala se opět po čase dohromady s Maxem Martinem, Dr.Lukem či Karou DioGuardi, k nim přibrala ještě Katy Perry a především Ryana Teddera z OneRepublic a jak vyšla tato spolupráce jsme nastínili ji v Čerstvě staženo. Ačkoli deska už nedávno unikla na internet, oficiálně je ke slyšení pouze první singl "My Life Would Suck Without You", který uslyšíte například na MySpace.com Kelly Clarkson.


Chris Cornell - Scream (Universal)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: pop / rock

Chris Cornell - Scream
Zprávy o připravované sólovce Chrise Cornella zahltily média už v druhé polovině minulého roku. Nejen, že bývalý frontman Audioslave a Soundgarden sliboval překvapivý zvuk, navíc si jako producenta zvolil rappera Timbalanda. Ten je známý spíše z kolaborací s hvězdami jako Nelly Furtado nebo Justin Timberlake. Timbaland se měl podle původních plánů podílet jen na několika remixech z posledního alba "Carry On", ale nakonec se pánové dohodli na plné produkci. První singl "Long Gone" se k fanouškům dostal již v červenci minulého roku a poté následovaly ochutnávky "Watch Out", "Ground Zero", "Scream" (k ní je natočen i videoklip) a "Part Of Me". Ačkoliv se podle těchto singlů a ochutnávek novinka dočkala rozporuplných reakcí, Chris Cornell ji označil za nejlepší dílo ve své kariéře. Nakolik je jeho tvrzení pravdivé, můžete sami posoudit prostřednictvím několika ukázek na jeho MySpace.com.


Taylor Swift - Fearless (Universal)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: country-pop

Taylor Swift - Fearless (International Edition)
Konečně se ledy pohnuly a i do Evropy zamířil jeden z největších amerických hudebních objevů posledních let - mladičká country-popová zpěvačka a skladatelka Taylor Swift. Její eponymní debut u nás nevyšel, ale triumfální tažení její druhotiny "Fearless" americkým albovým žebříčkem, kde několik týdnů vládne, již nešlo přehlédnout. Za tuto desku balancující na přesné hranici country a popu, sklízí obdiv nejen u publika, ale i u kritiků. Taylor Swift oplývá stejnými zbraněmi jako její kamarádka Colbie Caillat - výborný cit pro melodii a schopnost navodit uvolněnou atmosféru. V Evropě deska vychází s mezinárodní podobou prvního singlu "Love Story" a se třemi písničkami navíc, které Američani dostali už na debutu. Jestli budete Taylor Swift nadšeni i vy, můžete zjistit například na jejím MySpace.com, kam nahrála z "Fearless" ukázky šesti písniček, včetně originální verze "Love Story".


Madeleine Peyroux - Bare Bones (Universal)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: jazz

Madeleine Peyroux - Bare Bones
Po třech letech od alba "Half The Perfect World" se opět připomíná americká jazzová zpěvačka a skladatelka s neamericky znějícím jménem Madeleine Peyroux. Svůj křehký hlas, ze kterého je cítit zakouřený bar a vůně whisky, tentokrát rozeznívá na desce "Bare Bones", jež se natáčela na podzim v Los Angeles. Ke spolupráci si opět přizvala Larry Kleina, Waltera Beckera ze Steely Dan a nově i folk jazzového zpěváka a producenta Joe Henryho. V podpůrných vokálech pak například uslyšíte i Lucianu Souzu či Rebeccu Pidgeon. Kompletní pohled na celou desku v krátkých ukázkách přináší Madeleine Peyroux na svých webových stránkách.


Annie Lennox - The Annie Lennox Collection (Sony Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: pop / soul

Annie Lennox - The Annie Lennox Collection
Annie Lennox se během svojí dlouholeté sólové kariéry i té s Eurythmics stala jednou z nejvýznamnějších a nejvytrvalejších britských zpěvaček. První sólové album jí vyšlo v roce 1992 a to zatím poslední před dvěma lety. Za tuto dobu vyprodukovala řadu hitů a ty nyní posbírala na desce "The Annie Lennox Collection", se kterou se loučí se svým dosavadním vydavatelstvím. Klasické vydání s sebou přináší dvanáct známých hitů a dvě novinky. První z nich je aktuální singl "Shining Light" původně od Ash a druhou písnička Keane "Closer Now", zde přejmenovaná na "Pattern Of My Life". Fanoušci by spíše měli hledat britskou limitku s druhým diskem s řadou rarit jako třeba "Everybody Hurts" od R.E.M. zpívanou společně s Aliciou Kyes. Nabízí se i další limitka s DVD obsahující klipy. Fotografie k této desce má na svědomí Bryan Adams.


Samael - Above (Warner Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: black metal

Samael - Above
Švýcarští metaloví veterání Samael připravili po dvou letech své nové řadové album "Above". Novinka čítá jedenáct písní a muzikanti o nich dali poprvé vědět poněkud netradiční cestou. Na svém MySpace.com profilu, kde nyní naleznete dvě nové písně, začali počátkem tohoto roku propagovat virtuální deathmetalovou kapelu Above. Autorství skladeb ale patřilo členům formace Samael. "Above" měl být tedy původně vedlejší projekt kapely, ale muzikanti se nakonec rozhodli pojat toto dílo jako své nové album. Zpěvák a kytarista Vorph o novince prohlásil, že charakterizuje kořeny, ze kterých Samael před dvaadvaceti lety vycházeli.


Sarah Brightman - Symphony: Live In Vienna (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: klasický crossover / vánoční

Sarah Brightman - Symphony: Live In Vienna
Název nové desky "Symphony: Live In Vienna" Sarah Brightman takřka výmluvně napovídá, o co se tentokrát jedná. Podle toho by mělo jít o živou podobu jejího předposledního alba "Symphony" natočenou ve Vídni. Jenže on to před více než rokem, kdy byl záznam pořízený, nebyl zase tak obyčejný koncert. Uskutečnil se na netradičním, ale za to velmi inspirativním místě - ve vídeňském Dómu svatého Štěpána. V této gotické katedrále měla za zády jak rockovou kapelu, tak i kompletní symfonický orchestr. Vedle písniček ze "Symphony" v této atmosféře zazněly i ty největší hity jako "Phantom Of The Opera", "Time To Say Goodbye" nebo "Ave Maria". K dostání bude tato nahrávka jednak jako CD včetně verze pro střední a východní Evropu a především jako dvoudisková edice s DVD, kde je koncert zachycený v Dolby Surround 5.1.


Avian - Ashes And Madness (Mystic Production)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: power metal

Avian - Ashes And Madness
Melodičtí metalisté Avian si za svůj vzor berou kapely jako Iron Maiden, Hammerfall, Savatage a Megadeth. Poprvé na sebe upozornili v roce 2005, kdy vydali debutovou desku "From The Depths Of Time". Nyní, po čtyřleté odmlce nachystali muzikanti deset nových písní, ve kterých si party hlavního kytaristy zahrál Bill Hudson ze skupiny Cellador. MySpace.com stránky nabízí k poslechu několik nových písní a z oficiálního webu kapely si můžete stáhnout živou akustickou verzi písně "Beyond The Hallowed Gates".


Různí - Watchmen (soundtrack) (Warner Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: filmová hudba

Různí - Watchmen (soundtrack)
Na řadu filmových zpracování nejrůznějších komixů se letos dostalo na další, podle některých nejlepší komix svého žánrů - "Watchmen". Film se odehrává v roce 1985 a spojuje hned několik superhrdinů bojující proti spiknutí. Hudba k filmu má dvě podoby - písničkovou a instrumentální scénickou. Poslední jmenovanou má na svědomí Tyler Bates a vychází na samostatném albu. O něco zajímavější je ta písničková, kde se sešla opravdu vyvedená squadra. Vedle sebe tu uslyšíte například Loenarda Cohena, Jimiho Hendrixe, Janis Joplin, KC & The Sunshine, Nat King Colea, Bob Dylana s "The Times They Are A-Changin'" nebo třeba Simona a Garfunkela a jejich "The Sound Of Silence". Jedinou "novou" skladbou je Dylanova "Desolation Road" v podání My Chemical Romance. Krátké upoutávky na obě verze soundtracku jsou k dispozici na MySpace.com hudby k filmu.


Andromeda - The Immunity Zone (Mystic Production)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: progresívní metal

Andromeda - The Immunity Zone
Švédská formace Andromeda není na metalové scéně žádným nováčkem, přesto je však v našich končinách nepříliš známá. Nová deska této kapely obsahuje devět skladeb a má potěšit všechny příznivce skupin jako Symphony X či Dream Theater. Jestli se pětici muzikantů podaří dostát svému slovu, můžete sami otestovat poslechem ukázek na Amazon.com nebo na MySpace.com profilu, kam členové kapely umístili song "Slaves Of The Plethora Season".


Chantal Poullain - Chansons (Indies Happy Trails)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: šanson

Chantal Poullain - Chansons
Přes dvacet let se francouzsko-česká herečka a někdejší manželka Bolka Polívky Chantal Poullain odhodlávala k natočení desky. Nyní nastal ten čas, a tak se nejen její fanoušci mohou těšit na její "Chansons". Oproti myšlence už deska vznikla poměrně rychle - za deset měsíců - a obsahuje deset slavných šansonů vzniklých za posledních padesát let. Mezi autory jsou takové jména jako Charles Trenet, Juliette Gréco, Rina Ketty, Serge Gainsboug a další. Svoji troškou do mlýna pak přispěla i samotná Chantal Poullain se dvěma texty. Jedinou písní zpívanou v češtině je duet "Co s námi bude dál" s Oldřichem Kaiserem, s nímž momentálně hraje v divadle Ungelt ve hře "Šest tanečních hodin v šesti týdnech".


Daby Touré & Skip McDonald – Call My Name EP (Indies Scope)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: world music / blues

Daby Touré & Skip McDonald - Call My Name
Nové EP s názvem "Call My Name" přináší unikátní spolupráci dvou hvězd svých žánrů. Spojili se na něm stále populárnější charismatická hvězda africké hudby Daby Touré, jenž vystoupí na letošním Colours Of Ostrava, a neméně známý kytarista a bluesman Skip McDonald (u nás známý i ze své domovské skupiny Little Axe). Jejich setkání v nahrávacím studiu Real World pokračovalo ve festivalových jamsessions a nakonec vyústilo v album propojující africkofrancouzkou kulturu s angloamerickou a tedy ve spojení tradičních afrických rytmů a blues. Malou ochutnávku nabízí MySpace.com labelu Real World Records.


Dále vychází:

Al Kooper - The Very Best Of (Sony Music)
Alice Cooper - The Best Of Alice Cooper (Sony Music)
Andreas Vollenweider - Air (Warner Music)
Andy Williams - The Very Best Of (Sony Music)
Bill Frisell - The Best Of Bill Frisell, Volume 1: Folk Songs (Warner Music)
Diana Ross - Diana Ross (1970) (vinyl) (Universal)
Electric Light Orchestra - The Collection (Sony Music)
Elliott Carter - A Nonesuch Retrospective (Warner Music)
Erykah Badu - Baduizm (vinyl) (Universal)
Faithless - Insomnia - The Best Of (Sony Music)
Four Tops - Reach Out (vinyl) (Universal)
Groove Armada - Groove Armada Greatest Hits (Sony Music)
Horace Parlan - Up And Down (EMI)
Jackson 5 - ABC (vinyl) (Universal)
Kenny G - Forever In Love: The Best Of Kenny G (Sony Music)
Korn - Collected (Sony Music)
Lou Reed - Perfect Day (Sony Music)
Marvin Gaye - Songbook (Sony Music)
Marvin Gaye/Terrell Tammy - United (vinyl) (Universal)
Nina Simone - Angel Of The Morning (Sony Music)
Rick James - Street Songs (vinyl) (Universal)
RUN-DMC - It's Like This - The Best Of (Sony Music)
Různí - Taneční liga 111 (Universal)
Smokey Robinson - A Quiet Storm (vinyl) (Universal)
Supremes - I Hear A Symphony (vinyl) (Universal)
Temptations - Cloud Nine (vinyl) (Universal)
The Jacksons - Can You Feel It: The Jacksons Collection (Sony Music)
Toploader - Dancing In The Moonlight: The Best Of Toploader (Sony Music)
Turrentine Stanley - A Chip Off The Old (EMI)

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova musicserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán. Přihlášeným se tato otázka nezobrazuje.

  • Kelly je skvělá (D, 08.03.2009 13:05) Reagovat

    Přeji Kelly Clarkson co nejlepší prodeje desky !!

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Jessie J, Forum Karlín, Praha, 23.4.2019
Naživo: Jessie J ve Foru Karlín předvedla skvělou práci s publikem Jessie J má za sebou svoji pražskou premiéru. Vedle těch nejzásadnějších hitů rozzářila Forum Karlín svým sex appealem a skvělou prací s publikem. Pro leckoho ale na výsledný dojem mohlo mít vliv její chvílemi dlouhé povídání.... čtěte zde
Vydáno: 24.04.2019 10:34 v sekci Naživo
3
Nové desky 17/2019 - od Cage The Elephant přes Angélique Kidjo po Roda Melancona
Nové desky 17/2019 - od Cage The Elephant přes Angélique Kidjo po Roda Melancona O velikonočním týdnu sice není nouze o novinky, ale spíše od méně známých jmen. Nad nimi ční rockeři Cage The Elephant, legenda world music Angélique Kidjo a rekapitulující The Rolling Stones. Seznámíme vás s Rodem Melanconem a... čtěte zde
Vydáno: 23.04.2019 11:46 v sekci Novinky | Nové desky
0
Dominika Hašková - Jsem ráda, z jaké rodiny jsem přišla
Rozhovory: Dominika Hašková - Jsem ráda, z jaké rodiny jsem přišla "Po soutěži přišlo několik nabídek od manažerů, pár skladatelů mi dokonce poslalo i české písničky. Což byl hlavní problém, necítila jsem se v nich doma," říká Dominika Hašková. Zpěvačka po devíti letech od účasti v... čtěte zde
Vydáno: 23.04.2019 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
1
Norah Jones - Begin Again 8/10
Recenze: Norah Jones si natočila album pro radost. Na "Begin Again" ji rozdává plnými hrstmi Norah Jones nahrála v průběhu posledních dvou let sedm samostatných singlů, které se nyní rozhodla vydat jako album pod názvem "Begin Again". Kolekce je tak plnohodnotným nástupcem tři roky staré nahrávky "Day Breaks". Na ploše necelé... čtěte zde
Vydáno: 22.04.2019 00:00 v sekci Recenze
9
Weyes Blood - Titanic Rising 9/10
Recenze: Weyes Blood je na "Titanic Rising" průvodkyní přežití v moderním světě Americké zpěvačce Natalii Mering vychází pod uměleckým jménem Weyes Blood již čtvrtá nahrávka. Neotřelý název "Titanic Rising" skrývá desku s návodem, jak čelit modernizaci společnosti bez ztráty lidskosti, lásky a rozumu. Jak... čtěte zde
Vydáno: 20.04.2019 10:09 v sekci Recenze
1
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 17/2019 - od Cage The Elephant přes Angélique Kidjo po Roda Melancona (23.04.2019 11:46)
- Nové desky 16/2019 - od Norah Jones přes The Chemical Brothers po Melissu Etheridge (17.04.2019 07:18)
- První vyfotografovaná černá díra se může jmenovat Chris Cornell. Petici můžete podepsat i vy (16.04.2019 18:14)
- Nové desky 15/2019 - od Sary Bareilles přes Mike + The Mechanics po Khalida (10.04.2019 06:39)
- Nové desky 14/2019 - od Billie Eilish přes Lang Langa po Snarky Puppy (02.04.2019 22:14)
- Nové desky 13/2019 - od Khoiby přes Amandu Palmer po Michala Pavlíčka (27.03.2019 06:41)
- Nové desky 12/2019 - od Kafka Band přes Jamese Morrisona po The Cinematic Orchestra (20.03.2019 07:19)
- Nové desky 11/2019 - od Dido přes Foals po Sigrid (13.03.2019 06:51)
- Nové desky 10/2019 - od Bryana Adamse přes Solange po Toma Walkera (05.03.2019 22:08)
- Nové desky 9/2019 - od Johna Mayalla přes Dream Theater po The Ills (28.02.2019 17:29)

ALBUM TÝDNE 16/2019

Norah Jones
Begin Again

Norah Jones nahrála v průběhu posledních dvou let sedm samostatných singlů, které se nyní rozhodla vydat jako album pod názvem "Begin Again". Kolekce je tak plnohodnotným nástupcem tři roky staré nahrávky "Day Breaks". Na ploše necelé půlhodinky se prezentuje hudebně rozličnými písněmi, které pojí jazzové jádro.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Pá 26.04.
Walking On Cars (IRL) (Rock Café, Praha)
Pá 26.04.
Connie Constance (UK) (Chapeau Rouge, Praha)
Ne 28.04.
Ewert And The Two Dragons (EST) (Roxy/NoD, Praha)
Po 29.04.
The Hunna (UK) (Café V lese, Praha)
Út 30.04.
All Them Witches (USA) (Rock Café, Praha)
Út 30.04.
Winds Of Promise (USA) (Klub 007 Strahov, Praha)
Ne 05.05.
Dido (UK) (Forum Karlín, Praha)
Ne 05.05.
X Ambassadors (USA) (Roxy, Praha)
Po 06.05.
Benjamin Francis Leftwich (UK) (Rock Café, Praha)
Út 07.05.
Elton John (UK) (O2 Arena, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Lady Gaga Beyoncé Sia Ariana Grande Madonna Britney Spears Coldplay Rihanna Ewa Farna Kryštof Linkin Park Adele The Cure AC/DC Drake Ed Sheeran Queen Imagine Dragons Michael Jackson Ava Max
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2019 IMEG s.r.o.
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver