shop.musicserver.cz
Nové desky pro 10. týden

Nové desky pro 10. týden

Vydáno: 08.03.2009 05:00 v sekci Nové desky - Tomáš Parkan a Petra Hubáčková | foto: facebook interpreta

Novinky na pultech obchodů jsou tentokrát v područí především slečen a žen Američanek. Kelly Clarkson chce navázat na hitovou úrodu předposlední desky, konečně k nám dorazil nový objev Taylor Swift a tuto trojici doplňuje jazzová zpěvačka Madeleine Peyroux. Ženskou hegemonii rozbíjí Chris Cornell.

Pokud se v pondělí 9. března vydáte do obchodů s hudebními nosiči, najdete tam následující novinky:

Kelly Clarkson - All I Ever Wanted (Sony Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: pop / pop-rock / electro pop

Kelly Clarkson - All I Ever Wanted
Zatímco kritika poslední desku Kelly Clarkson "My December" převážně chválila, od svého vydavatelství a dokonce od šéfa nejvyššího Clive Davise za něj sklidila velmi nepříznivou reakci. Obsahovala velmi málo hitů a tudíž byla na hvězdu kalibru Kelly Clarkson špatně prodejná. Výsledkem je novinka "All I Ever Wanted", která naopak plní požadavky nahrávací společnosti do posledního puntíku a posluchači klade jeden hit za hitem v nejrůznějším žánrovém rozpoložení. Dala se opět po čase dohromady s Maxem Martinem, Dr.Lukem či Karou DioGuardi, k nim přibrala ještě Katy Perry a především Ryana Teddera z OneRepublic a jak vyšla tato spolupráce jsme nastínili ji v Čerstvě staženo. Ačkoli deska už nedávno unikla na internet, oficiálně je ke slyšení pouze první singl "My Life Would Suck Without You", který uslyšíte například na MySpace.com Kelly Clarkson.


Chris Cornell - Scream (Universal)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: pop / rock

Chris Cornell - Scream
Zprávy o připravované sólovce Chrise Cornella zahltily média už v druhé polovině minulého roku. Nejen, že bývalý frontman Audioslave a Soundgarden sliboval překvapivý zvuk, navíc si jako producenta zvolil rappera Timbalanda. Ten je známý spíše z kolaborací s hvězdami jako Nelly Furtado nebo Justin Timberlake. Timbaland se měl podle původních plánů podílet jen na několika remixech z posledního alba "Carry On", ale nakonec se pánové dohodli na plné produkci. První singl "Long Gone" se k fanouškům dostal již v červenci minulého roku a poté následovaly ochutnávky "Watch Out", "Ground Zero", "Scream" (k ní je natočen i videoklip) a "Part Of Me". Ačkoliv se podle těchto singlů a ochutnávek novinka dočkala rozporuplných reakcí, Chris Cornell ji označil za nejlepší dílo ve své kariéře. Nakolik je jeho tvrzení pravdivé, můžete sami posoudit prostřednictvím několika ukázek na jeho MySpace.com.


Taylor Swift - Fearless (Universal)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: country-pop

Taylor Swift - Fearless (International Edition)
Konečně se ledy pohnuly a i do Evropy zamířil jeden z největších amerických hudebních objevů posledních let - mladičká country-popová zpěvačka a skladatelka Taylor Swift. Její eponymní debut u nás nevyšel, ale triumfální tažení její druhotiny "Fearless" americkým albovým žebříčkem, kde několik týdnů vládne, již nešlo přehlédnout. Za tuto desku balancující na přesné hranici country a popu, sklízí obdiv nejen u publika, ale i u kritiků. Taylor Swift oplývá stejnými zbraněmi jako její kamarádka Colbie Caillat - výborný cit pro melodii a schopnost navodit uvolněnou atmosféru. V Evropě deska vychází s mezinárodní podobou prvního singlu "Love Story" a se třemi písničkami navíc, které Američani dostali už na debutu. Jestli budete Taylor Swift nadšeni i vy, můžete zjistit například na jejím MySpace.com, kam nahrála z "Fearless" ukázky šesti písniček, včetně originální verze "Love Story".


Madeleine Peyroux - Bare Bones (Universal)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: jazz

Madeleine Peyroux - Bare Bones
Po třech letech od alba "Half The Perfect World" se opět připomíná americká jazzová zpěvačka a skladatelka s neamericky znějícím jménem Madeleine Peyroux. Svůj křehký hlas, ze kterého je cítit zakouřený bar a vůně whisky, tentokrát rozeznívá na desce "Bare Bones", jež se natáčela na podzim v Los Angeles. Ke spolupráci si opět přizvala Larry Kleina, Waltera Beckera ze Steely Dan a nově i folk jazzového zpěváka a producenta Joe Henryho. V podpůrných vokálech pak například uslyšíte i Lucianu Souzu či Rebeccu Pidgeon. Kompletní pohled na celou desku v krátkých ukázkách přináší Madeleine Peyroux na svých webových stránkách.


Annie Lennox - The Annie Lennox Collection (Sony Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: pop / soul

Annie Lennox - The Annie Lennox Collection
Annie Lennox se během svojí dlouholeté sólové kariéry i té s Eurythmics stala jednou z nejvýznamnějších a nejvytrvalejších britských zpěvaček. První sólové album jí vyšlo v roce 1992 a to zatím poslední před dvěma lety. Za tuto dobu vyprodukovala řadu hitů a ty nyní posbírala na desce "The Annie Lennox Collection", se kterou se loučí se svým dosavadním vydavatelstvím. Klasické vydání s sebou přináší dvanáct známých hitů a dvě novinky. První z nich je aktuální singl "Shining Light" původně od Ash a druhou písnička Keane "Closer Now", zde přejmenovaná na "Pattern Of My Life". Fanoušci by spíše měli hledat britskou limitku s druhým diskem s řadou rarit jako třeba "Everybody Hurts" od R.E.M. zpívanou společně s Aliciou Kyes. Nabízí se i další limitka s DVD obsahující klipy. Fotografie k této desce má na svědomí Bryan Adams.


Samael - Above (Warner Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: black metal

Samael - Above
Švýcarští metaloví veterání Samael připravili po dvou letech své nové řadové album "Above". Novinka čítá jedenáct písní a muzikanti o nich dali poprvé vědět poněkud netradiční cestou. Na svém MySpace.com profilu, kde nyní naleznete dvě nové písně, začali počátkem tohoto roku propagovat virtuální deathmetalovou kapelu Above. Autorství skladeb ale patřilo členům formace Samael. "Above" měl být tedy původně vedlejší projekt kapely, ale muzikanti se nakonec rozhodli pojat toto dílo jako své nové album. Zpěvák a kytarista Vorph o novince prohlásil, že charakterizuje kořeny, ze kterých Samael před dvaadvaceti lety vycházeli.


Sarah Brightman - Symphony: Live In Vienna (EMI)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: klasický crossover / vánoční

Sarah Brightman - Symphony: Live In Vienna
Název nové desky "Symphony: Live In Vienna" Sarah Brightman takřka výmluvně napovídá, o co se tentokrát jedná. Podle toho by mělo jít o živou podobu jejího předposledního alba "Symphony" natočenou ve Vídni. Jenže on to před více než rokem, kdy byl záznam pořízený, nebyl zase tak obyčejný koncert. Uskutečnil se na netradičním, ale za to velmi inspirativním místě - ve vídeňském Dómu svatého Štěpána. V této gotické katedrále měla za zády jak rockovou kapelu, tak i kompletní symfonický orchestr. Vedle písniček ze "Symphony" v této atmosféře zazněly i ty největší hity jako "Phantom Of The Opera", "Time To Say Goodbye" nebo "Ave Maria". K dostání bude tato nahrávka jednak jako CD včetně verze pro střední a východní Evropu a především jako dvoudisková edice s DVD, kde je koncert zachycený v Dolby Surround 5.1.


Avian - Ashes And Madness (Mystic Production)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: power metal

Avian - Ashes And Madness
Melodičtí metalisté Avian si za svůj vzor berou kapely jako Iron Maiden, Hammerfall, Savatage a Megadeth. Poprvé na sebe upozornili v roce 2005, kdy vydali debutovou desku "From The Depths Of Time". Nyní, po čtyřleté odmlce nachystali muzikanti deset nových písní, ve kterých si party hlavního kytaristy zahrál Bill Hudson ze skupiny Cellador. MySpace.com stránky nabízí k poslechu několik nových písní a z oficiálního webu kapely si můžete stáhnout živou akustickou verzi písně "Beyond The Hallowed Gates".


Různí - Watchmen (soundtrack) (Warner Music)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: filmová hudba

Různí - Watchmen (soundtrack)
Na řadu filmových zpracování nejrůznějších komixů se letos dostalo na další, podle některých nejlepší komix svého žánrů - "Watchmen". Film se odehrává v roce 1985 a spojuje hned několik superhrdinů bojující proti spiknutí. Hudba k filmu má dvě podoby - písničkovou a instrumentální scénickou. Poslední jmenovanou má na svědomí Tyler Bates a vychází na samostatném albu. O něco zajímavější je ta písničková, kde se sešla opravdu vyvedená squadra. Vedle sebe tu uslyšíte například Loenarda Cohena, Jimiho Hendrixe, Janis Joplin, KC & The Sunshine, Nat King Colea, Bob Dylana s "The Times They Are A-Changin'" nebo třeba Simona a Garfunkela a jejich "The Sound Of Silence". Jedinou "novou" skladbou je Dylanova "Desolation Road" v podání My Chemical Romance. Krátké upoutávky na obě verze soundtracku jsou k dispozici na MySpace.com hudby k filmu.


Andromeda - The Immunity Zone (Mystic Production)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: progresívní metal

Andromeda - The Immunity Zone
Švédská formace Andromeda není na metalové scéně žádným nováčkem, přesto je však v našich končinách nepříliš známá. Nová deska této kapely obsahuje devět skladeb a má potěšit všechny příznivce skupin jako Symphony X či Dream Theater. Jestli se pětici muzikantů podaří dostát svému slovu, můžete sami otestovat poslechem ukázek na Amazon.com nebo na MySpace.com profilu, kam členové kapely umístili song "Slaves Of The Plethora Season".


Chantal Poullain - Chansons (Indies Happy Trails)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: šanson

Chantal Poullain - Chansons
Přes dvacet let se francouzsko-česká herečka a někdejší manželka Bolka Polívky Chantal Poullain odhodlávala k natočení desky. Nyní nastal ten čas, a tak se nejen její fanoušci mohou těšit na její "Chansons". Oproti myšlence už deska vznikla poměrně rychle - za deset měsíců - a obsahuje deset slavných šansonů vzniklých za posledních padesát let. Mezi autory jsou takové jména jako Charles Trenet, Juliette Gréco, Rina Ketty, Serge Gainsboug a další. Svoji troškou do mlýna pak přispěla i samotná Chantal Poullain se dvěma texty. Jedinou písní zpívanou v češtině je duet "Co s námi bude dál" s Oldřichem Kaiserem, s nímž momentálně hraje v divadle Ungelt ve hře "Šest tanečních hodin v šesti týdnech".


Daby Touré & Skip McDonald – Call My Name EP (Indies Scope)
web / MySpace.com / psali jsme
žánr: world music / blues

Daby Touré & Skip McDonald - Call My Name
Nové EP s názvem "Call My Name" přináší unikátní spolupráci dvou hvězd svých žánrů. Spojili se na něm stále populárnější charismatická hvězda africké hudby Daby Touré, jenž vystoupí na letošním Colours Of Ostrava, a neméně známý kytarista a bluesman Skip McDonald (u nás známý i ze své domovské skupiny Little Axe). Jejich setkání v nahrávacím studiu Real World pokračovalo ve festivalových jamsessions a nakonec vyústilo v album propojující africkofrancouzkou kulturu s angloamerickou a tedy ve spojení tradičních afrických rytmů a blues. Malou ochutnávku nabízí MySpace.com labelu Real World Records.


Dále vychází:

Al Kooper - The Very Best Of (Sony Music)
Alice Cooper - The Best Of Alice Cooper (Sony Music)
Andreas Vollenweider - Air (Warner Music)
Andy Williams - The Very Best Of (Sony Music)
Bill Frisell - The Best Of Bill Frisell, Volume 1: Folk Songs (Warner Music)
Diana Ross - Diana Ross (1970) (vinyl) (Universal)
Electric Light Orchestra - The Collection (Sony Music)
Elliott Carter - A Nonesuch Retrospective (Warner Music)
Erykah Badu - Baduizm (vinyl) (Universal)
Faithless - Insomnia - The Best Of (Sony Music)
Four Tops - Reach Out (vinyl) (Universal)
Groove Armada - Groove Armada Greatest Hits (Sony Music)
Horace Parlan - Up And Down (EMI)
Jackson 5 - ABC (vinyl) (Universal)
Kenny G - Forever In Love: The Best Of Kenny G (Sony Music)
Korn - Collected (Sony Music)
Lou Reed - Perfect Day (Sony Music)
Marvin Gaye - Songbook (Sony Music)
Marvin Gaye/Terrell Tammy - United (vinyl) (Universal)
Nina Simone - Angel Of The Morning (Sony Music)
Rick James - Street Songs (vinyl) (Universal)
RUN-DMC - It's Like This - The Best Of (Sony Music)
Různí - Taneční liga 111 (Universal)
Smokey Robinson - A Quiet Storm (vinyl) (Universal)
Supremes - I Hear A Symphony (vinyl) (Universal)
Temptations - Cloud Nine (vinyl) (Universal)
The Jacksons - Can You Feel It: The Jacksons Collection (Sony Music)
Toploader - Dancing In The Moonlight: The Best Of Toploader (Sony Music)
Turrentine Stanley - A Chip Off The Old (EMI)

NÁZORY
  • Kelly je skvělá (D, 08.03.2009 13:05) Reagovat

    Přeji Kelly Clarkson co nejlepší prodeje desky !!

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Qr.ious - Namísto hledání sebe sama jsem v minulosti hledal masku
Rozhovory: Qr.ious - Namísto hledání sebe sama jsem v minulosti hledal masku "Písně, které skládám, jsou vždy podvědomé výkřiky tématu, se kterým se musím vypořádat, jinak zešílím. Pak po nocích nedělám nic jiného, dokud tam tu emoci prostě nemám. A pak zase brečím, když ji tam mám," říká ... čtěte zde
Vydáno: 20.05.2022 12:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
0
2Cellos, Matt Simons, O2 arena, Praha, 18.5.2022
Naživo: Bouřlivé i trochu rozpačité loučení s 2Cellos Ještě před covidem si oba členové chorvatského dua 2Cellos střihli své sólové projekty, které byly trochu jiného ražení, než je to, co hrají společně. Ačkoli měl pražský koncert jejich rozlučkového turné ve výsledku... čtěte zde
Vydáno: 20.05.2022 08:25 v sekci Naživo
0
Zemřel Vangelis
Zemřel Vangelis Ve věku 79 let zemřel dnes, ve čtvrtek 19. května, známý řecký hudební skladatel a hráč na klávesové nástroje Vangelis, vlastním jménem Evangelos Odysseas Papathanassiou. Patřil k průkopníkům elektronického popu, jeho tvorba ale... čtěte zde
Vydáno: 19.05.2022 20:17 v sekci Novinky
0
Pohled do českých hitparád - 19. týden 2022
Na přední místa české rádiové hitparády se tlačí Imagine Dragons, Mirai nebo The Rasmus Rádiový žebříček hlásí díky singlu "Thunder" od tria Gabry Ponte, Lum!x a Prezioso staronové vítěze, za nimi se však objevují noví vyzyvatelé. Na záda jim dýchají Imagine Dragons s "Bones" a polepšili si také Mirai nebo The... čtěte zde
Vydáno: 19.05.2022 13:30 v sekci Novinky | České hitparády
0
The Smile - A Light For Attracting Attention 9/10
Recenze: "A Light For Attracting Attention" od The Smile je víc než jen volné pokračování Radiohead Thom Yorke a Jonny Greenwood vydali mimo svou domovskou kapelu ohromné ​​množství ceněné hudby, ale stín slavných Radiohead dosud nepřekročili. Pak přišla pandemie a trocha volného času, který pánové využili k založení nové... čtěte zde
Vydáno: 19.05.2022 08:00 v sekci Recenze
0
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 19/2022 - od Florence + The Machine přes The Black Keys po Kendricka Lamara (18.05.2022 08:00)
- Nové desky 18/2022 - od Halestorm přes Sigrid po Arcade Fire (10.05.2022 17:00)
- Nové desky 17/2022 - od Rammstein přes Bloc Party po Martina Garrixe (04.05.2022 08:30)
- Nové desky 16/2022 - od Bonnie Raitt přes Bowling For Soup po Petra Jandu (26.04.2022 14:30)
- Nové desky 15/2022 - od Jewel přes Nazareth po Swedish House Mafia (20.04.2022 11:00)
- Nové desky 14/2022 - od Camily Cabello přes Jacka Whitea po Papa Roach (13.04.2022 08:00)
- Nové desky 13/2022 - od Red Hot Chili Peppers přes Lights po Meshuggah (06.04.2022 08:00)
- Nové desky 12/2022 - od Michaela Bublého přes Placebo po Machine Gun Kellyho (30.03.2022 17:00)
- Nové desky 11/2022 - od Charli XCX přes Weezer po Little Boots (23.03.2022 10:30)
- Nové desky 10/2022 - od Bryana Adamse přes Radůzu po Dymytry (16.03.2022 08:00)

ALBUM TÝDNE 20/2022

Lucie Redlová
Lidová Redlová

Pokud jste někdy byli na festivalu v Banátu, určitě jste zažili tu nestrojenou lásku k hudbě a s ní spojené veselí Lucie Redlové. Všechny ty noční pařby, zpívání a hraní táborákových písní U Medvěda nebo kdekoliv jinde. A přesně tahle bezbřehá muzikantská radost tryská z její aktuální desky "Lidová Redlová".

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 22.05.
Benee (NZ) (Roxy, Praha)
Po 23.05.
Tool (US) (O2 Arena, Praha)
Čt 26.05.
Scorpions (DE) (O2 Arena, Praha)
Čt 26.05.
David Pomahač (Café V lese, Praha)
Pá 27.05.
Korn (USA) (Tipsport Arena, Praha)
So 28.05.
Declan McKenna (UK) (Roxy, Praha)
St 01.06.
Yungblud (UK) VYPRODÁNO (Malá Sportovní hala, Praha)
Čt 02.06.
Yungblud (UK) (Malá Sportovní hala, Praha)
Ne 05.06.
Imagine Dragons (US) (Letiště Letňany, Praha)
Po 06.06.
Yung Gravy (US) (Rock Café, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Lucie Vondráčková Rammstein Michal Prokop Adele Madonna Slash Viktor Sheen BTS Queen Ed Sheeran Vojtaano Dua Lipa The Beatles Abba Jack White Pink Floyd Avril Lavigne The Weeknd Mirai Billie Eilish
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2022 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver
Zavřít reklamu