Tereza Kerndlová podlehla retru

Vydáno: 12.10.2008 13:05 v sekci Novinky - Tomáš Parkan | foto: facebook interpreta
Tereza Kerndlová
© u-music.cz
Není to ani rok, co se Tereza Kerndlová prezentovala s albem "Have Some Fun", se kterým se dostala až na Velkou cenu Eurovize, a už přichází s třetí sólovou deskou "Retro". Novinka vyjde 10. listopadu.

Název "Retro" Tereza Kerndlová zvolila naprosto účelně. Ve dvanácti písničkách se totiž vrací do hudební historie a kličkuje mezi padesátými a osmdesátými léty. Ke spolupráci na tomto albu se jí povedlo přivést vskutku vyhlášené muzikanty Petra Maláska, Pavla Zbořila, Felixe Slováčka či Romana Pokorného. Na celkovou podobu nahrávky pak dohlížel opět producent Jan Gajdoš, který má již na svědomí společnou placku Terezy Kerndlové a jejího otce Ladi Kerndla "Golden Evergreens".

"Retro" sice vychází až 10. listopadu, ale již nyní Tereza Kerndlová dokončila natáčení videoklipu k prvnímu singlu "Anděl", jenž by se měl zanedlouho objevit na televizních obrazovkách. Klip vznikal po dobu dvou dnů na třech místech - v hudebním klubu Futurum, v hotelu Carlo IV a na nábřeží u Vltavy. I ten bude v retro stylu. Produkci se podařilo sehnat dobové rekvizity jako například mikrofony nebo automobil Jaguar z roku 1969.

  • Achjo (Jass, 12.10.2008 19:28) Reagovat

    Další řadovka?
    Že to ta slečna ještě nezabalí.....
    Jinak fotka k článku - jak kdyby přes kopírák udělali scénu z klipu Warwick Avenue od Duffy....
    ... To bude zase špatný pokus dostat se na vlnu retra, které je teď v módě...

  • No uvidíme (wich, 13.10.2008 09:05) Reagovat

    Muzikanti zní zajímavě, určitě to bude z jejich strany standardně skvělá práce, avšak vždycky jsem měla pocit, že na muziku, jakou dělaly velikánky v 50. letech, musí mít člověk zatraceně silný hlas.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Nahlas 2 - Antologie poezie Osamělých písničkářů 9/10
Hudba v tisku: Když písňové texty mluví i bez hudby: "Nahlas 2" jako ryzí poezie Osamělých písničkářů Druhý díl antologie Osamělých písničkářů přináší další čtyři tematicky laděné celky s poezií, kterou můžete znát z tuzemských klubů nebo hudebních nosičů. Vzniká tak vzácný soubor současných osobitých písňových... čtěte zde
Vydáno: 02.01.2026 08:00 v sekci Recenze | Hudba v tisku
Peter Lipa - Neúprosné ráno (vinylová reedice 2025) 8/10
Recenze: První albové nadechnutí Petera Lipy "Neúprosné ráno" patří i po letech k zásadním počinům. Reedice mu sluší Peter Lipa dnes platí za výraznou tvář slovenské hudební scény. Zpěvák, přirozeně rozkročený mezi světy blues a jazzu, se svého profilového debutu paradoxně dočkal až po čtyřicítce. Deska vydaná v roce 1984 nesla název... čtěte zde
Vydáno: 01.01.2026 10:19 v sekci Recenze
Priessnitz - Nebel (vinylová reedice 2025) 9/10
Recenze: Noc a mlha v Jeseníkách a nově na vinylu. Na desce "Nebel" obalují Priessnitz posluchače příjemnou temnotou Vinylové ohlížení do minulosti kultovních Priessnitz pokračuje. Po loňském vydání dlouho nedostupného třetího alba "Hexe" a reedici naopak pozdějšího "Zero" přišel čas na "Nebel". Druhá studiovka formace nabízí jesenickou gotiku... čtěte zde
Vydáno: 31.12.2025 08:00 v sekci Recenze
Martin Čupka - V MØNØDREAM nedělám umělecké kompromisy
Rozhovory: Martin Čupka - V MØNØDREAM nedělám umělecké kompromisy Martin Čupka, frontman jedné z nejvýraznějších česko-slovenských rockových kapel John Wolfhooker, přichází s novým autorským projektem MØNØDREAM. Otevírá tak zcela novou kapitolu své hudební cesty. S myšlenkou zkusit si vlastní... čtěte zde
Vydáno: 30.12.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Trny & Žiletky - Je nutné zabít beránka 8/10
Recenze: Trny & Žiletky na desce "Je nutné zabít beránka" přidávají na zlověstnosti Nová studiovka Trnů & Žiletek "Je nutné zabít beránka" přináší hutnou, emotivní a temnou jízdu. Na posluchače nečeká žádný med, ale ten asi nikdo z fanoušků Desedovy práce ani neočekává. Lídr Dark Gamballe znovu posouvá... čtěte zde
Vydáno: 29.12.2025 13:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Audio: Tereza Kerndlová jde jako "Anima sola - Žena v plamenech" vstříc mladším posluchačům. Vkus ale neztratila (04.10.2025 15:30)
- Tereza Kerndlová oslaví 25 let na scéně ve Foru Karlín, s Černochovou připomenou i Black Milk (02.10.2025 11:55)
- Video: Tereza Kerndlová přináší v klipu k "Věř mně" příjemné letní vibrace (28.07.2025 08:05)
- Video: Tereza Kerndlová vydala svůj nejosobnější klip. V "Black mlíku" vzpomíná na cesty lodí s tátou, Zeťovou i svatbu (24.06.2025 13:00)
- Video: Tereza Kerndlová opět dělá reklamu na skvělý pop. V klipu k písni "Kytky z buše" se stala malířkou (20.04.2025 19:39)
- Video: S Terezou Kerndlovou můžete lítat na "Tripu". Chytlavý song se dočkal krásného a vkusného klipu (30.03.2025 19:00)
- Video: "Lístek" Terezy Kerndlové vás roztančí chytlavými jižními rytmy (02.03.2025 20:00)
- Nové desky 7/2025 - od Sama Fendera přes Tate McRae po Killswitch Engage (26.02.2025 12:30)
- Recenze: Tereza Kerndlová vybrousila "Diamanty". Současný pop uchopila po svém (23.02.2025 08:00)
- Video: Pozor, hit! Tereza Kerndlová se vrací s extrémně nakažlivým singlem "Diamanty" (21.02.2025 18:35)

ALBUM TÝDNE 00/2026

Alibaba
Furt stejný

Folk může být sofistikovaný i kýčovitý, židličkový, kotlíkářský, může tepat do společenských nešvarů, být zasněný, básnivý i výrazově dutý. V každém případě, ať už použijeme jakékoliv další adjektivum, měl by být upřímný, na nic si nehrát. To rozhodně platí pro album "Furt stejný" olomouckých Alibaba.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 11.01.
Pocta Davidu Stypkovi (CZ) (O2 universum, Praha)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince The Prodigy Justin Bieber Beyoncé Ewa Farna Lady Gaga Madonna Coldplay Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe