Hvězdy, řetězy a malý číro na šampóna

Vydáno: 22.06.2008 05:00 v sekci Recenze - Petr Adámek | foto: facebook interpreta

Líbí se vám energické neopunkové kapely typu Blink 182 a Sum 41? V tom případě možná znáte i tuzemskou trojici Rybičky 48. Jejich novinkovou desku "Amores Perros, voe" pravděpodobně oceníte pouze za předpokladu, že vám není více než dvacet a skousnete - mírně řečeno - nepříliš chytré texty.

5/10

Rybičky 48 - Amores Perros, voe

Vydáno: 21.03.2008
Celkový čas: 45:14

Skladby: Emily, Ooou, Spratek, A to tak, že teď, Opuštěný pokoje, Amores Perros, Řekni proč..., Pořád to zkoušíš, Prázdnej rám, Romantik, Tetovací, Hej hou, Ooou (rádio verze), Emily (rádio edit)

Vydavatel: Supraphon

Kutnohorská parta Rybičky 48 o sobě dala poprvé vědět předloňským debutem "Adios Embryos". Novinka "Amores Perros, voe" pokračuje v nastoleném pop-punku. Bohužel až moc důsledně. O nějakém posunu nemůže být ani řeč, obě desky zní v podstatě stejně. Tomu se však nelze až tak divit. Styl, který Rybičky předvádí, stojí více než na kreativitě hlavně na energii a zábavě. Trio si navíc hned svým debutem získalo solidní posluchačskou základnu a tím spíš není důvod něco měnit. "Amores Perros, voe" je tedy stejně jako prvorozený sourozenec rádiový popík pod rouškou zvukově uhlazené kytarové dravosti.

Hlavní dvě zmíněné přednosti neopunku a pop-punku, tedy energie a zábava, fungují v případě Rybiček 48 jen napůl. Energie je na desce dostatek, o tom žádná. Skladby nejsou nijak složité, přesto mají dostatečnou šťávu a docela dobře si dokážu představit CD v přehrávači na mejdanu. Rybičky 48 mají smysl pro chytlavé popové melodie, kterými je prošpikované celé album. Zdařilá je titulní singlovka "Emily" s kytarovým motivem připomínající americké Blink 182. Kutnohorští mladíci však umí i náležitě zrychlit, což dokazuje zejména "Spratek", necelou minutu a půl dlouhá nadupaná riffovačka. Cizí jim nejsou ani pomalejší a něžnější záležitosti: při baladě "Ondrova pomalá", začínající akustickou kytarou, slzami zvlhne nejedna dívčí tvář.

Právě zaměřenost na mladší publikum je ale největším problémem Rybiček. Deska může být totiž zábavná pouze pro ně, velké úspěchy v nováckém, výhradně teenagersky zaměřeném Esu jsou toho důkazem. Většina textů rozebírá vztahy, rozchody, dobývání dívčího klína, ona nechce jeho, on nechce ji... Samozřejmě, láska a vztahy jsou vážná věc a jakkoliv se punkeři snaží mít nadhled (viz titulek jakožto část jednoho z textů), některé texty působí kýčovitě, skoro stupidně a trapně. Sami hudebníci si naštěstí na básníky nehrají, jde jim hlavně o srandu. A i ta se nakonec ve světlých okamžicích najde, třeba v úvodu skladby "Romantik": "Proč líbám dívku na rtíky, jež jemné jsou jak růže. Proč nelíbám ji na prdel, když stejná je to kůže."

Naprosto zbytečným tahem je zařazení dvou rádiových, velmi podobných verzí singlů "Emily" a "Ooou" na konec desky, ale budiž. Větším problémem je pro mě zpěv-nezpěv frontmana Jakuba Ryby, který neoplývá zrovna příjemnou barvou hlasu, o čistotě a intonaci ani nemluvě. Celkově je "Amores Perros, voe" průměrné album, které si své posluchače jistě najde. Osobně si však radši pustím Iné kafe nebo Jaksi taksi, když už teda pop punk.

  • blbost (bigbee, 22.06.2008 13:52) Reagovat

    tadle kapela je nehorazna blbost tecka

    • Re: blbost (To is pis ze je to good kapela, 07.12.2008 20:19) Reagovat

      polip si pr*el tak skus udělat dobrou kapelu namachrovnče

    • Re: blbost (9qwixina9, 30.04.2009 21:11) Reagovat

      mno jasne hlawne ze thy si uplne super...ze??wes co ked sa ti to nepaci taq nepis.!!!!!!!§

  • sorry (ian69, 24.06.2008 10:38) Reagovat

    Už jen ten název - co s ním budou dělat třeba za 5 let? Jasně, správný panker zdechne do 30...

  • rybičky (jajak, 25.06.2008 22:35) Reagovat

    Proč líbám dívku na rtíky, jež jemné jsou jak růže. Proč nelíbám ji na prdel, když stejná je to kůže- nevim ale tohle už jsem kdysi čítával na prknech postelí letních táborů......

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Různí - Full Moon 15 8/10
Recenze: Kompilaci "Full Moon 15" se vyplatí poslouchat pečlivě a s otevřenou myslí Časopis Full Moon se za patnáct let své existence stal jakýmsi majákem, který nasvěcuje to dobré, co současná, převážně alternativní, hudba - s čím dál tím častějšími přesahy do jiných uměleckých disciplín - nabízí.... čtěte zde
Vydáno: 23.06.2025 18:00 v sekci Recenze
Metronome Prague - den třetí, Výstaviště, Praha, 21.6.2025
Naživo: Závěr Metronome Prague patřil The Streets. Alanis Morissette jen tiše připomněla devadesátky Poslední den festivalu Metronome Prague sliboval největšího headlinera v podobě Alanis Morissette, jejíž vystoupení ale zůstalo za očekáváním. O to silnější zážitek nabídl britský projekt The Streets pod vedením Mikea Skinnera,... čtěte zde
Vydáno: 23.06.2025 09:05 v sekci Naživo
Ben Frost - Under Certain Light and Atmospheric Conditions 9/10
Recenze: Ben Frost dává na albu "Under Certain Light and Atmospheric Conditions" znovu na odiv jedinečné zvukové krajiny Už uplynul rok od doby, kdy australský skladatel Ben Frost představil posluchačům experimentální desku "Scope Neglect". Mezitím připravil umělecké instalace, absolvoval řadu představení a neúnavně pracoval na novém materiálu. Jak se... čtěte zde
Vydáno: 23.06.2025 00:00 v sekci Recenze
Franz Ferdinand - The Human Fear 8/10
Recenze: Franz Ferdinand na "The Human Fear" přinášejí strach, odvahu i tanec na hraně propasti Vracejí se s albem, které v sobě nese nervozitu nočního města, odvahu tanečníka na prázdném parketu i melancholii ranního návratu domů. "The Human Fear" je deskou, kde se stíny strachu mění v rytmus a introspekce v chytlavé refrény.... čtěte zde
Vydáno: 22.06.2025 10:00 v sekci Recenze
Metronome Prague - den druhý, Výstaviště, Praha, 20.6.2025
Naživo: Kontroverzní Die Antwoord Metronome Prague nespasili, skvělá Sara James je strčila do kapsy V pražských Holešovicích se na Výstavišti odehrál druhý den festivalu Metronome Prague. A zatímco čtvrtek v mnoha směrech patřil rapu, pátek nabídl pestřejší program, v němž nejednou došlo na elektronickou hudbu. A také na... čtěte zde
Vydáno: 21.06.2025 12:30 v sekci Naživo
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Video: Poslední výkřik Sum 41: Kapela, která definovala generaci, se loučí vzpomínkovým klipem k baladě "Radio Silence" (11.04.2025 16:00)
- Nejvíc nej: Čtyřicet nejlepších zahraničních desek roku 2024 podle musicserveru (30-21) (21.01.2025 12:00)
- Naživo: Exkluzivně z Paříže: Sum 41 dali Evropě v La Défense aréně poslední au revoir (03.12.2024 20:30)
- Naživo: Kapela Rybičky 48 oslavila 22 let ve vyprodané Lucerně a ohlásila novou desku. Podpořily ji Holki alias Milfki (15.11.2024 19:30)
- Naživo: Sum 41 rozpálili Prahu explozivním rozlučkovým koncertem (11.11.2024 20:42)
- Fotogalerie: Sum 41 se s fanoušky rozloučili i v O2 areně (11.11.2024 17:37)
- Video: Rybičkám 48 v narozeninovém songu "Já dneska slavím" hostují Holki, ovšem přejmenované na Milfki (09.08.2024 12:08)
- Sum 41 uzavřou svou kariéru i v pražské O2 areně (25.06.2024 12:58)
- Fotogalerie: Třetí den Rock for People nabídl pestrou mozaiku (15.06.2024 13:56)
- Video: Jelen a Rybičky 48 radí: "Je lepší se opít" a jít spát (28.04.2024 10:30)

ALBUM TÝDNE 25/2025

Ben Frost
Under Certain Light and Atmospheric Conditions

Už uplynul rok od doby, kdy australský skladatel Ben Frost představil posluchačům experimentální desku "Scope Neglect". Mezitím připravil umělecké instalace, absolvoval řadu představení a neúnavně pracoval na novém materiálu. Jak se povedl jeho nový projekt "Under Certain Light and Atmospheric Conditions"?

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

St 25.06.
Basinfirefest (Areál, Spálené Poříčí)
Čt 26.06.
AC/DC (AU) (Letiště Letňany, Praha)
Čt 26.06.
Il Divo (CH/FR/US) (O2 universum, Praha)
Čt 26.06.
Il Divo (ESP/CH/US/FR) (O2 universum, Praha)
Pá 27.06.
Mighty Sounds (Letiště Čápův Dvůr, Tábor)
Út 01.07.
Marcus King (US) (Lucerna Music Bar, Praha)
St 02.07.
Beats for Love (Dolní Vítkovice, Ostrava)
Ne 06.07.
Lionel Richie (US) (O2 arena , Praha )
Po 07.07.
Lynyrd Skynyrd (US) (O2 arena, Praha)
Čt 10.07.
Masters of Rock (Areál Likérky R. Jelínek, Vizovice)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Vladimír Mišík Prince Justin Bieber Linkin Park Biffy Clyro Lady Gaga Beyoncé Ed Sheeran Madonna Slipknot The K's Sex Pistols Kabát Ewa Farna Charli XCX Miley Cyrus Imagine Dragons Queen Ghost
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe