Pro Mňágu není nic složitý

Vydáno: 24.10.2000 03:30 v sekci Recenze - Honza Balušek | foto: facebook interpreta

Mňága a Žďorp za svou kariéru natočila už spoustu desek. Nyní se na trhu objevila ta prozatím poslední s názvem "Nic složitýho". Složitá sice není, ale dobrá, to rozhodně je.

7/10

Pro Mňágu není nic složitý

Celkový čas: 41:33

Skladby: Písnička pro tebe!, Goin' blind, Matahari, Vlak družby, Nic složitýho, Zameten, Vločky, Mezi ozubenými koly, O malým durmánkovi, Pomalu se večer blíží, Kouřím a čekám, Je tma, Tolikrát, Půjdeme se projít.

Kupte si nové album Mňágy a Žďorp Nic složitýho za skvělých 366,- Kč na CD nebo 186,- Kč na kazetě!

Mňága a Žďorp si za dobu svého působení na české hudební scéně vytvořila slušnou základnu fanoušků a kdybyste se na ně zeptali spousty dalších lidí, odvětí vám, že Mňága je super. Na nové desce sice úplně super není, ale stále je hodně dobrá.

Minulá deska "Chceš mě? Chci tě!" mě překvapila svou kvalitou i uceleností, a tak jsem byl zvědavý, jak dopadne další deska, současná "Nic složitýho". Navíc bych se klidně mohl označit za fanouška, protože mám doma vše, co dosud vydali (kromě DDDD reedice "Made In Valmez"), takže mám o jejich dosavadní tvorbě docela slušný přehled. Tedy doufám :).

Stručně řečeno je nová deska o něco horší než ta minulá. Naštěstí však jen o málo. Zatímco na "Chceš mě? Chi tě!" si chlapi z Mňágy s písničkami a jejich aranžmá více hráli, na novém albu se písničky od začátku dokonce vezou ve stejném duchu a zvuku. Naštěstí jim však nechybí typická mňágovská melodičnost, zajímavé nápady v textech a kapela už je také za fází, kdy žádná písnička nemohla mít pod tři minuty, takže ani nemá čas nudit. Právě v těchto krátkých hitovkách totiž Mňága vždy vynikala. Prostě nic složitýho.

Úvodní "Písnička pro tebe" se stala docela velkým hitem, často hraným na mnoha rádiích, na což kapela není v poslední době až zas tak moc zvyklá. Ale každopádně je jakákoli jejich písnička v rozhlasovém éteru příjemným osvěžením. Podobně hitovými písničkami jsou i následující "Goin' Blind" (angličtina je mimochodem jen v refrénu) a můj osobní favorit "Matahari" s neuvěřitelným refrénem "Matahari letí nad Kalahari...". Na albu se také nachází písnička snad s nejdepresivnějším textem, jaký kdy kapela měla - "Zameten" je totiž o tom, jak je člověk zabit, naporcován a "...zameten". Ruku v ruce však s textem jde i opravdu depresivní hudba. Pozitivní na desce je však skutečnost, že žádná písnička není špatná, všechny se dobře poslouchají a nebudete mít nutkání posunout ji na další, což se u některých starších desek kapely ("Bajkonur" je typický příklad) stávalo docela často. A pokud máte rádi Dire Straits, určitě se vám bude líbit písnička "Kouřím a čekám", která kytarou, zpěvem a aranžmá tuto kapelu připomíná až neuvěřitelně, aniž by se ovšem jednalo o vykrádačku.

Mňága na nové desce opět ukázala, že stále dokáže stvořit chytlavé písničky, které si bude prozpěvovat celá rodina, aniž by to však bylo jejich prvotním cílem. Je trošku škoda, že zvuk po minulém albu opět "zestárl", ale pokud kapela svou hudbu tak cítí, těžko něco namítat.

Album: Mňága a Žďorp - Nic složitýho
Hodnocení: 7/10
Celkový čas: 41:33
Skladby: Písnička pro tebe!, Goin' blind,

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Pocta Davidu Stypkovi, O2 universum, Praha, 12.1.2026
Naživo: Stále tu s námi je. Pocta Davidu Stypkovi vyvrcholila závěrečným pondělním koncertem Vzpomínkové koncerty věnované Davidu Stypkovi uzavřely dvě vyprodané pražské zastávky v O2 universu. Jeho písně v orchestrálních aranžích zahrála Moravská filharmonie Olomouc, za mikrofonem se střídali Mirai Navrátil, Kateřina... čtěte zde
Vydáno: 14.01.2026 13:00 v sekci Naživo
Václav Noid Bárta - Vteřina 8/10
Video: Václav Noid Bárta songem a klipem "Vteřina" apeluje na bezpečnost na silnicích Zlatý slavík Václav Noid Bárta vydal závěrem loňského roku sólovku "S časem se hádám". Jedenáctipoložkový tracklist otevírá "Vteřina", která vyšla aktuálně jako singl s klipem. Některé další zaražené kousky už znáte,... čtěte zde
Vydáno: 14.01.2026 08:16 v sekci Audio / Video | Video
Nové desky 1/2026 - od Alter Bridge přes Blue po The Kid Laroi
Nové desky 1/2026 - od Alter Bridge přes Blue po The Kid Laroi Hudební novinky v novém roce sice ožívají pomalu, ale něco se přece jen děje. Své desky představili třeba britští Blue, američtí rockeři Alter Bridge, Australan The Kid Laroi, countryový hudebník Zach Bryan, indie rockeři The... čtěte zde
Vydáno: 13.01.2026 14:30 v sekci Novinky | Nové desky
Na koho si letos dát pozor? BBC Sound of 2026 vyhrála Skye Newman
Na koho si letos dát pozor? BBC Sound of 2026 vyhrála Skye Newman Britské Radio 1 vyhlásilo výsledky své oblíbené tipovačky BBC Sound of pro rok 2026. Novou tváří, u které si vsadilo, že ji letos uvidíme - nebo alespoň ostrovní posluchači - úplně všude, se stala Skye Newman. Pro londýnskou... čtěte zde
Vydáno: 13.01.2026 08:00 v sekci Novinky
Marta Santos - Aquí no sobra nadie 8/10
Recenze: Takto zní současná Andalusie: Marta Santos na "Aquí no sobra nadie" umíchala radostný koktejl popu, flamenca a tanečních rytmů Čeští posluchači se nejspíš se španělskou zpěvačkou Martou Santos setkali až díky nedávnému hitu "Lo Que Pasó, Pasó" s Alvarem Solerem. Ten na podzim opanoval i naše rádia. Rodačka ze slunečné Sevilly vzápětí přišla i se... čtěte zde
Vydáno: 12.01.2026 00:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Fotogalerie: Co přejí muzikanti napříč žánry do Nového roku? Podívejte se na šestnáct péefek (03.01.2026 12:04)
- Naživo: Mňága a Žďorp pokřtila desku "Hoříš? Hořím!" voskem ze svíčky. Naštěstí nic nechytlo (16.12.2025 15:30)
- Bazzookas, Mňága, Dusilka i Jadrná věda o vesmíru - opavský Slunovrat láká na další ročník (09.12.2025 11:38)
- Recenze: "Hoříš? Hořím!" tvrdí Mňága a Žďorp s plamenem naděje i melancholie (25.11.2025 13:30)
- Rozhovory: Petr Fiala (Mňága a Žďorp) - Dnes si můžeš koupit vše, osobní zážitek ale ne (03.11.2025 13:00)
- Nové desky 36/2025 - od Eda Sheerana přes Twenty One Pilots po Mňágu a Žďorp (17.09.2025 08:00)
- Naživo: Mňága a Žďorp vzdala hold devadesátkám (23.08.2025 18:30)
- Naživo: Veselá melancholie Mňágy a Žďorp bavila v Telči plný Panský dvůr (03.08.2025 16:00)
- Audio: Mňága a Žďorp natočila "Hezkou písničku", která končí na déčku (15.07.2025 16:31)
- Brod 1995 zve v srpnu na nadupaný program v čele s Davidem Kollerem, Mňágou a Žďorp, Vypsanou fiXou a dalšími (27.04.2025 09:48)

ALBUM TÝDNE 02/2026

Marta Santos
Aquí no sobra nadie

Čeští posluchači se nejspíš se španělskou zpěvačkou Martou Santos setkali až díky nedávnému hitu "Lo Que Pasó, Pasó" s Alvarem Solerem. Ten na podzim opanoval i naše rádia. Rodačka ze slunečné Sevilly vzápětí přišla i se svou druhou studiovkou "Aquí no sobra nadie", která stojí za pozornost i mimo rodnou zemi.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

So 17.01.
Stodola Michala Tučného (O2 arena, Praha)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík The Prodigy Prince Justin Bieber Taylor Swift Madonna Coldplay Beyoncé Lady Gaga Ewa Farna
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe