TOPlist
shop.musicserver.cz

Krásný a decentní večer s iniciálami HH

Vydáno: 04.02.2007 05:00 v sekci Recenze - Pavel Parikrupa | foto: facebook interpreta

Společně s audio verzí koncertního záznamu vychází i eponymní DVD Hany Hegerové. A sluší se říci konečně. Kvalita disku je odpovídající postavení zpěvačky na naší scéně. Povedlo se to výborně a vkusně.

8/10

Hana Hegerová - Hana Hegerová

Celkový čas: cca 110 min.

Skladby: Úvodní medley, Já ráda vzpomínám, Bože můj, já chci zpět, Co mi dáš, Blues o stabilitě, Denim Blue, Cesta, Levandulová, (I Love You) For Sentimental Reason, The Man I Love, Černá Jessie, Svatební píseň, Šťastné slunce, Lásko prokletá, Lásko má, Mapa lásky, Čím dál tím víc, Potměšilý host, Čerešně

Vydavatel: Sony BMG

Těžko už budu vymýšlet něco objevného a nového ke zpěvu Hany Hegerové, výkonům jejího doprovodu z Orchestru sólistů, písním a atmosféře koncertu, když už to za mne udělal kolega Michal Koch v recenzi alba "Hana Hegerová". Mým úkolem (a zvláštním potěšením zároveň) je zhodnotit koncertní DVD, jež se rovněž nazývá jen jménem zpěvačky. A je to symbolické: jako by jen to jméno samo za sebe bylo visačkou, zárukou kvality. Nic víc netřeba.

Neskrývám, že jsem se bál, aby technické zpracování disku nepohřbilo jedinečný koncertní zážitek a všechno to, na čem stojí výjimečnost paní Hany, zejména to, jak si starostlivě vybírá repertoár a jak každý zvuk vydaný rukou muzikanta je před vypuštěním do éteru pečlivě zvážen. Ale výsledek je moc hezký (tak mne napadá, že slovo "hezký" nebývá zvykem používat v recenzích, což?).

Povedlo se, zvukově je všechno v pořádku, DTS hladí posluchačovo ucho a obraz je přesně v souladu s náladou koncertu. Dokonce je to tak dotaženo, že po celou dobu neuvidíte publikum (až v bonusech, což jsou z koncertu vystřižené delší promluvy), jen pódium s protagonisty, kteří se nenápadně vynořují do světel z tajemného přítmí. Hegerová je tu jako dáma v decentním osvětlení, nepotřebuje více, než pár židlí, květinu a čtyři skvělé hudebníky.

Ale stejně jsou všechny výše uvedené věci jen podružnosti, protože to podstatné z celého DVD je pocit, který z něj máte a to je především zásluha paní Zpěvačky, která lehounce proplouvá mezi šansonem (tedy "písní"), blues, jazzem a swingem a je jedno, zda česky, slovensky, francouzsky či anglicky. "Husí kůže" je už hodně neoriginální a zprofanované slovní spojení (stejně jako kdejaký nýmand je dnes "charismatický" a "kultovní"), ale tady to zkrátka sedí víc než cokoli jiného.

  • 5.1 to nehraje ? (Jarda, 24.02.2007 19:10) Reagovat

    Na bukletu je napsáno: zvuk od 2.0 do 5.1, dts. Za celý koncert se ze středového reproduktoru neozve ani tón, ani v dts, ani v 5.1. Opravdu je zvukově vše v pořádku jak je v recenzi? Buď mám špatný "výlisek", nebo je to pouze 4.1 a pak by to bylo serioznější na buklet napsat správně. Máte s tím někdo podobnou zkušenost. Jinak mě DVD potěšilo.

  • 4.1 ? (ing. Lusk, 02.03.2007 12:12) Reagovat

    Pokud vim, 5.1 je jen format, to jak kdo kanaly pouzije je vec umeleckeho pristupu. Treba David Gilmour In Concert nema nic uprostred ani v LFE kanalu a taky je tam volba 5.1 .
    Osobne je mi jedno, co kde je nebo neni, kdyz to hraje dobre - Gilmour hraje fakt pekne i ve ctyrech kanalech i ve stereu. Nevim, jak hraje DVD Hana Hegerove, ale treba DVD Tatabojs by nepomohly ani 3 kanaly navic a furt to bude sterilni, zapecena nedynamicka placka.



DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Steven Wilson - The Overview 10/10
Recenze: Steven Wilson nabízí na "The Overview" cestu vesmírem. Minulost a budoucnost se zde střetávají v jedinečný magnum opus Sledovat hudební cestu Stevena Wilsona může být pěkné drama. Doslova nevíte, co vás čeká za každým rohem. Od No Man po Porcupine Tree, od Blackfield až k nevyzpytatelné sólové kariéře. Všechno je to nesmírné dobrodružství. A to... čtěte zde
Vydáno: 24.03.2025 00:00 v sekci Recenze
the.switch - Uprostřed ničeho nic 9/10
Video: the.switch v klipu "Uprostřed ničeho nic" bojují s ničivým tornádem Už před rokem a půl vyšlo zatím poslední album "Skrytý místa" kapely the.switch, na kterém nabídla velice vyrovnaný a silný materiál. Mezi nejvýraznější skladby patří i emocemi nabitá pecka "Uprostřed ničeho nic", kterou formace... čtěte zde
Vydáno: 23.03.2025 16:00 v sekci Audio / Video | Video
Peter Lipa - Symphony 80 9/10
Recenze: Peter Lipa uzavřel na živém záznamu "Symphony 80" symbiotické partnerství s orchestrem Jeden z nejvýraznějších jazzových a bluesových hlasů na česko-slovenské scéně nepřestává udivovat svou aktivitou. I s blížící se dvaaosmdesátkou neúnavně koncertuje a nyní navíc připravil albovou připomínku svých... čtěte zde
Vydáno: 23.03.2025 08:00 v sekci Recenze
Tublatanka - Patriot (20th anniversary) 6/10
Recenze: "Patriot" od Tublatanky je poctivou rockovou nahrávkou, ale vlajkovou lodí kariéry nikoli Tublatanka se rozhodla pořádně zreedovat svůj archiv. Nyní došlo na album "Patriot", v podstatě první počin sestavy, která vydržela až do těchto dní nezměněná. Formace se na ní vyrovnávala s odchodem kytaristy Doda Dubána a toto... čtěte zde
Vydáno: 22.03.2025 15:00 v sekci Recenze
Kolikpak jí dáme? aneb Cesta do hlubin recenzentovy duše
Blogísek ultrapopaře: Kolikpak jí dáme? aneb Cesta do hlubin recenzentovy duše Názor má každý a většina lidí se ho nebojí použít. Pokud ovšem píšete hudební recenze, je to správně. Právě váš postoj k desce či skladbě nebo koncertu tvoří základ článku. Někdy ale není úplně lehké své pocity a... čtěte zde
Vydáno: 22.03.2025 08:00 v sekci Publicistika | Blogísek ultrapopaře
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- 7krát3 v "Gabrielovi" znovu oživuje dávnou skladbu Michala Horáčka a Hany Hegerové (05.12.2023 18:33)
- Zemřela "Piaf z Prahy" Hana Hegerová (23.03.2021 14:38)
- Slavné album Hany Hegerové "Potměšilý host" vychází v reedici (04.06.2020 14:21)
- Naživo: O ní bez ní - Haně Hegerové na koncertě ve Foru Karlín gratulovali Lucie Bílá, Hana Zagorová a mnozí další (22.10.2019 18:59)
- Osmdesáté osmé narozeniny Hany Hegerové oslaví ve Foru Karlín Lucie Bílá, Hana Zagorová nebo Ondřej Ruml (22.09.2019 09:34)
- Hana Hegerová poděkovala Štefanu Margitovi za jejich nový virtuální duet (26.06.2018 13:22)
- Recenze: Desetidiskový box "Cesta" je velmi důstojným ohlédnutím za kariérou Hany Hegerové (31.01.2017 10:30)
- Nové desky pro 40. týden (11.10.2016 06:40)
- Hana Hegerová oslaví své jubileum bohatým albovým kompletem "Cesta" (07.10.2016 08:45)
- Nové desky pro 14. týden (10.04.2016 15:29)

ALBUM TÝDNE 12/2025

Steven Wilson
The Overview

Sledovat hudební cestu Stevena Wilsona může být pěkné drama. Doslova nevíte, co vás čeká za každým rohem. Od No Man po Porcupine Tree, od Blackfield až k nevyzpytatelné sólové kariéře. Všechno je to nesmírné dobrodružství. A to zřejmě nekončí s aktuálním počinem "The Overview", jenž na to jde zase odjinud.

10/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 30.03.
Avantasia (DE) (Forum Karlín, Praha)
Po 31.03.
Benjamin Clementine (UK) (Lucerna Music Bar, Praha)
Út 01.04.
Baby Lasagna (CH) (MeetFactory, Praha)
Út 08.04.
Dizzee Rascal (UK) (Roxy, Praha)
So 12.04.
Twenty One Pilots (US) (O2 arena, Praha)
Út 15.04.
Chase Atlantic (AUS) (Sportovní hala FORTUNA, Praha)
St 16.04.
Nemo (CHE) (Roxy, Praha)
St 16.04.
Bernard Allison (US) (Jazz Dock, Praha)
St 16.04.
P.O.D. (US) (Roxy, Praha)
Čt 17.04.
Composers Summit Prague - Galavečer filmové hudby (Obecní dům - Smetanova síň, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince Justin Bieber The Prodigy Lady Gaga Queen Madonna Lucie Vondráčková The Weeknd Pink Floyd Beyoncé Taylor Swift Viktor Sheen Vypsaná fiXa Coldplay Mirai Hugo Toxxx Kabát Dua Lipa Ed Sheeran
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací Souhlasím