TOPlist
shop.musicserver.cz

A osmý den stvořil bůh počítač a bylo motanygo

Vydáno: 11.01.2006 05:00 v sekci Recenze - David Věžník | foto: facebook interpreta

Prolog ke genesis: Daft Punk vydali ze svého letošního alba "Human After All" titulní singl. Albovou verzi na cédéčku doplňuje pět remixů, z nichž stojí za pozornost obzvláště stopa číslo 2 a taky 5. Nezbytná pitomá ochrana a tiskové chyby však způsobují lehké závratě.

6/10

Daft Punk - Human After All (singl)

Celkový čas: 36:19

Skladby: Human After All, Human After All (Sebastian Remix), Human After All (Justice Remix), Human After All (Alter Ego Remix), Human After All (Emperor Machine Remix), Human After All (The Juan Maclean Remix)

Vydavatel: EMI

Na počátku stvořil bůh daft a punk.
Punk pak byl nesličný a pustý, a natvrdlost byla nad propastí, a Duch boží vznášel se nad vocoderem.
I řekl bůh: Buď Daft Punk! I byli Daft Punk.
A viděl bůh Daft Punk, že byli dobří; i oddělil bůh Daft Punk od člověka.
A nazval bůh Daft Punk roboty a člověka nazval posluchačem. I byli roboti a "Human After All", singl bůhvíkolikátý.
Řekl také bůh: Buď remix uprostřed vod a děl stopu od stopy!
I učinil bůh ty remixy a oddělil stopy, kteréž jsou na kompaktu, jednu od druhé. A stalo se tak.

I nazval bůh stopu trackem. I byl edit a byl remix, den druhý.
Řekl také bůh: Shromažďte se kompakty, kteréž jsou pod nebem, v místo jedno a ukaž se místo mocné! A stalo se tak.
I nazval bůh místo mocné vydavatelstvím, shromáždění pak kompaktů nazval diskografií. A viděl bůh, že to bylo dobré.
Potom řekl bůh: Zploď vydavatelství ochranu a software vydávající příkazy, a posluchače hloupého, instalujícího software podlé příkazů jeho, v němž by bylo možno kompakty tyto beze ztráty nervů přehrát. A stalo se tak.
Nebo software vydal příkazy a posluchače hloupého, instalujícího software podlé příkazů jeho, v němž by bylo možno kompakty tyto beze ztráty nervů přehrát. A viděl bůh, že to bylo dobré.

I byl boží Cactus a byla boží Copy Control Technology, den třetí.
A zapomnělo však vydavatelství pro samé vymýšlení ochrany té protizákaznické na rovnost obsahu a formy a na obal "Human After All" časy se skutečnými stopami se neshodující uvedlo. I viděl bůh, že stopa druhá minut šest trvá, podle obalu však čtyři míti má. A viděl bůh, že to je špatné.
A slyšel posluchač singl tento, grabnutý v iPodu, by stopa žádná nejapně kvůli boží té ochraně neskákala, a stopu od stopy přetěžko odděloval, byv zmaten, zda remix ten Sebastianův není náhodou remixem tím Macleanovým, když časy tyto takto k sobě pasovati mají. A viděl bůh, že to jde do prdele.

I posluchači nezbylo než prohlásit edit za vcelku povedený, stopu druhou za práci vynikající a bezchybnou naprosto, podobně tak stopu pátou, stopy zbylé za ne tak povedené až zbytečné. A viděl bůh, že teda aspoň něco.

  • Fajne! (Paul, 11.01.2006 11:25) Reagovat

    Skvela recenze :)

  • další? (Enq, 11.01.2006 20:21) Reagovat

    hele nic proti téhle recenzi, je docela fajn, ale nemohli byste podobným stylem šetřit? kazdý druhý článek je zápis z utkání, negry probujelý piece of shit, nebo kus bible hudebního kritika. Mě se líbí normální recenze, opravdu.

  • Další a další a další (David Věžník, autor, 11.01.2006 23:45) Reagovat

    Paule, díky. Enq, v tomto případě mi nezbývá, než tvé pozornosti doporučit z recenzí každou první. :-)

  • jo (blueskin, 12.01.2006 18:53) Reagovat

    to je odpoved hodna autora recenze :o)

  • g (Roman, 14.01.2006 23:41) Reagovat

    Sqela recenze:) ale kdyby me to cd zajimalo I rekl bych ,ze bych vedel PRD na treti

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Loreen, Roxy, Praha, 27.2.2025
Naživo: Loreen do Prahy dovezla nekonečné čekání na E/euforii Vyhrát jako jediná žena v historii Eurovizi hned dvakrát, to už chce trochu toho fištrónu. Jak je ale na Švédce Loreen vidět, celosvětový věhlas to stejně nezařídí. Na svém aktuálním turné objíždí evropské kluby se zhruba... čtěte zde
Vydáno: 28.02.2025 16:30 v sekci Naživo
Český rap v roce 2024
Publicistika: Český rap v roce 2024 Český rap v roce 2024 pokračoval v zavedených trendech, přesto nechybělo několik zajímavých projektů a silných momentů. Tradiční souhrn zhodnocuje nejlepší alba, výrazné počiny i ty, které spíš zapadly. Jaký byl loňský rok na... čtěte zde
Vydáno: 28.02.2025 09:00 v sekci Publicistika
Tata Bojs, Forum Karlín, Praha, 25.2.2025
Naživo: Tata Bojs dobyli Forum Karlín a spíše uvedli než pokřtili nové EP Tata Bojs se po letech vrátili do vyprodaného Fora Karlín, kde předvedli show velkého formátu. A že to bylo fakt něco! Kapela z Hanspaulky živě mimo jiné představila i kompletní čtyřpísňové EP. Jako doprovod zvolila početný sbor... čtěte zde
Vydáno: 27.02.2025 19:08 v sekci Naživo
Michal Horák, Lucerna Music Bar, Praha, 26.2.2025
Naživo: Večer dvou talentů: Michal Horák si podmanil malou Lucernu, Rodan si odbyl premiéru v češtině Hned dvěma nadějným písničkářům patřil středeční večer v pražském Lucerna Music Baru. Michal Horák bral vavříny, Rodan se otrkává, ale cestu k lidem si našel. Přišla spousta hostů, včetně maestra Kata z Prago Union. Úspěch... čtěte zde
Vydáno: 27.02.2025 16:45 v sekci Naživo
Pohled do českých hitparád - 8. týden 2025
Nejhranější písní v českých rádiích se v roce 2025 stává... "Forever Young" Osmdesátková retro vlna v českém éteru neopadá. Minule na vrchol vystoupali Fast Boy se svou verzí hitu "Self Control", tentokrát je na nejvyšší příčce střídají David Guetta a Ava Max, kteří si pro změnu vzali do parády jinou... čtěte zde
Vydáno: 27.02.2025 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- "Interstella" Daft Punk už se řítí do kin (10.12.2024 17:39)
- Vizuální a zvuková odysea "Interstella 5555" nabízí strhující cestu do hlubin alba "Discovery" elektronického dua Daft Punk (02.12.2024 17:55)
- Video: Daft Punk se podělili o čtvrt století starý záznam vystoupení. Tehdy ještě nenosili robotí helmy (05.01.2023 12:53)
- Muzeum moderní elektronické hudby se v dubnu konečně otevře veřejnosti (27.12.2021 15:28)
- Daft Punk končí (22.02.2021 23:25)
- Dva dny před vystoupením na Super Bowlu vydá The Weeknd kompilaci svých hitů (04.02.2021 14:23)
- Publicistika: Deset alb, která v uplynulé dekádě získala hlavní cenu na udílení Grammy (26.01.2020 09:00)
- Nejvíc nej: Největší letní (s)hity uplynulé dekády (09.08.2019 08:05)
- Za hudbou do Barcelony: Na Primavera Sound vystoupí Frank Ocean či Arcade Fire (26.01.2017 12:39)
- Video: The Weeknd začíná novou kapitolu jako "Starboy". Pomohli mu Daft Punk (01.10.2016 13:58)

ALBUM TÝDNE 08/2025

Sharon Van Etten & The Attachment Theory

Sharon Van Etten je jednou z mála současných hudebnic, jejíž rukopis zůstává stejný a zároveň nepodléhá mainstreamu. To však neznamená, že by se charismatická zpěvačka bála experimentů. Ba naopak! Na nové desce se proto dala dohromady s The Attachment Theory, aby potěšila opravdové hudební fajnšmekry.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Pá 28.02.
Kiasmos (ISL) (SaSaZu, Praha)
Út 04.03.
Dean Lewis (AUS) (Forum Karlín, Praha)
Út 04.03.
Animals As Leaders (US) / Night Verses (US) (Roxy, Praha)
St 05.03.
Alex Warren (US) (Roxy, Praha)
Pá 07.03.
The Underground Youth (UK) (Futurum Music Bar, Praha)
So 08.03.
FKA Twigs (UK) (Forum Karlín, Praha)
Ne 09.03.
The Game (US) (Roxy, Praha)
Po 10.03.
Joost Klein (NL) (Forum Karlín, Praha)
Út 11.03.
God Is An Astronaout (IRL) (MeetFactory, Praha)
Út 11.03.
Bloodywood (IN) (Roxy, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Justin Bieber The Prodigy Vladimír Mišík Prince Marka Rybin Lady Gaga Beyoncé Prouza Vypsaná fiXa Lucie Vondráčková Madonna Taylor Swift Viktor Sheen Hugo Toxxx The Weeknd Mirai Queen Coldplay Kabát Tereza Kerndlová
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací Souhlasím